Daily Archives: Січень 21, 2019

Грип лютує: школи продовжують закривати на карантин

Столичні школи закриваються на карантин через грип. Через грип у 18 школах Києва (285 класів) тимчасово призупинено навчальний процес, повідомили в прес-службі Департаменту освіти і науки КМДА.

«Станом на 21 січня в Києві призупинено навчальний процес внаслідок карантину в 18 закладах загальної середньої освіти (285 класів). З них повністю – 11 шкіл, частково – 7 освітніх установ», – розповіли в департаменті.

Так, через грип відразу в шести школах Оболонського району повністю призупинено навчання: №9, №168, №210, №233, навчально-виховні комплекси №20 та «Ластівка».

У Печерському районі повністю закриті дві школи: гімназії №32 та №109. У Святошинському районі на карантин закрили школи №235 і №13. Крім того, в Солом’янському районі закриті всі класи в школі-дитсадку «Золотий ключик».

Також зазначається, що, станом на 21 січня, в столичних школах відсутні більш 41,6 тис. учнів з різних причин. Це 15% від загальної кількості учнів.

За минулий тиждень на Рівненщині захворіло на грип майже 8 тисяч осіб, половина з них – діти. У трьох районах Рівненської області через грип закрили школи на карантин.

Як зазначається, за даними Рівненського обласного лабораторного центру, у Рівненській області збільшується кількість хворих на грип та ГРВІ. Зокрема, за минулий тиждень на грип захворіло майже 8 тисяч осіб, зокрема, 4,5 тис. дітей до 18 років. Крім того, протягом тижня було госпіталізовано 177 осіб, з них 117 дітей.

Наразі найвищий рівень захворюваності спостерігається у Костопільському районі, де протягом тижня захворіли 1,2 тис. осіб, у всіх школах району на тиждень продовжили канікули. Крім того, на карантин закриті школи у Дубенському та Гощанському район.

У Чернівцях на карантин закриватимуть не школи, а окремі класи.Там, де є найбільше хворих учнів. Як розповіла  Олена Кузьміна, заступниця начальника управління освіти Чернівецької міської ради, станом на сьогодні, 21 січня, у школах Чернівців через ГРВІ відсутні 7,3% учнів.

Проте є окремі школи, у яких відсоток відсутніх дійсно значний. – У місті є кілька шкіл, у яких відсутні 10% і більше. «Лідирує» у цьому переліку гімназія №7 – там 20% учнів не вийшли до школи через ГРВІ, – каже Олена Кузьміна. – 13,3% відсутніх у школі №6, 13,2% – у школі №8, 12,4% – у гімназії №1, 10-11% відсутніх – у школах №17, 40 та 41.

 

 

 Стартував відкритий чемпіонат Харкова з вирішення бізнес-кейсів

Вже другий рік проводиться відкритий чемпіонат Харкова з вирішення бізнес-кейсів, який дозволяє студентам на практиці випробувати свої знання, вирішуючи не теоретичні приклади, а реальні бізнес-кейси. Організатором та засновником конкурсу – Kuznets Business Challenge є Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця та платформа CASERS.

Провідні компанії України з різних галузей, які беруть участь у чемпіонаті, отримують нові вирішення існуючих завдань та активно запрошують студентів на роботу для реалізації запропонованих ними рішень.

Цього року студентам необхідно буде вирішити кейси з маркетингу, автоматизації HR процесів за допомогою чат-ботів, переведенню документообігу з паперового у електронний, розвинути корпоративну мережу для тисяч співробітників компанії.

Переможці Kuznets Business Challenge отримують не тільки досвід та зворотній зв’язок від роботодавців, а також цінні призи і грошові винагороди.

Чемпіонат проводиться на платформі CASERS, реєстрація вже почалась:

Повідомляє прес-служба ХНУ ім. С. Кузнеця

 

Студентка ЖНАЕУ у складі збірної виборола «срібло» на  «Pajulahti Games»

 Житомирські студентки    успішно зіграли у міжнародному змаганні з волейболу сидячи “Pajulahti Games”, який відбувся 19-21 січня у місті Настола, Фінляндія.

Дві спортсменки Анастасія Філон, студентка ІІІ курсу факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету, а також Людмила Лозко, студентка Житомирського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ, у складі збірної України, стали срібними призерами турніру.

У змаганнях брали участь чотири країни – Україна, Фінляндія, Німеччина та Росія. У боротьбу   за І місце вийшли збірні України та Росії. Збірна Росії виявилась сильнішою на цьому етапі і стала переможцем   турніру.

Нагадаємо, що у травні минулого року студентка ЖНАЕУ Анастасія Філон виборола право представляти Україну у складі національної параолімпійської збірної команди з волейболу сидячи на міжнародному турнірі , який  проходить у Китаї.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

МОН засуджує жорстоке побиття вчителя та просить міністра внутрішніх справ взяти розслідування під особистий контроль

Міністерство освіти і науки та Міністр Лілія Гриневич засуджують безпрецедентний прояв насильства, який стався в київському ліцеї №157, коли 16 січня 2019 року один з батьків жорстоко побив учителя фізкультури. У зв’язку з цим МОН звернулося листом до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб він взяв розслідування цієї справи під особистий контроль.

«Ця ситуація немає виправдання, і нападник, якого вже затримала поліція, має зазнати справедливого покарання. Тому ми просимо керівництво МВС взяти справу та її розслідування під особистий контроль. Постраждалий учитель в лікарні, йому завдані серйозні ушкодження. Але не менш жахливо те, що це сталося на очах у дітей, які також зазнали важкої психологічної травми. Тому ми закликаємо педагогічний колектив, психологів та батьківську спільноту ліцею об’єднатися, разом подбати про дітей та обговорити, як уникнути подібних ситуацій в майбутньому», – зауважив т.в.о. Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

У листі, яким МОН звернулося до Міністра внутрішніх справ, йдеться про те, що безпека всіх учасників навчального процесу – вчителів, батьків та школярів – є обов’язковою передумовою успішного отримання освіти.

«Школа – один із основних фундаментів нашої держави, тому за жодних обставин ми не можемо допустити, щоб на її території, з вчителями, які є серцем шкільної освіти, на очах у дітей, яким ми мусимо передати цінності взаємоповаги та цивілізованого співжиття, чинилося насильство та знущання», – зазначається у листі.

МОН також наголошує, що «покарання винного та рішуче засудження з боку держави подібних насильницьких дій є необхідним для захисту та розвитку як українського вчительства, так і школярів, які в майбутньому розбудовуватимуть нашу країну».

На Одещині запроваджують перші в Україні тренінги з вивчення української жестової мови для учителів

Для вчителів початкових класів, які наразі проходять підвищення кваліфікації на базі Одеської академії неперервної освіти, запроваджують курс з вивчення української жестової мови. Це дозволить покращити якість навчання дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах, ознайомити педагогів з базовими навичками жестового спілкування, сприятиме толерантності у школах.

Програма курсу передбачає вивчення дактилю (ручної абетки), основних термінів та жестів для повсякденного спілкування тощо. Тренерами педагогів є викладачі жестової мови та адміністратори спеціальних шкіл-інтернатів.

“Такі семінари дозволять учителям оволодіти жестовою мовою передусім як засобом комунікації з людьми із порушеннями слуху. Ця навичка дозволить працювати з учнями із особливими освітніми потребами, аби вони почували себе більш впевнено у суспільстві та швидше адаптувалися до навчального процесу. Одеська область стала першою, де впроваджують такі тренінги для вчителів. Тепер наш пріоритет – охопити інклюзивною освітою якомога більше районів регіону”, – зазначив директор департаменту освіти та науки Одеської ОДА Олександр Лончак.

Фото Департамент освіти та науки Одеської ОДА

Батьки незареєстрованих в столиці дітей оплачуватимуть їх навчання в дитсадках: МОН просить мера столиці переглянути скандальне рішення

МОН звернулося до голови КМДА Віталія Кличка з проханням переглянути рішення Київської міськради, відповідно до якого батьки незареєстрованих в столиці дітей повинні оплачувати їх навчання в комунальних дитсадках Києва. Відповідний лист за підписом Міністра Лілії Гриневич був направлений  18 січня 2019 року.

Зазначене рішення міськради набуло чинності 1 січня 2019 року і передбачає встановлення плати за надання дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти територіальної громади міста Києва для батьків дітей, які не зареєстровані в місті Києві.

Міністерство освіти і науки підкреслює неприпустимість схвалення рішень, що обмежують конституційні права дітей, зокрема на доступне та безоплатне здобуття дошкільної освіти. Також МОН наголошує, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути підставою для обмеження прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
дошкільна освіта Надрукувати
«З метою реалізації конституційного права дітей на здобуття безоплатної дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти територіальної громади міста Києва, у тому числі не зареєстрованих в місті Києві, просимо вжити заходів щодо перегляду відповідного рішення Київської міської ради на предмет його відповідності вимогам статей 24, 53 Конституції України щодо забезпечення рівних конституційних прав дітей на доступну і безоплатну дошкільну освіту незалежно від місця їхнього проживання», – йдеться у листі.

Як приклад МОН наводить  аналогічну ситуацію в місті Тернополі, що вже стала предметом судового оскарження. Так, Тернопільський окружний адміністративний суд визнав незаконним встановлення плати за здобуття дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти міста Тернопіль для дітей, які не зареєстровані у ньому (рішення від 07 листопада 2018 року у справі № 1940/1387/18). Зазначене судове рішення ще не набрало законної сили у зв’язку з його апеляційним оскарженням. Водночас це засвідчує потенційну можливість оскарження в судовому порядку також і рішення Київської міської ради.

Про наслідки розгляду надісланого листа МОН просить поінформувати його у встановлений законодавством строк.

Повідомляє прес-служба МОН

Набув чинності закон щодо протидії булінгу

Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Крім цього, внесено відповідні доповнення до статей Закону «Про освіту», які визначають права та обов’язки засновника та керівника закладу освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу здобувачів освіти та їхніх батьків.

Зокрема, передбачено обов’язок засновника закладу освіти вживати заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу.

Керівник закладу освіти має забезпечувати створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:

  • розглядати заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видавати рішення про проведення розслідування;
  • забезпечувати виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
  • повідомляти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Передбачено також  зобов’язання закладів освіти забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв (з дотриманням конфіденційності) про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків.

Педагогічні працівники:

мають право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю;

зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Зміни щодо протидії булінгу внесено також до спеціальних законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про вищу освіту».

Запроваджується адміністративна відповідальність за булінг. Так, доповненою статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Також передбачено, що неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів поліції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.