Daily Archives: Лютий 26, 2019

Житомирські старшокласники отримали відзнаки у Мінську за ідею з вітряками на дорогах

Житомирські старшокласники Анна Кіпчук та Олександр Закревський отримали відзнаку на ХХІІІ Міжнародній конференції-конкурсі робіт дослідницького характеру, яка 22-24 лютого відбулася у столиці Білорусі – місті Мінськ. Повідомляє Житомир.info.

Вихованці Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник – Шубін Анатолій Григорович) Кіпчук Анна та Закревський Олександр, учні ЗОШ № 30, увійшли до складу збірної команди України, яка з 22 по 24 лютого брала участь у Міжнародній конференції-конкурсі робіт дослідницького характеру з астрономії, біології, інформатики, математики, фізики та хімії.

Вони представили екологічний проект, що стосується безпеки пішоходів за межами населених пунктів. Школярі запропонували встановити вітряки на роздільних полосах автошляхів. Вітряки працюватимуть під час руху автомобілів за рахунок ефекту Магнуса та вироблятимуть енергію, яку можна направити на освітлення дорожніх знаків та підсвітки на відбійниках.

Олександр – 10-класник, Анна – 9-класниця житомирської школи №30, які увійшли до української збірної з 7 чоловік. На конференції вони познайомилися з досвідченими вченими та школярами-дослідниками з України, Білорусії та Росії. За результатами виступу житомиряни отримали відзнаку членів журі – похвальний відгук голови журі секції «Фізика».

Усього на конференції було презентовано 140 найкращих робіт (дві з яких належать житомирянам), відібраних з 980 робіт заочного етапу. Поїздка відбулась за рахунок коштів Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді при підтримці департаменту освіти Житомирської міської ради.

За словами керівника гуртка Анатолія Шубіна, Олександр та Анна цікавляться напрямком альтернативної енергетики та енергозбереження.

«Під час конкурсу вони побачили інші підходи до вирішення наявних актуальних проблем екологічного характеру та планують вдосконалювати свій проект. Поки мають плани вступити до Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», – поінформував педагог.

Правило “3-х хвилин”, яке мають виконувати всі батьки

Буквально за лічені хвилини в нашому житті може змінитися багато що. Це зокрема підтверджує Наталія Сиротич, практикуючий психолог, керівник Центру роботи з дітьми та молоддю “Карітасу Київ”, – вона щодня допомагає родинам переселенців зі сходу України та сім’ям, що потрапили у скрутні життєві обставини. Повідомляє Українська правда. Життя

ДІТИ ЗАВЖДИ ПОТРЕБУЮТЬ ДО СЕБЕ НЕГАЙНОЇ УВАГИ

Виявляється, є таке важливе правило – правило “трьох хвилин”. Воно працює, як для подружжя, так і для дітей. Коли батьки в родині починають виконувати це правило, то помічають, що воно дуже багато змінює в стосунках на краще.

Правило “перших трьох хвилин” полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою величезною радістю, наче зустрічаєте друга, якого не бачили вже багато, багато років.

І не важливо, ви повернулися з магазину, в який вибігали за хлібом, чи прийшли додому з роботи.

Зазвичай, все, чим з вами хоче поділитися дитина, вона “видає” в перші хвилини зустрічі, саме в цьому полягає важливість не змарнувати цей час.

Ви одразу помітите тих батьків, які інтуїтивно виконують правило “перших трьох хвилин”. Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обнімають при зустрічі та говорять, що за нею скучили.

В той час, як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть “пішли”, розмовляючи при цьому по телефону.

Приходячи з роботи, одразу звертайте всю увагу на дитину. Роззуваєтесь і біжите за дитиною. Ви маєте декілька хвилин для того, щоб сісти поруч біля неї, розпитати про її день та вислухати.

Потім вже підете їсти й дивитися новини. Якщо ви таким чином не звернете увагу на дитину, то вона буде ходити за вами цілий вечір, потребуючи спілкування.

ВАЖЛИВА НЕ КІЛЬКІСТЬ ЧАСУ, А ЕМОЦІЙНА БЛИЗЬКІСТЬ

Іноді декілька хвилин душевної бесіди значать для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений з вами разом, якщо думками в цей час ви були деінде.

За останніми даними, українці виділяють на спілкування з власними дітьми максимум 1,5 години на тиждень. Це навіть вважається непоганим результатом.

Поляки, наприклад, наводили свої дані, що у них батьки повністю приділяють дитині лише 4 хвилини в день.

Те, що ми весь час забігані й заклопотані, точно не зробить наших дітей щасливішими, навіть, якщо ми вважаємо, що робимо це заради них і їхнього добробуту.

Дітям дуже потрібне спілкування, потрібен власний життєвий приклад.

Для батьків і дітей вираз “час разом” має різне значення.

Для дорослих достатньо, щоб діти просто перебували поруч із ними, коли вони роблять щось удома чи йдуть в магазин.

А ось для дітей поняття “час разом” – це дивитися очі-в-очі, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, виключають думки про сотні своїх проблем і зовсім не відволікаються на сторонні справи.

Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуває, що в пріоритеті у батьків в момент розмови є щось важливіше, ніж вона.

Звичайно, не завжди у батьків є час на спільну гру з власними дітьми, але в такі хвилини робіть тільки те, що хоче дитина. Не треба пропонувати їй ваші варіанти дозвілля.

Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини й дочки подорослішають, тож не гайте часу і починайте будувати довірливі стосунки з ними вже зараз.

Нехай правило “трьох хвилин” стане вам в цьому в нагоді.

Джерело: Українська правда

10 кроків прокурора до подолання корупції: студентка ЖНАЕУ серед переможців у конкурсі творчих робіт

У прокуратурі Житомирської  області 22 лютого відбулася зустріч із студентами-переможцями ІІ щорічного конкурсу творчих робіт «10 кроків прокурора до подолання корупції», організованого Генеральною прокуратурою України у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Серед переможців конкурсу –  студентка 5-го курсу факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету Крістіна Сторожук.

Вітаючи студентів із перемогою в обласному конкурсі, заступник прокурора області Роксолана Гребенюк зауважила, що у роботах не лише висловлені слушні ідеї, а й відчувається творчий підхід до їх втілення у практичну діяльність.

Нагадаємо, конкурс творчих робіт серед студентів, які навчаються за спеціальністю   «Право», проводиться вже другий рік поспіль. Цього разу у ньому взяли участь 15 студентів, які надіслали до прокуратура області цікаві дослідження та висловили своє бачення щодо процесів реформування органів прокуратури.

Надіслані роботи вимоглива конкурсна комісія, оцінювала за такими критеріями, як належний рівень правових знань, новизна, актуальність, креативність, а також можливість втілення студентських ідей у практичну діяльність прокурорів.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Відповідь МОН щодо підвищення заробітної плати дошкільникам та позашкільникам

До ЦК Профспілки надійшов лист-відповідь за підписом заступника Міністра освіти і науки України Світлани Даниленко. 

У документі вказано, що на лист Секретаріату Кабінету Міністрів України від 15.01.2019 № 979/0/2-19 Міністерство освіти і науки розглянуло звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 10.01.2019 № 02-5/15, яке надійшло на гарячу лінію Кабінету Міністрів України (№ ПР-8940736 від 11.01.2019), та аналогічне звернення від 10.01.2019 № 02-5/13 щодо підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної та професійної (професійно- технічної) освіти.

Подаємо лист-відповідь для ознайомлення та поінформування спілчан.

Завантажити лист МОН vdpovd-profplc.pdf [2,47 Mb][230] Завантажити

Українські виші можуть отримати до 24 тисяч доларів гранту від посольства США

Заклади освіти України, зокрема коледжі й технікуми, та неприбуткові громадські організації (НГО) запрошуються взяти участь в «Програмі малих грантів громадської дипломатії – ОСВІТА» Посольства США в Україні.

Залежно від наявності коштів Посольство США надаватиме малі гранти українським та американським організаціям, що мають статус неурядових і неприбуткових, а також фізичним особам.

Пріоритетні напрями:

•впровадження освітніх реформ в Україні із залученням компонентів американської системи освіти;

•підтримка та інституціоналізація академічної доброчесності в українських освітніх установах;

•сталий економічний розвиток, вибори/демократичні реформи, прозорість, підприємництво, лідерство та/або інновації; 

•жіноче підприємництво та лідерство в сферах комерції, фінансів та економіки;

•створення програм американських студій в українських освітніх закладах;

•академічні програми, які включають американський компонент, спрямований на розвиток та посилення значення толерантності, різноманітності та інклюзивної освіти в середніх загальноосвітніх школах та/або у вишах;

•підтримка внутрішньо переміщених закладів вищої освіти з окупованих територій України, викладацького складу, студентів та адміністративного персоналу, а також підтримка спільноти, в якій вони перебувають нині.

Максимальний розмір гранту для організацій – 24 тис. доларів США, для фізичних осіб – 8 тис. доларів США. Останній день подання заявок – 11 березня 2019 року.

Докладна інформація про програму розміщена за цим посиланням: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/current-programs-grants-uk  (Програма малих грантів громадської дипломатії – «Освіта»).

Також представники Посольства США проведуть для освітян презентацію на тему «Програма малих грантів громадської дипломатії – ОСВІТА»: як написати успішну грантову заявку». Вона відбудеться у форматі прямої трансляції на Фейсбук-сторінці МОН https://www.facebook.com/UAMON/

Початок – 28 лютого 2019 року о 13.30, орієнтовна тривалість – близько години (підписники сторінки автоматично отримають повідомлення про початок ефіру).

Під час трансляції всі охочі зможуть додати в коментарі свої запитання щодо участі в програмі, на які спікери надаватимуть відповіді в режимі онлайн. Окрім цього, запитання можна заздалегідь надіслати на скриньку KyivPDGrantsEdu@state.gov із темою повідомлення «Питання на вебінар», вони розглядатимуться у межах презентації.

Спікери:

  • Віра Терновська, фахівець з питань освіти (Посольство США)
  • Вікторія Михайленко, помічник аташе з питань освіти  (Посольство США)

Довідково: «Програма малих грантів громадської дипломатії» для підтримки проектів у сфері освіти проводиться в Україні вже втретє. Наприклад, торік  було профінансовано чотири проекти, які здійснюються коледжами України та США. Нинішня програма розрахована на 2018-2019 роки. Перший цикл прийому заявок завершився у листопаді 2018-го.

Стали відомі імена найкращих вчителів Global Teacher Prize – 2019

Міжнародна премія Global Teacher Prize оголосила топ-10 фіналістів 2019 року. Переможця оголосять під час Global Education and Skills Forum 2019 (22-24 березня). Призовий фонд – $1 млн. Хто вони найкращі вчителі 2019 і чим цікаві ці інновативні педагоги інформує Освіторія.

Ендрю Моффат, Велика Британія

Ендрю викладає в школі, де 90% учнів — вихідці з інших країн. Він знає, як ефективно з ними працювати, тому для інших британських вчителів заснував ініціативу «Аутсайдерів не існує» (No Outsiders), яка сприяє поширенню меседжів інклюзивності та різноманіття. Також він веде ініціативу Parkfield Ambassadors, в рамках якої учні з різних культур та різних віросповідань зустрічаються після уроків для спільного дискусійного клубу.


Дейзі Мертенс, Голландія

Дейзі не лише навчає учнів з 30 різних культур, а й дозволяє їм самостійно контролювати свій навчальний план, що насправді мотивує дітей ефективно навчатися. Вона є переможцем Національної премії вчителя початкових класів Голландії.


 

 

 

Дебора Гарофало, Бразилія

Коли Дебора тільки починала викладати в школі в бідному районі свого рідного міста, учні не мали необхідних ресурсів для вивчення технологій. Для початку Дебора заохотила дітей навчитися фотографувати, щоб за допомогою цього розповісти широкому загалу про проблему нестачі навчальних матеріалів. Тепер у програму з основ електроніки залучено понад 2 тисячі учнів. Діти вивчають, як створювати прототипи з уламків, сміття, залишків техніки тощо, переробивши таким чином вже понад 700 кг відходів.


Хідеказу Шото, Японія

Хідеказу навчає учнів англійської не за стандартними навчальними планами, а за допомогою гри в Minecraft спільно з дітьми з інших країн. Методика успішна: його 11-річні учні краще складають тестування з англійської, ніж 14-річні учні інших шкіл.


 

Мартін Сальветті, Аргентина

Методика Мартіна полягає в тому, що учні краще вчаться тоді, коли активно залучені в певну діяльність, яка приносить їм задоволення. Тож у школі, де викладає Сальватті, для учнів створили власну радіостанцію.


Мелісса Сальгеро, США

Мелісса викладає в школі, де 59% учнів живуть за межею бідності. Музичного гуртка в закладі не було вже понад 30 років, тож Мелісса шляхом подання на численні гранти досягла своєї мети — зібрала нарешті кошти на купівлю обладнання й організувала в школі музичний гурт.


Пітер Табічі, Кенія

У школі Пітера лише один комп’ютер і майже не працює інтернет, однак він намагається впроваджувати зміни й без ресурсів. Його науковий гурток сформував міцну команду, що пройшла відбір на участь в INTEL International Science and Engineering Fair 2019.


Сваруп Раваль, Індія

Сваруп викладає за допомогою методу, який перетворює навчання на театр — діти співають, грають, обговорюють, малюють. Ця методика дозволяє Сваруп навчати будь-де і будь-кого. Їй вдається залучати до освіти дітей з бідних сімей, тих, які вимушені жити на вулиці, працювати в ранньому віці.


 

Владімер Апказава, Грузія

Школа Владімера — у бідному регіоні Грузії. Він допомагає збирати кошти на освітні матеріали, а також допомагає дітям, яким довелося покинути дім через домашнє насильство. Також викладач започаткував програму «Демократична революція», у рамках якої учні мають змогу долучитися до процесу прийняття рішень у своєму навчальному закладі.


Ясодай Сельвакумаран, Австралія

Викладачка вчить дітей з корінного населення Австралії, допомагаючи їм справлятися з психологічними травмами та долати стереотипи про їхню неуспішність.


 

 

Переможця оголосять під час Global Education and Skills Forum 2019 (22-24 березня). Призовий фонд — $1 млн.

Пісню співаймо – наголоси вивчаймо: чернівчанин записав трек, що допоможе скласти ЗНО 

Важко запам’ятати наголоси? Тоді вам стане в нагоді наступна публікація. Випускник чернівецького ліцею №1 Ігор Гавреш написав трек, який допоможе абітурієнтам скласти ЗНО. Інформує АСС.

У ньому – понад 200 слів української мови з правильними наголосами.  Ігор придумав такий реп, коли готувався до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. Це допомогло хлопцю і його однокласникам вдало скласти іспити. А нещодавно колишні однокласники вирішили зняти ще й кліп на трек “Наголос ГЕНГ”. Знімав та монтував кліп Ігор Климчук, всі зйомки проходили у ліцеї №1 м.Чернівці.

Актори у відеороботі – Максим Чигирьов та вахтерка ліцею.