Monthly Archives: Лютий 2019

На Сумщині школяр розпилив газовий балончик, постраждало шестеро дітей

У місті Конотоп Сумської області школяр одного з навчальних закладів розпилив газовий балончик, внаслідок чого постраждало шестеро дітей.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Повідомлення про те, що в одному з приміщень навчального закладу розпилено невідому газоподібну речовину надійшло від директора. Він повідомив, що задля забезпечення безпеки учнів уроки тимчасово припинені, а діти виведені на вулицю. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група на чолі з керівництвом підрозділу. Працівники поліції опитали школярів та педагогів, переглянули записи камер відеоспостереження, які зафіксували як один зі старшокласників розпилює вміст газового балончика», – розповіли у відділі комунікації.

Хлопця знайшли та опитали. Він пояснив, що іноді носить при собі газовий балончик для самозахисту, оскільки відвідує додаткові заняття у репетиторів і часто повертається додому затемно. А сьогодні просто забув його викласти вдома. Він запевняє: кнопку натиснув випадково, і завдати шкоди чи зірвати уроки не хотів.

До лікарів за допомогою із подразненням слизових оболонок очей та підозрою на отруєння газом звернулося шестеро дітей. Медики їм надали всю необхідну допомогу, після чого діти повернулися додому – госпіталізація жодному з них не знадобилась.

Наразі навчальний заклад продовжує свою роботу в штатному режимі.

ЗНО-2019. Реєстрація триває: 120 тисяч осіб вже зереєстровано

 

Станом на 27 лютого 2019 року для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано 119 502 особи, що становить 36% від очікуваної кількості учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Найактивніше реєструються абітурієнти в Дніпропетровській (14 582) області, місті Києві (11 663), Харківській (10535), Львівській (8 650) областях.

Уже традиційно найбільше обрано тестувань з української мови і літератури – 118 605, історії України – 78 852, математики – 55 873. Четвертий за популярністю навчальний предмет – англійська мова (34 517), п’ятий – географія (28 580).
Учасники обирають здебільшого по три-чотири предмети.

Звертаємо увагу на те, що підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який особа отримає в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік». Ці документи надсилатимуть учням, які складають ДПА у формі ЗНО, до закладу освіти, у якому вони навчаються. Іншим категоріям осіб – на адресу, вказану під час реєстрації.

Нагадуємо: усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних можна до 25 березня 2019 року. Внести зміни до реєстраційних даних можна за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Вам потрібно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Для того щоб усунути причини відмови в реєстрації, необхідно повторно скористатися сервісом «Зареєструватися» та сформувати новий комплект документів.

Інформує прес-служба УЦОЯО

ВР не дозволила дітям, позбавленим батьківської опіки, вступати до вишів без ЗНО

Документ розглянули за повною процедурою, однак у сесійній залі був тільки 121 голос на його підтримку. Інформує 112 ua.

Верховна Рада відхилила законопроект про право дітей, позбавлених батьківської опіки, вступати до закладів вищої освіти без складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) № 5023. За документ проголосував лише 121 народний депутат, а для ухвалення рішення треба було принаймні 226 голосів.

Законопроект передбачає, що діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, мають право безкоштовно отримати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Зазначені категорії абітурієнтів можуть не складати ЗНО, а скласти вступні іспити і посісти місця у вишах у межах установлених квот.

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна повідомила, скільки нині в Україні дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Загальна кількість таких дітей станом на початок цього року – 71,5 тис., з них 21 тис. – діти-сироти, які вже підпадають під дію цього закону, і 49 тис. дітей, позбавлених батьківського піклування. Але ми розуміємо, що це діти 23+ і 35+, тобто більшість із них – не діти, а дорослі особи, які мають освіту”, – сказала Олександра Чуркіна.

Зауважимо, цей законопроект зареєстрували у парламенті у серпні 2016 року. Відтоді документ 27 разів потрапляв до порядку денного ВРУ, проте голосування відбулося тільки сьогодні.

 

Щодо підвищення окладів викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти

Згідно з постановою Уряду № 963 до науково-педагогічних працівників віднесено такі посади: керівник (ректор, президент тощо), заступник керівника (перший проректор, проректор, перший віце-президент, віце-президент), діяльність якого безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом, керівник філіалу, заступники керівника філіалу (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), керівник закладу післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (у тому числі з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста), обов’язковість підвищення кваліфікації яких передбачена законом, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), завідувач кафедрою – професор, професор, доцент, старший викладач, викладач, асистент, викладач-стажист, провідний концертмейстер, концертмейстер, декан, заступник декана, керівник навчально-наукового інституту у складі вищого навчального закладу IV рівня акредитації, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), вчений секретар, завідувач: докторантурою, аспірантурою, ординатурою, інтернатурою, підготовчим відділенням.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про вищу освіту» до закладів вищої освіти належать, зокрема, інститути.

Частиною 4 статті 60 Закону України «Про вищу освіту», яка регулює питання післядипломної освіти, встановлено, що підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників забезпечує заклад вищої освіти.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні та Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2000 № 538, обласні інститути післядипломної педагогічної освіти є вищими навчальними закладами III – IV рівнів акредитації.

Зважаючи на зазначене, посадові оклади науково-педагогічних працівників інституту післядипломної педагогічної освіти мають бути підвищені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 36 з 1 січня 2019 року на 11 %.

Першокурсникам ЖНАЕУ розповіли про судову реформу

 У приміщенні громадської приймальні «Правова платформа» 27 лютого відбулася чергова зустріч зі студентами І курсу спеціальності «Право»  Житомирського національного агроекологічного університету.

Завідувач сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Віта Садовська-Мариніна розповіла про судову реформу, яка стартувала в червні 2016 року після прийняття Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Зокрема, йшлося про перехід до триланкової системи судів: місцеві суди, апеляційні суди та Верховний Суд. Молодь зацікавилася завданнями, правами та обов’язками помічника судді, секретаря судового засідання та секретаря суду.

В активному діалозі зі студентами проведено порівняльну характеристику судової системи з початку реформування по даний час, ознайомлено з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та з повноваженнями Європейського суду з прав людини.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Після шкільного конфлікту вчителька впала в кому і померла

Конфлікт почався з суперечки з дитиною на уроці фізкультури.

На Вінниччині вчителька впала у кому після візиту батька учениці
шкільний конфлікт закінчився смертю вчительки. Жінка впала у кому після візиту батька учениці. Чоловік звинуватив її у тому, що скривдила його доньку, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Світлані Олійник було 46 років, вона працювала у Гнатківській школі  вчителькою початкових класів. Якось колега попросили її підмінити на уроці фізкультури у п’ятому класі. А там  одній із учениць хтось влучив м’ячем у голову.

“Дівчинка попросилась вийти полити на голову води, бо її вдарили м’ячем. Світлана Іванівна не відпустила, і зі слів вчительки, дівчинка її образила – сказала її, що та слаба на голову”, – розповідає директор Гнатківської школи Лариса Марущак.

 

Далі покази різняться: хтось каже, що вчителька лише зробила учениці зауваження, а от п’ятикласниця твердить – були не лише слова. Про це одразу  розказала своїй рідній тітці, яка у школі працює психологом. Та пішла до колеги розбиратися.

“Вона почала кричати, а якби вас так обізвали, на шо я сказала – діти бувають всякі, і мене так обзивають. Обертаюсь і кажу на коридорі: “Світлана Іванівна, ви не мали права їй такого робити – щипати чи бити””, – запевняє шкільний психолог Марина Кушнір.

Учителька перепросила у дівчинки, кажуть у школі.  Але за тиждень прийшов батько – стосунки з педагогом з’ясовували у кабінеті директора.

“Батько говорив на підвищених тонах, він жестикулював руками, ніяких тілесних ушкоджень, травм він їй не наносив. Говорив він те, що вчитель, який ображає дитину, не має права займатись викладацькою діяльністю”, – пояснює директор школи.

 

Світлана Олійник почала писати пояснювальну, але  раптово  знепритомніла. Мати про це дізналася одразу –  вона у цій школі працює прибиральницею.

“Я до неї: “Світланко, заговори, подивися”, в неї очі скляні стали, вона вже не заговорила”, – ділиться матір вчительки Надія Кушнір.

Померла Світлана за 17 днів, так і не опритомнівши. Лікарі кажуть – гіпертонічний криз призвів до інсульту.

“Була доставлена з місця роботи, зі школи. У вкрай важкому стані, в стані коми. Викликались до неї консультанти з обласних закладів, і вона в нас померла”, – коментує заступник головного лікаря Томашпільської лікарні Оксана Бутаговська.

 

У смерті вчительки родичі винуватять  шкільного психолога та батька учениці, але чоловік винним себе не вважає.

“Я пішов додому, вийшов з кабінету, вони залишились з директором. Про що в них розмова була, я не знаю. А через три години почув, що викликали “швидку”. Я своєї вини не відчуваю, рамки закону не переступив, тільки написав заяву”, – розповів батько учениці телефоном.

У відділі освіти створили комісію, але підтвердження, що на вчительку чинили тиск, не знайшли. Родичі звернулись до поліції та прокуратури.

 

ТСН

 

На базі ХНУМГ відкрили лабораторний центр, де навчатимуть спеціалістів з виготовлення кераміки

 Новостворений простір використовуватимуть за кількома напрямами: як науково-дослідну лабораторію, навчально-освітню лабораторію кераміки та технологічну лабораторію керамічних матеріалів. Спеціальне обладнання допоможе студентам проводити аналіз якості вхідної сировини, помелу глиняних і непластичних матеріалів, відслідковувати процес пресування, сушки і випалювання керамічних виробів.

Викладачі та науковці вишу працюватимуть у лабораторії над технологічним поліпшенням якості керамічної плитки, розробкою енерго- та ресурсозберігаючих технологій тощо.

Навчання та практична робота студентів у лабораторному центрі проходитиме в межах проекту з дуальної освіти ХНУМГ та ПАТ “Харківський плитковий завод”.

“Зараз в Україні курси з кераміки або взагалі відсутні, або існують у вузькій теоретичній площині. Водночас практика залишається надзвичайно важливим елементом для підготовки фахівців галузі. В процесі наповнення лабораторії наші спеціалісти консультували, допомагали обирати обладнання, прописували технологічний регламент. До того ж вони будуть проводити тут тренінги та семінари. Адже треба розвивати партнерство між владою, бізнесом та наукою для того, щоб спільно готувати тих спеціалістів, які потрібні реальному сектору економіки”, – зазначив представник Харківського плиткового заводу Назар Ванюшин.

За інформацією ХНУМГ

Уряд спрямував на області 1 млрд грн для забезпечення класів НУШ – цьогоріч вони матимуть на 2 місяці більше для закупівлі парт, дидактики та комп’ютерів для першокласників

Уряд розподілив і направив в області 1, 215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році. Цю постанову було прийнято сьогодні, 27 лютого 2019 року.

«Напередодні цього навчального року ми мали великі проблеми з затримками в закупівлях обладнання для Нової української школи. Торік ми спрямували цей мільярд на новий освітній простір у квітні, сподіваючись, що органи місцевого самоврядування зможуть оперативно використати ці кошти. На жаль, так не сталося. Тому цього року ми відправили кошти ще на 2 місяці раніше. Тобто на місцях матимуть півроку, щоб підготуватися до нового навчального року. Однак я закликаю місцеві органи самоврядування не зволікати і вже зараз розпочинати підготовку до закупівель, кожен день важливий. Наші першокласники мають 1 вересня прийти у готову до роботи школу – це наша з вами спільна відповідальність», – зазначила Лілія Гриневич.

Передбачається, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування. Так, обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула  90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5).

Загальний обсяг субвенції на обладнання – 950 млн грн – розподілятиметься на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів та музичних інструментів. Так:

25 відсотків від виділених коштів буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів. Розподіл субвенції між відповідними місцевими бюджетами здійснюється за чітко визначеним алгоритмом – з урахуванням кількості класів у початкових школах в адміністративно-територіальній одиниці;

40 відсотків буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів. Цю частину коштів розподілятимуть пропорційно до кількості учнів у початкових школах в адміністративно-територіальній одиниці;

35 відсотків виділених коштів піде на закупівлю музичних інструментів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для НУШ. Розподіл субвенції здійснюється з урахуванням кількості початкових шкіл в адміністративно-територіальній одиниці.

«Ще одна принципова позиція, яку ми заклали у розподіл і торік, це уникнення людського фактору у розподілі цих коштів. Саме тому в постанову ми заклали принцип пропорційності – тобто усі кошти діляться відносно кількості учнів, кількості класів та кількості шкіл з початковою школою», – пояснила Лілія Гриневич.

Ще 260 млн грн цієї субвенції буде спрямовано на підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2019-2020 навчальному році.

Інклюзія-2019: у бюджеті передбачено 504,5 млн грн, вперше гроші спрямують на підтримку інклюзії в садочках та закладах профосвіти

У бюджеті 2019 року передбачено 504,5млн грн на розвиток інклюзивної освіти, з них 353,3 млн спрямовані на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в школах, ще 37,2 млн використають для забезпечення інклюзії в дитсадках, а 24,8 млн – для підтримки спеціальних груп у закладах професійної освіти. Відповідну постанову було прийнято Кабміном сьогодні, 27 лютого 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

 

«Розвиток інклюзивної освіти і забезпечення рівних можливостей на освіту для кожної української дитини – один із основних наших пріоритетів. Саме тому цьогоріч ми вперше спрямовуємо гроші на  підтримку інклюзії не лише у школах, а й у дитсадках, а також у закладах професійної освіти. Окрім цього, з понад 504 млн грн 39 будуть використанні для дообладнання наших інклюзивно-ресурсних центрів. Нагадую, що зараз вже створено більш як 500 таких центрів, а до кінця року їх має бути вже 700», – розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 

Вона також зазначила, що цьогоріч буде закуплено ще 200 методик для комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

 

«Торік ми закупили 500 таких методик для тих ІРЦ, що вже відкриті. Зараз методики будуть направлені в ІРЦ, що відкриватимуться 2019-го. Крім того, вже у березні почнеться навчання працівників центрів – по кілька осіб з кожної області – для роботи із цими методиками», – пояснила Лілія Гриневич.

 

Міністр додала, що ще 1 млн грн піде на розвиток та підтримку електронної системи, з якою працюватимуть батьки дитини з особливими потребами, фахівці ІРЦ та школа. Саме через цю систему здійснюватиметься реєстрація батьків на прийом до фахівців ІРЦ, зберігатиметься висновок щодо освітніх потреб дитини, а також фіксуватимуться корекційні послуги, що надавалися дитині у закладі освіти.

 

Нагадуємо, що лише за останній рік кількість школярів з особливими освітніми потребами, що навчаються у звичайних школах поруч з однолітками, зросла на 61%. Загалом зараз у закладах загальної середньої освіти навчається понад 12 тис, а в дошкільних закладах майже 2,2 тис, дітей з особливими освітніми потребами.

Уряд спростив процедуру реєстрації технологій – вона буде в електронному форматі та з меншою кількістю документів

Відтепер реєстрація технологій, що створені чи придбані за кошти бюджету або державними підприємствами, відбуватиметься через електронну систему. Тож науковцям не треба буде подавати до МОН низку документів у паперовій формі.

Відповідну постанову Уряд прийняв сьогодні, 27 лютого 2019 року.

«Цим документом ми значно спростили і зробили зручнішою процедуру реєстрації тих технологій, на створення чи купівлю яких витратила кошти держава. Раніше науковцям потрібно було заповнювати низку документів у паперовому вигляді і везти їх особисто або надсилати поштою до МОН. Тепер заповнення та відправка документів на реєстрацію буде через електронну систему», – повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Так, віддалений доступ надаватимуть певному представнику установи, якого уповноважать на реєстрацію. Через особистий електронний кабінет він заповнюватиме спеціальну форму та надсилатиме її до МОН для перевірки та реєстрації технології.

Водночас, варто відзначити, що для технологій, які містять секретну або службову інформацію, залишається нинішній формат реєстрації.

Спрощення торкнулося також переліку документів, які необхідно подавати розробниками і власниками технологій для реєстрації. Зокрема, зі списку вилучено довідку про наявність повного комплекту документів щодо технології згідно з ДСТУ 3974-2000.

Найближчим часом відповідні зміни щодо реєстрації буде внесено до Інструкції з оформлення Реєстраційної картки технології та її складових, затвердженої наказом МОН від 09 листопада 2015 року № 1156. Там буде докладніше прописано процедуру електронної реєстрації. Також актуальна інформація про реєстрацію технологій доступна на офіційному веб-сайті МОН у розділі «Державна реєстрація технологій». https://mon.gov.ua/ua/nauka/innovacijna-diyalnist-ta-transfer-tehnologij/derzhavna-reyestraciya-tehnologij

Спалах кору: У Вінниці студенти медуніверситету тимчасово навчаються дистанційно

Серед тих студентів, що захворіли на кір, немає жодного іноземця, але їх також вакцинують

У Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова до 4 березня студенти навчаються дистанційно – через спалах кору. Про це повідомляє Вінниця.інфо.

За останні місяці в університеті ця хвороба вразила 70 осіб. Серед тих, хто захворів на кір, є не лише студенти, а й викладачі. Один зі студентівпомер від ускладнень корової пневмонії. Всього в університеті навчається понад 8000 студентів.

Як розповідає проректор з лікувальної роботи Василь Погорілий, призупинення навчального процесу планувалося до того, як помер важкохворий студент.

Погорілий також наголошує, спалах кору у навчальному закладі не треба порівнювати з епідемією.

“Це не епідемія, а саме спалах, найчастіше, серед студентів старших курсів – 4,5, та 6-х курсів. Мова йде про те, що саме це та категорія студентів, найбільше спілкується на практичних заняттях з пацієнтами у лікувальних закладах. Саме це стало однією з причин того, що стався спалах. Для запобігання контакту та зменшення вірогідності захворюваності, ректоратом було прийняте рішення розмежувати студентів і тимчасово призупинити навчання. Як для українських, так і іноземних громадян. Цей термін становить 9 днів. Цього достатньо. Зараз захворюваність на кір дещо знизилась. У нас зріс рівень вакцинації”, – продовжує проректор.

Хоча навчальний заклад студенти не відвідують, навчання триває дистанційно.

“Ми зробили таким чином, що всі матеріали, які пов’язані з заняттями, у повному обсязі вивішені на сайті університету та сайтах кафедр. По суті, це елементи дистанційного навчання. Тому, вони не відірвані від навчального процесу. Єдине, чого немає, це контакту з пацієнтами”, – підкреслює проректор.

Масові щеплення у навчальному закладі розпочалися з 4 грудня. На сьогоднішній день майже всі студенти вакциновані.

24 студенти не отримали щеплення тому, що зараз мають вірусні захворювання, а після одужання їх теж вакцинують. Серед тих студентів, хто захворів на кір, немає жодного іноземця, але їх також вакцинують.

Тижні словесності у закладах ПТО Закарпатської області

Протягом лютого у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області пройшли тижні філологічних дисциплін.

У Берегівському професійному ліцеї сфери послуг у рамках тижня іноземних мов проведено низку різноманітних заходів, зокрема: бінарний урок з виробничого навчання з професії кухар та англійської мови на тему «Приготування страв з яєць. Організація робочого місця. Інструктаж з ТБ. Робота зі «Збірником рецептур». Варіння яєць у шкарлупі», брейн-ринг, літературний вечір та літературна акція «Побачення з книгою наосліп», під час яких учні ознайомилися з особливостями літературного перекладу текстів з іноземних мов.

Цікавою та насиченою була програма тижня англійської мови у Тячівському професійному ліцеї. Учні підготували для конкурсу «We study English» стінгазети, змагалися у інтелектуально-пошуковій грі «Quest» та вікторині «Найкращий знавець англійської мови», а під час конкурсу читців декламували вірші англійською мовою.

У Вищому професійному училищі № 3 м. Мукачево в рамках тижня української мови пройшли: виховний захід «Золото Карпат», присвячений закарпатським письменникам – лауреатам Національної премії України імені Тараса Шевченка, лінгвокраїнознавча вікторина «А чи знаєш ти?..», творча зустріч з відомим українським письменником, автором численних романів та книг малої прози, лауреатом багатьох літературних нагород Мирославом Дочинцем. На завершення тижня відбулася загальноучилищна лінійка, присвячена Міжнародному дню рідної мови. Також учні взяли участь у всеукраїнському конкурсі знавців мови «Патріот-2019».

Насиченим подіями видався Тиждень української словесності, що проводився у ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти. Цікавими були відкриті уроки з української мови «Правопис префіксів», «Орфоепічна норма. Орфоепічна помилка. Орфоепічний словник», учнівська акція «День без суржика», організовано виставку стінгазет «Мова – серце нації», де учні мали можливість висловити свої думки про важливість мови в житті народу. За підсумками тижня найактивніші учасники отримали подяки від керівництва закладу.

Проведення тижнів словесності сприяє підвищенню загальної мовної культури, розвитку мовленнєвої компетенції та творчих здібностей учнів.

Інформує Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області

День відкритих дверей і фестиваль науки відбулися у ХПІ

24 лютого в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбувся День відкритих дверей і Фестиваль науки «Science is FUN!». Гостями масштабного заходу стали понад 1200 осіб з Харківського регіону, а також східних і південних областей України. Абітурієнти, їхні батьки знайомилися з усім розмаїттям напрямків навчання в ХПІ, спілкувалися з викладачами, студентами, дізнавалися про умови вступу 2019 року. Всі бажаючі брали участь у майстер-класах, експериментах, мотиваційних лекціях, експрес-тестуванні ЗНО. Серед новинок заходу — зустрічі з роботодавцями та випускниками ХПІ.

Гостей Дня відкритих дверей НТУ «ХПІ» – 2019 вітав ректор вишу професор Євген Сокол. Він зазначив, що мета заходу — допомогти дітям та їхнім батькам розібратися в питаннях вступу, обрати майбутню професію: «Сьогодні на Дні відкритих дверей ХПІ представлені всі кафедри, спеціальності, щоб гості могли поспілкуватися з викладачами, зрозуміти суть того чи іншого напрямку, який вони будуть освоювати. Також ми презентуємо дві нові ідеї — 3D-системи та інноваційний кампус. Це принципово нова система підготовки IT-фахівців. Крім того, в цей раз ми залучили до заходу наших роботодавців, щоб абітурієнти від них почули про перспективи працевлаштування після закінчення Харківського Політеху. Це важливо, оскільки діти повинні розуміти, що вони прийшли не просто щось вивчити, а підготуватися до своєї майбутньої професії».

Для всіх присутніх було презентовано 170 освітніх програм від 89 кафедр вишу, які працюють в рамках 5 інститутів та 4 факультетів НТУ «ХПІ». Була представлена ​​лабораторно-експериментальна зона, де демонструвалися досліди з хімії та фізики, зона робототехніки та інжинірингу з представленими сучасними технологіями IT-сфери та електроніки, територія майстер-класів.

Так, доцент кафедри технологій жирів і продуктів бродіння ХПІ Дмитро Матюхов зазначив, що сьогодні в Україні інженерна спеціальність затребувана, і, зокрема, фахівці для заводів, лабораторій з виробництва харчових продуктів та напоїв. «Ми розповідаємо дітям, що важливо вивчати хімію, біологію, і, в першу чергу, показуємо, як ці знання можуть стати в нагоді в реальному житті. Тут вони можуть взяти участь в наших дослідах і експериментах, подивитися і послухати що-небудь цікаве, а також спробувати, наприклад, ексклюзивний напій, приготований студентами нашої кафедри». За його словами, такі заходи дуже корисні для викладачів, студентів та абітурієнтів: вони об’єднують школи і університети, які повинні тісно працювати, робити спільну справу в підготовці фахівців.

У програмі масштабного фестивалю було також спілкування з представниками приймальної комісії Політеху про особливості вступної кампанії та умови прийому 2019 року, панельна дискусія «Професії майбутнього», експрес-тестування ЗНО.

«ХПІ прийняв виклик сьогоднішнього дня, ми адаптуємося і стаємо ближче до абітурієнтів. На Дні відкритих дверей показано все різноманіття ХПІ. Тут зібрана найбільша лабораторно-експериментальна зона, представлена ​​територія робототехніки, мехатроніки, інжинірингу. У нас проходить одночасно більше 20 майстер-класів. Крім цього ми пояснюємо, що таке вступна компанія, проводимо лекцію про вступ, правила прийому, про помилки абітурієнтів минулих років. Щоб кожен зрозумів, що ті умови і правила, які існують, не такі вже й страшні. Приймальна комісія Політеху допоможе вам остаточно з усім розібратися» — зазначив відповідальний секретар Центральної приймальної комісії ХПІ Сергій Петров.

Студентка Харківського машинобудівного коледжу Владислава Пивоварюк розповіла, що після закінчення коледжу готується вступати до ХПІ: «У мене тут навчається багато друзів. Я вже багато разів була в ХПІ, мені подобається університет. Сьогоднішній захід відмінний. Скрізь все розповідають, пояснюють, проводяться майстер-класи. Я була в інших університетах, але тут мені більше подобається, і збираюся сюди вступати на спеціальність «логістика».

«Я прийшов дізнатися про ЗНО, про всі нюанси вступу і підібрати спеціальність для себе, яка буде до душі. Я планую після 9 класу йти до училища, а потім поступлю до ХПІ. Думаю, кожного, хто сьогодні сюди прийшов щось зацікавило. Мені все цікаво. Будь-який факультет чимось відрізняється, але по-своєму гарний і представляє цікаве і нове», — сказав учень 9 класу Харківського ліцею №4 Іван Аліфиренко.

Десятикласник Микита Цепочко прийшов вибрати IT-спеціальність: «Вибір вишу вже не постає, оскільки обрав ХПІ. Подобається різноманітність факультетів для програмістів. Робототехніка досить цікава, але я більш схильний до кібербезпеки та розробки сайтів».

По закінченню масштабного заходу «День відкритих дверей і Фестиваль науки «Science is FUN!» гостей очікував розіграш призів — футболок, бейсболок з логотипами ХПІ, сертифікатів на гру БК «Політехнік», ін. Також гостей розважали рок-гурти, творчі колективи Палацу студентів ХПІ.

Відзначимо, що серед гостей події були партнери НТУ «ХПІ» за кількома освітнім проектам. Це представники освітнього проекту «На урок» та БО «Благодійний фонд «Музей програмного забезпечення і комп’ютерів» (Software & Computer Museum), з яким виш підписав договір про співпрацю.

Головний редактор освітнього проекту «На урок» Любов Цукор розповіла, що вони займаються підготовкою дітей до олімпіад, а також створюють безкоштовний контент для вчителів — вебінари, онлайн-конференції, статті, конкурси. Вчені ХПІ неодноразово брали участь в подібних заходах, зокрема, у Всеукраїнській інтернет-конференції «Сучасні освітні тенденції: STEM, STEAM і учнівські проекти», Всеукраїнській інтернет-конференції «Сучасні освітні тенденції: технології та інструменти розвитку креативного мислення», і співпраця буде тривати й надалі.

 

 

11-класники вивчатимуть створення ПЦУ та надання томосу про автокефалію: МОН змінило програми

Уже наприкінці цього навчального року 11-класники вивчатимуть історію створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, де містяться інформаційні матеріали для вчителів щодо висвітлення цього питання для старшокласників, який був надісланий на школи, управління освіти та ІППО 26 лютого 2019 року.

«Створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію – важлива з історичної точки зору подія. Про те, що українська держава та духовенство намагалися реалізувати цю ідею, і раніше згадувалося в українських підручниках. Ця частина історії України вивчається у школах наприкінці навчального року – у квітні-травні. Для нас було принципово до цього часу надіслати вчителям інформаційні матеріали, якими вони можуть послуговуватися вже цьогоріч. Сам Наказ про зміну навчальних програм було підписано 21 лютого, і вже сьогодні, 26 лютого, ми надіслали матеріали. Це важливо, адже так вчителі зможуть зауважити зміни в програмі, а також підготуватися до висвітлення теми», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 Вона додала, що в підручниках з історії ця тема з’явиться з наступного навчального року, оскільки 2019-го планується друк нових книг для 11-х класів.

«Ми друкуємо підручники кожні 5 років. Цього разу історичні зміни зійшлися в часі безпосередньо з друком для відповідного класу, тому інформація буде внесена оперативно. При цьому цьогоріч вчителі послуговуватимуться наданими МОН матеріалами», – пояснила Лілія Гриневич.

Ця тема також буде внесена в програму ЗНО з історії України, але за нею складатимуть тестування не раніше 2021 року.

«Останні зміни в програму ЗНО вносяться не пізніше ніж за 2 роки до складання учнями тесту. Це залізне правило, якого ми завжди дотримуємося, щоб застерегти права усіх учасників», – підкреслила Міністр.

 

Житомирські старшокласники отримали відзнаки у Мінську за ідею з вітряками на дорогах

Житомирські старшокласники Анна Кіпчук та Олександр Закревський отримали відзнаку на ХХІІІ Міжнародній конференції-конкурсі робіт дослідницького характеру, яка 22-24 лютого відбулася у столиці Білорусі – місті Мінськ. Повідомляє Житомир.info.

Вихованці Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник – Шубін Анатолій Григорович) Кіпчук Анна та Закревський Олександр, учні ЗОШ № 30, увійшли до складу збірної команди України, яка з 22 по 24 лютого брала участь у Міжнародній конференції-конкурсі робіт дослідницького характеру з астрономії, біології, інформатики, математики, фізики та хімії.

Вони представили екологічний проект, що стосується безпеки пішоходів за межами населених пунктів. Школярі запропонували встановити вітряки на роздільних полосах автошляхів. Вітряки працюватимуть під час руху автомобілів за рахунок ефекту Магнуса та вироблятимуть енергію, яку можна направити на освітлення дорожніх знаків та підсвітки на відбійниках.

Олександр – 10-класник, Анна – 9-класниця житомирської школи №30, які увійшли до української збірної з 7 чоловік. На конференції вони познайомилися з досвідченими вченими та школярами-дослідниками з України, Білорусії та Росії. За результатами виступу житомиряни отримали відзнаку членів журі – похвальний відгук голови журі секції «Фізика».

Усього на конференції було презентовано 140 найкращих робіт (дві з яких належать житомирянам), відібраних з 980 робіт заочного етапу. Поїздка відбулась за рахунок коштів Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді при підтримці департаменту освіти Житомирської міської ради.

За словами керівника гуртка Анатолія Шубіна, Олександр та Анна цікавляться напрямком альтернативної енергетики та енергозбереження.

«Під час конкурсу вони побачили інші підходи до вирішення наявних актуальних проблем екологічного характеру та планують вдосконалювати свій проект. Поки мають плани вступити до Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», – поінформував педагог.