Daily Archives: Січень 17, 2019

ТОП-9 причин обмежити доступ дитини до гаджетів

Сучасні технології зробили життя людства набагато простішим. Тепер можна спілкуватися, не виходячи з дому, ділитися враженнями та фотографіями, отримувати освіту онлайн.

Чим загрожує і які наслідки можуть бути при необмеженому доступі дитини до новинок техніки, пояснили дослідження, проведені Kaiser Foundation.

 1. У ранньому віці починають формуватися стосунки з людьми.

До 2 років мозок дитини збільшується в три рази. Голос батьків, їхні дотики, спільні ігри можуть допомогти дитині сформуватися саме таким чином, щоб потім встановлювати нормальні емоційні зв’язки з іншими людьми. Але у малюків, які вже в такому малому віці мають доступ до гаджетів, постійно дивляться мультфільми, все трохи інакше. Їхня нервова система починає гірше розвиватися, це погано впливає на концентрацію уваги і сприйняття оточуючих людей.

2. Без планшета і телефону діти не відчувають залежності.

“Технології приваблюють людей тим, що у віртуальному світі можна нескінченно пробувати щось нове. Дуже складно відмовитися від їхнього використання саме тому, що немає ніяких обмежень в задоволенні своїх бажань”, — говорить доктор Гері Смолл, професор психіатрії та директор Центру довголіття при Каліфорнійському інституті неврології.

Одним натисканням на кнопку дитина може отримати бажане. Саме тому вона звикає до смартфону моментально і, на відміну від дорослої людини, не завжди може контролювати себе.

3. Не буде зайвих причин для сліз.

Якщо у людини є прив’язаність до чого-небудь, вона дратується, якщо у неї це відняти. Так відбувається в будь-якому віці. Тому, коли дитина закочує істерику, не поспішайте давати їй планшет тільки заради того, щоб заспокоїти. Це принесе лише тимчасове полегшення.

“Якщо ці пристрої стають головним інструментом, щоб заспокоїти і відволікти маленьких дітей, то яким чином розвиватимуться їхні власні внутрішні механізми саморегуляції?” — запитує доктор Дженні Редескі.

Краще постаратися заспокоїти дитину добрим словом, обіцянкою сходити погуляти або відволікаючою історією.

4. Покращиться сон.

Доведено, що використання електронних пристроїв у вечірній час несприятливо впливає на якість сну і погано позначається на самопочутті наступного дня. Нервова система відпочиває в період 21:00 — 1:00. Однак багато підлітків нехтують цим відпочинком, заміняючи його на більш захоплююче проведення часу. І, на жаль, менш корисне.

5. Підвищиться цікавість до навчання.

Багато батьків помічають, що смартфони постійно відволікають дитину і роблять її розсіянішою.

“Ці пристрої часом замінюють практичну діяльність, необхідну для розвитку сенсомоторних і візуально-рухових навичок, які важливі для навчання”, — додає доктор медичних наук Бостонського університету Дженні Реедескі.

Відео – та онлайн-ігри також здатні обмежити творчу уяву дитини. І не варто лякатися того, що дитині, можливо, зараз нудно. Якщо їй нудно — значить, є привід щось придумати. Саме так у дітей розвивається здатність творчо мислити.

6. Дитина стане більш товариською.

Ми вчимося бути ввічливими, намагаємося не зачіпати інших людей саме тому, що, одного разу образивши когось, в пам’яті назавжди залишається образ певної реакції на наші слова. І з часом стає зрозуміло, що варто говорити, а що може заподіяти біль іншому. Але, на жаль, коли ми спілкуємося онлайн, ми не можемо чути інтонацію, не здатні побачити мова тіла, вираз обличчя. Ми не можемо відчути змін в настрої людини. Між тим всі ці навички є основою для встановлення людських взаємин.

“Технології здатні зробити процес спілкування простішим”, — говорить шкільний психолог з Бостона, доктор Кейт Робертс. “Але, коли ми маємо необмежений доступ до такого виду спілкування, ми починаємо забувати про живі зустрічі. Деякі діти взагалі намагаються уникати природних проявів людської природи, тому що їм так набагато легше”.

Дитині необхідно постійно наживо спілкуватися зі своєю сім’єю, з однолітками, адже тільки так вона зможе навчитися проявляти співчуття, розуміти природу інших людей. Тільки живе спілкування навчить відчувати себе невимушено в компанії інших людей, що дуже стане в нагоді в дорослому віці.

7. Фізичний стан залежить від активності.

Як правило, якщо ми користуємося своїми гаджетами, то перебуваємо в статичному положенні. І часом кілька годин здатні просидіти в одному положенні, захоплені тим, що відбувається на екрані пристрою. Чи варто говорити, що така малорухливість може стати однією з причин збільшення ваги не тільки у дорослих, але і у дітей.

За даними дослідження, діти, батьки яких не дозволяють виходити в інтернет з своєї спальні, набагато рідше страждають ожирінням.

8. Природна дитяча доброта збережеться довше.

Чим пізніше дитина зіткнеться з проявом насильства, тим краще. Не секрет, що багато відеоігор ґрунтується на принципі боротьби. Зловживання такими іграми притупляє чутливість маленької людини до жорстокості і може виховати в дитині переконання, що агресія — це непоганий спосіб вирішення проблем.

9. Немає нічого більш важливого, ніж спокій дитини.

Величезний потік інформації, часом зайвої і шкідливої, робить навіть дорослу людину неспокійною. Що ж тоді казати про дітей, які ще менш стійкі до різних хвилювань. Хтось щось сказав у соцмережі, можливо, якось принизив, і дитячий спокій порушений. Адже набагато легше написати, ніж сказати в обличчя, а значить, збільшується і ймовірність виникнення подібних ситуацій, які є величезним стресом для підлітків.

Суми долучилися до проекту «Шкільний офіцер поліції»

16 січня в Сумській загальноосвітній школі I-III ступенів № 12 ім. Б. Берестовського стартував проект «Шкільний офіцер поліції». У рамках його реалізації управлінням патрульної поліції та управлінням освіти і науки Сумської міської ради було підписано план спільних заходів, спрямованих на ефективну профілактику правопорушень серед школярів.

Як зазначила директор ЗОШ №12 Ірина Губська, метою проекту є профілактика негативних явищ і правопорушень в шкільному середовищі завдяки взаємодії підрозділу патрульної поліції з адміністраціями навчальних закладів. Вона висловила надію, що відтепер превентивне виховання учнівської молоді стане ще ефективнішим.

Після підписання документа керівником патрульної поліції Сумщини Олексієм Калюжним і начальником управління освіти і науки Антоніною Данильченко шкільні офіцери поліції, які раніше пройшли спеціальну підготовку, провели своє перше заняття для учнів школи №12. Відзначимо, що всі заняття проходять відповідно до програми «Школа і поліція», схваленої Міністерством освіти і науки України.

Поліцейські провели ознайомлювальне заняття, на якому розповіли про основні правила дорожнього руху, в ігровій формі продемонстрували жести регулювальника, а також спільно з дітьми виготовили світловідбиваючі елементи, які прикріпили до шкільних ранців. Наприкінці заняття школярі отримали в подарунок від поліцейських дитячі навчальні посібники з Правил дорожнього руху «1000 і 1 поворот».

На Волині батьки дітей із сіл доплачуватимуть за харчування у школах та дитсадках

У Луцьку вирішили з початку нового семестру не фінансувати з міського бюджету харчування тим школярам, які прописані в селах. Повідомляє Високий замок.

Таке рішення прийняли на виконавчому комітеті Луцької міської ради. Адже до 2019 року в однаковій мірі компенсовували частину вартості шкільних обідів батькам як міських, так і сільських дітей, котрі навчаються у Луцьку. Тепер платитимуть лише за власне луцьких учнів. Те ж саме стосується і вихованців дитсадків.

— Скажімо, витрати на харчування у луцьких садочках для усіх однакові. Для дітей до трьох років — 25 гривень на день, від трьох до семи — 30 гривень. Але для батьків, які прописані в Луцьку або є платниками податків тут, з міського бюджету далі буде компенсовуватися 40%. Всі інші платитимуть повністю, — пояснила керівник міського управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко. — У школах батьки учнів теж отримають різні рахунки — міських дітей менші, сільських — на 40% більші.

При цьому, у міськраді повідомили: територіальні громади зможуть укладати договір з Луцькою міською радою і платити 40% від вартості харчування дітей зі свого бюджету. Тоді батьки з сіл зможуть сплачувати з власної кишені 60%, як і батьки з міста.

Тож у луцьких навчальних закладах тепер просять батьків приносити в бухгалтерію будинкові книги або інші документи, які мають підтвердити: вони живуть в обласному центрі або ж сплачують у луцьку скарбницю податки.

Лучани таке рішення влади вважають цілком справедливим. Адже навчальні заклади переповнені, і значний відсоток учнів та вихованців приписані саме у приміських селах. Тож бюджет Луцька досі мав значний фінансовий тягар через них. Тепер його позбудеться.

Радикальних нововведень чекають і в міській лікарні, яка тріщить через сільських пацієнтів. Поки з іногородніх беруть невеликий благодійний внесок. Та це не вирішує ситуацію. Планові луцькі хворі інколи тижнями чекають на можливість пролікуватися.

Захист від кібератак, маркетингові технології та управління фінансами: викладачі ХНЕУ проведуть для школярів безкоштовні майстер-класи

 

Університет ХНЕУ ім. С. Кузнеця запрошує школярів до «Зимових шкіл» в яких вони зможуть навчитись новим корисним навичкам. Серію цікавих майстер-класів та тренінгів проведуть викладачі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Уроки в школі базуються на актуальній інформації й практичних завданнях, що будуть корисними у житті, вони зорієнтовані на розвиток креативності та критичного мислення, логіки та ерудованості. Це навчання стане для школярів важливим досвідом для майбутньої професійної діяльності, сформує творчий потенціал майбутнього фахівця та надасть можливість корисно провести зимові канікули та отримати цінні знання!

19-20 січня школярі зможуть відвідати такі школи:

·            «Школа правових знань»

·            «ЮНИЙ ДИЗАЙНЕР»

·            «Мій FABlab та сучасні технології створення програмного забезпечення»

·            «Митно-податковий світ та Україна без кордонів»

·            «Ігри професіоналів»

·            «Академія маркетингу»

·            «Менеджмент, інновації, логістика – VENI, VIDI, VICІ!»

·            «Розвиток підприємницьких здібностей»

·            «Як заробляти на даних?»

 

26-27 січня запрошують відвідати наступні школи:

·            «Школа PR» спільно з департаментом освіти ХОДА

·            «Монстри економіки…на канікулах»

·            «YP – Young Professionals»

·            «Управляй грошима -управляй майбутнім»

·            «Анатомія продаючого профілю»

·            «Школа фінансової грамотності та підготовки до ЗНО»

·            «Школа фінансової еліти – банківництво»

·            “The Wizard of economics”

·            «Кастинг до Диснейленду»

·            «Основи кібербезпеки і технологія блокчейн»

·            «Школа міжнародних економічних відносин»

 

Участь безкоштовна, реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/hYMe0NyqKfSDJpGi2

Повна інформація та анонси зимових шкіл на каналі: https://t.me/abitura_2019

Вчителька з Прикарпаття створила перший україномовний ресурс математики в Instagram

Вчителька математики Калуського ліцею №10 Мар’яна Уляк створила перший україномовний ресурс корисної математики, за яким школярі з легкістю зможуть підготуватися до ЗНО або ДПА.
Про це повідомляє ukrainianpeople.us 
Навчальний профіль створений під назвою insta_math_help у соцмережі Instagram, у якому здебільшого проводять час підлітки. Над усім процесом, починаючи від вибору теми та закінчуючи оформленням у єдине зображення, Мар’яна Уляк працює самостійно.

Ідея щодо створення ресурсу в педагога Калуського ліцею №10 зародилася ще минулої осені після того, коли вона подивилася на процес викладання математики дещо під іншим кутом:

“Звісно, існують збірники та підручники з усією інформацією, але будьмо відвертими: сучасний учень цього майже не сприймає. Школярам цікава робота з навчальними мобільними програмами. Тим більше зараз важко уявити наше життя без соцмереж – вони усюди”.

Після прочитаної статті в інтернеті про те, що в Україні не існує навчальних профілів у соцмережах, і аналізу Instagram Мар’яна Уляк остаточно вирішила поєднати цікаве з корисним.

Особливістю профілю insta_math_help є те, що матеріали будуть доступними для школярів, батьків та педагогів. А кожна публікація − це коротке, але чітке пояснення матеріалу з прикладами.

У процесі удосконалення ресурсу вчитель математики планує запустити інтерактивні вправи у режимі реального часу, щоб пригадати та краще закріпити матеріал. Кожне зображення можна без проблем зберегти на свій смартфон і використовувати як своєрідну “шпаргалку” при підготовці до занять.

Учителі з Кореї поділяться своїми практиками з українськими колегами

Нині  освіта України перебуває у стані реформування, зазнає змін відповідно до сучасних потреб суспільства, і досвід іноземних колег є важливою складовою цього процесу. У ці дні наше місто має честь приймати 12 вчителів із Республіки Кореї, які поділяться своїми освітніми практиками з українськими колегами щодо проведення уроків з математики, географії, природничих наук, суспільствознавства, правознавства, мистецтва та англійської мови, – зазначила Олена Фіданян, директор департаменту освіти і науки КМДА під час відкриття спільного семінару освітян міста Києва та Республіки Кореї у Корейському освітньому центрі.

Разом з тим  зауважила, що і педагоги Києва поділяться власним досвідом, запросивши колег з Кореї на свої уроки до шкіл Києва 16 січня, а 17 січня у Київській гімназії східних мов №1 корейські педагоги проведуть уроки для учнів тих класів, які вивчають корейську мову.

Українській освіті є чим поділитись із педагогами з Кореї,  разом з тим, наша країна завжди відкрита до навчання, – додала Олена Фіданян.

Нагадаємо, що у спільному семінарі двох країни беруть участь учасники та переможці конкурсу «Учитель року» України та Кореї. Вчителі Києва відвідають майстер-класи колег з Республіки Кореї, а корейські колеги протягом двох днів стануть учасниками освітнього процесу у школах Києва.

Усі напрацювання спільного семінару будуть обговорені 17 січня під час круглого столу у Київській гімназії східних мов №1 та стануть запорукою співпраці у сфері освіти обох країн.

Повідомляє прес-служба департаменту освіти і науки КМДА

МОН запрошує до обговорення проекту методики, за якою експерти проводитимуть оцінювання досвіду учасників сертифікації

Для громадського обговорення розміщено проект методики, за якою незалежні освітні експерти проводитимуть оцінювання практичного досвіду учасників добровільної сертифікації вчителів.  

Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua (з позначкою «Сертифікація»).

Проектом документу передбачається, що експерти вивчатимуть та оцінюватимуть професійні компетентності за 5 критеріями:

1.Здатність планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів з використанням відповідних педагогічних технологій.

2.Здатність створювати безпечне та психологічно комфорте освітнє середовище, спрямоване на розвиток дітей та їх мотивацію до навчання.

3.Здатність налагоджувати партнерські стосунки з родинами учнів для розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.

4.Здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.

5.Здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.

Кожен з цих критеріїв включатиме від 4 до 10 показників, що оцінюватимуться  від 1 до 3 балів. Для отримання інформації експерти зможуть використовувати такі джерела, як спостереження за діяльністю вчителя, відвідування уроків, інтерв’ю з вчителем, бесіда з керівництвом школи.

Щоб освітні експерти краще володіли методикою проведення сертифікації та вдосконалили необхідні для неї навички, впродовж 2 днів – 15 та 16 січня 2019 року – для них провели перший тренінг.

«Для мене важливо, щоб всі експерти чітко усвідомлювали, для чого ми запроваджували сертифікацію. Зараз ми здійснюємо реформу НУШ, запрацював новий Держстандарт початкової освіти, в основі якого лежить компетентнісний підхід, інакше відображаються результати навчання. Щоб їх досягати, потрібні інші методики. Ідея була в запровадженні сертифікації для мотивації тих вчителів, які можуть стати агентами змін. Тож під час вивчення роботи педагога ви маєте зрозуміти, чи ця людини розуміє новий стандарт, чи володіє методиками активного, дослідницького, компетентнісного навчання, чи розуміє основні ціннісні та методологічні аспекти реформи», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час розмови з експертами.

Вона також підкреслила, що процес сертифікації має показати нову культуру спілкування з учителями.

«Як учитель я знаю, що педагоги інколи є дуже вразливими до того, що їх оцінюють. І вам потрібно буде зуміти це зробити в дуже дружній спосіб. Пам’ятайте, що ці вчителі прийшли на сертифікацію добровільно. З іншого боку, не можна занижувати стандарти. Бо що може трапитися найгірше – якщо ми дискредитуємо сертифікацію як адекватний інструмент, який виявляє найкращих», – наголосила Міністр.

Пул освітніх експертів буде сформовано з викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо із досвідом педагогічної діяльності не менш як 5 років. Вони проводитимуть оцінювання діяльності учасника сертифікації безпосередньо в закладі освіти. Робота кожного вчителя буде оцінюватись щонайменше двома експертами.

Лілія Гриневич повідомила, що пілотний період сертифікації може тривати 2-3 роки, доки не буде напрацьовано валідний інструментарій для оцінювання. Лише після цього можна буде ставити питання про заміну атестації сертифікацією.

«Я хочу вкотре відзначити, що зараз сертифікація тільки добровільна, а її непроходження не матиме жодних негативних наслідків для вчителя. Водночас педагог, що пройде сертифікацію, отримає 20% надбавки. А ще важливо, щоб він ділився потім своїми методами, знаннями та професійними компетентностями з іншими», – підсумувала Міністр.

Нагадуємо, що процедура сертифікації включає 3 етапи: вивчення практичного досвіду роботи вчителя, зовнішнє незалежне тестування та електронне портфоліо. Реєстрація для участі почалася вчора, 15 січня 2019 року, і триватиме до 1 лютого включно.

За першу добу на сертифікацію вже зареєструвалося понад 350 вчителів. Загалом цього року в пілоті зможуть взяти участь до 1 000 педагогів з усіх регіонів України.