Daily Archives: 04/03/2019

Інклюзивне навчання, мобільний простір та інтерактивні уроки: понад 700 учителів Закарпаття взяли участь в управлінській студії НУШ

Для учителів початкових класів, методистів і керівників шкіл Закарпаття провели відкриті управлінські студії Нової української школи. Тренінги тривали впродовж 27-28 лютого 2019 року.

Під час них учителі пілотних класів НУШ, які торік у межах експерименту почали впроваджувати новий Держстандарт початкової освіти, директори шкіл та місцеві управлінці розповіли про свій успішний досвід та провели низку майстер-класів.

Серед тем форуму – як підтримувати інтерес до навчання в учнів, застосовувати ігрову та командну роботу на уроках, забезпечувати мобільність освітнього простору, вміти організувати інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Для того, щоб учасники більше дізналися про облаштування сучасного освітнього простору та навчилися працювати з інтерактивним обладнанням, на заході працювала окрема експозиція. Її наповнили сучасними меблями, обладнанням для природничо-математичних кабінетів, мультимедійною технікою тощо. Для освітян також відтворили облаштування кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів і ресурсних кімнат, де проводять корекційні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами.

Досвідчені педагоги провели фрагмент уроку “Я досліджую світ”, на якому застосовували нові методики навчання, елементи групової діяльності та індивідуальної роботи.

Організатором дводенного заходу є департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації.

Інформує Закарпатська ОДА

У Дніпрі школярі отруїлися саморобними “лизунами”

Нещодавно у Дніпрі діти отруїлися саморобними “лизунами”. Про це повідомляє прес-служба поліції Дніпропетровської області на своїй сторінці в Фейсбук.

Шістьох школярів довелося госпіталізувати після того, як різнокольорову масу принесла одна з учениць 4-Б класу, яка хотіла здивувати друзів, ідеться в сюжеті ТСН. 1+1

Різнокольорову масу за рецептом з Інтернету виготовила дівчинка самостійно. Принесла друзям, щоб похвалитися вмінням. Діти почали скаржитися на нудоту, головний біль та запаморочення після того, як побавилися іграшками на перерві.

“Лизунів” зі специфічним запахом вони роздивлялися, кидали і навіть намагалися надувати. Вчителька, коли зайшла до класу, відчула сильний хімічний сморід – їй стало недобре, і педагог негайно вивела дітей надвір. “Від цієї речовини йшов оцей неприємний запах. Дуже різкий”, – кажуть очевидці.

У відомстві наголошують, що в інтернеті викладено багато рецептів виготовлення саморобних іграшок, до складу яких входять небезпечні інгредієнти, тому батькам варто бути дуже уважними до захоплень дітей.

Небезпечний інтернет: які загрози у віртуальному світі очікують на дітей

Соцмережі, YouTube, форуми і мільйони сайтів можуть бути як корисними, так і шкідливими, навіть небезпечними, для ваших дітей. Адже діти без розбору переглядають тонни контенту за день і запросто можуть натрапити на щось заборонене. Чи контролюють українські батьки інтернет-маршрути дітей та як уберегти малечу від негативу і при цьому не зруйнувати стосунки – дивіться у сюжеті Сніданку з 1+1.

Уряд виділив ще 10 мильйонів гривень на добудову нового корпусу Острозької академії

Уряд додатково виділив 10 млн грн на добудову нового корпусу Національного університету «Острозька академія». Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування зі студентами та викладачами Академії у межах міжнародної дискусійної платформи «Острог Forum 2019»  1 березня 2019 року. Він відвідав заклад разом з Міністром освіти і науки Лілією Гриневич.

 

Будівництво нового корпусу було призупинено з середини 1990-х, але за останні 2 роки за підтримки Уряду активно відновлене знову. 2017-го на добудову виділили 15 млн грн, торік – вже 60 млн і цьогоріч ще 10.

Виступаючи на форумі, Володимир Гройсман зазначив:

«Якщо проаналізувати нашу історію, то ми мали дуже багато випробувань і складних часів, поряд з якими були й великі можливості, які, на превеликий жаль, не завжди використовували. Для нас має стати національною ідеєю – побудувати успішну, заможну, сильну державу».

За словами Прем’єр-міністра, добробут країни великою мірою залежить від якості освіти, тому він вважає виправданими використання нових підходів до освітньої системи – від дитячих садочків до вищої школи.

Своєю чергою Міністр освіти і науки Лілія Гриневич відзначила актуальність тематики «Острог Forum-2019», а саме взаємодію економіки та освіти як базову складову національної безпеки України:

«Останній звіт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) 2015 року продемонстрував, що є чітка, абсолютно пропорційна кореляція між темпом економічного зростання і якістю системи освіти. Сінгапур має систему шкільної освіти №1, адже має високо розвинену економіку. Естонія, ближча до нас країна, у цьому рейтингу на сьомому місці, сусідня Польща – на 11-му, Україна зараз – на 37-му. Але я впевнена, що ми будемо йти вперед, адже ми здійснюємо дуже важливі реформи, зокрема освіти».

На «PolissiaTechFest» презентували інжинірингову школу ЖНАЕУ

У Житомирі 1 березня  стартував   проект «PolissiaTechFest», мета якого – утвердження  регіону як одного із центрів high-tech та IT-індустрії, співпраця університетів та провідних світових компаній для залучення інвестицій та створення високооплачуваних нових робочих місць.

У заході взяли участь відомі у світі компанії з українським корінням, які працюють на глобальному ринку.  Вони шукають висококваліфікованих спеціалістів та готові розглянути Житомирську область для відкриття майбутніх своїх представництв.

Організатори проекту прагнуть створити синергію у відносинах між працівниками,  закладами вищої освіти, роботодавцями та владою. Головним викликом бізнесу та влади в Україні протягом останніх років є відтік працівників в інші міста та закордон. Компанії, які впровадять форми освіти, які передбачають навчання під конкретні потреби працедавця з подальшим працевлаштуванням, отримають високопродуктивних креативних працівників та конкурентні переваги у середньо- та довгостроковій перспективі.

Спікери та гості форуму в Житомирі  обговорили  питання перспективи  дуальної освіти в контексті розвитку інжинірингових шкіл на прикладах підготовки фахівців в Східній Європі та Україні.  У рамках реалізації дуальної освіти на базі житомирських університетів та коледжів будуть готувати фахівців для ІТ-сфери та інженерних спеціальностей. У навчальних закладах працюватимуть лабораторії, де втілюватимуться конкретні проекти компаній-партнерів. Така форма роботи передбачає, що студенти здобувають досвід, навчаючись і працюючи, та гарантовано отримують робоче місце.

Долучилися до «Polissia Tech  Fest» міський голова Житомира Сергій Сухомлин, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, викладачі цього навчального закладу.

Зокрема, про «Перспективи дуальної освіти в контексті розвитку мережі інжинірингових шкіл» присутнім розповіла керівник лабораторії інжинірингової школи «Noosphere» у ЖНАЕУ Катерина Молодецька. Сергій Сухомлин у рамках зібрання подарував інжиніринговій школі  3D – принтер.

Нагадаємо, що ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан  наприкінці січня цього року  підписав угоду про співпрацю із  Асоціацією «Ноосфера». Зокрема, на зустрічі були присутні міський голова та голова асоціації  Михайло Рябоконь. Документом передбачено відкриття у ЖНАЕУ  інжинірингової школи. Такі вже діють у шести закладах вищої освіти країни.    Діяльність школи    пов’язана з розвитком інтернет-технологій, створенням проектів за такими пріоритетними напрямами, як Internet of Things, обробка даних дистанційного зондування Землі, космічні дослідження і Cyber Security. Наразі вже є перші результати тестової роботи Школи  на новій локації. Зокрема, у листопаді команда «Noosphere Engineering School Zhytomyr» взяла участь в онлайн-хакатоні, де   презентувала свої рішення зі створення метеорологічного комплексу для системи управління вогнем артилерійських підрозділів ArtOs. Нині студенти Школи в Житомирі вже  працюють над новим проектом – унікальна інтерактивна пісочниця GalaSAND, яка буде представлена в оновленому планетарії   Дніпра.   Серед найближчих планів школи у Житомирі – співпраця   з регіональним космічним центром «Полісся» на базі агроуніверситету.

«Noosphere Engineering School» – це спільний проект компанії «Noosphere» і провідних університетів України, пов’язаний із розвитком IT-сфери та інноваційних технологій. У рамках проекту топ-менеджери «Ноосфери» діляться зі студентами  знаннями і практичним досвідом, а  викладачі та  професори університетів – науковими, емпіричними, теоретичними рішеннями. Такий синтез теорії і практики дозволяє створити і реалізувати інноваційні ідеї. Це центр досліджень і проектів, синергія   експертів, студентів  та ентузіастів, каталізатор  провідних інновацій на  стику науки і бізнесу.

Відзначимо, що Житомирський національний агроекологічний університет активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності. Протягом кількох останніх тижнів було досягнуто низку домовленостей  щодо  співробітництва:

·              у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;

·              у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектора з ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;

·              у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету