Daily Archives: Лютий 28, 2019

На Сумщині школяр розпилив газовий балончик, постраждало шестеро дітей

У місті Конотоп Сумської області школяр одного з навчальних закладів розпилив газовий балончик, внаслідок чого постраждало шестеро дітей.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Повідомлення про те, що в одному з приміщень навчального закладу розпилено невідому газоподібну речовину надійшло від директора. Він повідомив, що задля забезпечення безпеки учнів уроки тимчасово припинені, а діти виведені на вулицю. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група на чолі з керівництвом підрозділу. Працівники поліції опитали школярів та педагогів, переглянули записи камер відеоспостереження, які зафіксували як один зі старшокласників розпилює вміст газового балончика», – розповіли у відділі комунікації.

Хлопця знайшли та опитали. Він пояснив, що іноді носить при собі газовий балончик для самозахисту, оскільки відвідує додаткові заняття у репетиторів і часто повертається додому затемно. А сьогодні просто забув його викласти вдома. Він запевняє: кнопку натиснув випадково, і завдати шкоди чи зірвати уроки не хотів.

До лікарів за допомогою із подразненням слизових оболонок очей та підозрою на отруєння газом звернулося шестеро дітей. Медики їм надали всю необхідну допомогу, після чого діти повернулися додому – госпіталізація жодному з них не знадобилась.

Наразі навчальний заклад продовжує свою роботу в штатному режимі.

ЗНО-2019. Реєстрація триває: 120 тисяч осіб вже зереєстровано

 

Станом на 27 лютого 2019 року для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано 119 502 особи, що становить 36% від очікуваної кількості учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Найактивніше реєструються абітурієнти в Дніпропетровській (14 582) області, місті Києві (11 663), Харківській (10535), Львівській (8 650) областях.

Уже традиційно найбільше обрано тестувань з української мови і літератури – 118 605, історії України – 78 852, математики – 55 873. Четвертий за популярністю навчальний предмет – англійська мова (34 517), п’ятий – географія (28 580).
Учасники обирають здебільшого по три-чотири предмети.

Звертаємо увагу на те, що підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який особа отримає в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2019 рік». Ці документи надсилатимуть учням, які складають ДПА у формі ЗНО, до закладу освіти, у якому вони навчаються. Іншим категоріям осіб – на адресу, вказану під час реєстрації.

Нагадуємо: усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних можна до 25 березня 2019 року. Внести зміни до реєстраційних даних можна за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО. Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Вам потрібно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Для того щоб усунути причини відмови в реєстрації, необхідно повторно скористатися сервісом «Зареєструватися» та сформувати новий комплект документів.

Інформує прес-служба УЦОЯО

ВР не дозволила дітям, позбавленим батьківської опіки, вступати до вишів без ЗНО

Документ розглянули за повною процедурою, однак у сесійній залі був тільки 121 голос на його підтримку. Інформує 112 ua.

Верховна Рада відхилила законопроект про право дітей, позбавлених батьківської опіки, вступати до закладів вищої освіти без складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) № 5023. За документ проголосував лише 121 народний депутат, а для ухвалення рішення треба було принаймні 226 голосів.

Законопроект передбачає, що діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, мають право безкоштовно отримати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Зазначені категорії абітурієнтів можуть не складати ЗНО, а скласти вступні іспити і посісти місця у вишах у межах установлених квот.

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна повідомила, скільки нині в Україні дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Загальна кількість таких дітей станом на початок цього року – 71,5 тис., з них 21 тис. – діти-сироти, які вже підпадають під дію цього закону, і 49 тис. дітей, позбавлених батьківського піклування. Але ми розуміємо, що це діти 23+ і 35+, тобто більшість із них – не діти, а дорослі особи, які мають освіту”, – сказала Олександра Чуркіна.

Зауважимо, цей законопроект зареєстрували у парламенті у серпні 2016 року. Відтоді документ 27 разів потрапляв до порядку денного ВРУ, проте голосування відбулося тільки сьогодні.

 

Щодо підвищення окладів викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти

Згідно з постановою Уряду № 963 до науково-педагогічних працівників віднесено такі посади: керівник (ректор, президент тощо), заступник керівника (перший проректор, проректор, перший віце-президент, віце-президент), діяльність якого безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом, керівник філіалу, заступники керівника філіалу (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), керівник закладу післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (у тому числі з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста), обов’язковість підвищення кваліфікації яких передбачена законом, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), завідувач кафедрою – професор, професор, доцент, старший викладач, викладач, асистент, викладач-стажист, провідний концертмейстер, концертмейстер, декан, заступник декана, керівник навчально-наукового інституту у складі вищого навчального закладу IV рівня акредитації, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), вчений секретар, завідувач: докторантурою, аспірантурою, ординатурою, інтернатурою, підготовчим відділенням.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про вищу освіту» до закладів вищої освіти належать, зокрема, інститути.

Частиною 4 статті 60 Закону України «Про вищу освіту», яка регулює питання післядипломної освіти, встановлено, що підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників забезпечує заклад вищої освіти.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні та Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2000 № 538, обласні інститути післядипломної педагогічної освіти є вищими навчальними закладами III – IV рівнів акредитації.

Зважаючи на зазначене, посадові оклади науково-педагогічних працівників інституту післядипломної педагогічної освіти мають бути підвищені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 36 з 1 січня 2019 року на 11 %.

Першокурсникам ЖНАЕУ розповіли про судову реформу

 У приміщенні громадської приймальні «Правова платформа» 27 лютого відбулася чергова зустріч зі студентами І курсу спеціальності «Право»  Житомирського національного агроекологічного університету.

Завідувач сектору з питань забезпечення діяльності Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Віта Садовська-Мариніна розповіла про судову реформу, яка стартувала в червні 2016 року після прийняття Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Зокрема, йшлося про перехід до триланкової системи судів: місцеві суди, апеляційні суди та Верховний Суд. Молодь зацікавилася завданнями, правами та обов’язками помічника судді, секретаря судового засідання та секретаря суду.

В активному діалозі зі студентами проведено порівняльну характеристику судової системи з початку реформування по даний час, ознайомлено з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та з повноваженнями Європейського суду з прав людини.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Після шкільного конфлікту вчителька впала в кому і померла

Конфлікт почався з суперечки з дитиною на уроці фізкультури.

На Вінниччині вчителька впала у кому після візиту батька учениці
шкільний конфлікт закінчився смертю вчительки. Жінка впала у кому після візиту батька учениці. Чоловік звинуватив її у тому, що скривдила його доньку, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Світлані Олійник було 46 років, вона працювала у Гнатківській школі  вчителькою початкових класів. Якось колега попросили її підмінити на уроці фізкультури у п’ятому класі. А там  одній із учениць хтось влучив м’ячем у голову.

“Дівчинка попросилась вийти полити на голову води, бо її вдарили м’ячем. Світлана Іванівна не відпустила, і зі слів вчительки, дівчинка її образила – сказала її, що та слаба на голову”, – розповідає директор Гнатківської школи Лариса Марущак.

 

Далі покази різняться: хтось каже, що вчителька лише зробила учениці зауваження, а от п’ятикласниця твердить – були не лише слова. Про це одразу  розказала своїй рідній тітці, яка у школі працює психологом. Та пішла до колеги розбиратися.

“Вона почала кричати, а якби вас так обізвали, на шо я сказала – діти бувають всякі, і мене так обзивають. Обертаюсь і кажу на коридорі: “Світлана Іванівна, ви не мали права їй такого робити – щипати чи бити””, – запевняє шкільний психолог Марина Кушнір.

Учителька перепросила у дівчинки, кажуть у школі.  Але за тиждень прийшов батько – стосунки з педагогом з’ясовували у кабінеті директора.

“Батько говорив на підвищених тонах, він жестикулював руками, ніяких тілесних ушкоджень, травм він їй не наносив. Говорив він те, що вчитель, який ображає дитину, не має права займатись викладацькою діяльністю”, – пояснює директор школи.

 

Світлана Олійник почала писати пояснювальну, але  раптово  знепритомніла. Мати про це дізналася одразу –  вона у цій школі працює прибиральницею.

“Я до неї: “Світланко, заговори, подивися”, в неї очі скляні стали, вона вже не заговорила”, – ділиться матір вчительки Надія Кушнір.

Померла Світлана за 17 днів, так і не опритомнівши. Лікарі кажуть – гіпертонічний криз призвів до інсульту.

“Була доставлена з місця роботи, зі школи. У вкрай важкому стані, в стані коми. Викликались до неї консультанти з обласних закладів, і вона в нас померла”, – коментує заступник головного лікаря Томашпільської лікарні Оксана Бутаговська.

 

У смерті вчительки родичі винуватять  шкільного психолога та батька учениці, але чоловік винним себе не вважає.

“Я пішов додому, вийшов з кабінету, вони залишились з директором. Про що в них розмова була, я не знаю. А через три години почув, що викликали “швидку”. Я своєї вини не відчуваю, рамки закону не переступив, тільки написав заяву”, – розповів батько учениці телефоном.

У відділі освіти створили комісію, але підтвердження, що на вчительку чинили тиск, не знайшли. Родичі звернулись до поліції та прокуратури.

 

ТСН

 

На базі ХНУМГ відкрили лабораторний центр, де навчатимуть спеціалістів з виготовлення кераміки

 Новостворений простір використовуватимуть за кількома напрямами: як науково-дослідну лабораторію, навчально-освітню лабораторію кераміки та технологічну лабораторію керамічних матеріалів. Спеціальне обладнання допоможе студентам проводити аналіз якості вхідної сировини, помелу глиняних і непластичних матеріалів, відслідковувати процес пресування, сушки і випалювання керамічних виробів.

Викладачі та науковці вишу працюватимуть у лабораторії над технологічним поліпшенням якості керамічної плитки, розробкою енерго- та ресурсозберігаючих технологій тощо.

Навчання та практична робота студентів у лабораторному центрі проходитиме в межах проекту з дуальної освіти ХНУМГ та ПАТ “Харківський плитковий завод”.

“Зараз в Україні курси з кераміки або взагалі відсутні, або існують у вузькій теоретичній площині. Водночас практика залишається надзвичайно важливим елементом для підготовки фахівців галузі. В процесі наповнення лабораторії наші спеціалісти консультували, допомагали обирати обладнання, прописували технологічний регламент. До того ж вони будуть проводити тут тренінги та семінари. Адже треба розвивати партнерство між владою, бізнесом та наукою для того, щоб спільно готувати тих спеціалістів, які потрібні реальному сектору економіки”, – зазначив представник Харківського плиткового заводу Назар Ванюшин.

За інформацією ХНУМГ