Daily Archives: 11/02/2019

Україна та ОАЕ розроблятимуть е-матеріали, проводитимуть літні школи, спортивні активності

«У сучасному світі практично всі успішні проекти здійснюються у співдії. Ми давно були зацікавлені в розвитку стосунків з ОАЕ, і нарешті змогли досягнути домовленостей за всіма пріоритетними для нас в освіті напрямами. Зокрема, в 2019 році для нас одним із пріоритетів розвитку освіти є діджиталізація. Сьогодні ми змогли домовитися про те, що спільно розроблятимемо електронні освітні матеріали, зокрема ті, що ми зможемо покласти на нашу Національну освітню електронну платформу», – розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Було також домовлено, що Україна та ОАЕ започаткують спільні програми мобільності для студентів та проводитимуть літні табори для обміну школярами. Окремий напрямок співпраці – розвиток шкільного спорту та проведення спільних спортивних активностей для учнів.

«Найближчим часом ми також розпочнемо процедури визнання дипломів українських університетів. Для початку МОН має надати інформацію про 40 найкращих університетів. Далі усі дані про те, які дипломи українських вишів визнаються в Об’єднаних Арабських Еміратах, буде розміщено на сайті посольства України в ОАЕ», – пояснив заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, що також брав участь у зустрічі.

Сторони також домовилися про розвиток співпраці між Малою академією наук України та схожою структурою для підтримки талановитої молоді в ОАЕ. Планується проведення спільних змагань та проектів.

«Найближчим часом ми чекатимемо представників ОАЕ в Україні. Вони планують відвідати нашу країну з ознайомчим візитом. Це стане нагодою провести ще декілька зустрічей для докладнішого обговорення тонкощів подальшої співпраці», – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр на своїй сторінці у Фейсбуці також повідомила, що в межах візиту в ОАЕ вона зустрілася з вчителями української школи «Софія» в місті Дубай та передала колективу книжки та підручники українською мовою. 

Раніше в соціальній мережі Лілія Гриневич написала, що у місті Дубай бере участь у VII Cвітовому урядовому саміті.

Презентація безбар’єрного інтегрованого освітнього середовища для студентів з інвалідністю в Університеті Грінченка

14 лютого 2019 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбудеться офіційне відкриття Ресурсного центру підтримки студентів з інвалідністю.  Для сприяння особам з інвалідністю у навчальному корпусі Університету Грінченка на бульварі І.Шамо 18/2 за кошти бюджету Києва встановлено ліфт та обладнано туалетні кімнати.  

Ресурсний центр підтримки студентів з інвалідністю обладнано за кошти зібрані Благодійним фондом Бориса Грінченка під час проведення Благодійного балу та за рахунок спеціального фонду університету.

Головною метою Центру є створення рівних можливостей для студентів з інвалідністю, шляхом здійснення технічного (забезпечення студентів адаптивними технічними засобами), педагогічного (впровадження сучасних педагогічних технологій навчання, електронних дистанційних курсів, використання веб-ресурсів, забезпечення навчально-методичними матеріалами), психологічного  (надання необхідної допомоги з адаптації, сприяння особистісному розвитку), соціально-педагогічного супроводу (подолання соціальної ізоляції студентів з інвалідністю) та надання допомоги у набутті фахових компетентностей.

У рамках заходу передбачено ознайомлення зі створенням безбарєрного середовища та відкриття Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, завданням  якого є реалізація освітньої політики  з питань підтримки дітей/осіб з особливими освітніми потребами в системі дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти міста Києва в умовах інклюзивної та спеціальної освіти.

Відкриття центру відбудеться у четвер, 14 лютого о 14:00 за адресою: б-р Ігоря Шамо, 18/2.

 Студенти з усієї країни відвідали «EU Study Days in Ukraine»  у ЖНАЕУ

Протягом 2019 року Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ проведуть 5 сесій «EU Study Days in Ukraine» (Єврошколи) у  різних містах України.

Пріоритет  для участі у таких заходах надається студентам та випускникам, що здобули (або здобувають) освіту за спеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія та філологія.

«Це унікальна можливість для студентів поспілкуватися із провідними українськими експертами та фахівцями з ЄС, які прочитають серію інтерактивних лекцій про сучасний Євросоюз і стосунки між ЄС та Україною», – зазначає   координатор EU Study Days in Ukraine Марія Балкова.

Зокрема, протягом 7-10 лютого 40 учасників Єврошколи приймав Житомирський національний агроекологічний університет.

Студенти з усіх куточків країни не лише дізналася про те, що означає бути європейцем, яка роль української молоді у житті країни, чи є різниця в українському та “європейському” менталітеті, але й поспілкувалися  з Послом Європейського Союзу в Україні  Хюґом Мінґареллі, який також взяв участь у відкритті інформаційного центру ЄС у ЖНАЕУ.

Наступні сесії EU Study Days in Ukraine проходитимуть у Сумах, Тернополі, Одесі й Сєверодонецьку.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Нагадаємо,  що у рамках інформаційної кампанії «Збудуємо Європу в Україні» Представництво ЄС провело на базі Житомирського національного агроекологічного університету   тренінг для громадських організацій області «Управління грантовими проектами ЄС для досвідчених заявників».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Школі Конфуція ЗНУ відсвяткували Новий рік за східним календарем

Проект започаткували торік, у лютому, коли відзначили це свято вперше. Учасників свята привітали директори Школи Конфуція від Запорізького національного університету й від китайської сторони – Володимир Волков та У Шихонг. Своєю чергою, китайські колеги презентували присутнім традиції зустрічі новорічних свят у Китаї. Слухачі Школи Конфуція ЗНУ мали нагоду продемонструвати свої досягнення з вивчення китайської. Вони виконували дитячі пісні китайською мовою, а ще пропонували присутнім приєднатися до новорічного караоке, декламували вірші.

Директор Школи Конфуція від ЗНУ Володимир Волков поділився з присутніми планами щодо розвитку діяльності цього підрозділу. «Скоро почнеться перша атестація слухачів курсів і врученням їм відповідних сертифікатів. Ведеться й робота з організації літньої поїздки групи учнів, які відвідували Школу і мають певний рівень володіння мовою, до Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка). Триває також лютневий набір новачків. Окрім цього, уже наступного навчального року на факультеті іноземної філології ЗНУ планують ввести факультативний освітній курс китайської мови, а у 2020-2021 рр. відкрити спеціальність «китайська мова». До речі, вже сьогодні на курсах Школи Конфуція навчається чимало студентів із різних факультетів ЗНУ. Одна із них – студентка факультету іноземної філології ЗНУ Катерина Пак – завітала на свято зі своєю сестрою Софією. Вони – кореянки за походженням, і обидві цікавляться культурою Сходу».

Привітали усіх пісенними композиціями китайською мовою і студенти вишу – учасники вокальної студії «Кантилена». Ведучі свята влаштували жартівливі змагання. Під час конкурсу скоромовок учні мали швидко й правильно прочитати традиційні фрази китайською мовою, а викладачі китайської, навпаки, іншомовні для них тексти. Учасники двох учнівських команд мали «нагодувати дракона» і при цьому продемонструвати свою вправність у використанні китайських паличок. Випробовували й кмітливість учасників команд, які водили веселі хороводи. Кульмінацією свята став подарунок-пісня від викладачки Школи Конфуція Ся Юеся.

Крім того, усіх учасників запросили до аудиторії, де влаштували частування солодощами й китайським зеленим чаєм. Обов’язковим символом при цьому на новорічному столі були два помаранчеві мандарини, адже колір і значення цього фрукта для китайців асоціюються із багатством і процвітанням. Слухачка курсів китайської мови – десятирічна Кіра Батієвська завітала разом із мамою Наталією. Вона зазначає: «На курсах дуже цікаво займатися. Мені сподобалося вивчати ієрогліфи, вірші, скоромовки, гімн Китаю, нас знайомлять із китайськими письменниками тощо».

Для довідки

У ЗНУ Школа Конфуція успішно функціонує вже другий рік. Усього 70 слухачів мовних курсів успішно завершили перший рік навчання на базі цього структурного підрозділу вишу. До навчання з нового року долучилися вже близько 100 слухачів. Серед них представники різних вікових груп – школярі, студенти й люди поважного віку. Термін вивчення китайської мови на базі цих класів – три роки. Заняття проводять носії мови, які мають досвід навчання іноземців, – викладачі Аньхойського педагогічного університету. Щороку учні проходять підсумковий контроль, а після завершення загального базового курсу передбачається складання кваліфікаційних іспитів на ступінь знання на рівні HSK, який підтверджуватися фахівцями штаб-квартири Інституту Конфуція – Ханьбань Міністерства освіти КНР. При Школі продовжує діяти розмовний клуб «Друзі Китаю». У йому збираються не тільки слухачі курсів, які вивчають китайську мову, а й усі охочі більше дізнатися про економіку, політику, культуру цієї країни, сучасний стан та перспективи розвитку українсько-китайських відносин.

Прес-служба ЗНУ