Daily Archives: Січень 24, 2019

Освітяни обговорюють тему духовності: науково-практична конференція в Рівному

Розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Особистість на шляху до духовності: теорія, практика, пошук» організована Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

У залі Рівненського обласного наукового ліцею зібралося близько сотні учасників, які представляють міністерства, академії, інститути, управління, школи.

«Основні засади та цінності на які спирається сучасна освіта – духовність. Світогляд особистості завжди дуальний, як день та ніч, як вхід та вихід. Що закладемо на початках, так і будемо жити у старості. Бажаю, щоб ця розмова стала щирою та конструктивною, адже тема конференції сьогодні надважлива, особливо в часи реформ та зовнішньої агресії», – звернулася до присутніх ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній.

Зі сцени зачитували привітання та настанови від поважних науковців та керівників інститутів, зокрема від директора Інституту проблем виховання НАПН України Івана Беха та в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Юрія Завалевського.

«Колись ми мріяли про нову українську школу, а вже сьогодні першокласники навчаються по-новому, мотивуються кардинально іншими речами та цінностями. Я переконана, що освітній процес напряму залежить від духовності та гармонійності», – зазначила заступник начальника обласного управління освіти і науки Ольга Ладюк.

Працюватимуть освітяни впродовж дня. На трьох дискусійних платформах обговорюватимуть нове педагогічне мислення, практичні побудови виховання, толерантний освітній простір, педагогіку партнерства, християнську етику, національно-патріотичне виховання тощо.

Насамкінець, відбудеться дискусійне коло за напрямками роботи та поданими матеріалами учасників конференції та урочисте підписання меморандуму про співпрацю.

 

МОН зацікавлене у співпраці з Майкрософт для розробки концепції цифровізації шкіл в Україні

Близько 1 млрд гривень виділено в бюджеті 2019 року на цифровізацію шкіл в Україні. Для якісного використання цього ресурсу, а також логічного планування процесу розширення доступу шкіл до інтернету та сучасних технологій, буде створено концепцію, яка пояснює архітектуру цієї системи та логіку її розбудови. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з представниками компанії Майкрософт  у Лондоні в межах Світового освітнього форуму.

«Ми збільшуємо доступ шкіл до сучасних технологій. Це передбачає розширення доступу до якісного Інтернету наших шкіл, а також закупівлю обладнання, на якому зможуть працювати діти та вчителі. На 2019 рік в нас є близько 1 мільярда гривень на зазначені цілі, але ми прагнемо використати ці гроші максимально логічно, оптимально, з найбільшою користю для наших дітей. Тому нам потрібні технічна експертиза, яка допоможе спроектувати систему найбільш правильно. З огляду на нашу попередню співпрацю, ми хотіли звернутися до вас з проханням стати одними з партнерів, надати нам цю технічну допомогу», – зазначила Лілія Гриневич під час зустрічі.

Тео Мілев, спеціаліст Майкрософт з використання девайсів для Центральної та Східної Європи, зауважив, що правильно виписати архітектуру функціонування цієї системи надзвичайно важливо.

«Від цього залежать ваші витрати на використання Інтернету, на закупівлю освітнього контенту тощо. Підхід, що передбачає підготовку такої концепції, дозволить створити дійсно працюючу систему», – підкреслив Тео Мілев.

Він відзначив, що компанія може виступити одним із партнерів, що надасть таку технічну консультацію.

«Міністерство освіти і науки також планує залучити широкий спектр консультантів, які розуміються на обладнанні, наданні Інтернет-послуг та програмному забезпеченні, щоб розробити максимально продуману  концепцію цифровізації українських шкіл. Так, до роботи вже долучилися спеціалісти компанії Google та Комітету з цифрових освітніх технологій при МОН», – додала Міністр.

МОН планує співпрацювати з «Discovery», «Britanica» та «MATIFIC» для наповнення Національної освітньої е-платформи

Наразі Україна активно працює над створенням Національної освітньої електронної платформи – практично розроблено її оболонку, однак найбільші проблеми з наповненням платформи якісним контентом. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні під час зустрічі з представниками «Discovery education» у межах Світового освітнього форуму в Лондоні.

Фахівці проекту продемонстрували електронні підручники з інтерактивними ресурсами, архітектурою уроку для вчителя та можливістю для одночасного тестування учнів. У «Discovery education» доступні матеріали для занять з точних наук – курсу «Природничі науки» та «Математика».

«Ми зацікавлені в тому, щоб знайти хороші матеріали для нашої національної освітньої е-платформи, а ви маєте надзвичайний доступ до цікавого освітнього контенту. Однак проблема в тому, що ми не можемо витрачати державні гроші для купівлі ліцензії доступу для одного школяра на 1 рік, бо виходить, що ми витрачаємо велику кількість грошей, а через рік нічого не маємо. Ми хотіли б мати можливість купити матеріали, щоб наповнити власну платформу», – зазначила Лілія Гриневич.

Представники «Discovery education» відповіли, що ще не працювали у такому форматі, але готові розглянути різні варіанти співпраці, а також готові до відкритих торгів. Сторони домовилися зустрітися у Києві для докладнішого обговорення можливих шляхів співпраці.

Міністр також зустрілася з представниками «Britanica Digital Learning», які теж мають різні можливості для надання доступу до інтерактивного навчального контенту з усього спектру предметів.

Для покращення математичної грамотності школярів молодшого шкільного віку цікавими можуть бути ігрові форми вивчення математики, що пропонує австралійська компанія «MATIFIC». Наразі вона на безоплатній основі пілотує свої матеріали у 700 школах України. Сторони також домовились про зустріч у Києві для пошуку різних форматів співпраці.