Daily Archives: Лютий 19, 2019

11-річний школяр встановив рекорд: 37 перемог на олімпіадах за 65 днів

 Київський школяр здобув 37 перемог на шкільних олімпіадах впродовж осіннього сезону і потрапить до Національного реєстру рекордів України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила керівник Нацреєстру Лана Вєтрова, передає УНН.

 

“20 лютого 2019 р. до Національного Реєстру Рекордів буде внесено досягнення шестикласника київської гімназії Андрія Куделі, який здобув 37 призових місць на шкільних олімпіадах за осінній сезон впродовж 65 днів”, – пише Вєтрова.

Серед перемог 11-річного вундеркінда олімпіади Всеукраїнського та міжнародного рівнів з таких дисциплін як українська мова, українська та світова літератури, історія, іноземні мови, інформатика, математика та інші. Як пояснив свої досягнення сам школяр, йому просто цікаво навчатися.

У Києві, Одесі та Харкові планують створити пілотні центри трансферу технологій

МОН запускає пілотний проект зі створення центрів трансферу технологій, за допомогою яких дослідники зможуть впроваджувати в життя свої розробки, а бізнес знаходити нові ідеї. Планується, що Міжрегіональний офіс трансферу технологій буде в Києві, а регіональні мережі – в Одесі та Харкові.
Про це повідомила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка сьогодні, 19 лютого 2019 року.Вона пояснила, що однією з головних проблем розвитку інновацій в Україні є низький рівень трансферу технологій.

«Часто науковець, що має певні результати досліджень, нові розробки, не може далі їх впровадити в життя, виникає прогалина між лабораторією вченого та бізнесом, реальним сектором економіки. Так само виникає питання про ефективність використання тих коштів, які держава спрямовує на науку. Зараз ми активно працюємо над тим, щоб налагодити цей зв’язок, зробити його взаємовигідним для обох сторін. Це відбувається за кількома напрямами – актуалізація відповідного законодавства, розвиток мережі трансферу технологій, проведення комунікаційних заходів тощо», – розказала Дар’я Чайка.

Одним з таких заходів є щорічний Всеукраїнський фестиваль інновацій, що пройде 14-16 травня. У його межах, зокрема, проведуть 2 конкурси – стартапів та інноваційних проектів. Подати свій проект можуть представники закладів освіти та наукових установ, а склад журі буде сформовано з представників інноваційних структур, венчурного бізнесу, міжнародних організацій та фондів тощо. Фіналісти конкурсів отримають підтримку для реалізації своїх проектів. Дедлайн подачі заявок – до 28 лютого включно. Докладну інформацію можна переглянути тут: https://mon.gov.ua/ua/2019-rik-festival-innovacij 

«Цього року ми проведемо фестиваль вже вчетверте. І, як засвідчив досвід минулих років, для багатьох учасників – це гарна стартова площадка, щоб показати себе, знайти інвесторів, розвиватися далі. Приміром, два проекти-фіналісти минулорічного фестивалю потім перемогли в міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені, а стартап «FoodBIOPack» отримав грант у розмірі півмільйона гривень від фонду підтримки науки в Україні «Elephant Fund»», – відзначила гендиректор.

Вона також додала, що для глобальних змін у сфері інновацій МОН разом зі стейкхолдерами розробили відповідну Стратегію, що наразі очікує на затвердження Урядом. Під неї уже почалося обговорення змін, які потребує законодавство України. У цьому процесі МОН прагне врахувати думки якомога ширшого кола зацікавлених сторін, тому зараз директорат інновацій та трансферу технологій проводить низку фокус-груп. До них залучаються експерти як від громадськості та бізнесу, так і державної влади, наукової спільноти.

У лютому вже відбулось 3 засідання фокус-груп, де учасники висловили свої зауваження та пропозиції до законопроектів, розроблених директоратом, а саме: проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій», проекту ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про наукові парки».

Відтепер  кашель і температура – не привід залишати дитину вдома, – Уляна Супрун

Відтепер  кашель і температура нижче 38 градусів – не привід залишати дитину вдома. Про це  заявила  виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Повідомляє Kiev.vgorode.ua

– За рекомендацією Американської академії педіатрії, нежить або кашель, що тривають після перенесеної хвороби, не є перешкодою для відвідування дитсадка або школи, – заявила Супрун.

Але це нововведення діє тільки в разі, якщо дотримані три правила:

  • дитину оглянув лікар і дозволив піти до навчального закладу;
  • температура менше 38 градусів. Важливо, що температура повинна бути в нормі сама по собі, а не в результаті зниження ліками;
  • дитина поводиться активно і адекватно, добре себе почуває і зможе впоратися без допомоги вчителів або вихователів.

 Винятком можуть бути періоди епідемії грипу. В цей час кашель, нежить, або хворе горло – вагома причина залишити дитину вдома, – підкреслила Супрун.

Але, якщо у дитини один або кілька респіраторних симптомів: хворе горло, кашель або нежить, які супроводжуються температурою вище 38, то потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Дитина, яка перехворіла застудою, може бути заразною ще до двох тижнів, незалежно від того, є нежить або кашель, або вже немає. Крім того, людина, яка поки виглядає здоровою і захворіє лише на наступний день, також може поширювати хворобу. Тому так важливо, щоб діти в колективі регулярно мили руки. Це ефективно перешкоджає інфекціям, – нагадала в.о. міністра.

Коли  не можна пускати дитину в школу або садок

На думку Супрун, пускати дитину до навчального закладу не можна в таких випадках:

  • коли через хворобу дитина не може брати участь у всіх заняттях. Тобто вона втомлюється, хоче спати, знаходиться в поганому настрої, плаксива і неактивна. Таке може бути і при відсутності респіраторних симптомів;
  • під час гострої фази інфекційного захворювання, коли температура вище 38 градусів і з’являються респіраторні симптоми;
  • коли дитина має хворобливий вигляд

 

У США 23-річній вчительці загрожує 22 роки в’язниці за секс з учнем

У США 23-річна вчителька Челсі Леруа опинилася на лаві підсудних за те, що займалася сексом зі своїм 16-річним учнем.

Про це повідомляє британське видання The Sun .

Челсі Леруа працювала вчителем драми в Південно-західній середній школі округу Баррі, штат Міссурі. Її звинувачують в тому, що вона займалася сексом з підлітком принаймні двічі протягом тих 95 днів, коли вона працювала вчителем.

Спочатку вчителька і школяр обмінювалися текстовими повідомленнями, через деякий час вони вперше поцілувалися, а перший секс трапився в шкільному театрі. Через тиждень пара знову зайнялася сексом в тій же кімнаті шкільного театру.

Челсі Леруа працювала вчителем з 6 серпня 2018 року по 20 грудня 2018 року.

Леруа звинувачують в чотирьох кримінальних злочинах, включаючи два випадки зґвалтування другого ступеня і два випадки сексуального контакту з учнем з боку вчителя.

У разі визнання винною їй загрожує до семи років позбавлення волі за кожен випадок зґвалтування і до чотирьох років за кожен випадок сексуального контакту з учнем.

8 лютого був виданий ордер на арешт Леруа з можливістю внесення застави в розмірі 40 000 доларів. Адвокат вчительки подав клопотання про зменшення суми застави.

Очікується, що вона постане перед судом округу Баррі 20 лютого.

 

The Sun

Студентів-фізиків запрошують на стажування до Франції 

19

Студентам українських вишів, які вивчають фізику, пропонують взяти участь у конкурсі наукових проектів. Переможці зможуть пройти оплачуване стажування у наукових лабораторіях Париж-Орсе та CERN (Європейська організація з ядерних досліджень).

Термін подачі заявок – до 18 лютого 2019 року.

Конкурс проходить за такими напрямами:

–         ядерна фізика;

–         фізика високих енергій;

–         медична фізика;

–         техніки прискорювачів; 

–         експериментальна платформа;

–         детектори.

Для участі кандидатам необхідно подати анотацію проекту обсягом на 1 сторінку на електронну адресу bourge@lal.in2p3.fr

Авторів найкращих наукових робіт запросять взяти участь в одноденній конференції для презентації свого проекту в Харківському національному університеті ім. В. Каразіна (18 березня 2019 року).

Стажування планується у червні 2019 року.

Додаткова інформація за посиланням: https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/nouvelles/project_etudes_physique

Інформує прес-служба МОН

Хто несе відповідальність, якщо дитина травмувалася в школі – юрист ГО “Батьки SOS”

Дитина розбила голову у школі і чекала на маму в медпункті з кровотечею. І до її приходу у швидку ніхто не зателефонував. Чи часто виникають такі ситуації і хто несе відповідальність – поговоримо з юристом ГО “Батьки SOS” Романом Бондаренком. Інформує ТСН 1+1

 Студенти ЖНАЕУ долучилися до акції на підтримку онкохворих дітей

 У Житомирі 15 лютого   біля центрального входу до ТРЦ «Глобал»  проходила акція на підтримку онкохворих дітей “Надія Є!”.

Це вже традиційний щорічний флешмоб, який проводять у Всесвітній день онкохворої дитини.

Зокрема, у всіх містах України одночасно запалюються свічки, які складаються у слова підтримки – Надія Є!

Захід підтримали волонтери, батьки хворих діток і тих, хто подолав недугу, а також   актив студентської ради та профкому студентів Житомирського національного агроекологічного університету.

Вони запалювали лампадки і закликали перехожих долучатися до ініціатив і проектів, які допомагають рятувати життя маленьких житомирян і мешканців області.

Онкохворим дітям та їхнім батькам важливо знати, що вони не одні у своїй біді, що їх готові підтримати та допомогти у боротьбі за право на життя.   Під час акції згадують тих, кого не вдалося врятувати від раку, але найголовніше  – показують   дітям, які  зараз проходять лікування, що небайдужі люди  їх люблять і бажають  одужання.

Нагадаємо, що 15 лютого актовій залі Житомирського національного агроекологічного університету   відбулася зустріч студентів із представниками БО «Фонд допомоги онкохворим дітям «Разом до життя», яка вже більше 8 років підтримує діток,  що знаходяться на лікуванні в онкологічному відділенні дитячої обласної лікарні.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

854 вчителі початкових класів візьмуть участь у сертифікації

Нагадаємо, що потенційними учасниками було сформовано 980 унікальних реєстраційних карток-заяв, однак успішно завершили процедуру реєстрації (надіслали відповідні документи до регіональних центрів) не всі.

Найближчим часом кожний зареєстрований учасник отримає поштою повідомлення. У ньому  буде зазначено логін та PIN-код для входу до «Кабінету учасника сертифікації». Учасники сертифікації мають не забувати відвідувати свої Кабінети, оскільки в них розміщуватиметься важлива й актуальна інформація про перебіг сертифікації.

Тепер, коли реєстрацію завершено, Державною службою якості освіти буде забезпечено проведення експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. Важливо, що Методику експертного оцінювання буде оприлюднено на сайті Державної служби якості освіти. Про дату відвідування учасника сертифікації експертами педагог дізнається з повідомлення, що надійде електронною поштою, не пізніше ніж за три дні до безпосереднього візиту.

Незалежне тестування (наступний етап сертифікації) буде здійснюватися в жовтні-листопаді 2019 року. За шість тижнів до тестування на сайті Українського центру буде оприлюднено графік, а за два тижні в «Кабінеті учасника сертифікації» буде розміщено лист-виклик з інформацією про місце (пункт тестування) і час проведення тестування.

Нижче подано окремі характеристики зареєстрованих учасників сертифікації.


Рис. 1 Розподіл учасників сертифікації за регіоном розташування закладу освіти (кількість учасників)

 


Рис. 2 Розподіл учасників сертифікації за віком (%)

 


Рис. 3 Розподіл учасників сертифікації за статтю (%)

 


Рис. 4 Розподіл учасників сертифікації за стажем роботи (%)

 


Рис. 5 Розподіл учасників сертифікації за педагогічним званням (%)

 


Рис. 6 Розподіл учасників сертифікації за кваліфікаційною категорією (%)