Daily Archives: 21/12/2018

На Черкащині відкрили регіональний навчально-практичний центр сільськогосподарського спрямування

На Катеринопільщині в селі Мокра Калигірка відкрито новий регіональний навчально-практичний центр сільськогосподарського напрямку, діяльність якого сприятиме розв’язанню проблем професійної підготовки і продуктивної зайнятості сільської молоді, забезпечення належної якості професійно-технічної освіти, підготовки висококваліфікованих робітничих кадрів відповідно до потреб регіонального ринку праці.

Урочистості з нагоди відкриття навчально-практичного центру сільськогосподарського напрямку, що діятиме на базі Багатопрофільного центру професійної освіти у Черкаській області, відбулися 18 грудня за участі обласного, місцевого керівництва та соціальних партнерів. Так, зокрема, на святковий захід завітали голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець, депутат обласної ради Олександр Коваленко, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника управління Валентина Ткаченко, голова Катеринопільської райдержадміністрації Ольга Ніколенко, начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури Катеринопільської райдержадміністрації Олександр Вовкотруб, заступник голови Мокрокалигірської сільської об’єднаної територіальної громади Валерій Бецун.

Звертаючись до присутніх на заході Олександр Вельбівець зазначив: «З великою гордістю дивлюся на те, що тут стоїть така сучасна техніка і хочу привітати всіх, хто тут зібрався на цю знакову подією, що має не тільки місцеве, але й загальнообласне значення. Сьогоднішній захід є наочною демонстрацією впровадження змін у системі профтехосвіти, які відбуваються в рамках реформи системи освіти в Україні. Створення навчально-практичного центру дає можливість вивчення новітніх технологічних процесів у сільському господарстві, сучасної сільськогосподарської техніки, обладнання, устаткування, новітніх засобів механізації і оптимізації, які здійснюються у виробництві. Це дає можливість здобути професійні практичні навики на сучасному обладнанні».

Принагідно Олександр Іванович наголосив на необхідності співпраці з представниками бізнесових кіл та промисловості у рамках соціального партнерства: «Сьогодні соціальні партнери отримають молоді, висококваліфіковані та конкурентоздатні кадри в сільському господарстві, які до недавнього часу були у великому дефіциті».

У рамках урочистостей відбулося освячення нової сільськогосподарської техніки та навчального корпусу.

Регіональний навчально-практичний центр сільськогосподарського напряму створений з метою впровадження інноваційних технологій у сільському господарстві, забезпечення практичної підготовки учнів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти, організації підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців для підприємств сільського господарства, стажування майстрів виробничого навчання і викладачів професійно-теоретичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Відкриттю означеного навчально-практичного центру сприяло виділення обласною владою коштів у розмірі  3,9 млн. грн., за які придбано два нових італійських трактори «Landini 7-215», «Landini Super DT-110» та поворотний плуг.

Крім того закладу виділено 2,1 млн. на капітальні ремонти навчальних приміщень.

Разом з тим в рамках пілотного проекту щодо модернізації матеріально-технічної бази й освітнього середовища у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області отримав 900 тис. грн. на поповнення кабінетів фізики, хімії/біології новітніми цифровими вимірювальними комплексами: нові меблі, мультимедійні дошки, 3D принтер.

Під час ознайомлення з матеріально-технічною базою новоствореного навчально-практичного центру присутні оглянули кабінети англійської мови, фізики, хімії, історії, правил дорожнього руху, LEGO, лабораторію інформаційних технологій, де принагідно поспілкувалися з учнями та викладачами.

Також увазі гостей було представлено виставку-презентацію професій, яким навчають у закладі.

Довідково:

На сьогодні Багатопрофільний центр професійної освіти у Черкаській області має діючі ліцензії на підготовку кваліфікованих робітників за 17 робітничими професіями сільськогосподарського, автотранспортного, інфраструктурного, електротехнічного, будівельного напрямів, торгівлі та громадського харчування у різних комбінаціях.

Центр готує кваліфікованих робітників за такими напрямами:

  • сільське господарство;
  • загальні професії електротехнічного виробництва;

– громадське харчування;

  • загальні професії для всіх галузей економіки;

– торгівельно-комерційна діяльність;

– будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи.

Навчання здійснюється у навчальних корпусах та навчально-виробничих приміщеннях, що розташовані у селі Мокра Калигірка, містах Шпола та Ватутіне.

Контингент учнів складає близько 800 осіб, з яких 64% здобувають повну загальну середню освіту.

Освітній процес забезпечують 80 педагогічних працівників, які здійснюють професійну підготовку і виховання кваліфікованих, конкурентноспроможних  робітничих кадрів.

З метою забезпечення учнів робочими місцями для проходження виробничого навчання та виробничої практики заклад освіти співпрацює                з підприємствами, установами та організаціями, серед яких ТОВ «Кочубій», СПОП «Відродження», СТОВ  «Відродження», ФГ «Нове життя», ФГ «Братів Дроботів», ТОВ «Сиророб», Ватутінський КВП Водоканал, ПП Бадрак О.П., ПП «РАЙАГРОБУД», ФОП Каргалик Є.М, ПП Хівренко Г.Ф., ПП Скрипник С.В.,  ППФ «Каменяр», ПП Мірошніченко О.В., ПП  Євробуд – П,  ПП Безкоровайна Т.А., ФОП Шорубалко Н.А., ПП «Микитченко В.В.», ПП «Шемет Л.Г.», НВК «Ромашка», ФОП Линюк Є.П., ПП Мальчик П.О., СТОВ «Урожай-плюс», СТОВ «Агро-індустрі», Готельний комплекс «Золотий ключик»  та інші.

День Святого Миколая в ХПІ: Ми рівні!

18 грудня в НТУ «ХПІ» пройшла благодійна акція «Ми рівні!», учасниками якої стали понад 30 вихованців зі шкіл-інтернатів №6 і №8 міста Харкова (для дітей зі зниженим слухом та ДЦП). Програма зустрічі, присвяченої Дню Святого Миколая, включала відвідини Музею історії ХПІ, різні майстер-класи, спілкування з ректором вишу, викладачами, студентами Політеху. Крім того, відбувся благодійний ярмарок, а виручені кошти передали на подарунки для дітей цих шкіл-інтернатів.

Візит в Політех старшокласників з Харківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів №6 для дітей зі зниженим слухом стартував із зустрічі з ректором ХПІ Євгеном Соколом, директором Навчально-наукового інституту хімічних технологій і інженерії Ігорем Рищенком, представниками студентського відділення товариства інженерів нафтогазової промисловості (Kharkiv SPE Student Chapter). Ректор ХПІ Євген Сокол привітав гостей, побажавши їм розвитку і вдосконалення, незважаючи на існуючі бар’єри. Він також запросив школярів вступати до Політеху, зазначивши, що у виші є квоти для дітей з обмеженими можливостями.

Після для гостей провели екскурсію в Музеї історії ХПІ, де розповіли про головні віхи розвитку найстарішого технічного вишу України — Харківського політехнічного інституту. Школярі мали змогу побачити різні експонати, документи, фотографії, що відображають етапи становлення університету, дізнатися про видатних вчених і наукові школи вишу. Найактивніші діти отримали пам’ятні подарунки.

В коворкінгу Арсенал Ідей Україна/Простір ідей: Science&Museums дітей очікували майстер-класи від викладачів і студентів кафедри технології жирів та продуктів бродіння. Вони розкрили секрети приготування шоколадних цукерок, напоїв, а також продемонстрували хімічні досліди. У свою чергу, представники Українського науково-дослідного інституту природних газів АТ «Укргазвидобування» розповіли вихованцям шкіл-інтернатів про походження нафти, способи її видобутку, а також різні геологічні породи.

Школярі Харківської спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів №8 для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами також взяли участь в цікавих майстер-класах від вчених Політеху, відвідали пізнавальну екскурсію в Музеї ХПІ, поспілкувалися зі студентами та викладачами університету.

Паралельно з програмою для дітей, в холі Електрокорпусу ХПІ проходив благодійний ярмарок. Тут політехніки, в тому числі студенти-іноземці, які навчаються за спеціальностями нафтогазової галузі, продавали різноманітні речі. Виручені кошти передали на подарунки для гостей-вихованців шкіл-інтернатів. Також були зібрані іграшки та одяг, які відвезли в ці заклади.

Куратори благодійної акції зазначають, що це перший подібний проект, мета якого показати, що діти з обмеженими можливостями не самотні, у них є підтримка. Школярі із задоволенням брали участь в майстер-класах, дослідах, знайомилися з Політехом. Деякі старшокласники зацікавилися можливістю вступу до ХПІ, а також наявністю підготовчих програм для здачі ЗНО, можливістю отримання додаткових балів.

Організаторами та волонтерами проекту були представники: кафедри видобутку нафти, газу і конденсату, кафедри технології переробки нафти, газу і твердого палива, кафедри технології жирів та продуктів бродіння Навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії НТУ «ХПІ», студентського відділення товариства інженерів нафтогазової промисловості (Kharkiv SPE Student Chapter), а також Музей історії ХПІ, за сприяння Українського науково-дослідного інституту природних газів АТ «Укргазвидобування».

 

Танцювальний колектив «Фаворит» представляв свою творчість на фестивалі «Крок до мрії 2018»

Щорічно до дня Святого Миколая громадська організація «Розвиток. Розвиток» проводить у Вінниці фестиваль творчості й таланту «Крок до мрії», який стартував у 2011 році. За цей час фестиваль у своїх масштабах переріс у соціально-благодійну акцію.  

З 15 по 16 грудня у місті  Вінниці ввосьме пройшов фестиваль творчості «Крок до мрії 2018», який зібрав на одній сцені близько пів тисячі талановитих дітей. Учасники з різних міст України демонстрували свої вокальні таланти, з хореографії, циркового мистецтва, декларування віршів, різноманітність яскравих сценічних костюмів, оригінальних номерів, які не залишили байдужим жодного, хто відвідав це яскраве, грандіозне свято мистецтв.

Основною метою фестивалю є підтримка кожної талановитої дитини, не розмежовуючи діток за особливістю та потребами. Діти та молодь, незалежно від віку, могли  продемонструвати свої здібності на професійній сцені та отримати нові знання, досвід, оцінку висококваліфікованого журі.

Учасники демонстрували таланти в номінаціях: хoреoгрaфію, вoкaл, a тaкoж у різних стилях тa жaнрaх, серед яких: нaрoдні, сучaсні тa східні тaнці, кoмедійнo-пaрoдійне шoу, гімнaстичнoму шoу, пoкaз мoд, деклaрувaння віршів, aкрoбaтичне тa силoве шoу, твoрчу мaйстерність, нaрoдні тa сучaсні пісні.

Виступи конкурсантів оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли народні та заслужені артисти України, зірки естради, педагоги, провідні фахівці в області культури, дитячої та юнацької творчості, хореографії.

У конкурсі взяв участь відомий у Переяславі-Хмельницькому і за його межами танцювальний колектив «Фаворит», керівником якого є студентка фінансово-гуманітарного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Анна Танана.  Танцювальний колектив представляв сучасні жанри хореографії. Перше місце серед даної вікової категорії зайняв сучасний танець – «Подих моря»,  друге місце – «Малі бешкетники», «Сила в тобі»; третє місце – «Кружева» і «Намалюю тобі зорі».

Кожен із учасників отримав цінні подарунки та дипломи, нагороди, а також неймовірну кількість позитивних вражень та емоцій.

Щиро вітаємо хореографічний колектив «Фаворит» і художнього керівника Анну Танану з гідною перемогою та зичимо подальших творчих злетів. Знай наших!

Ольга Науменко

 

 

 

 На Кубку України з армспорту студент ЖНАЕУ виборов ІІ місце

Протягом 15-17 грудня в Одесі проходив  І-й Кубок України з армспорту серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору.

У цих змаганнях в складі команди Житомирської області взяв участь студент факультету обліку та фінансів Житомирського національного агроекологічного університету, майстер спорту Дмитро Луцишин.

Спортсмени виборювали першість окремо лівою і правою рукою.

В особистій першості у ваговій категорії 60 кг на ліву та праву руку Дмитро посів  ІІ місце. У командній першості команда   області зайняла І місце.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету