Monthly Archives: Листопад 2018

На Рівненщині відкрили Навчально-практичний центр  для електромонтажників

У Володимирецькому Вищому професійному училищі №29, що на Рівненщині,  відкрили навчально-практичний центр за професією «Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування».

Варто зазначити, що це третій подібний центр в цьому училищі. Учні мають змогу вже випробовувати оновлене устаткування за професіями «Електрозварник ручного зварювання», «Опоряджувальник будівельний» та «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

Педагогічний колектив училища основним своїм завданням вбачає адаптацію учнів до сучасних ринкових умов.

«На Рівненщині вже працює 13 навчально-практичних центрів профтехосвіти. У грудні відкриваємо ще у Квасилівському професійному ліцеї центр сучасних зварювальних технологій. Створення НПЦ  – завжди новий погляд, додаткова можливість для тих, хто хоче стати кваліфікованим фахівцем», –  зазначив начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський.

Окрім того, училище оснащене 23 кабінетами, майстернями, лабораторіями, комп’ютерними класами.  Освітній заклад профтехосвіти, незважаючи на свій поважний півсторічний вік, має гарні перспективи та імідж, адже виконує регіональне замовлення на 85 відсотків.

«Сьогодні на ринку праці затребувані фахівці, які працюють на сучасному обладнанні. Ми маємо внутрішньо змінитися, щоб навчати дітей 21 сторіччя. Ми маємо зайняти таку нішу в освіті, яка б відповідала найвищим стандартам», – резюмував заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський.

Загалом у центр інвестували понад 700 тисяч гривень, з яких 630 тисяч із державного бюджету та 87 зі спеціального фонду навчального закладу.

Інформує прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

 

Уманський НУС зустрічав «Лігу сміху»

У рамках всеукраїнського туру фестивалю «Ліга Сміху», гумористи завітали до Уманського національного університету садівництва, де провели два феєричних, емоційно насичених і позитивно заряджених виступи. 

П’ятиріччя існування проекту «Ліга сміху» в Уманському НУС разом із університетським загалом святкували команди «Отдыхаем вместе» (Хмельницький), «Загорецька Людмила Степанівна» (Львів) і «Ветераны космических войск» (Київ, Остер, Прилуки). Глядачі Уманського НУС отримали величезне задоволення від гумористичної програми та дарували артистам щирі посмішки.

Дякуємо командам за неймовірний заряд позитиву та чекаємо на наступні зустрічі, а організаторам – за можливість долучитися до всеукраїнської спільноти шанувальників оптимізму і якісного гумору.

За матеріалами Прес-центру Уманського НУС

Відбувся завершальний етап проекту “Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень”

26-29 листопада відбувся завершальний етап спільного проекту Чеського університету природничих наук (CULS), Сумського національного аграрного університету та Сумського державного університету “Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень”, який впроваджується за фінансової підтримки Чеської агенції розвитку. На цей раз до Сум завітав проектний експерт CULS, PhD Хінек Рубік.

За короткий період часу відбулося достатньо багато цікавих заходів. Так під час першої зустрічі за круглим столом представники студентського самоврядування СНАУ та СумДУ обговорили багато аспектів зі студентського життя та отримали корисні поради від нашого експерта, а також переможці міні-грантів, з підтримки ініціатив студентського самоврядування, представили дуже цікаві звіти по реалізації власних проектів.

Наступним етапом була зустріч з представниками різних факультетів СНАУ та СумДУ, які звітували щодо якості освітніх програм, за результатами вони отримали сертифікати від Center for Higher Education Studies, Чехія, який входить до іноземних акредитаційних агентств та агентств забезпечення якості вищої освіти.

Під час останньої зустрічі науковці звітували про виконання проекту – переможця конкурсу наукових грантів оголошеного в рамках спільного проекту “Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень”.

Визнання якості освітнього рівня, і надання сертифікатів Європейського зразку підтверджує інтенсивний розвиток ВУЗів.

Проект впроваджується за фінансової підтримки Чеської агенції розвитку. Координатор проекту від України – проектний менеджер, к.е.н., доцент О.М. Замора.

 

 

Міністр освіти занепокоєна, що молоде покоління втрачає наполегливість і терпіння

Про життєву формулу успіху, переваги та виклики втрати наполегливості молодим поколінням, а також натхнення і любов до своєї справи Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич говорила з лауреатами стипендії Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН. Це відбулося  29 листопада 2018 року, у приміщенні Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського».

Стипендії отримали 270 школярів та студентів, які протягом року щомісяця отримуватимуть грошову винагороду за свої інтелектуальні досягнення. Серед них – 150 переможців учнівських олімпіад з навчальних предметів і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту. Цьогоріч розмір стипендії складає 2тис 600 гривень на місяць.

«Кожен із вас – це не просто талант, а талант наполегливий. Мати талант – це можливість, яка є у кожної людини, а от розвинути цей талант і мати силу волі працювати, коли інші відпочивають, – це найвище мистецтво.  Знаєте, у нас сьогодні склалася така ситуація, яку я відчуваю спілкуючись із молоддю. Думаю,  це одночасно і можливість, і  великий виклик. Я спостерігаю відсутність терпіння у молоді. І це можливість, бо всі прагнуть йти швидко вперед, ставлять великі цілі, і це дає надію на поступ і на нетрадиційні та цікаві шляхи вирішення проблем. Але йде і певне знецінення важливості терпіння. Бо коли, поставивши собі мету, починаєш йти до неї, з’являється багато перешкод, дорога не вистелена м’якою травичкою, неуникненно виникають проблеми, які потрібно вирішувати і яким потрібно опиратися. І тут потрібна і наполегливість, і терпіння – вони ключ до звершень», – розповіла Лілія Гриневич, виступаючи перед лауреатами.

Вона також додала, що на її думку «правильно й вдало поставлена для себе мета, віднайдений талант, помножений на працю і наполегливість»  – це і є формула успіху.

«Не сумніваючись у ваших талантах, я б хотіла побажати вам одного – щоб ви ніколи не втрачали натхнення на наполегливість, терпеливість і велику працю. І це призведе до успіху, а ваш успіх – це успіх України», – підсумувала Міністр.

Призначення стипендій Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відбувається вже тринадцятий рік поспіль.

З 2006 до 2018 року лауреатами стипендії Президента України стали 3тис 510 представників інтелектуально обдарованої молоді.

Учасниками Всеукраїнських учнівських олімпіад щорічно є майже 3 мільйони учнів, з яких понад 2 тисячі змагаються у фіналі і приблизно половина з них нагороджується дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів як переможці.

У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, де юні дослідники представляють та публічно захищають самостійно виконані наукові роботи (за 64-ма різними науковими напрямками, що згруповані в 12 відділень), беруть участь майже 100тис школярів-старшокласників – членів Малої академії наук України.

 

Індиго, кристали і райдужні діти: хто вони?

Багато хто вже чув про покоління дітей-індиго, але мало хто знає, що існують ще й райдужні діти. Хто це такі і як вони допоможуть врятувати людство? Про це пише Znaj.ua.

Індиго

Діти-індиго вважаються воїнами, які з’явилися, щоб зруйнувати застарілі системи. З’явилися вони ще в 80-х роках ХХ століття. З них виростають справжні лідери думок: вони приносять все нове, експериментують і борються за право вибору, власні ідеали і думки.

Кристали

Кришталеві діти, що народилися в епоху 90-х, – добрі і спокійні. Вони миролюбні і вміють прощати, люблячі, понад чутливі (тому вони часто страждають алергіями), чуйні і творчі. Саме люди цього покоління найчастіше їдуть вивчати духовні практики, захоплюються йогою і сповідують вегетаріанство. Серед їх відмінних рис – пізній розвиток мови і поява спогадів про минулі життя. Їх світло робить кращим наше похмуре життя, вони позбавляються світ від зла, брехні і маніпуляцій. Кристали вміють і вчать інших прощати.

Райдужні
Вони прийшли на зміну дітям індиго і кришталевим дітям з важливою місією – допомогти людству вилікуватися і продовжити розвиток. Райдужні діти з’явилися на планеті на початку 2000-х, коли все людство заговорило по мобільним і навчилося добувати інформацію з інтернету.

Вважається, що такі малюки народжуються без карми, тому вони можуть радіти життю незважаючи на всі труднощі, які були в їх минулому. На відміну від звичайних дітей, райдужні готові взяти своє життя в свої руки і побудувати його так, як вони цього хочуть. Однак, їх не можна назвати бунтарями, адже вони в першу чергу несуть світло в наше життя. Вони як справжні веселки після дощу: всіх люблять і нікого не бояться, без побоювання дають зрозуміти, що саме їм потрібно, мають сильну волю і характером, що часто плутають з упертістю, надзвичайно енергійні, тонко відчувають кольори і їх відтінки, неймовірно творчі, часто народжуються в сім’ях кришталевих батьків;

До університету завітала делегація зі  Стамбульського фонду науки та культури

Вже декілька років триває науково-освітня співпраця між Стамбульським фондом науки та культури (Туреччина) і Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди.

Тому стало доброю традицією проводити наукові семінари міжнародних грантових проектів із колегами-науковцями з Туреччини. Так, з 21 по 23 листопада в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди вкотре із робочим візитом перебувала турецька делегація зі Стамбульського фонду науки та культури у складі науковців: Ільхама Міраджа та Алі Саід Чалішкана.

Робоча зустріч відбувалася у конференц-залі імені Василя Сухомлинського, де зібралися студенти та викладачі вишу. Гостей привітала декан педагогічного факультету, професор Наталія Ігнатенко, зазначивши, що завдяки тісній співпраці зі Стамбульським фондом культури і науки проведено низку заходів по обміну студентів, які надають чудову можливість пізнати культуру Туреччини, а турецьким студентам доторкнутися до українських традицій. Наталія Вікторівна проінформувала про проекти, які вже діють завдяки співпраці між Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди та Стамбульським фондом науки та культури.

З вітальним словом також виступив Ільхам Мірадж, котрий  розповів історію створення Стамбульського фонду науки та культури. Він зазначив, що Стамбульський фонд науки і культури створено у 1979 році як неурядова організація для виконання завдань організації культурної та наукової діяльності на благо людства, підтримуючи активістів у галузі на національному та міжнародному рівнях. Також продемонстрував презентацію про роботу Стамбульського фонду науки та культури, про конференції, проведені цим фондом та показав краєвиди історичного міста Стамбул.

У рамках зустрічі відбулася презентація проекту МOPED та його обговорення. MoPED – це проект з розвитку потенціалу, спрямований на модернізацію вищої освіти в Україні шляхом використання сучасник практик і методик викладання із залученням ІКТ та сучасних методів дослідження результатів. Проект розроблено за підтримки Європейського Союзу.
Також для студентів було організовано тренінг з вивчення турецької мови.
22 листопада делегація гостей з Туреччини взяла участь у I Всеукраїнському науково-практичному семінарі  «Технології Sтем-освіти на допомогу Новій українській школі».

На завершення робочого візиту між Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди та Стамбульським фондом науки та культури був підписаний договір про подальшу співпрацю.

По закінченню роботи гості відвідали музеї міста та ознайомилися із історичними місцями та мальовничими краєвидами Переяслава.

Ольга Науменко

 

Викладачі ЛККЕіП провели бінарне заняття з цивільного та сімейного права

Днями викладачі Львівського кооперативного коледжу економіки і права Руслана Юзьків та Наталя Захарчук на базі Головного територіального управління юстиції у Львівській області провели для студентів бінарне заняття «Юридичні особи, як суб`єкти цивільного права», з дисциплін «Цивільне та сімейне право» та «Комп`ютерні правові системи».  

У проведенні  заняття  брали  участь: заступник начальника ГТУЮ у Львівській області з питань державної реєстрації – начальника управління державної реєстрації Оксана Куманська – Нор та інші спеціалісти територіального управління.

Під час заняття  практичні працівники галузі звернули особливу  увагу на координацію управління державної реєстрації роботи державних реєстраторів, які віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування.

Студенти  ознайомились із процедурою державної реєстрації юридичних осіб, що  регулюється  відповідним законом. Спеціалісти управління юстиції відзначили особливості спрощеної процедури звернення до органів державної реєстрації та процедури самої реєстрації,  а також порядком  анулювання державної реєстрації. Розповіли про новітні вимоги до змісту установчих документів, які подаються для державної реєстрації юридичних осіб, особливості реєстрації господарських товариств, молодіжних, дитячих громадських об`єднань, юридичних осіб інших організаційно-правових форм. Студентам було  роз’яснено механізм застосування законів «Про товариство з обмеженою та додатковою відповідальністю»  та «Господарське товариство» тощо.

У ході заняття звернуто увагу на створення і реєстрацію бізнесу в Україні та реєстрацію молодіжних, дитячих громадських об’єднань.

Студенти отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання щодо використання комп`ютерних технологій в роботі управління юстиції; роз`яснено онлайн  – технології, такі як: «Будинок юстиції» та інші електронні сервіси.

Оксаною Куманською-Нор відзначено, що надзвичайно приємно спостерігати за зацікавленістю студентів фактичним перебігом реформ у сфері державної реєстрації суб’єктів, які завтра будуть успішно реалізовувати ці ж реформи.

Цікавий досвід, який  студенти отримали на занятті допоможе їм у майбутньому реалізовувати себе професійно, адже таке спілкування розвиває креативність, вміння аналітично сприймати правове поле і розв’язувати складні правові «ребуси».

Подібні заходи сприяють появі у студентів більш чіткого уявлення про свої здібності та майбутню професію, що, в свою чергу, надає їм можливість краще зорієнтуватися при виборі напряму трудової діяльності та плануванні професійної кар`єри. Заняття проведено на належному науково-теоретичному та методичному рівні, досягло своєї мети, відповідає сучасним вимогам освітньої діяльності.

Викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін висловлюють подяку керівництву та спеціалістам  Головного територіального управління юстиції у Львівській області за надану можливість провести практичне  заняття на базі управління та  за отриманні практичні знання, які допоможуть в професійному рості майбутнім  фахівцям.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Уряд забезпечить належну організацію та проведення заходів, спрямованих на популяризацію читання та української літератури у світі

Проектом акта, розробленим Міністерством культури України, передбачається внесення відповідних змін до пункту 17 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів».

Необхідність внесення таких змін виникла у зв’язку з виконанням державною установою «Український інститут книги» статутних завдань щодо створення і реалізації проектів та програм популяризації української літератури в Україні та за кордоном; популяризації української літератури за кордоном, відродження культури читання; координації та організації національних і міжнародних заходів, виставок, ярмарків, семінарів, конференцій тощо.

Прес-служба Міністерства культури України

Підвищення кваліфікації вчителів та розвиток академічної доброчесності – МОН й Американські ради обговорили подальшу співпрацю

Підвищення кваліфікації для вчителів у межах реформи Нова українська школа (НУШ), розвиток академічної доброчесності та прозорих інструментів, які доносили б інформацію про якість освіти в українських вишах суспільству – про такі можливі майбутні пріоритети співпраці говорили під час зустрічі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Енн Доморад, старший керуючий директор польових операцій та програм Американських рад з міжнародної освіти 28 листопада 2018 року, в МОН.

«Ми надзвичайно високо цінуємо співпрацю з Американськими радами. Саме з ваших ініціатив були започатковані великі проекти, що стали надбанням усієї освітньої системи нашої країни. Якщо говорити про сьогодення, то на тлі масштабної реформи освіти ми маємо два пріоритети – програми з підвищення кваліфікації для вчителів та покращення академічної доброчесності у наших університетах», – розповіла Лілія Гриневич.

Вона додала, що в контексті проектів з підвищення кваліфікації для вчителів МОН особливо зацікавлене в розвитку програм для вчителів у межах реформи НУШ та для шкіл з мовами навчання національних меншин.

З огляду на реформу вищої освіти пріоритетом МОН залишається питання забезпечення якості вищої освіти, що включає академічну доброчесність, а також доступ до фахової інформації про якість освіти в різних вишах України.

«Ми сподіваємось, що найближчим часом запрацює Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. В його складі буде утворено комітет з етики, що безпосередньо розглядатиме питання академічної доброчесності. Важливо, щоб вони змогли виробити прозорі та працюючі критерії роботи. В цьому їм може знадобитися допомога незалежних експертів, які зможуть надати консультації. Ми також зацікавлені у проектах, які дадуть суспільству доступну та зрозумілу інформацію про якість освіти в українських вишах», – зазначила Міністр.

Енн Доморад зауважила, що наразі є перспектива, що Американські ради матимуть більше можливостей для розвитку освітніх проектів в Україні.

«Освіта – це сфера, яка має величезний вплив на розвиток усієї країни. Вона безпосередньо дотична до розвитку та життя величезної кількості людей. І я особисто вболіваю за нашу подальшу плідну співпрацю», – повідомила представниця Американських рад.

Живіть звичайним життям – працюйте, навчайтеся, народжуйте дітей, – Володимир Гройсман закликав громадян не панікувати

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав громадян України не піддаватися панічним настроям у зв’язку із введенням в 10 областях України воєнного стану, а спокійно жити звичайним життям, навчатися і працювати спокійно. 

«Я розумію, що рішення Парламенту сприймається складно. Розумію, що відчувають люди. Але я хочу наголосити. Все, що ухвалено, – це відповідь на агресивні і безпрецедентні дії, що відбулися останнім часом з боку збройних сил Росії проти українських моряків. Всі бачили ці цинічні відеокадри, які описували ситуацію», – сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що сектор безпеки та оборони, сфера охорони життя військових та їх соціальний захист – завжди був одним з пріоритетів.

«І зараз ми всі працюємо над тим, аби мобілізувати світ і повернути наших моряків, – сказав Володимир Гройсман. –  Ми вже майже п’ятий рік живемо в умовах агресії Росії. Тож маємо бути сильними та стійкими. Збройні Сили України, Уряд, місцеві органи влади зроблять все, аби підвищити рівень безпеки та оборони всередині країни. Українці, живіть звичайним життям – працюйте, навчайтеся, народжуйте дітей. Але треба завжди бути готовим відбити агресію. Для нас важливо бути сильними економічно та фінансово заможними».

Повідомляє Урядовий портал

МОН щодо недопустимості розповсюдження сепаратиських матеріалів та антидержавної пропагадни в закладах освіти

Міністерство освіти і науки України, враховуючи звернення Служби безпеки України щодо поширення матеріалів сепаратиського характеру та проявів  підтримки незаконних збройних формувань так званих «ДНР», просить провести poз’яснювальну  роботу серед працівників закладів освіти та здобувачів вищої освіти стосовно неприпустимості розповсюдження та використання у закладах освіти матеріалів сепаратиського характеру з ознаками антидержавної пропаганди або інших антиконституційних дій.

Заступник Міністра                                                                  ІО. М. Рашкевич

 

Термін «дислексія» придумали батьки ледащих дітей, – вчені

На думку деяких вчених, термін «дислексія» (порушення навичок читання) придумали батьки, щоб виправдати дитяче небажання і невміння читати.

Як повідомляє Daily Mail, професор Джуліан Елліот з університету Дарема (Англія) заявив про те, що дислексія – абсолютно безглуздий термін. За його словами, симптоми та ознаки цього нібито захворювання настільки широкі й розмиті, що поставити за ними точний діагноз просто неможливо. Професор вважає, що, використовуючи модне слово «дислексія», батьки виправдовують своїх ледачих дітей, замість того, щоб вирішувати проблеми з читанням.

«Деякі симптоми просто сміховинні, – говорить професор. – Наприклад, “роздратування при читанні вголос” . Будь-яка дитина злитиметься, коли вчиться читати. Але батьки можуть побачити список симптомів і сказати: “О, а ми й не знали, що у нашого сина дислексія!” Це працює як гороскоп. Ви читаєте пророцтво, і раптом виявляється, що саме так і відбувається у вашому житті».

У професора Еліота є і опоненти. Наприклад, доктор Джон Рек з благодійної організації, пов’язаної з проблемами дислексії, стверджує, що таке захворювання справді існує. І його треба вивчати як із погляду медицини, так і з погляду педагогіки.

Попри розбіжності, вчені сходяться в одному: всі діти з різною швидкістю й успіхом оволодівають навичками читання. Вчителі та батьки повинні звертати більшу увагу на школярів, яким читання дається не так легко, як їхнім одноліткам.

Гідне завершення українсько-румунського проекту

На підставі міждержавних угод та за ініціативи ректорів Ізмаїльського державного гуманітарного університету (проф. Кічук Я.) та Галацького державного університету «Нижній Дунай» («Dunǎrea de Jos») (проф. Бирсан Ю.) упродовж червня – листопада 2018 р. на базі румунського вишу реалізовувався проект «Інтернаціоналізація програм вищих навчальних закладів Румунії та України: питання академічної мобільності»  за фінансової підтримки Міністерства румун звідусіль.

У рамках проекту відбувалися двосторонні зустрічі українських і румунських студентів та викладачів. Вони мали змогу ознайомитися з передовим досвідом та новітніми розробками в методиці навчання у вищій школі Румунії та України; відвідати лекції та практичні заняття знаних викладачів університетів-партнерів; здійснити незабутні й цікаві подорожі історичними місцями двох країн.

З 18 по 20 листопада 2018 року, на заключному етапі роботи, Румунію відвідали 12 студентів та представники науково-педагогічного колективу Ізмаїльського університету. На урочистому засіданні, присвяченому завершенню проекту, виступили: ректор Галацького університету «Dunǎrea de Jos» доктор інженерних наук, проф. Юліан Бирсан; декан факультету  гуманітарних, економічних та інженерних наук Ніколає Діакону; модератор проекту з румунської сторони Джина Нікула – заступник декана факультету гуманітарних, економічних та інженерних наук. Від української сторони до присутніх звернулися перший проректор ІДГУ доц.  Наталія Кольцун; проректор з наукової роботи проф. Лілія Циганенко; викладач кафедри романо-германських мов і перекладу доц. Поліна Кісеолар.

Цікаві та перспективні пропозиції  програми «Еразмус» – це реальне підґрунтя для подальшої співпраці між українськими та європейськими університетами.

Інформація Ізмаїльського державного гуманітарного університету

 

У Переяслав-Хмельницькому ДПУ імені Григорія Сковороди провели шаховий турнір

21 листопада 2018 року в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбувся перший відкритий шаховий турнір, присвячений пам’яті першого завідувача кафедри психології, кандидата психологічних наук, доцента, відомого на Переяславщині та за її межами поета – Петра Яковича Ярмоленка – уродженця села Мала Каратуль. 

У змаганнях, які пройшли за швейцарською системою в сім турів, взяло участь 24 учасники. Четверо з них – представники міста Переяслава-Хмельницького, а решта учасників – викладачі та студенти нашого освітнього закладу.

В результаті запеклої гри перемогу поділили  Степан Скорик і Олександр Черничко, які набрали по 6,5 очок, третє місце виборов Григорій Зайцев (5 очок). Серед викладачів та студентів найкращий результат показав доцент кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму Олександр Півень  (5 очок), другим – студент 1 курсу фінансово-гуманітарного факультету – Володимир Гриневич (4,5 очок), третє – Роман Білоус (студент 3-го курсу факультету фізичного виховання).

Серед дівчат найкращий результат показали студентки філологічного факультету:

1 місце – Катерина Харченко (3,5 очки)

2 місце – Дарина Карасовська (3 очки)

3 місце – Поліна Борисова (3 очки).

Головний суддя змагань – старший викладач кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму – Олександр Гордієнко.

Переможці та призери були нагороджені грамотами та грошовими призами від профкому університету.

Олександр Гордієнко, головний суддя змагань

Інноваційна програма «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» у закладі дошкільної освіти №71

Вже тривалий час заклад дошкільної освіти № 71 Святошинського району впроваджує в повсякденному освітньому процесі інноваційну програму «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».
27 листопада педагогічний колектив закладу поділився здобутим за роки впровадження досвідом та напрацюваннями з малодосвідченими вихователями закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів Святошинського району, що дозволив ще раз усвідомити кожному учаснику важливість пам’ятати не тільки про себе, під час  задоволення власних потреб, але й про оточуючих, природу та майбутнє, важливість розвитку цих знань, звичок та вмінь у дітей, наступного покоління.
Адже сталий розвиток – це розвиток, що дозволяє людям, які живуть сьогодні, задовольнити свої потреби, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь також задовольняти власні потреби.