Daily Archives: 05/03/2019

Освітяни обговорили методичні проблеми викладання математики у ВНЗ

На базі Технічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» відбулася XXІ Міжвузівська науково-практична конференція «Методичні проблеми викладання математики у вищих навчальних закладах». Тема цьогорічної конференції-«Методологічні аспекти підготовки студентів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста до ЗНО з математики».

Мета проведення конференції – обмін досвідом, новими педагогічними і методичними ідеями з проблем викладання математики у ВНЗ, використання нових технологій навчання у сучасних умовах, обговорення питань науково-методичного супроводу викладання математичних дисциплін тощо.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор Технічного коледжу, к.п.н. Ганна Шемелюк. Модератором конференції була Наталія Сулик, голова методичного об’єднання викладачів математики технікумів і коледжів Львівської області.

З актуальною доповіддю перед учасниками  виступив заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, Андрій Миляник.

Формат конференції дав можливість науковцям та педагогам взяти участь у обговоренні актуальних проблем,  щодо підвищення ефективності викладання математики в сучасних умовах, методологічних аспектів підготовки студентів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста до ЗНО, з математики тощо.

У роботі конференції  брали участь викладачі навчальних закладів Києва, Кам’янець-Подільського, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Херсона, Львова, Бродів, Червонограда, Золочева, Дрогобича та інших міст.

ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» представили викладачі вищої категорії, Оксана Шевчук та Олена Маньків.

За результатами роботи наукового заходу готується збірник матеріалів конференції

 

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

У Луцьку батьки, які проти вакцинації вийшли на протест

Протестувальники переконані: заборона на відвідування шкіл та дитсадочків нещепленим дітям незаконна

Замість захистити дітей щепленням, в Луцьку батьки зібралися на акцію протесту, йдеться в повідомленні 5 Каналу. “Не проти вакцинації – проти дискримінації”.

Батьки прийшли до стін ОДА, бо місцеві чиновники заборонили відвідувати школи та дитсадки дітям, які не мають профілактичних щеплень. Мітингарі вимагали скасувати це рішення, бо вважають його незаконним. Чи спрацювала спроба тиску? Що кажуть у відповідь на протест лікарі і самі чиновники?

Двоє синів Олени Кремінь не ходили до школи два тижні. Відвідувати заняття їм заборонили, бо діти не мають профілактичних щеплень. Рішення про відсторонення від навчання невакцинованих школярів ухвалила ОДА. Такі дії місцевої влади Олена вважає дискримінацією.

“Є протиправним, антиконституційним, порушує права наших дітей, тому ми прийшли сюди на мітинг відстоювати їхні права. Вони здорові, вони хочуть до школи, хочуть навчатися поряд з іншими дітками”, – каже учасниця акції Олена Кремінь.

Разом з Оленою на акцію протесту під стіни Волинської обласної адміністрації прийшли близько півсотні батьків. Мітингарі переконані: заборона на відвідування шкіл та дитсадочків нещепленим дітям незаконна. Тому учасники акції вимагають скасувати це рішення.

“Це дискримінація, порушують право батьків, право дітей на освіту. Порушують низку статей, Конституцію України. Ми за вільний вибір в питаннях вакцинації. Якщо існує ризик – має бути право вибору”, – каже учасник Богдан Мартиненко.

“У нас є право не вакцинувати дітей, або вакцинувати тоді, коли ми вважаємо за потрібне. В епідеміологічній ситуації, коли є спалахи, наприклад, грип, не щеплять. Взагалі, щеплення проводяться влітку, коли є мінімальний рівень захворюваності”, – переконана мітингуюча Тетяна Доля.

Нині на Волині не пускають до школи понад 800 дітей. У більшості з них немає щеплення проти кору. Про скасування заборони на відвідування занять невакцинованим дітям не може бути й мови, переконані чиновники.

“Я не вважаю це дискримінацією, тому що сьогодні право однієї людини обмежується там, де починається право іншої людини. Ми сьогодні не можемо ризикувати всіма дітьми, які мають щеплення тільки тому, що поряд з ними є діти, батьки яких принципово не хочуть щепити дітей”, – прокоментувала начальниця управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна.

Нині захворюваність на кір на Волині пішла на спад, відзначають епідеміологи. Минулого тижня в регіоні медики зафіксували 110 випадків, це вдвічі менше, ніж кілька тижнів тому.

“Зниження напряму пов’язане з гарною роботою щодо вакцинації серед дитячого і дорослого населення”, – каже заступниця директора Волинського обласного лабораторного центру Лариса Дудковська.

Медики запевняють: нині в Луцьку є всі види вакцин, необхідні для щеплення дітей. Проте черг біля медкабінетів немає.

“Вже кращої ситуації з вакцинами, як на сьогоднішній день, бути не може. За рахунок того, що ми маємо батьків, які категорично не роблять щеплення, ми не можемо говорити за колективний імунітет”, – пояснила директорка Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська.

Нині лікарі звертають увагу батьків на інше небезпечне захворювання – дифтерію. Від цієї інфекції в Луцьку не вакцинований кожен третій школяр.

Адміністративна відповідальність за булінг: судове рішення

 

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4, якою передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Відповідальність за діяння, передбачене цією статтею, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років несуть батьки, або особи, які їх замінюють(штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин).

Справи про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 173-4 КУпАП, підлягають розгляду суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів за поданням органів Національної поліції.

Прикладом практичного застосування цієї норми є рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 5 лютого 2019 року у справі № 359/933/19.

Рішенням суду визнано винною мати неповнолітньої в скоєні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 КУпАП України, та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

У судовому рішенні вказується, що неповнолітня, знаходячись в приміщенні школи вчинила булінг, тобто дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, щодо іншої неповнолітньої, що проявилось у висвітленні непристойних фото у мережі «інстаграм», в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої. Відповідальність за вказане діяння несе мати неповнолітньої за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.173-4 КУпАП.

Суддя, заслухавши особу яка притягується до відповідальності, покази неповнолітньої, ознайомившись з матеріалами справи, прийшов до висновку, що вина особи у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями осіб; наданими фото тощо.

При прийнятті рішення судом враховано щире каяття особи.

У ХНЕУ ім. С. Кузнеця відбувся регіональний фестиваль “ROBOfirst – більше ніж роботи”

2 березня 2019 року на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця відбувся регіональний фестиваль “ROBOfirst – більше ніж роботи”. Цей захід  відвідало понад 1500 осіб, з них 400 учасників та більше ніж 1000 глядачів.  У фестивалі взяли участь 33 команди (діти від 6 до 16 років) з Харківської, Сумської, Запорізької, Луганської, Донецької та Дніпровської областей, які презентували своїх роботів.

Успіхи в астрономічній та космічній наукових технологіях, викликані прикладними дослідженнями, які мають дуже сприятливий вплив на людство. Основний підхід, регіонального фестивалю “ROBOfirst – більше ніж роботи”, фокусувався та був направлений на культивацію та розвиток інтересу до навчання у сфері робототехніки та астрономії.

Серед почесних гостей фестивалю були: заступник голови ХОДА – Бабічев А. В., який у привітальному слові побажав учасникам й надалі продовжувати розвивати  та демонструвати свої знання та вміння в області IT-технологій, конструювання робототехніки, програмування, інженерії та архітектури. Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця – Пономаренко В. С., наголосив про необхідність реалізації подібних заходів в рамках впровадження концепції STEM – освіти в ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Директор громадської організації Харків IT-Кластер – Шаповал О. С. зазначила, що застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні – одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу, та висловила побажання, щоб в Україні почали з’являтись свої «Ілони Маски», які за допомогою створених рішень, мали змогу  розвивати космічні технології.

В рамках цього заходу відбулись: змагання LEGO-роботів та презентація дитячих стартапів,  побудовано карту України з конструкторів LEGO, лазерні бої (Лазертаг),

майстер-клас з астрономії від Харківського планетарію, продемонстровано роботу 3D принтеру, який створено у Fablab (ХНЕУ ім. С. Кузнеця).

За підсумками фестивалю 17 команд здобули право на  участь у Всеукраїнському фестивалі,  запланованого на весну цього року.

 

Фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/xu3zSaVmYAPj5iTT8

 

Понад 400 випускників шкіл пройдуть інтенсивну підготовку до ЗНО з української мови у пришкільних мовних таборах БомбеЗНО

Цьогоріч на весняних канікулах (25-28 березня) понад 400 випускників шкіл з угорською та румунською мовою навчання пройдуть інтенсивну підготовку до ЗНО з української мови. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття підготовчого тренінгу для вчителів української мови, які стануть наставниками у цих пришкільних таборах у межах проекту БомбеЗНО.

«Я дуже ціную вашу готовність долучитися до цього проекту, адже так ви простягаєте руку допомоги нашим українським дітям, які волею долі народилися у регіоні, де вони не мали достатньої практики та можливості вивчити державну мову. Частині з них важко навіть спілкуватися українською мовою. Упродовж 11 років навчання у школі вони вивчають українську лише як окремий предмет кілька годин на тиждень. Цього часу дуже часто не вистачає, щоб школярі оволоділи українською мовою достатньо, аби подолати прохідний поріг ЗНО», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що зараз Міністерство і держава загалом намагаються виправити цю ситуацію та дати більше можливостей цим школярам освоїти державну мову. Зокрема, передбачається, що для дітей, материнська мова яких належить до іншої мовної групи, буде адаптовано поріг «склав/не склав» для тестування з української мови. Окрім того, в новому Державному стандарті початкової освіти більше часу закладено на вивчення української мови вже з першого класу (5 год замість 3 год).

2018-го також для шкіл з навчанням мовами національних меншин було  надруковано майже 100 тисяч двомовних термінологічних словників з різних навчальних предметів, а для підготовки до ЗНО спільно з платформами Prometheus та Ed-Era було розроблено 2 відповідні онлайн-курси.

«Отже, ми працюємо з учнями одразу на усіх рівнях шкільної освіти, щоб ніхто не залишися поза увагою. Однак для теперішніх одинадцятикласників цього замало. І тому цей проект є настільки важливим. Якщо він покаже ефективність, це означатиме, що ми маємо більше механізмів, аби дати якіснішу освіту не лише маленьким дітям, що підростають, а й дорослим випускникам. Українська мова – це не примха, а забезпечення більших можливостей і права вибору для цих дітей у майбутньому», – додала Міністр.

Загалом до проекту долучиться 44 вчителі української мови. Табори проводитимуться у шести районах компактного проживання угорської та румунської громад –  три в Закарпатській та три у Чернівецькій області.

Проект БомбеЗНО створено спільно Міністерством освіти і науки України, ГО Освіторією та GoGlobal за сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні.

Довідково:

Відповідно до офіційної статистики 2018 року 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не подолали поріг склав-не склав ЗНО з української мови; у місцях компактного проживання угорської громади не подолали поріг 67,5%  учнів шкіл.

Водночас у Берегівському районі не подолали прохідний поріг 77,5% випускників шкіл.

Майбутні українські полярники пройшли тренування

Учасники майбутньої 24-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) пройшли тижневе тренування та засвоїли навички, потрібні для життя і роботи на станції «Академік Вернадський». Збори закінчилися 4 березня 2019 року.

 

Насамперед учасники вивчали, як влаштована та працює станція – від організації харчування до гасіння пожеж. Вони також тренувалися працювати з приладами, які встановлені на «Академіку Вернадському».

Щоб створити наближені умови, збори провели на базі Низькочастостної обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН в с. Мартова на Харківщині. Саме ця обсерваторія вимірює в наших широтах ті ж параметри атмосфери та ближнього космосу, які досліджують на «Вернадському».

Ще одна обов’язкова складова навчань – теоретичні заняття. Перебуваючи в експедиції, кожен полярник є представником України на крижаному континенті, тож мусить добре знати всі особливості правового статусу Антарктики, права та обов’язки вчених на території, яка не належить жодній державі світу, вимоги природоохоронного законодавства тощо.

Учасники попередніх експедицій також розібрали з менш досвідченими колегами  проблемні питання, що виникали раніше під час зимівок.

Протягом зборів за командою уважно спостерігали психологи. Це необхідно, адже скоро учасникам доведеться залишитись в ізоляції на цілий рік. Спеціалісти мають виявити можливі «слабкі ланки» та вчасно дати поради, як уникнути напруги в замкненому колективі.

Тепер зимувальники 24-ї УАЕ мають близько місяця, щоб підготуватися до поїздки – завершити справи, побути з рідними та друзями.

 

Яким буде тест пілотної сертифікації вчителів початкових класів

Оприлюднено загальну характеристику тесту незалежного тестування учасників пілотної сертифікації.

Незалежне тестування передбачає оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації. Зміст тесту визначатиметься Програмою незалежного тестування. Учасникам сертифікації рекомендуємо ознайомитися з характеристикою тесту і схемою нарахування балів за виконання тестових завдань.Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких відведено180 хвилин.

Загальну характеристику тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів розміщено в «Кабінеті учасника сертифікації», а також у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників».

Нагадаємо, що 2019 року в пілотній сертифікації педагогічних працівників візьмуть участь 859 учителів початкових класів.

Повідомляє прес-служба УЦОЯО