Daily Archives: 04/01/2019

Розподіл місць у добровільній сертифікації вчителів по регіонах

Щоб вчителі кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації, цьогоріч усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, Лілія Гриневич

Щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації,  усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, коментуючи Наказ МОН № 1486 від 29.12.2018 сьогодні, 4 січня 2019 року, в МОН.

«2019-го року в сертифікації зможе взяти участь дуже обмежена кількість вчителів – лише 1тис з майже півмільйона сьогодні працюючих педагогів. Тобто йдеться про менш як 0,2% від загальної кількості вчителів. Наразі ми не можемо спрогнозувати, чи буде сертифікація користуватися популярністю, чи ні. Однак ми не можемо допустити, щоб у зв’язку із повільним поширенням інформації чи через якісь інші обставини, одна область чи місто просто швидше забрали усі місця для участі вчителів. Саме тому, щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації,  усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Ця гарантована чисельність встановлювалась пропорційно до кількості класів, а, значить, і вчителів початкової школи у кожному з регіонів», –  пояснила Міністр.

Вона ще раз наголосила, що сертифікація є добровільною – це вимога, закріплена як Законом «Про освіту», так і нещодавно прийнятим положенням про сертифікацію.

«Щоб це нагадати, ми також написали та розіслали додатковий лист «Про добровільність сертифікації педагогічних працівників» на усі управління освіти, де підкреслили, що участь у сертифікації відбувається на добровільних засадах та виключно за ініціативою педагогічного працівника. Ми також закликали утриматися від будь-яких дій, які можна тлумачити як тиск, примус, спонукання, прохання тощо педагогічних працівників щодо проходження чи непроходження сертифікації. Ця справа виключно добровільна і жодні заходи адміністративного впливу неприпустимі. Це надзвичайно важливо для подальшого напрацювання механізмів сертифікації  як інструменту державної політики», – повідомила Лілія Гриневич.

Планується, що з огляду на кількість початкових класів, найбільше гарантованих, але необов’язкових для заповнення місць, отримають Львівська, Дніпропетровська та Одеська області – 71, 68 та 62 місця відповідно. Найменша кількість вчителів, що зможуть взяти участь у добровільній сертифікації, передбачена для Луганської області – 15 місць.

Нагадуємо, що метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

Час дарувати тепло…

Зима – особлива пора, таємнича і чарівна, сповнена очікування дива та здійснення найзаповітніших мрій, улюблена пора року для багатьох дітей та дорослих. Це час, коли люди усіх християнських конфесій світу відзначають Новий рік та Різдво, бажаючи ближнім миру, добра, щастя, любові, радості, здоров’я… А також це час подарунків, благодійних акцій, концертів, ярмарків, інших різноманітних масових заходів.

Святковий настрій запанував і в закладах професійної (професійної-технічної) освіти нашого краю.

Розпочало новорічно-різдвяний цикл свято Андрія Первозванного. Здавна в Україні ввечері напередодні Андрія молодь влаштовувала вечорниці. Традицію підтримали учні ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів та Міжгірського професійного ліцею. Співи, танці, небилиці, інсценівки розвеселили усіх присутніх. Учні, одягнені у святкове українське вбрання, перенеслися у часи глибокої давнини, відтворили обряди та звичаї, що мають дохристиянський характер: дівчата вгадували свою майбутню долю на тарілках, а хлопці, танцюючи, здійснювали ритуальне кусання калити. Завершились вечорниці на Андрія традиційною вечерею – варениками у мисках і макітрі, пиріжками з картоплею та капустою, узваром та калитою.

Наступне значне свято – Святого Миколая. Театралізовані дійства пройшли в Ужгородському вищому комерційному училищі КНТЕУ, ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», Хустському професійному ліцеї сфери послуг, Вищому професійному училищі № 3 м. Мукачево (тут, до речі, протягом тижня діяла скринька Святого Миколая, учні писали листи-побажання, привітання, готували подарунки). В ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей» напередодні свята відкрили новорічну фотозону. А щедрівки музичного колективу  «Коляда» Хустського професійного ліцею під керівництвом О. Анишинця  лунали 18 грудня на центральній площі м. Хуст, коли святковими вогнями засяяла головна міська ялинка.

Напередодні Нового року учні Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», Міжгірського професійного ліцею підготували для одногрупників та педагогічних працівників новорічні вистави за участі Діда Мороза, Снігуроньки, інших казкових героїв, концерти та інші заходи. Лунали пісні, колядки, щедрівки, щирі побажання миру та добра, панували казкова атмосфера і чудовий настрій. Також проведені виховні заходи, під час яких учні мали нагоду більше дізнатися про традиції святкування різдвяних та новорічних свят у інших країнах.

Не обійшлося в цей період без тематичних виставок та майстер-класів. Так учні Ужгородського вищого професійного училища торгівлі і технологій харчування представили виставку виробів з пряничного тіста та безе, оригінально оформлених в техніці «Айсінг», вихованці Берегівського професійного ліцею сфери послуг вчилися виготовляти новорічні витинанки, а в ДНЗ «Мукачівський ЦПТО» вже традиційно відбулася виставка-конкурс новорічно-різдвяних композицій «Зимова феєрія».

Щоб подивувати своїх читачів чимось цікавим та неординарним, подарувати їм позитивні емоції, святковий настрій, працівники бібліотеки ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» підготували книжкову виставку-інсталяцію «Сяйво новорічних свят»: «Книжкова ялинка», «Новорічна іграшка» та «Різдвяне село».

А які ж свята без подарунків та благодійних заходів. Отримувати – дуже приємно, а дарувати – ще краще. Тому учні ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти»,  ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» та Ужгородського ВКУ КНТЕУ підготували та передали на схід українським військовим власноруч виготовлені подарунки, солодощі, інші необхідні речі. Учасники гурту «Коляда» Хустського професійного ліцею вже традиційно відвідали літніх хустян, підопічних районного територіального центру соціального обслуговування, привітавши з прийдешніми новорічними та різдвяними святами, порадувавши стареньких гостинцями та співами. Також молодь хустських  ліцеїв взяла участь у Другому Зимовому Благодійному Балу, мета якого – збір коштів для допомоги онкохворим діткам Хустщини, які стоять на обліку в онкологічному диспансері.

Педагогічні працівники  та вихованці ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти» у рамках безстрокової благодійної акції «Твори добро» зібрали кошти на лікування Воробка Дмитра, учня Ужгородського ВПУ ТТХ.

Тож учні цікаво, весело і змістовно завершили навчання у першому семестрі цього навчального року. А попереду, до речі, ще багато веселих свят та цікавих заходів.

 

Навчально-методичний центр
 професійно-технічної освіти у Закарпатській області

ЖНАЕУ розпочинає співпрацю з Національним центром управління та випробувань космічних засобів

У грудні 2018 року Житомирський національний агроекологічний університет підписав угоду про співпрацю у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів. На офіційній зустрічі були присутні ректор ЖНАЕУ Олег Скидан та начальник НЦУВКЗ Володимир Присяжний.

За словами Скидана, важливість цього співробітництва полягає у спільному використанні технічних засобів, методів моделювання складних систем, алгоритмічного, методичного та програмного забезпечення з метою проведення досліджень у галузі супутникової навігації, дистанційного зондування Землі та інформаційних технологій, тощо.

«Це історична подія не лише для нашого навчального закладу, але й для всієї Житомирщини.  Зокрема, у рамках угоди передбачено створення Регіонального космічного центру “Полісся”, – відзначає ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. –   Також досягнуто домовленості з Національним авіаційним університетом та Національним центром управління та випробування космічних засобів ДКА про співпрацю та реалізацію спільних проектів в космічній сфері. Перші кроки у напрямі зазначеної співпраці – проведення на базі Житомирського національного агроекологічного університету у січні 2019 року круглого столу “Космічні технології в агробізнесі та екології”, а навесні 2019 року – Національного космічного Форуму.

Основні напрями співпраці між ЖНАЕУ та НЦУВКЗ:

  • проведення спільних досліджень в галузі супутникової навігації, дистанційного зондування Землі, інформаційних технологій;
  • розробка та створення наземних програмно-апаратних станцій та комплексів, реалізація перспективних космічних проектів;
  • прийом інформації дистанційного зондування Землі, її попереднє та тематичне оброблення, збереження (архівація);
  • впровадження нових технологій, вдосконалення технічних засобів та систем управління, вивчення можливостей застосування і впровадження космічної інформації в різні сфери життєдіяльності людини та ін.

Довідково

Національний центр управління та випробувань космічних засобів — це цілісний науково-технічний комплекс у системі основних інструментів реалізації Загальнодержавної космічної програми України. Його функцією є завершення всієї ланки космічної діяльності, яку починають наукові установи та підприємства створенням орбітальних та наземних космічних засобів: випробування та експлуатація космічних апаратів та інших виробів, які виведені на орбіту. Національний центр управління та випробувань космічних засобів був заснований 1996 року. В 2014 році з метою відновлення оперативного контролю над Національним центром та його філіями, керівництвом Державного космічного агентства України було прийнято рішення щодо передислокації НЦУВКЗ на материкову частину України, до міста Києва.

На даному етапі метою діяльності НЦУВКЗ є всестороннє забезпечення розвитку космічної галузі України, виконання заходів Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми в рамках співробітництва з Державним космічним агентством України в інтересах національної безпеки та оборони, економіки держави та задоволення потреб населення України. До складу НЦУВКЗ входять чотири філії. У перспективі ресурси НЦУВКЗ можуть бути застосовані для виконання таких завдань, як забезпечення на замовлення державних органів надання послуг супутникового зв’язку та ретрансляцій даних, координатно- часового та навігаційного забезпечення, здійснення контролю та проведення аналізу космічної обстановки; гарантоване та оперативне надання інформації, отриманої від супутників дистанційного зондування, та технічної підтримки щодо створення сучасних технологій її спеціального використання; створення багатофункціональних технічних засобів.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету