Daily Archives: 06/03/2019

Випускники шкіл більше не отримають атестат про отримання повної загальної середньої освіти

Атестат змінили на свідоцтво – документ про отримання повної загальної середньої освіти матиме іншу назву, а також стане доступнішим для осіб з порушенням зору

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідну постанову було прийнято під час засідання Уряду сьогодні, 6 березня 2019 року.

 

Щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

 

«Ми розпочали реформу Нова українська школа, у вересні 2019 року вже два класи – перший і другий – вчитимуться за новим стандартом, з підготовленими вчителями та у новому освітньому просторі. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів та формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

 

Важливо, що постановою вперше передбачено документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видаватимуть безпосередньо школярам, однак планується, що всі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

Мобінг: Верховна Рада пропонує штрафувати за цькування на роботі

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу (№10118).

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту. Його автори – низка народних депутатів від фракцій «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт» і «Опозиційний блок». Законопроектом пропонується Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнити статтею 173-5 «Мобінг (цькування)».

Мобінг визначається як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі, із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами або такою особою стосовно інших учасників трудових відносин з метою приниження їх людської гідності за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи. За мобінг пропонується накладати штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Читайте також В Україні набув чинності закон про протидію булінгу Якщо такі діяння були вчинені групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, пропонується накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди психічному або фізичному здоров’ю учаснику трудових відносин, тягнуть за собою таке ж покарання. Відповідне покарання за діяння чекає і на власника або уповноважений ним орган (особу) підприємства, установи, організації.

Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом чи особою підприємства, установи, організації уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки мобінгу учасника трудових відносин тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку. Крім того, у законі «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» мобінг відноситься до форм дискримінації. Пропонується встановити, що типовими ознаками мобінгу є систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник, потерпілий (жертва мобінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога,

підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого, примушування до зміни місця роботи. Також у Кодексі законів про працю України законопроектом встановлюється, що у колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема, заходи, спрямовані на запобігання та протидію мобінгу на підприємствах, установах, організаціях та здійснення контролю за його виконанням.

Джерело: УНІАН

Мобінг (від англ. to mob – переслідувати, нападати гуртом) – це психологічний терор, тиск, цькування співробітниками свого ж колеги.

 “Горизонт-2020” у Житомирському національному агроекологічному університеті

У рамках Інформаційного дня Програми  “Горизонт-2020”  у Житомирському національному агроекологічному університеті 28 лютого науковцям, викладачам та студентам презентували актуальні конкурси та гранти,  акцентуючи увагу на їх можливостях, напрямках, умовах, фінансуванні,  тощо.

Зокрема, про Україну в програмі “Горизонт – 2020” та індивідуальні гранти Європейської Ради досліджень (НКП “Розповсюдження досконалості та поширення участі в програмі “Горизонт-2020”,  НКП “Європейська Рада Досліджень”) розповіла Валентина Андрущенко.

 

Людмила Кострова поділилася інформацією  про актуальні конкурси за тематичним напрямом “Європа у світі, що змінюється: інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства” (НКП “Безпечні суспільства, захист свобод і безпека громадян Європи”).

Про індивідуальні програми мобільності для науковців та співпрацю в межах наукових консорціумів (НКП “Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри”) у ЖНАЕУ говорив Олексій Савкевич, а про  конкурси за напрямом “Здоров`я”: можливості, ініціативи та шляхи включення в консорціум» (НКП “Здоров’я”, “Харчова Безпека”) – Таїсія Симочко.

 

Модератором заходу була  керівник Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проектами ЖНАЕУ Ірина Литвинчук.

 

Після завершення презентації усім учасникам вручили сертифікати.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

В Миколаєві на церемонії вручення диплома студент заявив, що придбав його за $350

У Миколаєві студент під час вручення диплома заявив, що купив його за 350 доларів, інформує ТСН 1+1Скандал стався у Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили – на випускному. Випускник на церемонії вручення диплому порвав щойно отриманий документ про вищу освіту.

Випускника зі сцени випхали свої ж одногрупники.  Відео виклали в Інтернет і це зчинило неабиякий резонанс у місті.

“350 доларів я заплатив за дипломний. Працював у Польщі. Дякую. Велика честь”, – говорить студент на відео та нібито розриває диплом. Насправді, каже декан, пошкодив лише обкладинку до документа.

“Він витягнув (диплом), положив обкладинку, розірвав, а диплом він забрав із собою”, – розповідає декан факультету фізичного виховання та спорту Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Андрій Чернозуб.

Хлопця понад півроку не було у виші, його вже збиралися відраховувати. Але студент попросив його залишити, бо нібито увесь цей час заробляв гроші на лікування хворої матері. Зустрічатися зі знімальною групою хлопець готовий лише за гроші. (Містить фрагменти відео з YouTube Дмітрія Ковалевського).

 

Декан факультету фізичного виховання, який закінчив цей студент, запевняє – особисто приймав його дипломну роботу.

“Захищав диплом – захищав, була комісія зі Львова. Він погано захищав і йому поставили мінімальний бал – 3 бали”, – додає декан.

Хлопця понад півроку не було у виші, його вже збиралися відраховувати. Але студент попросив його залишити, бо нібито увесь цей час заробляв гроші на лікування хворої матері.

“Викладачі увійшли в становище – допомогли йому здати сесію. Знаєте, горе є горе”, – каже викладач факультету фізичного виховання та спорту Карен Абрамов.

Викладачі губляться в здогадках, чому їхній студент таке утнув. І впевнені, що ніхто у виші не міг би піти з ним на угоду з хабарем.

Ім’я скандального випускника – Олександр Ананко. Його однокурсники запевняють, що той поводився неадекватно. Олександр завжди вчився слабенько. Натомість із 4-го курсу мріяв стати відомим блогером. Упевнені, що цей скандал учинив спеціально, заради рейтингів.

ТСН знайшла Олександра. Телефоном він зізнався, що справді диплом купив, але університет тут ні до чого, а купив нібито “в іншому місці. А от зустрічатися зі знімальною групою хлопець готовий лише за гроші.

“За винагороду, бо я витрачу ресурси, гроші на проїзд, я витрачу свій час. Для початку хай буде 5 тисяч гривень. Без грошей нічого не буде”, – заявив Олександр телефоном.

В університеті перевіряють дипломну роботу Олександра на плагіат. Якщо вона скомпільована з різних джерел, її анулюють. Декан звернувся до поліції. Каже – за публічні обвинувачення, якщо вони неправдиві, людина має відповісти.

ХПІ починає новий проект з працевлаштування студентів

У Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» стартує новий проект для студентів «Дні кар’єри в НТУ «ХПІ». Впродовж березня-червня 2019 року інститути і факультети ХПІ організовуватимуть зустрічі студентів 4-6 курсів університету з роботодавцями. Мета — сприяння в працевлаштуванні політехніків, знайомство їх з потенціальними роботодавцями, вакантним місцями, інформацією про можливі стажування, а також відвідування підприємств, проведення різних тренінгів, консультацій.

Проект починається з «Дня кар’єри в Навчально-науковому інституті хімічних технологій та інженерії ХПІ». Захід відбудеться в середу, 6 березня (початок — 15:00). Місце проведення: Хімічний корпус, 3-й поверх, Велика хімічна аудиторія.

Під час заходу студенти інституту хімічних технологій та інженерії ХПІ зможуть отримати інформацію про своїх потенційних роботодавців, які знаходяться в Харкові та Харківській області. По закінченню заходу на кафедрі технології жирів та продуктів бродіння студенти проведуть майстер-клас з приготування млинців.

Відзначимо, що проект «Дні кар’єри в НТУ «ХПІ» передбачає не лише зустрічі з роботодавцями, а й можливість діалогу студентів, викладачів з представниками підприємств, компаній, ознайомлення з вакансіями за напрямками навчання студентів. Також заплановані екскурсії на підприємства, круглі столи, тренінги та консультації студентів, інше.

Програма заходів:

— Дні кар’єри в Навчально-науковому інституті хімічних технологій та інженерії (4-17 березня 2019 р.),

— Дні кар’єри в Навчально-науковому інституті енергетики, електроніки та електромеханіки (18-31 березня 2019 р.),

— Дні кар’єри в Навчально-науковому інституті механічної інженерії і транспорту (1-14 квітня 2019 р.),

— Дні кар’єри в Навчально-науковому інженерно-фізичному інституті (22 -28 квітня),

— Дні кар’єри в Навчально-науковому інституті економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу (6-12 травня 2019 р.),

— Дні кар’єри на факультеті міжнародної освіти (13-19 травня 2019 р.),

— Дні кар’єри на факультеті соціально-гуманітарних технологій (20-26 травня 2019 р.),

— Дні кар’єри на факультеті комп’ютерних наук та програмної інженерії (27-31 травня 2019 р.),

— Дні кар’єри на факультеті комп’ютерних та інформаційних технологій (3-8 червня 2019 р.).

Уряд Чеської Республіки надасть 1 мільйон 200 тисяч євро на модернізацію освітньої системи

Україна отримає 1 млн 200 тис євро допомоги від Уряду Чеської Республіки на модернізацію освітньої системи. Відповідний Меморандум між МОН України та Чеською агенцією розвитку підписали Міністр освіти і науки Лілія Гриневич та Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

Кошти надаватимуться рівними частинами – по 400 тис євро – упродовж 3 років (2019-2021) і розподілятимуться між 3 основними напрямами:

  • Технічна підтримка органам влади України в реформі освітньої системи
  • Міжуніверситетська співпраця
  • Допомога закладам освіти, які мають внутрішньо переміщених студентів та викладачів

У межах першого напряму планується надати технічну допомогу МОН та іншим установам – Інституту освітньої аналітики, Держслужбі якості освіти, НАЗЯВО та/або Інституту модернізації змісту освіти. У підсумку відповідні фахівці мають отримати знання, які допоможуть впроваджувати освітні реформи, зокрема, з врахуванням кращих практик ЄС.

Другий компонент передбачає міжуніверситетську співпрацю між чеськими та українськими вишами. Насамперед до неї будуть долучені регіональні ЗВО та заклади, які безпосередньо постраждали від конфлікту на Сході України та окупації Криму. Завдяки цьому українські виші мають створити та/або вдосконалити свої системи внутрішнього забезпечення якості освіти відповідно до Стандартів та рекомендацій Європейського простору вищої освіти (ESG).

Мета третього напряму – підвищити якість освітніх послуг в переміщених ЗВО та включити в навчальний процес внутрішньо переміщених осіб. Для цього надаватиметься матеріальна, технічна та експертна підтримка. Зокрема, акцент робитиметься на розвиток необхідної інфраструктури.

Частина цих компонентів буде продовженням тієї допомоги, яку Уряд Чехії надавав Україні в 2015-2018 роках. Її загальний бюджет склав 1,5 млн євро. Співпраця була направлена на підвищення інституційної спроможності у сфері освіти та надання технічної допомоги переміщеним закладам освіти та об’єктам освітньої інфраструктури.

«Ми дуже вдячні нашим чеським партнерам за ту підтримку, яку вони надають Україні. Усі ці напрями – внутрішні системи забезпечення якості вищої освіти, допомога переміщеним закладам, їхнім викладачам та студентам – сьогодні є надзвичайно важливими. Сподіваємося, що новий етап буде таким же плідним та ефективним, як і попередній. У його межах ми змогли реалізувати 8 проектів, завдяки яким, наприклад, переміщені заклади отримали нову техніку, були відремонтовані приміщення. Наші фахівці також одержали важливий досвід щодо стандартів та якості освіти, впровадження інклюзії, підготовки до дослідження PISA, створення освітньої аналітики тощо. Не менш важливими стали й проекти співпраці між регіональними університетами для покращення їх управлінської спроможності, міжнародної мобільності та академічної незалежності», – відзначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула підкреслив, що 2019 року Україна стала невід’ємною частиною загального Чеського співробітництва в галузі розвитку як країна особливої уваги.

«Я думаю, що цей крок служить підтвердженням розвитку нашої співпраці», – зазначив він.

 

Цькування учителя: суд вперше покарав школяра

У Хмельницькій області суд ухвалив рішення про притягнення до адміністративної відповідальності особи за булінг. Інформує Цензор.НЕТ .

“Булером виявився старшокласник однієї з місцевих шкіл, а потерпілим – його вчитель. Булінг проявлявся в систематичних образах та психологічному тиску з боку учня”, – розповіли в поліції.

Підлітка визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суд зобов’язав матір неповнолітнього сплатити штраф у розмірі 850 гривень.