Daily Archives: 06/02/2019

Студент ЗНУ Тарас Мальченко – бронзовий призер турніру Fujairah Open G-1 із тхеквондо

Із першого по третє лютого в місті Фуджейра (Об’єднані Арабські Емірати) пройшов міжнародний рейтинговий турнір Fujairah Open G-1 із тхеквондо. У змаганнях взяли участь 900 спортсменів з усього світу. Україну на престижному спортивному змаганні вдало представив студент другого курсу юридичного факультету Запорізького національного університету Тарас Мальченко. Спортсмен виграв бронзову нагороду. На своєму шляху до перемоги студент ЗНУ виграв 3 поєдинки й у півфіналі програв чемпіону турніру на 7 балів.

За словами Тараса Мальченка, срібну медаль йому вдалось вибороти завдяки витривалості, впевненості у собі, удачі, старанній і професійній підготовці з тренером Андрієм Яковлевим.

Для довідки

Студент 2 курсу юридичного факультету ЗНУ Тарас Мальченко – бронзовий призер Чемпіонату Європи серед молоді (до 21 років) із тхеквондо: чемпіонату у Варшаві (Польща),який зібрав більше 700 найсильніших молодих спортсменів – чемпіонів своїх країн. Також, свого часу, у болгарському місті Софія він посів 2 місце Міжнародного рейтингового турніру з тхеквондо “Sofia Open”, у якому взяли участь близько тисячі спортсменів із різних країн Африки, Азії, Європи.

Спортсмен брав участь у Міжнародному рейтинговому турнірі з тхеквондо “Spanish Open”, який проходив у м. Аліканте (Іспанія) й отримав срібну медаль у ваговій категорії 54 кілограми серед дорослих. Тарас Мальченко – майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий переможець і призер міжнародних турнірів і чемпіонатів України.

Прес-служба ЗНУ

 

 

Україна вперше перемогла у конкурсі ЮНЕСКО з підтримки міст, що навчаються

Українське місто Мелітополь Запорізької області цьогоріч здобуло перемогу в премії ЮНЕСКО “Міста, що навчаються”. Воно увійшло у ТОП-10 найпрогресивніших міст, що розвивають навчання впродовж життя, серед більш як 200 претендентів. Це перша перемога нашої країни в такій ініціативі, її організація та супроводження на рівні України здійснювалася Міністерством освіти і науки. 

Отримання статусу міста-переможця є визнанням високого рівня досягнень Мелітополя з розвитку освіти дорослих, а також відкриває для нього нові можливості для міжнародної співпраці.

Щоб розвивати ідеї неперервного навчання, 2016-го Мелітополь долучився до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, ставши першим українським містом в цій ініціативі. Для ефективної роботи у мережі на місцевому рівні був створений комітет, куди увійшли представники громадськості, міської влади, закладів освіти, науки та бізнесу. Разом вони працювали над розбудовою системи неперервного навчання, яке й лежить в основі конкурсу.

Серед завдань, які вирішував комітет – підвищення доступності різних форм навчання, соціалізація внутрішньо переміщених осіб, розширення мережі міських «освітніх маяків» (educational beacons). В межах проекту були втілені й ініціативи містян – Міжнародні дні освіти дорослих в Запорізькій області, створено Центр освіти дорослих, Вуличний університет, Університет третього віку. Нині ці проекти підтримуються закордонними установами, наприклад, Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини.

Присудження премії цьогорічним переможцям відбудеться в Колумбії в межах Міжнародної конференції міст, що навчаються.

Довідково.

Премію ЮНЕСКО “Міста, що навчаються” започатковано з метою визнання та поширення практик якості освіти та можливостей навчання впродовж життя на місцевому рівні. Премія присуджується один раз на два роки тим містам Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, які продемонстрували значний прогрес у розвитку політики неперервного навчання.

Наразі членами мережі є чотири українських міста – Мелітополь, Павлоград, Нікополь та Новояворівськ. Перевірити членство міста у Глобальній мережі міст, що навчаються (Global Network of Learning Cities), можна за посиланням http://uil.unesco.org/lifelong-learning/learning-cities/members

 У міжнародному рейтингу «Ranking Web of Universities» ЖНАЕУ піднявся ще на 10 позицій

У мережі оприлюднили результати міжнародного рейтингу «Ranking Web of Universities», куди увійшло понад 300  навчальних закладів України.

Зокрема, Житомирський національний агроекологічний  з липня піднявся  в цьому рейтингу  на 10 позицій  і нині займає 24 місце серед  вітчизняних закладів вищої освіти, 4614 – серед світових. Також цей показник найкращий серед університетів Житомирської області, адже ЖНАЕУ випереджає в рейтингу    ЖДТУ (34 місце) та ЖДУ ім. І .Франка (66 місце).

Крім цього, серед аграрних закладів у країні,  ЖНАЕУ входить у ТОП-5 і займає ІІ місце, поступившись лише Національному Університету біоресурсів і природокористування України.

Як відомо, результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік – у січні та липні. У процесі складання «Webometrics Ranking of World’s Universities» розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складові web-сайту університету. Розробники відзначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів не враховуються. Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних. Для рейтингу  визначають  місце навчальних закладів відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. В основу рейтингу покладено чотири критерії. Кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, відповідно до його значущості.

Webometrics — один з рейтингів кращих університетів світу. З 2004 року його складає Лабораторія кібернетики Національної дослідницької ради Іспанії і публікує двічі на рік (у червні-липні та січні). Рейтинг розпочинався з аналізу 6 тис. університетів у 2004 році, на сьогодні до нього входить понад 20 тис. закладів вищої освіти і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки.

Житомирський національний агроекологічний університет – єдиний в державі аграрний вищий навчальний заклад екологічного спрямування та єдиний  у Житомирській області національний ВНЗ, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся  (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). У ЖНАЕУ готують майбутніх  фахівців за 27 спеціальностями на 8 факультетах – технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини.  За останні  два роки в Житомирському національному агроекологічному університеті ліцензували кілька нових спеціальностей – «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза»,  «Комп’ютерні науки», «Міжнародні економічні відносини», «Технологія захисту навколишнього середовища», «Водні біоресурси та аквакультура», «Туризм», «Садівництво та виноградарство», «Науки про землю», «Інформаційні системи та технології», «Галузеве машинобудування». На базі  Житомирського національного агроекологічного університету  нещодавно вперше відбувся форум «Космічні технології для агробізнесу», запустили Регіональний космічний центр «Полісся» і готуються до відкриття інформаційного центру ЄС.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

В Острозькій академії відбувся науково-методичний салон педагогів виховного циклу

5 лютого поточного року в Національному університеті «Острозька академія» було проведено науково-методичний салон «Студентське та учнівське самоврядування: проблеми та перспективи співпраці».

Роль організаторів взяли на себе факультет міжнародних відносин та його Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина. Гостями заходу були педагогічні працівники виховного циклу (заступники директорів шкіл з виховної роботи, педагоги-організатори) Полонської міської об’єднаної територіальної громади (Хмельницька область).

При реєстрації кожен мав змогу отримати невеличку валентинку із  «вітанням» від відомих українських та світових діячів науки, культури та мистецтва. Серед них, можна було віднайти особливу та отримати приємні подарунки.

Учасників науково-методичного салону привітали Алла Атаманенко, декан факультету міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор та Назар Мартинюк, голова Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина.

Першою частиною салону був теоретичний модуль, де студентами Академії було виголошено декілька змістовних доповідей про особливості та перспективи взаємодії студентського та учнівського самоврядування, їхні спільні та відмінні риси. Цікавими були пропозиції доповідачів про удосконалення роботи учнівських об’єднань на прикладі організації різноманітних заходів, які вже давно є традиційними для НаУ ОА.

Заступник голови Братства спудеїв НаУ ОА, голова секції міжнародних відносин та світової політики Наукового товариства, секретар студентської ради факультету міжнародних відносин, організатор молодіжної Моделі ООН в університеті, студент IV курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Валерій Мирончук зробив наголос на учнівському самоврядуванні в школі як першій сходинці вдалої реалізації активної особистості в закладі вищої освіти.

Перший заступник голови Наукового товариства імені О. Оглоблина, студент IV курсу спеціальності «Історія» Олександр Мартинюк розповів про свою участь у міжнародній студентській школі «Згадуючи конфлікти, думаючи про минуле: пишемо історію разом», наголосивши, що ідеї подібних проектів слід використовувати та втілювати в закладі освіти будь-якого рівня.

Про те, що успішний школяр, який проявляє себе в організації та роботі учнівського самоврядування, продовжує розвивати свої здібності в університетському житті та, як наслідок, зростає свідомим та успішним громадянином держави із лідерськими якостями розповів Дмитро Свердлюк, голова студентської ради факультету міжнародних відносин, студент ІІІ курсу спеціальності «Історія та археологія».

Корисним та цікавим був психологічний тренінг, який провела кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри громадського здоров’я Наталія Кулеша.

У практичній частині учасникам салону було запропоновано виконати низку інтерактивних вправ, опрацювати результати анкетувань, побесідувати про те, чи не заважає активна громадська робота головній меті навчально-виховного процесу – здобуттю якісних та міцних знань, а головне: чи шкільне та студентське самоврядування розвиває ключові життєві компетентності, формує налаштування на навчання упродовж життя.

Опісля відбулися «дискусійні гойдалки». За круглим столом педагогічні працівники та студенти обговорили особливості організації самоврядування в школах та університетах. Опираючись на вже здобутий досвід, студенти вказали на те, що хотіли б змінити в роботі з учнями, висловили свої поради. Спілкування пройшло у дружній атмосфері.

Перерви між частинами методичного заходу також були цікавими та змістовними. Усі охочі мали змогу переглянути цікаві відеоролики та дізнатися, як їхнє ім’я звучить та пишеться японською мовою, завдяки студентці ІV курсу спеціальності «Історія» Інні Костюкевич, а також побувати на екскурсії Острозькою академією.

Наприкінці було підбито підсумки роботи науково-методичного салону, обговорено його результати та ефективність, а його учасникам було видано сертифікати та книги-подарунки, які були люб’язно надані НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» НаУ ОА (інституту, в свою чергу, вони були подаровані Науковим товариством імені Шевченка в Америці для поширення в Україні). Зі словом подяки від гостей звернулась головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Оксана Штаба.

Завершилося зібрання на дуже позитивній ноті – усі охочі мали змогу помилуватися гарними краєвидами та відвідати справжнє «лебедине озеро» на околиці Острога, яке стало туристичною принадою цього сезону.

Організатори висловлюють щиру подяку відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, його методичному кабінету та усім, хто долучився до проведення заходу та плекають надію на подальшу плідну співпрацю!

 

За матеріалами прес-служби Наукового товариства

студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина

факультету міжнародних відносин

Національного університету «Острозька академія»

Стажування педагогічних працівників на базі НПЦ Хустського професійного ліцею сфери послуг

5 лютого 2019 року завершили стажування педагогічні працівники ЗП(ПТ)О на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг. Відповідно до програми стажування очному етапу передував двотижневий дистанційний етап, під час якого слухачі опрацьовували теоретичні відомості про сучасні виробничі технології з використанням створеного за сприяння НМЦ ПТО електронного контенту навчальних матеріалів.

Очний етап стажування проходив 4-5 лютого 2019 року у НПЦ Хустського професійного ліцею сфери послуг. Для виконання практичного завдання (кваліфікаційної роботи): виготовлення чоловічих брюк за сучасною технологією швейних підприємств, навчально-практичний центр забезпечив стажувальникам організаційний супровід, надав сучасне обладнання та всі необхідні матеріали. Стажування пройшли 10 викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання з професій швачка, кравець із 7 закладів професійної освіти.

За період стажування педагогічні працівники опанували прогресивні способи обробки розрізу та низу рукава чоловічої сорочки, а також виготовили чоловічі брюки за новітніми технологіями швейних підприємств. Окрім цього, засвоїли методику розробки конструкції чоловічих брюк, ознайомилися з роботою САПР – розробкою моделей одягу в системі САПР, та набули практичних навичок роботи на сучасному швейному обладнанні.

За результатами навчання слухачі отримали довідки встановленого зразка про успішне опанування програми стажування. По завершенню семінару-практикуму директор Хустського професійного ліцею сфери послуг Пригара Д.М. вручив педагогам сертифікати про вивчення сучасних виробничих технологій.

Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області

 

ЗНО-2019: Стартувала реєстрація

 5 лютого 2019 року, почалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання – вона триватиме до 25 березня.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч очікується близько 330 тисяч учасників тестування.

Насамперед, це ті, хто завершуватиме отримання повної загальної середньої освіти (ПЗСО): випускники шкіл та учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти.

Для реєстрації їм необхідно зробити кілька кроків:

•заповнити реєстраційну форму на сайті УЦОЯО, з якої формується реєстраційна картка;

•надрукувати реєстраційну картку та письмово заповнити в ній окремі пункти;

•сформувати пакет документів та подати його до свого закладу освіти.

Керівники закладів освіти мають надіслати комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) до 18 березня 2019 року.

Скласти ЗНО можуть також випускники минулих років. Їм необхідно пройти таку ж процедуру реєстрації, але сформований пакет документів самостійно відправити на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти.

Факт реєстрації підтверджується Сертифікатом, який регіональний центр надсилає у заклад освіти або безпосередньо учаснику тестування в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням та інформаційним бюлетенем. Учням (слухачам, студентам), що проходять ДПА в формі ЗНО, конверти вручають у закладі освіти, а інші учасники отримають їх на адресу, зазначену в реєстраційній картці.

Змінити дані, вказані у реєстраційній картці, учасник тестування може до 25 березня 2019 року. Для цього, після отримання Сертифікату, потрібно повторно пройти процедуру реєстрації, скориставшись сервісом https://zno.testportal.com.ua/edit

Цього року ЗНО відбудеться з 11 навчальних предметів:

 • українська мова і література
 • історія України
 • математика
 • біологія
 • географія
 • фізика
 • хімія
 • англійська мова
 • іспанська мова
 • німецька мова
 • французька мова

Учасник може обрати тестування максимум з 4-х предметів.

Випускники шкіл, що проходять ДПА у формі ЗНО, обов’язково повинні скласти 3 предмети:

 1. українська мова і література;
 2. математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
 3. третій предмет – за вибором випускника. Зверніть увагу, що можна обрати й математику, й історію України.

Учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти, що проходять ДПА у формі ЗНО, обов’язково повинні скласти 2 предмети:

 1. українська мова і література;
 2. математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором учня.

Докладніше про процедуру реєстрації для тих, хто проходить ДПА в формі ЗНО читайте тут: http://testportal.gov.ua/procedura/

Учасники, що НЕ складають ДПА в формі ЗНО, можуть обрати для тестування від 1 до 4 предметів.Більше про реєстрацію для цієї категорії можна прочитати за цим посиланням: http://testportal.gov.ua/proceduravipusknikiv/

МОН закликає тих учасників тестування, що планують вступати за результатами ЗНО до вишів, попередньо ознайомитися з правилами прийому до обраних закладів. Зокрема, перед вибором предметів на ЗНО переглянути, які з них потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Подивитися перелік обов’язкових предметів для вступу на обрану вами спеціальність на основі ПЗСО можна в додатку 4 до Умов прийому за цим посиланням.

Для вступу на ті конкурсні пропозиції, де є тільки контракт, виші можуть встановити інші обов’язкові предмети. Їх заклади мають зазначити в своїх Правилах прийому, які обов’язково розміщуються на сайті ЗВО.

МОН спільно з УЦОЯО також підготували відповіді на найпоширеніші запитання про ЗНО 2019.  У них, зокрема, йдеться про реєстрацію, підготовку до тестування, його проведення та визначення результатів, пільги та спеціальні умови тощо.

Реєстрація на ЗНО

1. Як та коли можна зареєструватися на ЗНО, якщо я:

 • Випускник школи цього року
 • Учень (слухач, студент) закладу професійної чи вищої освіти, що закінчує отримання ПЗСО
 • Випускник минулих років

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року триватиме з 5 лютого до 25 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року. Внесення змін до реєстраційних даних – з 6 лютого до 25 березня 2019 року.

Процедура реєстрації для участі у ЗНО складається з кількох етапів:

 • заповнення реєстраційної форми на сайті УЦОЯО, з якої формується реєстраційна картка;
 • друк реєстраційної картки та дозаповнення у ній в письмовій формі окремих пунктів;
 • формування пакету документів та надсилання їх до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Випускники шкіл 2019 року та учні ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА у формі ЗНО, передають пакет документів до свого закладу освіти.

Випускники минулих років надсилають пакет документів самостійно до регіонального центру.

Докладнішу інформацію про реєстрацію можна переглянути на сайті УЦОЯО за цим посиланням:http://testportal.gov.ua/registr/

2. Як та коли я дізнаюся, що зареєстрований, та де будуть проходити тестування?

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника ЗНО та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік». Індивідуальний конверт випускників шкіл 2019 року та випускників ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА в формі ЗНО, буде надіслано до закладу освіти. Випускникам минулих років – за адресою для надходження кореспонденції, вказаною під час реєстрації. Адреса пункту проведення ЗНО буде вказана у запрошеннях-перепустках, які до 30 квітня 2019 року будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників, створених на сайті УЦОЯО.

3. Що робити, якщо я виявлю помилки у своїх даних в сертифікаті?

У такому разі потрібно звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти, який здійснив реєстрацію для участі у ЗНО.

4. Чи можна буде змінити реєстраційні дані або предмет на ЗНО?

Так. Зміни можна вносити до 25 березня 2019 року. Для цього потрібно повторно пройти процедуру реєстрації.

5. Що робити, якщо я не встиг зареєструватися під час основної сесії?

Особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО у додатковий період (3–20 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА. Також 2019-го додаткова реєстрація з 3 до 20 травня 2019 року буде доступна для жителів тимчасово окупованих та непідконтрольних територій, учасників АТО, а також осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Підготовка до ЗНО

6.З яких предметів можна скласти ЗНО, скільки можна обрати?

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови. Обрати можна не більше 4 предметів.

7.Чи можу я скласти ЗНО лише з 2 чи 3 предметів?

Так, можете складати 2 або 3 предмети, але не більш як 4 предмети. Обов’язкова кількість предметів визначена для тих учасників, які складають ДПА в формі ЗНО. Докладніше дивіться у питанні 8.

8.Чи зараховується ЗНО як державна підсумкова атестація?

У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх закладів освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2018 року № 931 «Деякі питання проведення в 2019 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія). Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх закладів освіти 2019 року, які вивчали цю іноземну мову:

 • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32, 39-43, 49-53, 59 (43 завдання);
 • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

Також у 2019 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початку ХХІ ст.) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих закладів освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту.

9.Де можна переглянути запитання для ЗНО? А відповіді?

Завдання ЗНО попередніх років можна знайти на сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА». Потрібно обрати категорію «Учаснику зовнішнього оцінювання», потім «Тести минулих років», і вибрати потрібний предмет. На сторінці розміщено матеріали 2016-2018 років.

10. Якщо я маю міжнародний сертифікат з іноземної мови, чи можу я не складати ЗНО, а перезарахувати бали?

Ні, маєте складати ЗНО. Міжнародний сертифікат не зараховується як результат ЗНО. Його можна зарахувати лише як результат ДПА. Докладніша інформація про це: https://mon.gov.ua/ua/news/yaki-rezultati-mizhnarodnih-movnih-ispitiv-mozhna-zarahuvati-yak-ocinku-dpa-v-9-mu-ta-11-mu-klasi-oprilyudneno-spisok

11.Чи є безкоштовні сайти для підготовки на ЗНО?

Для підготовки Український центр радить користуватися програмами ЗНО з кожного предмета, характеристиками сертифікаційних робіт, критеріями оцінювання та тестами ЗНО попередніх років. Ці документи розміщено на сайті УЦОЯО у розділі у рубриці «ЗНО/ДПА». Потрібно обрати категорію «Учаснику зовнішнього оцінювання», потім «ЗНО-2019».

 12. Які цього року будуть зміни у проведенні ЗНО?

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2019 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 та 2019 років.

Пробне ЗНО

13.Чи буде цього року пробне ЗНО і як на нього зареєструватися?

Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні проводиться з 8 до 31 січня 2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 23 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

14.Чи обов’язковим є пробне ЗНО?

Ні. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

15.Як дізнатися результати пробного ЗНО?

Результати тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені у кабінеті учасника пробного ЗНО, створеного на сайті регіонального центру, 22 березня, з інших предметів – 29 березня.

16.Чи вплинуть результати пробного ЗНО на основне?

Ні, не вплинуть. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Проведення тестування та результати

17.Як відбуватиметься тестування? Що можна робити під час тестування, а що ні?

Дата, місце та час початку тестування будуть вказані у запрошені-перепустці. З собою треба взяти документ, який посвідчує особу і на підставі якого проводилася реєстрація (оригінал), сертифікат (оригінал), роздруковану запрошення-перепустку, ручку (або 2) чорного кольору, воду в прозорій пляшці без етикетки і знання. Телефони, навушники, флешки й інші технічні засоби слід залишити вдома. Якщо в учасника під час тестування їх знайдуть, робота над тестом буде припинена, а результат анульовано. Докладніше щодо дій учасника під час проведення ЗНО буде зазначено в інформаційному бюлетені, який учасник отримає після успішної реєстрації. Радимо уважно з ним ознайомитися.

18.Чи перевірятимуть мене перед тестуванням за допомогою металодетектора і навіщо це потрібно?

Під час проведення тестування може здійснюватися перевірка за допомогою металодетектора. Така перевірка проводиться з метою забезпечення рівних умов для усіх учасників тестування.

19.Коли та як я дізнаюся інформацію про результати ЗНО?

Результати зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюються на інформаційних сторінках абітурієнтів після завершення їх обробки. Вам необхідно буде сформувати та роздрукувати Інформаційну картку з результатами зі своєї інформаційної сторінки.

20.Чи можу я подати апеляцію щодо результатів і яким чином?

У разі виникнення сумніву стосовно об’єктивності оцінювання сертифікаційної роботи Ви можете скористатися правом на подання апеляційної заяви щодо результатів зовнішнього оцінювання. Відповідну заяву Ви можете подати протягом п’яти календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. Розгляд таких заяв відбувається протягом п’ятнадцяти календарних днів з урахуванням дня їх надходження.

21.Що таке поріг «склав/не склав» і як він визначається?

Пороговий бал – це та кількість ТЕСТОВИХ балів, яку має набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

Пороговий бал буде визначено після опрацювання бланків відповідей усіх учасників. Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до закладів вищої освіти. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

22.Що робити, якщо я не зміг пройти тестування у визначений день?

Якщо через поважні причини Ви не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, то можете подати заяву щодо проходження зовнішнього незалежного оцінювання під час додаткової сесії. Таку заяву необхідно подати до регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти протягом п’яти робочих днів після проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. До заяви слід додати документи, що підтверджують причини, які унеможливили проходження зовнішнього оцінювання у встановлені строки.

23.Чи можна перездати ЗНО, якщо результат не влаштовує?

Ні, перескладання ЗНО не передбачено нормативними документами.

24.Якщо я не здам тестування з одного предмета, чи будуть дійсні результати тестувань з інших?

Результати ЗНО не залежать один від одного. Якщо Ви не з’явитесь на одне з тестувань, результати інших будуть дійсними.

Загальна інформація та пільги

25.Якщо я складав ЗНО торік, але вступатиму до вишу цього року, мені треба знову складати ЗНО?

При вступі до ЗВО крім результатів 2019 року дійсні результати ЗНО 2018 і 2017р. (окрім іноземних мов 2017 року).

26.Чи буде 2019-го ЗНО для випускників 9-х класів?

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Планується, що вперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.

27. Чи буде цього року ДПА з математики обов’язковим? Якщо ні, то коли?

2019 року математика не є обов’язковим предметом для проходження тестування. ДПА з математики стане обов’язковим для здобувачів повної загальної середньої освіти у 2021 році.

28.Як можна знайти мобільний додаток та які він має функції?

Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням: http://testportal.gov.ua/mobilnij-dodatok-moye-zno/

Серед основних функцій додатку:

 • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів;
 • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою;
 • завчасні нагадування про наближення тестування;
 • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО;
 • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування.

29.Чи є для когось пільги на ЗНО?

Ні. Пільги на ЗНО не передбачені.

30.Якщо я маю інвалідність, чи створять мені необхідні умови для складання ЗНО?

Всі особливі умови, які необхідні учаснику для проходження в ЗНО, необхідно зазначити в довідці, яку треба подати до регіонального центру разом із комплектом реєстраційних документів. Ви можете ознайомитися із наказом «Про деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» за посиланням:http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1707-16

31.Що робити, якщо я не хочу (наприклад, з релігійних причин), щоб на моїх документах був штрих-код?

Під час заповнення реєстраційної форми ви можете обрати опцію «Без штрих-коду».

32.Хто може не складати ЗНО?

Особи, перелік діагнозів яких зазначено в наказі «Про деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1707-16

33.Де можна переглянути повний список регіональних центрів оцінювання якості освіти?

Список регіональних центрів розміщено на сайті Українського центру http://testportal.gov.ua/regions/

ЗНО для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної чи вищої освіти

34.Якщо я вчуся у закладі професійної освіти чи коледжі, чи обов’язково мені здавати ЗНО?

Ні, якщо Ви цього року не здобуваєте повну загальну середню освіту. Якщо так, то Вам необхідно буде складати ДПА у формі ЗНО з української мови та математики або історії України.

35.Які предмети 2019 року будуть як ДПА на ЗНО для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної чи вищої освіти?

2019-го учні закладів професійної та вищої освіти, що вступили на базі 9-ти класів, складатимуть обов’язково ДПА у формі ЗНО з української мови та математики або історії України. Крім того, кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: з української мови і літератури, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.