Daily Archives: 12/12/2018

ТОП-15 новорічно-різдвяних фільмів для усієї родини

Свято наближається, передноворічна метушня розпочалась, купа справ і питань, які потрібно вирішити і завершити, адже на порозі Новий рік. Подія, на яку чекають і дорослі, і малі, бо кожен ще вірить у казку, диво і магію свята. Якщо у вашій оселі ще не витає новорічний дух, то пропонуємо вам разом із родиною переглянути новорічно-різдвяні фільми та мульфільми. І особлива атмосфера свята обов’язково  з’явиться у вашому домі.

Тож запрошуємо у казку!)

1. Ельф. Комедія, Мелодрама, Сімейний, Фентезі. 2003р. США, Німеччина.

2. У пошуках Санти Лапуса (2010р.) Фентезі, Пригоди, Сімейний

3. Санта Клаус 2. (1994) Комедія, драма, сімейний

4. Подарунок на Різдво 2 (2014р) Сімейний фільм

5. Секретна служба Санта Клауса. 2011 (Мультфільм)

6. Врятувати Санту. 2013р. Мультфільм

7. Полярний експрес (2004 р.) Мультфільм, Фентезі, Пригоди, Сімейний.

8. Денніс – загроза Різдву / Денніс – мучитель Різдва (2007)  Фентезі, Комедія, Сімейний.

9. Мільйон на Різдво – Комедія, Сімейний.

10. Мій друг Дід Мороз (2014)  Комедія.

11. Коли Санта впав на Землю (2011) Комедія

12. Напередодні Різдва (2014)

13. Загублене Різдво

14. Привіт від Майка

15. Ніко – шлях до зірок. Мульфільм –  2008 рік

 

 

 

Шкільна аптечка: де шукати і перелік медикаментів

Побиті коліна, порізи чи непритомність – школярі від цього не застраховані. Тому у вчителів під руками має бути аптечка, в якій при потребі знайдуться препарати для надання першої медичної допомоги.

Детальніше про аптечки у школі розповіла завідувач шкільним відділом Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Світлана Козак. Повідомляє 20 хвилин. Тернопіль

– Склад аптечки регламентований наказами Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я, – розповідає медик. – Необхідні медикаменти мають бути в медичному кабінеті школи, а також аптечка повинна бути у спортивному залі, кабінетах хімії, біології, трудового навчання. Тобто там, де є найбільший ризик поранитись. Спеціаліст зазначає, що орієнтовний перелік медикаментів, перев’язувальних засобів і приладь для аптечки спортивного залу загальноосвітнього навчального закладу наведений у додатку до “Правил безпеки” під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01.06.2010 р. № 521.

– Зберігається аптечка у спортивному залі, – каже пані Козак. – Відповідають за неї вчителі фізичної культури. Крім того, у додатках відповідних Наказів Міністерства освіти і науки затверджено орієнтовні переліки необхідних медикаментів, які мають бути в кабінеті біології, фізики, хімії та навчальних і навчально-виробничих майстернях. Світлана Козак зазначила, що часто батьки виявляють бажання розмістити аптечки у навчальних класах. – Ми надаємо усі необхідні консультації, – каже спеціаліст. – Наголошуємо, що аптечка має бути під наглядом вчителя, а не просто стояти на підвіконні. Адже діти можуть самостійно використовувати препарати і наслідки можуть бути поганими. Тому все-таки краще, коли ліки зберігаються у медкабінетах. Там є спеціальні сейфи, медичні шафи і вони під наглядом медсестри. За словами пані Козак, кошти на медикаменти медкабінету та перелічених вище класів надає дирекція. Проте, якщо батьки хочуть, щоб аптечка була у звичайному класі, таке питання вирішує батьківський комітет.

– За термінами придатності медикаментів стежить медична сестра школи, – коментує Світлана Козак. – Це людина, яка професійно надає домедичну допомогу, наприклад, при епілептичних приступах чи інших непередбачуваних ситуаціях. Користуються аптечками при потребі. Адже зараз діти дуже активні і трапляється всяке. Та статистики ми не ведемо. Бувають вивихи, переломи, епілептичні приступи, банальна температура. Проте перш ніж давати учню ліки, школа зв’язується з батьками. Вони або дають дозвіл, або приїжджають по дитину.

 Перелік медикаментів, перев’язувальних засобів і приладь для аптечки шкільних кабінетів фізики та хімії:

1. Аміаку розчин 10% 40 мл – 1 фл.

2. Бинт марлевий медичний нестерильний 10 м х 5 см – 2 уп.

3. Бинт марлевий медичний стерильний 10 м х 5 см – 2 уп.

4. Болезаспокійливі засоби (анальгін, цитрамон тощо) – 1 уп.

5. Борної кислоти розчин спиртовий 2% (3%) 10 (20) мл – 1 фл.

6. Брильянтового зеленого розчин спиртовий 1% 15 (20) мл – 1 фл.

7. Вазелін мазь 20 (25) г – 1 уп.

8. Валідол 0,06 N 10, таблетки – 1 уп.

9. Вата медична гігроскопічна стерильна 100 г – 1 уп.

10. Джгут кровоспинний гумовий – 1 шт.

11. Йоду розчин спиртовий 5% 20 мл – 1 фл.

12. Лейкопластир 0,05 х 5 м – 1 шт.

13. Ножиці медичні – 1 шт.

14. Перекису водню розчин 3% 25 (40) мл – 1 фл.

15. Пінцет – 1 шт.

16. Пластир бактерицидний 2,3 х 7,2 см – 5 шт.

17. Серветки марлеві медичні стерильні – 2 уп.

Викладачі ЛККЕіП провели лекцію-екскурсію з провознавчих дисциплін

З метою залучення до освітнього процесу працівників установ, діяльність яких має безпосереднє відношення до спеціальностей закладів вищої освіти, викладач циклової комісії правознавчих  дисциплін, Львівського кооперативного коледжу економіки і права, Людмила Бачинська, провела для  груп   ПВ(н)-26 та ПВ(н)-27 лекцію-екскурсія  з навчально дисципліни: «Організація судових і правоохоронних органів» на тему: «Міністерство юстиції України та його органи »

Мета заняття: детально ознайомити студентів із роботою Міністерства юстиції України та його територіальними органами, структурою і функціями

До заняття був запрошений керівник Головного територіального управлінні юстиції у Львівській області, Тарас Грень та фахівці управління, які ознайомили майбутніх фахівці права з аспектами роботи Міністерства юстиції України та його органами. Під час зустрічі студентам детально розповіли про особливості роботи даного органу, його завдання та напрями роботи. Зокрема, студентів ознайомили із роботою Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти, відділом державної реєстрації нормативно-правових актів, відділом систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти, Управлінням Державної виконавчої служби та іншими структурними підрозділами.

Одночасно студентам розповіли про можливості користування електронними сервісами Мін’юсту та відкритого доступу до них. Також майбутніх правників ознайомили з новинами проекту #ЯМАЮПРАВО. Студенти-правники оглянули кабінети, побачили умови праці, побували у всіх структурних підрозділах та поспілкуватись з фахівцями щодо деталей їх роботи і можливості розпочати свою професійну кар’єру в органах юстиції.

Завдяки невимушеному спілкуванню cтуденти-правники дізналися відповіді на безліч запитань. Така лекція сприяє набуттю студентами теоретичних знань, розвиткові мислення і професійного судження, використати отримані знання при вивченні дисципліни, формуванню мотивації навчально-пізнавальної та професійної діяльності тощо.

 

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі ЗМІ та зв’язках з громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

У ЖНАЕУ  провели захід до Міжнародного дня захисту прав людини

З нагоди Міжнародного дня захисту прав людини та 70-річчя   Загальної Декларації прав людини   на базі кафедри правознавства Житомирського національного агроекологічного університету 10 грудня відбувся тематичний захід «Human Rights: Recognition and Protection», учасниками якого стали:

– регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Житомирській області Петро   Грибан;

– голова громадської організації «Скриня корисних справ» Оксана  Давиденко;

– заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олена Шабінська;

– завідувач сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Віта   Садовська-Мариніна;

– ректор Житомирського нionаціонального агроекологічного університету Олег Скидан.

Віта Садовська-Мариніна ознайомила  присутніх з порядком звернення до Європейського суду з прав людини, Олена Шабінська поінформувала студентську молодь про Всеукраїнський тиждень права та ініціативи і сервіси Мін’юсту, що реалізуються в рамках загальнонаціонального проекту «Я маю право!».

Крім цього, студенти 3-4 курсів факультету екології та права ЖНАЕУ підготували відео про права людини та презентацію соцопитування.

Студенти спецкурсу “Human Rights: Part 1”, що  викладався  протягом осіннього семестру на англійській мові, були нагоджені почесними сертифікатами.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

Учителі початкових класів отримають примірники методичних рекомендацій

Близько 15,5 тисяч шкіл отримають примірники методичних рекомендацій для початкової школи, що допоможуть вчителям глибше зрозуміти суть освітньої реформи, а також дадуть цінні орієнтири для впровадження нового Держстандарту початкової освіти.

Доставка цих рекомендацій у заклади стала можливою завдяки співпраці МОН та Міністерства інформаційної політики, яке забезпечило друк усього накладу – 31 тис 559 примірників. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з вчителями опорної Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького 11 грудня 2018 року, в межах робочої поїздки на Тернопільщину.

«Ця книга – «Нова українська школа: порадник для вчителя» – містить конкретні рекомендації вчителю щодо особливостей розвитку дітей раннього шкільного віку, як організувати освітнє середовище в класі, як співпрацювати з батьками і аж до тематичного планування. Методичні рекомендації будуть корисними для кожного педагога, що навчає дітей у початковий школі, допоможуть йому впевненіше почуватися під час впровадження реформи», – зазначила Лілія Гриневич.

Планується, що по кілька примірників методичних рекомендацій отримає кожна школа в свій бібліотечний фонд. Там ними зможуть користуватися всі вчителі початкової школи.

На звороті книжки також є QR-код, через який порадник може завантажити кожен охочий, зокрема, вчитель для користування поза школою. Зайти посібник можна й на сайті МОН за посиланням.

«Ми дуже вдячні Міністерству інформаційної політики за підтримку цього проекту. Надзвичайно важливо, що доступ до цього порадника всі вчителі отримають не лише в електронному, а й паперовому вигляді. В ньому міститься уся основна інформація про реформу освіти, він дає вчителям ту інформацію, без якої успішне впровадження реформи просто неможливе»,- додала Міністр.

Розвезення методичних рекомендацій розпочнеться вже в другій половині грудня, а на початку 2019-го вони будуть у всіх школах України.