Daily Archives: Лютий 25, 2019

  Студентка ЖНАЕУ   –  призер Кубку України  з боротьби самбо

Нещодавно в Херсоні проходив Кубок України з боротьби самбо. У цих змаганнях в складі команди  області вдало виступила студента факультету екології і права  Житомирського національного агроекологічного університету Альона Зибалова.

Зокрема,  ваговій категорії 52  кг  вона  стала бронзовим призером Кубку України серед юніорок.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

У ЗНУ відкрили нову мультимедійну аудиторію

На факультеті іноземної філології Запорізького національного університету презентували нову мультимедійну аудиторію в рамках виконання міжнародного грантового проекту «European Values in Literary Arts» («Європейські цінності в художній літературі»).

Вона відкрита й відремонтована за рахунок гранту напряму «Jean Monnet Module» програми «Erasmus+». Розповідаючи про навчальну програму, співкоординатори проекту, доценти Олена Тупахіна та Станіслав Черкасов зазначили, що на сьогодні його вивчає пілотна група – 20 осіб.

У планах – збільшити наступного року кількість таких груп до трьох. Загалом за три роки, на які розрахований грантовий проект, вони планують охопити 350 студентів.«Це – узагальнений курс, розрахований не лише на студентів гуманітарних факультетів, а й, перш за все, на представників природничих спеціальностей. Завдяки проблематиці курсу, до якої входять питання зародження й розвитку європейських цінностей, студенти усвідомлять, що українці входять до європейської спільноти. Учасники програми не лише навчаться декодувати художні символи текстів, але й відчують себе носіями європейської свідомості. А це дуже важливо для сучасних вчителів», – підкреслила Олена Тупахіна.

Варто відзначити, що ЗНУ готує висококваліфікованих учителів-предметників, чиї знання відповідають потребам сьогодення. Та Нова українська школа вимагає від учителів, аби ті були культуртрегерами – носіями й розповсюджувачами освіти й культурних установок. Учасники грантової програми зазначають, що в її рамках відбуватимуться не лише заняття для студентів, але й засідання круглих столів, у яких зможуть брати участь всі охочі. Вони сподіваються, що такі заходи стануть майданчиком для дискусій, на яких будуть обговорюватися актуальні теми. Адже питання цінностей – основоположні для громади й визначають її подальший вектор розвитку.

Для довідки:

Проект команди фахівців факультету іноземної філології та історичного факультету ЗНУ став одним із 14 українських проектів-переможців минулорічного відбору європейської освітньої програми Еразмус+ за напрямом Жана Моне. Окрім аналітично-дослідницького компонента, проект передбачає включення курсу «Європейські цінності у художніх текстах» до навчального плану підготовки бакалаврів різних спеціальностей.

Курс розрахований, зокрема й на представників природничих і технічних спеціальностей, традиційно не охоплених програмами з розвитку європейських студій. Проектом передбачене активне залучення магістрантів ЗНУ до проведення досліджень за тематикою проекту. Зауважимо, це вже другий модуль Жана Моне у ЗНУ після модуля «Європейська проектна культура», виконання якого розпочато минулого року.

Прес-служба ЗНУ

На Рівненщині запровадили радикальні методи щодо невакцинованих дітей

Дітям, які не мають щеплень проти кору, відвідувати заклади освіти заборонено. Таке доручення надійшло в обласне управління освіти від заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.

Вже давно передбачено в законі України про захист населення від інфекційних хвороб, на обласному рівні вже є документ, який говорить, що діти, які не мають щеплень без поважних причин, не повинні відвідувати організовані дитячі колективи. Дітям без щеплень нададуть освіту, але іншими, альтернативними методами. Серед них – дистанційне навчання, – зазначив завідувач обласного лабораторного центру Віктор Мороз.

Керівникам навчальних закладів доручили провести батьківські збори про необхідність вакцинації.

«Ще раз звертаюся до батьків, адже, в першу чергу, це їх відповідальність за життя і здоров’я дітей. Вони повинні прийняти для себе правильне рішення, звернутись у заклади охорони здоров’я і вакцинувати своїх дітей. Якщо батьки ще вагаються щодо вакцинації, вони можуть звертатися до медичних працівників і отримати відповіді на свої запитання. Цього тижня буде проведено батьківські збори у тих 40 школах, де є найбільша кількість невакцинованих дітей. На ці батьківські збори буде запрошено медиків, які зможуть відповісти на усі запитання, які турбують батьків», — розповіла Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

Нагадаємо, торік на Рівненщині зареєстрували понад три тисячі хворих на кір, а від початку 2019 року занедужало вже майже дві тисячі людей. Від ускладнень кору двоє померли.

Найвищий рівень захворюваності на кір у Гощанському, Радивилівському та Рівненському районах. Віктор Мороз зазначив, що ліків проти кору не існує. Дієва лише вакцинація. Вакцина є у всіх пунктах щеплень у достатній кількості.