Daily Archives: Лютий 18, 2019

У ЗНУ підписано угоду про подвійне навчанняз Полонійною Академією в м. Ченстохова (Польща)

У рамках розширення українсько-польського співробітництва в галузях освіти й науки, розвитку професійного становлення молоді, інтенсифікації інтеграційних процесів, у Запорізькому національному університеті стартувала програма «Подвійне навчання»/«Double studies», яка тепер надає студентам ЗВО можливість здобути вищу освіту одночасно у вітчизняному та європейському вишах.

Підписання угоди стало можливим, завдяки ініціативи професорів кафедри англійської філології ЗНУ Ганни Приходько й Тетяни Козлової. За словами вчених, подвійне навчання відкриє можливість отримання студентами дипломів державного зразка ЗНУ та диплома державного зразка Полонійної Академії в Ченстохові згідно з вимогами кожного навчального закладу. Програма реалізується на основі створення інтегрованих планів у Запорізькому національному університеті та Полонійній Академії. Підставою для вступу до Полонійної Академії стане закінчення першого року навчання і переведення на другий курс у ЗНУ.

Варто наголосити, що студенти також матимуть можливість взяти участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ в університеті-партнері Полонійної Академії в Євросоюзі. Термін навчання становитиме від 3 до 6 місяців і фінансуватиметься Полонійною Академією (студенти отримуватимуть 400-500 євро/місяць). Також під час навчання студенти проходитимуть стажування за програмою Erasmus+ від 3 до 6 місяців, що фінансується Полонійною Академією (це 500-600 євро/місяць). До того ж студенти зможуть взяти участь в інших міжнародних програмах (програми обміну включно) в таких країнах, як Марокко, Таїланд, Індія, Камерун тощо. Витрати на перебування в цих країнах покриваються Полонійною Академією.

Після закінчення програми «Подвійне навчання» студенти ЗНУ отримають європейський досвід співпраці у провідних центрах, установах, на підприємствах Польщі та інших країн. Це надасть молодим фахівцям додаткові переваги, сприятиме налагодженню міжкультурних і професійних зв’язків, уможливить ефективне планування професійної діяльності, розширить географію працевлаштування, прискорить кар’єрне зростання й забезпечить конкурентноспроможність випускників на ринку праці.

Для довідки

У комплексі з іншими видами міжнародної діяльності Запорізького національного університету програма «Подвійне навчання» створює відповідні умови для збільшення контингенту й зміцнення престижу ЗНУ. Вона позитивно впливає на його розвиток й інтеграцію у світовий академічний простір, перетворює заклад на потужного учасника процесу інтелектуальної кооперації.

Полонійна Академія в Ченстохові – приватний навчальний заклад, заснований у 1671 р. Академія забезпечує якісну підготовку фахівців у галузях філології, економіки, управління, права, біотехнологій, медицини. На міжнародний рівень Академія вийшла у 1992 р. Сьогодні вона активно розвиває партнерські зв’язки з більш ніж 20 університетами й інститутами світу. До українських партнерів Полонійної Академії, серед яких виші Львова, Дрогобича, Тернополя, Ужгорода, Одеси, Києва, приєднався Запорізький національний університет.

Прес-служба ЗНУ

Формування полікультурної компетентності майбутніх учителів

Нещодавно, з 3 по 10 лютого 2019 року викладачі та студенти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди за підтримки ректора університету Коцура В.П., керівника проекту – декана педагогічного факультету Ігнатенко Н.В. та завідувача відділу міжнародних зав’язків – Ковтун О.А. відвідали з робочим візитом Туреччину.

В рамках міжнародного проекту програми Еразмус+ «Tracing Cultural Heritage» (Обмін культурною спадщиною) передбачалося спільне вивчення історії, традицій мистецтва і культури України та Туреччини, організація інтеграційних зустрічей, екскурсій, практикумів, майстер-класів, розвиток ініціативи та створення моделі подальшої українсько-турецької співпраці молоді.

Упродовж тижневої співпраці в Стамбульському центрі дизайну студенти педагогічного факультету спеціальності «Образотворче мистецтво» вивчали історію та технології традиційної арабської каліграфії, отримали практикум з канонів декоративного розпису тезхіпу та засвоїли ази стародавньої техніки живопису на воді – ебру. Знайомство з стародавніми видами мистецтва Туреччини викликало великий інтерес та захоплення, адже кожен з них має свою історію й до цього часу суворо зберігає традиційну техніку й матеріали. Вражало те, як всесвітньовідомі й досвідчені майстри Шейма Чинар (художник розпису тезхіп), Ефталлудін Килак (художник каліграфії) та Еда Озбеккангай (учитель ебру) з високою професійною майстерністю й великою повагою ставляться до збереження усталених канонів традиційних видів мистецтва.

У свою чергу, викладачі університету через розповіді та мільтимедійні засоби знайомили турецьких партнерів з культурою нашого народу (Коцур В.В.), демонстрували види традиційного декоративно-прикладного мистецтва (Носаченко Т.Б.), розповідали про історію Переяслава та наш університет (Крикун В.С.).

Під керівництвом доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Носаченко Т.Б. студенти-образотворці презентували та провели майстер-класи з традиційних видів українського писанкарства: воскової техніки (Марченко Вікторія, Смірнов Віктор), мальованки (Соснина Катерина), писанки, декорованої петриківським розписом (Дементьєва Анастасія) та декоративної писанки, оздобленої декупажем з сучасним розписом point to point (Будай Вікторія). Велику зацікавленість у турецьких студентів викликали майстер-класи з паперопластики: «Український вінок» провела Марченко В., стародавню техніку «Витинанка» представила Соснина К., «Архітектурний пейзаж» підготував Смірнов В., «Багатошарова аплікація» виконувалася під керівництвом Будай В.

Для студентів з України було запропоновано цікаві екскурсії для пізнання історичних та культурних пам’яток Стамбула, який вражав своєю величністю, казковими краєвидами та колоритом.

Найбільш захопливими були екскурсії історичним центром міста Султанахмет, у величний собор Святої Софії та Блакитну мечеть. Вразила витонченість архітектури і величність мечеті Сулейманіє. Цікавим місцем стародавнього міста є Стамбульський парк мініатюр, що містить більше сотні моделей будівель з різних епох історії Туреччини. Запам’яталася екскурсія до колишнього підземного константинопольського водосховища Базиліка, яке знаходиться на глибині дванадцяти метрів під землею.

Програма проекту була різноманітною та насиченою, учасники нашої делегації розширили свій освітній, науковий та культурний світогляд, привезли багато позитивних вражень. Така співпраця сприяла удосконаленню професійної компетентності вчителя-художника, поглибленню взаєморозуміння між Україною та Туреччиною.

Тетяна Носаченко

Надбавка за вислугу років доценту за сумісництвом

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту».

Відповідно до пункту 1 цього Порядку науково-педагогічним працівникам виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах:

  • понад 3 роки – 10 %;
  • понад 10 років – 20 %;
  • понад 20 років – 30 %.

Зважаючи на цю норму, надбавка за вислугу років встановлюється науково-педагогічним працівникам як від розміру посадового окладу, так і від ставки заробітної плати, зокрема годинної.

Пунктом 2 зазначеного Порядку передбачено, що до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, а також інші види педагогічної діяльності.

Згідно з пунктом 2 вищезгаданої постанови дія Порядку поширюється на працівників, які займають посади згідно з зазначеним Переліком, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

Посада доцента закладу вищої освіти, як і посада проректора, діяльність якого безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом, віднесена до посад науково-педагогічних працівників.

Отже, надбавка за вислугу років за наявності необхідного стажу педагогічної роботи має виплачуватися за всіма посадами педагогічних та науково-педагогічних працівників, які посідає працівник закладу освіти, зокрема за посадою доцента за сумісництвом, а у випадку проведення викладацької роботи з погодинного розрахунку – нараховуватися на ці години.

Пунктом 8 Порядку виплати надбавок за вислугу років передбачено, що у разі коли педагогічні та науково-педагогічні працівники виконують роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою заробітної плати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

 Студенти ЖНАЕУ більше дізналися про діяльність фонду «Разом до життя»

 В актовій залі Житомирського національного агроекологічного університету 15 лютого відбулася зустріч студентів із представниками БО «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» .

Захід  проходив  за сприяння факультету екології і права ЖНАЕУ (декан Євген Данкевич ) і кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук (завідувач Микола Світельський).

Нагадаємо, що «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» вже більше 8 років підтримує діток, які знаходяться на лікуванні в онкологічному відділенні дитячої обласної лікарні.

«Зібрані кошти йдуть на оплату ліків, дороговартісного обстеження, спеціального харчування, нагадбних потреб в онковідділенні, які не оплачуються державою», – повідомила голова правління БО «Разом до життя» Людмила Свобода.

«Хочу наголосити, що студенти агроуніверситету часто відвідують онкохворих діток, намагаються їх підтримати та допомогти. Також вони купують до свят діткам подарунки, стають донорами, тощо. Важливо, аби державні установи, держава звернули увагу на таких хворих діток, і можливо, десь виділила більше коштів чи прийняла якусь необхідну програму, – сказав проректор Житомирського національного агроекологічного університету Іван Мартинчук.

Також Мартинчук нагадав, що саме з ініціативи студентського активу Житомирського національного агроекологічного університету  у 2011 році в місті та області почали проводити благодійний марафон, завдяки якому цьогоріч на лікування онкохворих діток зібрали понад 300 тисяч гривень.

«Знайомство з роботою фонду «Разом до життя»   сприятиме тому, що студенти зможуть більш активно  брати участь у  його роботі   як волонтери, донори крові або в підтримці онкохворих дітей», – сказав голова студентської профспілки ЖНАЕУ  Олександр Лопатюк.

Також Лопатюк   розповів, як стати донором крові та її компонетів, адже сам неодноразово здавав кров для онкохворих дітей.

Особливу зацікавленість викликала розповідь Ірини Волохатюк, яка  поділилася тим,, яку підтримку і допомогу  надали волонтери у лікуванні її сина, коли необхідна була дороговартісна пересадка кісткового мозку в клініці Ізраїля.

«Рятувати дітей треба тільки разом»,  – додала вона.

Українська рекламна агенція «Престиж»  взяла участь у виховному заході в ЖНАЕУ і забезпечила всіх присутніх листівками з реквізитами БО «Фонду допомоги онкохворим дітям «Разом до життя» .

Відзначимо, що інформаційна конференція у ЖНАЕУ відбулася в рамках  Всесвітнього дня онкохворої дитини. 15 лютого – це день, коли можна в черговий раз нагадати суспільству про те, що дитячий рак – це проблема кожного, про те, що дитячий рак може бути виліковний, про те, що діти мають право на найкраще і своєчасне лікування і догляд.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Закон «Про повну загальну середню освіту» зробить сучасні механізми Нової української школи реальністю

Нова українська школа – реформа нових можливостей для наших дітей, вчителів та батьків, реалізацію її основ забезпечив Закон «Про освіту», однак деталізувати механізми має закон «Про повну загальну середню освіту», проект якого ми найближчими тижнями подамо  у Верховну Раду через Кабмін. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами в межах робочої поїздки на Сумщину 15 лютого 2019 року.
Зокрема, законопроект передбачає деталізацію механізмів забезпечення якості шкільної освіти – процедури шкільного аудиту, запровадження педагогічної інтернатури для молодих вчителів, а також врегульовує окремі питання інклюзивної освіти, наприклад, що стосуються можливості батьків супроводжувати дітей з особливими освітніми потребами під час уроків.
«Ми дуже хотіли б цей закон цьогоріч прийняти, але наше завдання мінімум – ухвалити його в першому читанні. Таким чином, який би не був наступний парламент, він муситиме працювати із закладеними в цей закон ідеями Нової української школи. Наше завдання, завдання освітян – захистити реформу», – пояснила Лілія Гриневич.
Спілкуючись зі ЗМІ, вона нагадала, що нещодавно набуло чинності положення про міжшкільний ресурсний центр, а також закликала випускників 9 та 11 класів, що обирають подальшу освітню траєкторію, придивитися до можливостей, які дають заклади профосвіти.
«Просто прийдіть на дні відкритих дверей у заклади професійної освіти – дати та місця зведені й розміщенні на сайті МОН. Подивіться на нові можливості, які в них пропонуються, спитайте про дуальне навчання. Можливо, там ви знайдете відповідний для себе шлях і станете справжнім профі», – порадила Міністр.