Monthly Archives: Березень 2019

В Україні визначили заклади освіти, що мають найкращі веб-сайти

 В Україні визначили призерів Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти. Їх нагородження відбулось сьогодні, 29 березня 2019 року, у приміщенні Міністерства освіти і науки.

Призери отримали у подарунок сертифікати на послуги хостингу, планшети та ламінатори, мультимедійні центри, сканери, ретранслятори тощо.

“Цифровізація та перехід на сучасні навчальні ресурси є важливою умовою для розвитку освіти. У 21 столітті наявність сайту для закладу це не тільки спосіб розказати про себе, а ще й зручний майданчик для комунікації з аудиторією. Те, що цьогорічний конкурс привернув увагу такої кількості закладів, лише доводить їх готовність до змін. Я хочу подякувати партнерам конкурсу та усім тим, хто доклав зусилля до цього проекту”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

 

 

Учасників конкурсу оцінювали у 6 номінаціях: сільські та міські школи, дитсадки, профтехи, заклади позашкілля та окремо – вебометричний рейтинг. Серед критеріїв – якість контенту, зручність, дизайн та технічні показники.

Наприклад, аналізуючи наповнення ресурсів, журі враховувало, як часто оновлюється блок новин, чи є опис умов вступу та навчання, сторінки з інформацією про викладачів, розклад занять.

За іншими критеріями експерти звертали увагу на наявність мапи та інструментів для зворотнього зв’язку, зручність меню, інформативність текстів, оптимізація під мобільну версію, швидкість завантаження.

Загалом на конкурс подалися майже 1500 закладів з різних регіонів країни. Найбільше учасників було серед шкіл – 432 сільських та 426 міських. Найменш представленим наразі було позашкілля – 114 учасників.

За результатами оцінок журі призові місця розподілилися таким чином:

номінація “Веб-сайти закладів загальної середньої освіти (сільські школи та школи селищ міського типу)”

 1. Яковлівська загальноосвітня школа (Харківська область);
 2. Миколаївський НВК – дошкільний навчальний заклад (Сумська область);
 3. Багринівська загальноосвітня школа.

номінація “Веб-сайти закладів загальної середньої освіти (міські школи)”

 1. Криворізька школа №37;
 2. Сумська школа № 8;
 3. навчальний заклад “Європейський колегіум”;

номінація “Веб-сайти закладів дошкільної освіти”

 1. ДНЗ (ясла-садок) №133 Криворізької міської ради;
 2. ДНЗ (ясла-садок) № 6 «Крунк» Славутицької міської ради (Київська область);
 3. ДНЗ №15 Вінницької міської ради;

номінація “Веб-сайти закладів позашкільної освіти”

 1. Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості;
 2. Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва;
 3. Полтавський обласний центр естетичного виховання учнівської молоді.

номінація “Веб-сайти закладів професійної (професійно-технічної) освіти”

 1. Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою”;
 2. Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості;
 3. Херсонський професійний суднобудівний ліцей.

номінація “Вебометричний рейтинг” (визначення виявлення матеріалів через пошукові системи та показники їх згадуваності)

 • перша міська гімназія Черкаської міської ради – в номінації Веб-сайти загальноосвітніх шкіл;
 • Рівненська Мала академія наук учнівської молоді – в номінації Веб-сайти закладів позашкільної освіти;
 • навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області – в номінації Веб-сайти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Організаторами та партнерами конкурсу стала “Українська мережа обміну трафіком” UA-IX, група компаній Адамант, компанія “ДЕПС”, Інтернет асоціація України, Український союз промисловців і підприємців з питань ІТ, Сумський державний університет.

В українських вишах працюватиме 16 центрів колективного користування науковим обладнанням: Уряд інвестує 66 мільйонів гривень

Інвестиції у розмірі 66 мільйонів гривень Уряд передбачив для створення центрів колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО) в українських вишах. Вони дадуть доступ українським вченим з різних університетів до роботи на передовому обладнанні та дозволять проводити суголосні часу дослідження. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 29 березня 2019 року, під час прес-брифінгу, а також відкриття 2 ЦККНО на базі ЛНУ імені Івана Франка в Львові.

 

33млн грн 2018 року, ще 33млн грн 2019-го та 56млн грн на 2020 рік – такі інвестиції Уряд передбачив для створення центрів колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО) в українських вишах. Вони дадуть доступ українським вченим з різних університетів до роботи на передовому обладнанні та дозволять проводити суголосні часу дослідження. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 29 березня 2019 року, під час прес-брифінгу, а також відкриття 2 ЦККНО на базі ЛНУ імені Івана Франка в Львові.

«Наші найкращі дослідники сьогодні виїжджають за кордон, і це відбувається не тільки і не стільки через малі зарплати, як через відсутність в Україні матеріально-технічної бази, яка давала б їм можливість проводити передові дослідження, друкуватися у передових виданнях та будувати наукову кар‘єру. На жаль, це пов‘язано з обмеженими ресурсами, якими володіє наша держава. Саме тому ми пішли шляхом створення великих центрів з дорогим обладнанням на базі одного закладу, але це обладнання доступне науковцям з різних університетів. Вчені можуть записатися на зручний їм час, зробити заміри та дослідження. Ця програма на минулий рік нараховувала 33млн грн. Завдяки цим інвестиціям ми закупили обладнання для 9 Центрів, і зараз вони якраз починають відкриватися чи вже працювати по всій Україні. На цей, 2019 рік, ми передбачили ще 33млн грн на створення 6 Центрів та підтримку вже створених. Наразі ми плануємо, що 2020 року буде виділено ще 56млн грн на відкриття та підтримку таких Центрів», – зазначила Лілія Гриневич.

У ЛНУ Міністр відкрила 2 ЦККНО: «Центр колективного користування клітинної біології та біоенергетики» та «Центр колективного користування матеріалознавства інтерметалічних сполук».

Загалом держава виділа на створення цих центрів близько 8,5млн гривень.

«Це надзвичайно сучасне технологічне обладнання. Як біохіміку мені очевидно, що це інвестиція, яка ще довго працюватиме для наукових досліджень і ЛНУ, й інших університетів. Я особливо вдячна тим людям, які підбирали обладнання, бо для нас важливо, щоб була перспективність цих центрів, щоб вони були наповнені життям. І я закликаю університети та науковців у них активніше долучатися до досліджень», – додала Лілія Гриневич.

Окрім згаданих центрів, уже закуплено обладнання для ЦККНО у таких вишах:

 • Сумський державний університет – ЦККНО «Лабораторія матеріалознавства геліоенергетичних, сенсорних та наноелектронних систем»
 • Дніпровська політехніка – ЦККНО «Інноваційна геоенергетика»
 • Приазовський державний технічний університет (м.Маріуполь) – ЦККНО «Університетський консорціум»
 • Ужгородський національний університет – ЦККНО «Лабораторія експерементальної та прикладної фізики»
 • Національний університет харчових технологій – ЦККНО «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування»
 • Сумський національний аграрний університет – ЦККНО «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування»
 • Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна – ЦККНО «Лабораторія мікро- і нано-систем, новітніх матеріалів та технологій»

2019-го ці вже утворені центри одержать наступний транш державної допомоги в обсязі 2 млн грн.

Цього року також планується створення додатково 6 ЦККНО: в Одесі (ОНУ), Харкові (ХНУРЕ, ХАІ), Дніпрі (ДНУ), Києві (НУБіП, НПУ ім. Драгоманова).

 Відкритий лист департаменту освіти і науки КМДА до генерального директора «1+1»

 

Шановний Олександре Владиславовичу!

Високо цінуючи Ваші неодноразові заяви, що робота служб інформації в «1+1медіа» будується виключно на принципах редакційної свободи і неупередженості, Департамент освіти і науки міста Києва вважає своїм професійним і моральним обов’язком надати коментар сюжету програми «Гроші» від 25.03.2019 щодо конкурсу на заміщення вакантних посад керівників закладів освіти  столиці.

Отже, про неупередженість… і професійність.

Далекі від думки, що наш коментар зацікавить Вас по суті, що Ви хоча б намагатиметесь розібратись у  проблематиці «розгрошеної» теми. Ми сподіваємось, що журналісти, які надалі працюватимуть з освітніми темами, ознайомляться з нашим роз’ясненням і творитимуть сюжети в рамках компетентності та відповідальності. Вибачте за риторику, але вчителі завжди залишаються вчителями.

То ж, про конкурс на заміщення вакантних посад директорів закладів освіти м. Києва.

Питання програми «Гроші» до директора Департаменту освіти і науки Фіданян О.Г. щодо неправомірності призначення директорів шкіл Деснянського району м. Києва №№ 300 та 306 відверто дивувало, оскільки будь-якого рішення нею не прийнято до цього часу, та, що можна шквально розгромити те, чого не існує в об’єктивній реальності – високий журналістський пілотаж. Так «неупереджено» спішили довести глядачу «катастрофу», що навіть не усвідомили, що нівелюють демократичну складову конкурсу, а саме,  результати роботи конкурсної комісії, тобто колегіальне рішення.

Конкурс на заміщення посад директорів  здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору керівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20.06.2017 № 438/2660 (далі – Порядок).

Варто зазначити, що формування складу конкурсної комісії здійснюється відповідно до пункту 7 Порядку, до складу якої включаються:

• представник Київської міської ради, обраний на підставі рішення профільної постійної комісії Київської міської ради, до функціональної спрямованості якої належать питання діяльності закладів освіти і науки;

• представники педагогічного колективу навчального закладу;

• представники громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) навчального закладу;

• представники громадських об’єднань керівників навчальних закладів міста Києва;

• представники районних в місті Києві державних адміністрацій.

Зауважимо, що ні директор Департаменту освіти і науки, ні інші чиновники  не є членами конкурсної комісії з правом голосу. Однак, це не завадило авторам сюжету доречно «викрити злочинний зговір», що четвертим голосом, який було віддано за кандидата Кучер А.В., був голос секретаря конкурсної комісії. Секретарем комісії є працівник Департаменту освіти і науки з правом дорадчого голосу.

До участі у роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть бути залучені працівники Департаменту, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку науково-педагогічних кадрів, представники громадських об’єднань, що проводять свою діяльність у сфері освіти, експерти у сфері дошкільної та загальної середньої освіти, психологи.

Персональний склад конкурсної комісії затверджується наказом директора Департаменту та складається не менше, ніж з 11 осіб.
Конкурсна комісія працює на громадських засадах.

«Злочинний пазлик» автор сюжету уклав у загальну картину, підкресливши погодження кандидатів на посади директорів начальником Деснянського управління освіти Постолюк Т.К. Наголошуємо, начальники управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій не погоджують кандидатури на заміщення вакантних посад керівників закладів освіти. Просто правом таким не наділені.

Голова відповідної районної в місті Києві державної адміністрації протягом п’яти днів надає зауваження або пропозиції щодо кандидатури на заміщення вакантної посади за результатами конкурсу.

Київська міська рада протягом 15 календарних днів з дня одержання результатів конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника навчального закладу надає свої зауваження або пропозиції щодо обраної конкурсною комісією кандидатури на заміщення вакантної посади шляхом прийняття висновку профільною постійною комісією Київської міської ради, до функціональної спрямованості якої належать питання діяльності закладів освіти і науки.

Конкурсний відбір проводиться поетапно:

• подання претендентом документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам;

• подання претендентом мотиваційного листа і перспективного плану розвитку навчального закладу та проведення ним відкритої публічної презентації;

• вивчення конкурсною комісією поданих претендентами документів, мотиваційного листа і перспективного плану розвитку навчального закладу;

• тестування на визначення конкурсною комісією психологічної готовності претендента до роботи на посаді керівника навчального закладу;

• публічний захист перспективного плану розвитку навчального закладу;

• визначення конкурсною комісією переможця конкурсного відбору;

• оприлюднення результатів конкурсного відбору.

Відповідно до пункту 10 зазначеного Порядку, конкурсна комісія оцінює подані претендентами документи, результати тестування та публічний захист перспективного плану розвитку навчального закладу.

Звертаємо увагу на те, що, аналізуючи результати конкурсу на посаду директора закладу загальної середньої освіти № 300 Алли Кучер, журналісти програми «Гроші» побудували усю інтригу на оцінюванні останнього етапу, ігноруючи результати попередніх. За результатами публічного захисту перспективного плану розвитку школи, кандидат Кучер А.В. отримала 4 бали. Проте, загальна кількість балів за усі етапи у зазначеного кандидата є найвищою. Сподіваємось, що у авторів сюжету є відповідь на питання: для чого проводити кілька етапів конкурсу, якщо оцінювати кандидата за  результатами одного?

Важливим є те, що директор Департаменту освіти і науки не визначає переможців конкурсного відбору. Цілком очевидно, що конкурсна комісія переможцем визначає того, хто набрав найбільшу кількість балів.

Кандидати Кучер А.В., переможець конкурсного відбору на  заміщення вакантної посади директора школи І-ІІІ ступенів № 300, та Нелін Є.В., переможець конкурсного відбору на  заміщення вакантної посади директора школи І-ІІІ ступенів № 306, не погоджені постійною комісією з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Київської міської ради, не підтримані головою Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

Відповідно, Департаментом освіти і науки 25.03.2019 направлено лист голові конкурсної комісії з проханням розглянути на засіданні конкурсної комісії та підтвердити або переглянути раніше прийняте рішення щодо результатів конкурсного відбору та надати кандидатури інших претендентів.

Ми діяли і будемо діяти в рамках виписаних законом правил, адже саме Київ чотири роки тому став першим містом в Україні, де впровадили відкритий конкурсний відбір на заміщення вакантних посад керівників шкіл і садочків. Це був крок  до прозорості, відкритості та широкого залучення громадськості до відбору ефективних менеджерів освітніх закладів столиці, де усі кандидати публічно презентують своє бачення розвитку навчального закладу із трансляцією онлайн.

Місто Київ в рамках впровадження освітньої реформи Нова Українська Школа у 2018 році до виділених із державного бюджету 69,6 млн грн додало 156 млн грн тільки для першачків та їхніх вчителів на дидактичні матеріали, меблі-трансформери, комп’ютерне та мультимедійне обладнання.

Впродовж  2018-2019 навчального року «1+1 медіа» був і залишається нашим справжнім партнером по висвітленню темпів та якості освітньої реформи. Голубий вогник саме Вашого телеканалу доносив до глядача справжнє захоплення успіхами реформи та проблемами, які необхідно долати на цьому непростому шляху. Аж  раптом програма «Гроші», вирішивши «замахнутись на Шекспіра», відкрила усім очі на «катастрофу, яку потягнула за собою реформа освіти».

Департамент освіти і науки завжди був, є і буде відкритим для засобів масової інформації та громадського моніторингу. Ми готові до конструктивного діалогу, критики та аналізу помилок. Але сфальсифіковані викриття нам, відверто кажучи, не подобаються тільки тому, що ми не можемо дозволити втягувати територію дитинства у «замовлення» непорядних дорослих. Адже кожен із нас сьогодні і завтра відправляє наших дітей до наших вчителів, розраховуючи на довіру один до одного.  То ж у цій темі правда мусить бути категорією абсолютною.

Розраховуємо  на розуміння і серйозний аналіз.

Kharkiv IT Cluster провів мотиваційну гру для школярів

27 березня Kharkiv IT Cluster провів першу мотиваційну гру для школярів в рамках проекту Kids2IT. Гра пройшла в НАУ “ХАІ” ім. М.Є. Жуковського і зібрала понад 80 учнів старших класів з понад 10 шкіл Харкова. Менторами виступила команда та представники компаній-учасників Kharkiv IT Cluster, а також партнерських організацій.

Світ інформаційних технологій є багатогранним і різноманітним, а над однією розробкою працює не один десяток фахівців. Тому цикл ігор проекту Kids2IT спрямований на те, щоб в ігровій формі показати дітям розмаїття професій індустрії і пояснити, що в ній працюють не тільки програмісти.

Гра, розроблена IT Кластером, називається «Smartphone from Scratch», завдання гравців – придумати мобільний телефон, від концепції до прототипу.

Команди формуються на основі ролей в проекті. На початковому етапі включаються генератори ідей, потім бізнес-аналітики, дизайнери, конструктори «заліза», програмісти, тестувальники, PM/Product owner, і, нарешті, sales. В кінці гри школярі презентують ідеї менторам.

Найактивніші школярі отримали призи, а 20 щасливчиків вирушать на екскурсію до однієї з найбільших IT компаній України.

Всього в Kids2IT беруть участь понад 20 тренерів, всі вони мають різний бегкраунд, але їх об’єднує бажання допомогти учням шкіл зробити свідомий вибір майбутнього місця навчання.

Довідка про проект Kids2IT:

Мета проекту: проінформувати школярів і їх батьків про спеціальності, що відносяться до IТ сфері, щоб у майбутньому вони змогли швидко влитися в галузь, а також збільшити число абітурієнтів, які вступають на технічні спеціальності. Цільова аудиторія: школярі 9-11 класу і їх батьки. Реалізується в школах Харкова та області, а до подальшої розробки концепції можуть залучатися інші регіони. Стратегічний напрямок: освітній напрямок / насичення ринку кадрами.

Очікувані результати всього проекту:підготовка школярів до раціонального вибору вузу, розвиток освіти в регіоні шляхом поширення практичних знань, відповідних актуальних тематик, інформування школярів про сучасні IT професії.

 

400 випускників шкіл з угорською та румунською мовою навчання пройшли тренінги  в пришкільних таборах «БомбеЗНО»

400 випускників шкіл з угорською та румунською мовою навчання вже пройшли інтенсивні тренінги з української мови та літератури для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання в пришкільних таборах «БомбеЗНО». Влітку 2019-го такі табори МОН планує провести для учнів базової школи в закладах з румунською та угорською мовою навчання. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-брифінгу з нагоди реалізації проекту «БомбеЗНО» у с. Велика Добронь Закарпатської області 28 березня  2019 року.

 

Проект став можливим завдяки підтримці Європейського Союзу, який виділив Україні 2 млн євро прицільно на імплементацію рекомендацій Венеційської комісії. Кошти надходять та адмініструються через проект «Фінська підтримка Нової української школи».

«Мета «БомбеЗНО» не стільки підготувати дітей до тестування, це за 4 дні зробити важко, однак за цей час можна зламати лід страху перед українською мовою і зробити дітей вільнішими у її використанні. Як ви знаєте, ми маємо дуже складну ситуацію з оволодінням державною мовою випускниками шкіл з мовою навчання національних меншин. Особливо це стосується тих закладів, що розташовані у місцях компактного проживання громад, де повністю  – і в побуті, і на роботі, і в школі – панує саме мова меншини. Така проблема актуальна для Закарпатської та частково Чернівецької областей, де проживають угорськомовні та румуномовні громади. Зокрема, 2018 року 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг ЗНО з української мови. У місцях компактного проживання угорської громади поріг не подолали 67,5% учнів шкіл.

Зараз ми перебуваємо в Ужгородському районі Закарпаття, в школі з угорською мовою навчання. У цьому закладі поріг склав/не склав торік не подолали 55.5% випускників», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що основне завдання Міністерства освіти і науки України –  дати максимальні життєві можливості та переваги кожній українській дитині, незалежно від того, яка в неї материнська мова, соціальний статус, стать чи регіон проживання.

«Саме тому ми повинні зробити все можливе, щоб діти з угорськомовних та румуномовних громад отримали свій шанс навчатися в українських вишах, отримати посаду держслужби, вільно почуватися на території всієї України, а не лише власного населеного пункту. Користуючись нагодою, я хочу ще раз подякувати GoGlobal, нашим партнерам, без яких ці табори не були б можливі, ГО Освіторія, Закарпатській та Чернівецькій обласним адміністраціям, які максимально сприяють реалізації усіх наших ініціатив, а також ЄС та фінському проекту, які не полишили нас у складній ситуації і через фінансову підтримку дали можливість реалізувати усі ці чудові ініціативи», – відзначила Міністр.

Лілія Гриневич також розповіла про низку інших проектів, які планується реалізувати протягом 2019 року коштом ЄС.

Зокрема, влітку передбачається ще одна ітерація таборів «БомбеЗНО» для учнів базової школи, що навчаються у закладах з угорською та румунською мовою навчання. Їх також мають організовувати GoGlobal та ГО Освіторія.

«Окрім цього, на початку липня ми хочемо провести 10-денні тренінги для вчителів української мови, які викладають її для дітей у початковій школі у закладах з угорською та румунською мовами навчання. Так, передбачається залучення канадських експертів, які мають окремі методики викладання української мови як державної, а не як материнської. Також запланована розробка комплексних методичних рекомендацій з української мови як державної для вчителів, що навчають дітей у школах нацменшин», – повідомила Міністр.

Завдяки проекту в школярів, що навчаються у школах національних меншин, з’явиться безкоштовний мобільних додаток, що міститиме угорсько-український, польсько-український, румунсько-український та інші словники для перекладу термінології з мови меншини на державну і навпаки.

«За допомогою цих коштів ми також хочемо отримати додаткову експертну допомогу для розроблення рівневого тесту ЗНО з української мови. Цьогоріч для того, щоб полегшити доступ наших угорськомовних та румуномовних дітей до вищої освіти в України, ми адаптували поріг склав/не склав до їхніх мовних складнощів. Однак так завжди бути не може. Тому ми пропонуємо 2-рівневі тести. Один для дітей, що планують вступати на профільні предмети гуманітарного циклу, де потрібне володіння українською вищої складності, і другий – для тих, хто вступатиме на предмети природничого циклу, і їм достатньо володіти на базовому розмовному рівні. Пілотування цього рівневого тесту має відбутися 2021-го. А цьогоріч ми залучимо експертів, що працюватимуть над цим завданням», – розказала Лілія Гриневич.

«ЗНО в магістратуру»: затверджено всі програми

МОН затвердило всі програми, за якими цього року укладатимуть тести для «ЗНО в магістратуру». Йдеться про єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ), який мають проходити вступники в магістратуру з низки гуманітарних спеціальностей, та єдине фахове вступне випробування з права та правничих компетентностей (ЄФВВ), яке разом з ЄВІ складатимуть майбутні магістри «Права» та «Міжнародного права».

Відповідні накази були розміщені на сайті МОН 28 березня 2019 року.

Зокрема, для ЄВІ можна буде обрати одну з 4-х мов: англійську, французьку, німецьку або іспанську. Тестування міститиме 2 частини – з перевірки читання та використання мови.

Завдання укладатимуться відповідно до Програми, затвердженої наказом МОН від 28 березня 2019 року № 411.

 ЄФВВ поділятиметься на 2 блоки. Перший – право – включатиме завдання з 8 базових правничих дисциплін:
 • конституційне право України
 • адміністративне право України. Адміністративне судочинство в Україні
 • цивільне право України
 • цивільне процесуальне право України
 • кримінальне право України
 • кримінальне процесуальне право України
 • міжнародне публічне право
 • міжнародний захист прав людини.

Ця частина тесту укладатиметься відповідно до Програми, затвердженої наказом МОН від 28 березня 2019 року № 410.

Другий блок ЄФВВ – перевірка загальних навчальних правничих компетентностей. Він міститиме завдання для оцінювання критичного, аналітичного та логічного мислення. Тести укладатимуться відповідно до Програми, затвердженої наказом МОН від 8 квітня 2016 року № 409.  

Нагадуємо, що цього року розширено перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які необхідно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Це, зокрема, спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), спеціальності галузей знань 04 «Богослов’я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини».

У магістратуру спеціальностей «Право» та «Міжнародне право», окрім ЄВІ з іноземної мови, також треба проходити єдине фахове вступне випробування за технологією ЗНО.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 13 травня до 3 червня 2019 року. Тестування відбудуться 2 липня (іноземна мова)  та 4 липня (право).

Експеримент з атестації докторів філософії: захист дисертацій писатимуть на відео

Для експерименту із захисту докторів філософії у разових вчених радах МОН суттєво посилило вимоги до дотримання принципів академічної доброчесності. Про це йшлося під час засідання Ради проректорів з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, що відбулося 28 березня 2019 року, в приміщенні МОН.

«Як ви знаєте, до кінця 2020 року ми запустили експеримент: ті здобувачі ступеня доктора філософії, що навчаються вже за новими PhD-програмами, зможуть захищатися в спеціально створених під це разових вчених радах. Звісно, ця процедура має низку важливих змін порівняно з нинішньою атестацією кандидатів наук. Це стосується і самого порядку захисту, і вимог до здобувачів та членів рад, їхньої роботи тощо. Водночас, багато уваги ми приділили й питанням дотримання принципів академічної доброчесності, адже не секрет, що зараз Україна переживає певну кризу в цьому питанні», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Зокрема, визначено, що порушенням академічної доброчесності є не тільки плагіат, тобто наявність запозичень без посилань на джерело, а й самоплагіат, фабрикації та фальсифікації. Якщо такі порушення виявлять, то здобувач не отримає ступінь доктора філософії і буде позбавлений права повторно захищати цю ж дисертацію.

Важливо також, що якщо плагіат буде виявлений не вченою радою, а вже на етапі розгляду її рішення атестаційною колегією МОН, то наукового керівника можуть на 2 роки позбавити права брати участь у підготовці здобувачів, а голову та членів ради – на 2 роки брати участь в атестації здобувачів.

Окрім того, що захист дисертації має бути публічним та записуватися на аудіо (як є зараз), для експерименту з атестації докторів філософії впроваджується ще й відеофіксація захисту. Запис має розміщуватися на сайті вишу або наукової установи не пізніше, ніж на наступний робочий день після засідання. У відкритому доступі він повинен зберігатися не менше 3 місяців від набрання чинності наказу про видачу диплома доктора філософії.

Під час засідання Ради проректорів в.о. заступника директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН Михайло Голубєв також докладно розказав про інші особливості реалізації експерименту з присудження доктора філософії. Переглянути запис роз’яснення можна тут, а презентація доступна за цим посиланням.

Нагадуємо, що постанова Уряду, яка дала старт експерименту з атестації докторів філософії через разові вчені ради, була прийнята 6 березня 2019 року. Передусім разові вчені ради відрізнятимуться від постійно діючих тим, що створюватимуться безпосередньо для розгляду конкретної роботи. Попри те, що у них входитиме менша кількість науковців, очікується, що їхня робота буде ефективнішою, оскільки усі члени одноразової вченої ради муситимуть бути спеціалістами з теми, яка захищається.

На Рівненщині у Млинівській гімназії відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Ігровий розвитково-корекційний простір для особливих дітей запрацював у на Рівненщині. Його створили в інклюзивно-ресурсному центрі, що відкрили у районному центрі. Установу створили «з нуля» уприміщенні Млинівської гуманітарної гімназії.

Це вже 18 інклюзивно-ресурсний центр в області із 31 запланованого.

Інклюзивно-ресурсний центр має кімнати, у яких є зони для індивідуальної та групової розвитково-корекційної роботи фахівців з вихованцями. Облаштували тут і кімнату з тренажерами для лікувальної фізкультури.

Як розповідає керівник центру Лілія Лук’янчук, у центрі психолого-педагогічну підтримку отримуватимуть майже 8 тисяч дітей:

«В ІРЦ вже пройшли комплексне обстеження 40 дітей. З ними працюватимуть три фахівці, вчитель-логопед, вчитель-олігофренопедагог та 2 практичні психологи. Окрім того, в центрі надаватимуть консультації для батьків особливих дітей».

Прес-служба управління освіти і науки РОДА

 

В Уманському НУС обрали студентського лідера

Студенти Уманського національного університету садівництва – ініціативні, ерудовані та талановиті. А доказом цього став традиційний конкурс «Студентський лідер року – 2019», який відбувся в університеті, емоційно зарядивши студентів і викладачів позитивом і гарним настроєм.

Учасниками дійства, які змагалися за володіння титулом кращого з кращих, стали представники всіх шести факультетів університету: Дарина Жилун (факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин); Ігор Васюта (факультет агрономії); Дар’я Якубовська (факультет економіки і підприємництва); Катерина Куцик (факультет менеджменту); Марина Булат (факультет лісового і садово-паркового господарства); Андрій Бекало (інженерно-технологічний факультет).

Конкурс проходив у три етапи: під час першого відбувалося знайомство глядачів з учасниками у рамках конкурсу «Візитівка»; другий етап розкрив таланти конкурсантів, а під час третього кожен з лідерів факультету мав змогу проявити свою ерудицію.

Змагання проходило у неймовірно позитивній атмосфері, за шаленої підтримки фан-груп учасників і з мінімальним відривом в оцінках суддівської колегії. Кожен з глядачів отримав неймовірне задоволення, а учасники – неперевершений досвід.

Ми вітаємо всіх учасників, а особливо переможницю – студентку факультету менеджменту Катерину Куцик!

Бажаємо всім конкурсантам успіху та здійснення мрій!

Прес-центр Уманського НУС

На Закарпатті змагалися найкращі електромонтери

27 березня на базі Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Учасниками обласного конкурсу стали шестеро переможців І етапу ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича», ДПТНЗ «Білківський професійний аграрний ліцей», Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів.

Організаційно-методичний супровід заходу здійснював НМЦ ПТО у Закарпатській області.

Із вітальним словом виступили голова журі, головний інженер Товариства Виноградівське Райсільенерго Бобонич П.П., заступник голови оргкомітету, директор закладу освіти Гнатківський В.П., які наголошували на необхідності дотримання учасниками електробезпеки, охорони праці, що є запорукою збереження свого життя та оточуючих.

Методист центру Горячова Л.Б. ознайомила учасників із Правилами проведення конкурсу, критеріями оцінювання теоретичних та практичних завдань, що відповідали кваліфікаційним вимогам електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування  3 розряду.

За роботою конкурсантів спостерігало компетентне незалежне журі, до складу якого ввійшли представники роботодавців – Товариства Виноградівське Райсільенерго, приватного підприємства «Алькор-Плюс», Виноградівського РЕМ, приватного акціонерного товариства «Закарпаттяобленерго».

Теоретичний тур конкурсу проходив у формі тестування та розв’язку задачі.

Під час практичного туру учасники складали ланцюги керування освітленням та керування трифазними асинхронними двигунами за наданими електричними принциповими схемами, здійснювали підбір обладнання, матеріалів, демонстрували вміння правильного застосовування вимірювальних приладів,  дотримання правил електробезпеки та  охорони праці.

За результатами конкурсу переможцями стали:

 • І, ІІ місце – учні Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів Сокал Іван, (270 балів із 275 можливих) та Садварій Михайло (260 балів);
 • ІІІ місце – Олтман Алекс, учень ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» (239 балів).

Вітаємо переможців та учасників Конкурсу. Бажаємо не зупинятися на досягнутому, а переможцю обласного етапу гідно представити нашу область на Всеукраїнському конкурсі в м. Кременчуг.

Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області

 

 

 

 

Кличко вручив 24 квартири дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

 Мер Києва Віталій Кличко вручив сертифікати на 24 квартири дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

“Сьогодні ми зібралися з приємного приводу. І заради доброї справи для дітей, які потребують нашої підтримки, любові, віри в них, –  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми вручаємо 24 сертифікати на отримання житла в  будинках по вулиці Метрологічній, 60 та 62”, – сказав Кличко.

Однокімнатні квартири, сертифікати на які вручив мер, знаходяться у новобудовах і вже готові до заселення.

За словами Кличка, на кінець 2018 року на позачерговому квартирному обліку в столиці перебувало 383 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За останніх два роки за кошти міського бюджету було придбано 107 квартир для цієї категорії.

“Це дозволить значно поліпшити ситуацію. Оскільки до цього щорічно в середньому не більше 5 дітей мали можливість реалізувати своє право на житло”, – наголосив Віталій Кличко.

Тільки в 2018 році з міського бюджету виділили майже 77 млн грн, на які придбали 87 квартир для дітей. Ще 12 квартир минулого року купили за кошти державної субвенції місту Києву. Квартири вже передали районним адміністраціям столиці для подальшого розподілу. В порядку введення новобудов в експлуатацію діти-сироти, які перебувають на пільговому квартобліку, будуть отримувати ордери на ці квартири.

У 2019 році на відповідні потреби в бюджеті міста передбачено 50  млн грн. Ще 14 млн грн. – за рахунок державної субвенції місцевим бюджетам.

“Питання забезпечення житлом дітей-сиріт і надалі буде  в центрі уваги міської влади. І найближчими  роками ми плануємо  повністю ліквідувати чергу на отримання житла для цієї категорії киян. Наше завдання, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування отримували житло відразу після виходу в самостійне доросле життя”, – зазначив мер столиці.

 

Солодкий дарунок до ювілею рідного університету

Цього року Уманський національний університет садівництва відзначає свій 175-річний ювілей. І з нагоди цієї поважної дати своєрідний подарунок рідному навчальному закладу зробили викладачі та студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, провівши майстер-клас із виготовлення шоколадних трюфелів.


На відкритому майстер-класі студенти кафедри та викладачі мали змогу познайомитись з видами шоколадних цукерок, які не тільки гарно виглядають на столі та радують своїм чудовим смаком, але ще й легко готуються в домашніх умовах. І це прекрасне у всіх розуміннях чудо називається шоколадним трюфелем.
Захоплюючий процес створення шоколадного дива охопив всіх, а дегустація виготовлених цукерок була на найвищому рівні!

За матеріалами Прес-центру Уманського НУС

Пробне ЗНО: Оприлюднено правильні відповіді до тестів з десяти предметів

У розділі «Пробне ЗНО» розміщено тестові зошити з історії України, математики, біології, географії, хімії, фізики, англійської, німецької, французької, іспанської мов і правильні відповіді до них. Інформує прес-служба УЦОЯО.

Відтак учасники, які брали участь у пробному тестуванні, зможуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна отримати, виконавши всі завдання, така:

 історія України 94  географія 94  англійська, німецька,  французька, іспанська  мови  
  математика 62  хімія 80 72
 біологія 80  фізика 60  

Нагадаємо, що 23 березня кожен зареєстрований учасник мав можливість пройти тест з одного навчального предмета.

Тести з іноземних мов містили частину «Розуміння мови на слух», яка передбачала прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань. Аудіофайли із цими завданнями пробного ЗНО з англійськоїнімецькоїфранцузькоїіспанської мов розміщено у розділі «Пробне ЗНО». Пропонуємо ознайомитися з ними.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти разом із компанією Be smart підготували відеокоментарі до завдань тестів пробного ЗНО з історії України, математики, біології, географії, хімії, фізики.

Для тих, хто скористався сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО», 29 березня в персональному кабінеті учасника пробного тестування буде розміщена інформація про кількість набраних балів за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів.  Якщо учасник не скористався сервісом, він зможете самостійно визначити кількість набраних тестових балів за виконання тесту пробного ЗНО з певного предмета.

Державна служба якості освіти відкрила вакансії керівників територіальних управлінь

Оголошено конкурс на 50 керівних посад у територіальних органах служби.
Шукають начальників управлінь та заступників у 24 областях та Києві.

Подати документи на конкурс можна до 9 квітня.

Більше інформації про конкурс та вимоги до кандидатів: https://bit.ly/2UbgBox

 

Участь викладачів  ЖНАЕУ у Міжнародній конференції «Технічний прогрес в АПВ»

 У Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка протягом 21-22 березня  проходила Міжнародна науково-практична конференція «Технічний прогрес в АПВ», у роботі якої брали участь 32  заклади вищої освіти та організації, серед яких представники України, Білорусі та Туркменістану.

Мета конференції – узагальнення міжнародного та вітчизняного досвіду з дослідження, розроблення й впровадження конкурентоспроможних, ресурсозберігаючих технологій та технічних засобів для інноваційного розвитку аграрної галузі України.

На конференцію надано матеріали 267 доповідей на найбільш актуальні теми сучасного агропромислового виробництва.

Захід відвідали викладачі кафедри  машиновикористання та сервісу технологічних систем Житомирського національного агроекологічного університету.

Проблематика Міжнародної науково-практичної конференції «Технічний прогрес в АПВ включала 7 напрямів, згідно яких працювали  відповідні секції.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету