Daily Archives: Січень 31, 2019

15-річний школяр із Дніпра розробив електронні окуляри для незрячих 

Нещодавно у світі відзначали День дитячих винаходів. Із юним винахідником з України встигли познайомитися і кореспонденти “5 каналу” – 15-річний школяр із Дніпра розробив електронний пристрій для допомоги незрячим орієнтуватися у просторі.

Окуляри з голосовими повідомленнями попереджають власника про перешкоди на шляху і повідомляють про відстань до них. Як розробка вихованця школи робототехніки може допомогти людям з вадами зору – далі.

У червоних окулярах – 59-річний Іван Снісаренко. Чоловік втратив зір у дев’ять років. Нині випробовує винахід. Цей девайс має допомагати незрячим. На оправі, надрукованій на 3D-принтері, – датчики, мікросхеми і навушник, через який незрячий отримує інформацію про відстань у сантиметрах до найближчої перешкоди.

“Він досить чітко повідомляє про відстань до перешкод. Орієнтуватися за допомогою палички по бордюру, по тих уже звичних орієнтирах, якими ми користуємося, і плюс ці окуляри – це буде взагалі здорово”, – ділиться враженнями тестувальник.

Окуляри 15-річний Ігор Шибка удосконалював протягом декількох років. За цей час пристрій став простішим у використанні та компактнішим.

“Тому що нам набридло гратися з візками на трьох коліщатках. Чомусь зараз дуже модна робототехніка. А в чому вона полягає – взяти чужий візок, з’єднати роз’ємчики, оп – поїхала. А що далі? Далі, коли ми будь-яку китайську машинку перетворили на робота, настає момент, коли хочеться зробити щось більш фундаментальне”, – вважає батько та викладач юного винахідника.

“Я хочу довести до промислового зразка. Щоб легко і дешево поставити його на розробку, куди-небудь на завод, отримувати з цього гроші та допомагати нашій армії. А по-друге, щоб наші люди могли його купувати. Так, ці окуляри коштували, з усім, що в мене було, 200 грн, не більше”, – каже сам талановитий підліток.

Робота над пристроєм досі триває. Ігор планує вдосконалити окуляри, щоб ті працювали і під кутом нахилу. Поліпшити пристрій хлопець планує до кінця навчального року. Але вже зараз винаходом школяра зацікавилася компанія, яка працює в галузі IT-інженерії.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, “5 канал”

Чи знають  четвертокласники математику?

Питанням математичної компетентності присвячено другу частину звіту моніторингового дослідження початкової школи. Повідомляє прес-служба УЦОЯО.

 

З неї ви дізнаєтеся відповіді на значну кількість запитань, як-от:

  • Що таке математична компетентність і як її вимірювати?
  • На якому рівні математична компетентність сформована в українських четвертокласників?
  • Які чинники впливають на математичну компетентність учнів і як саме?

Відповідаючи на друге запитання, дослідники стверджують, що майже у 18 % учнів — випускників четвертого класу математична компетентність сформована на високому рівні.

Ці учні оволоділи математичними поняттями й процедурами, що стосуються змістових розділів «Числа й вирази», «Геометричні фігури й геометричні величини», «Вимірювання», «Робота з даними», здатні застосовувати математичні знання для розв’язування задач, що виходять за межі стандартних й охоплюють не досить відомі, а також нові ситуації та подані у складніших контекстах, і цілеспрямовано працювати з ними; демонструють добре розвинені вміння міркувати й робити висновки, використовуючи інформацію як з одного, так і з кількох джерел. Водночас близько 14 % учнів, які завершили здобуття початкової освіти у 2018 р., не володіють базовими математичними знаннями, тобто ця категорія випускників початкової школи має суттєві проблеми з розв’язуванням найпростіших задач, що стосуються відомих реальних життєвих ситуацій.

Для того, щоб знайти відповіді на інші запитання щодо математичної компетентності четвертокласників, ознайомтеся з Частиною ІІ Звіту про результати першого циклу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи закладів загальної середньої освіти» за посиланням.

Школяр зламав турецьку освітню систему, щоб підробити оцінки

У Туреччині школяр зламав національну електронну освітню систему, аби підробити власні оцінки. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на Sabah.

Учень 10-го класу здійснив несанкціонований вхід у систему та змінив кількість пропущених ним навчальних днів та покращив свої показники по кільком навчальним предметам.

Зміни були помічені у школі, після чого вчителі викликали поліцію, яка у ході розслідування з’ясувала як саме були покращені показники учня-хакера.

Загалом учень скоротив свою відсутність у школі з 59 до 9 днів та додав собі по 20 балів за підсумками навчання по всіх предметах.

Електронна освітня система в Туреччині вважається однією із найбільш захищених у країні, в ній зберігаються результати відвідуваності, успішності, характеристики на всіх учнів країни. Наразі поліція з’ясовує як саме було зламано систему.

На Рівненщині відкрили вже 15-й інклюзивно-ресурсний центр

 В селищі Соснове, що на Рівненщині, відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр. Це вже 15-й заклад в області, де проводитимуть корекційні заняття та надаватимуть фахову підтримку дітям з особливими освітніми потребами. Відкриття центру відбулось у вівторок, 29 січня 2019 року.

Автор фото -Управління освіти і науки Рівненської ОДА

 

Інклюзивно-ресурсний центр облаштували у приміщенні місцевого навчально-виховного комплексу. Передбачається, що з дітьми працюватиме логопед, реабілітолог, дефектолог, психолог та вчитель фізичної культури.

Для проведення корекційних занять центр обладнали шведською стінкою, сухим басейном, пісочницею з кінетичним піском, біговим тренажером, наочними та дидактичними матеріалами. Під час роботи вчителі зможуть використовувати сучасну техніку – планшети, принтери, ноутбуки.

Батьки та вчителі інклюзивних класів також можуть отримати у центрі безкоштовну консультацію щодо розвитку дитини. Для цього там передбачили окремий кабінет. Він стане платформою, зокрема, для профільних тренінгів та семінарів-практикуми.

Мала академія наук України стала учасником європейської програми «Copernicus»!

29 січня київські МАНівці отримали честь представляти свої дослідження на прес-конференції, присвяченій початку діяльності в нашій країні Академії Copernicus Національного центру «Мала академія наук України». Цей захід відбувся в інформаційному агенстві Укрінформ. Юні дослідники, які презентували свої наукові розвідки найповажнішому науковому товариству,  є членами секції «Геоінформаційні системи» відділення наук про Землю Київської МАН. До речі, ця секція є єдиною в Україні серед усіх територіальних відділень Малої академії наук України!

Слід зазначити, що мережа таких Академій діє майже в усіх країнах Європейського союзу. Наша держава є однією з перших країн не членів ЄС, якій надано такий високий статус. Програма Copernicus координується Європейською комісією та Європейським космічним агенством. Робота цих академій спрямована на освоєння космосу і відкриває нові можливості дослідження земної поверхні за допомогою сучасних супутників дистанційного зондування Землі.

Статус Академії Copernicus Мала академія наук отримала восени 2018 року.

На даний момент на орбіті знаходиться 29 супутників, найближчим часом планують запустити ще 30. Дані, отримані в результаті їх роботи, важливі для науковців усього світу.

Ідейним натхненником та людиною, що практично реалізувала цей проект, є президент Малої академії наук України Станіслав Довгий. Він зазначає, що «статус Академії Copernicus – дуже відповідальний для нас. Тепер українські науковці, педагоги, школярі і студенти мають доступ до унікальних навчальних і методичних матеріалів, можуть брати участь у міжнародних заходах, присвячених вивченню і використанню даних дистанційного зондування зондування Землі. Діяльність в рамках Академії Copernicus дозволить нам сформувати потужну навчально-наукову базу, яка стане корисною наступним поколінням молодих дослідників. Ми розробляємо власні методики і підручники, проводимо семінари для вчителів за темою дистанційного зондування Землі».

Серед високоповажних гостей, котрі з цікавістю слухали стендові доповіді київських МАНівців, були Гілберт Радован, експерт з ГІС та ДЗЗ Європейського космічного агенства (Словаччина); Вадим Лялько, академік НАН України, почесний директор Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України; Володимир Міхеєв, в. о. голови Державного космічного агенства України.

Київську МАН у цьому почесному зібранні представляли вихованці:

Алексик Наталія, гімназія №178, «Історія забудови Києво-Печерської лаври»;

Малець Олексій, “Русанівський ліцей”, «Дослідження динаміки зміни площ Дніпровських островів Київської групи та ландшафтів острова Великий Північний»;

Бучаєв Юсуп, гімназія №30 “Еконад”, «Аналіз статистики польського та українського сегменів мережі Інтернет»;

Проценко Валерія, гімназія №178, «Біопаливні ресурси Київської області з залишків та відходів деревообробного виробництва»;

Фарафонова Євгенія. “Русанівський ліцей”, «Дослідження сміттєвих  полігонів міста Києва за допомогою створення спеціалізованої ГІС»;

Ткаченко Данило, гімназія №30 “Еконад”, «Дослідження дигерської субкультури Києва».

Беззаперечним є той факт, що нове міжнародне співробітництво, яким є Академія Copernicus, не тільки дозволить проводити дослідження на сучасному світовому рівні, а й зробить більш тісними наукові зв’язки між українськими МАНівцями й зарубіжними вченими.

Уряд оприлюднив постанову про підвищення зарплат науково-педагогічним працівникам

Урядом оприлюднено рішення про підвищення на 11 % посадових окладів науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти державної та комунальної форми власності, перелік посад яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2019 року.

Завантажити постанову postanova_pdvischennya.pdf [107,71 Kb][457]