Daily Archives: 12/03/2019

П’ятеро педагогів Дніпропетровщини позмагаються за звання кращого вчителя України

На Дніпропетровщині визначили кращих вчителів регіону. Відібрали професіоналів у п’яти номінаціях – географія, основи здоров’я, Захист Вітчизни, французька мова, інклюзивний клас. Переможці отримають грошові премії і представлять область на всеукраїнському рівні. Про це повідомили в  департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації. 

«Вже 23 роки проходить всеукраїнський конкурс «Вчитель року». Він збирає талановитих педагогів. Випробовують професіоналізм у номінаціях – географія, основи здоров’я, Захист Вітчизни, французька мова. Цьогоріч вперше обиратимуть і кращого в Україні викладача інклюзивного класу», – розповіли в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

Дніпропетровщину на всеукраїнському рівні представлять п’ятеро переможців обласного етапу. Вони пройшли всі випробовування й отримають грошову відзнаку – по 10 тис. грн.

Це викладачі із Кам’янської гімназії №11, Криворізької гімназії № 95, Запорізької  школи Апостолівського району, Кам’янських шкіл №19 та №22.

Кращих вчителів України-2019 визначать у квітні.

Наскільки вправними читачами є українські четвертокласники?

Питанням читацької компетентності присвячено третю частину звіту моніторингового дослідження початкової школи. 

У цій частині Ви дізнаєтеся відповіді на значну кількість запитань, як-от:

  • Що таке читацька компетентність, і як її вимірювати?
  • У кого читацька компетентність сформована краще: у хлопців чи у дівчат?
  • На якому рівні читацька компетентність сформована в українських четвертокласників?
  • Які чинники впливають на читацьку компетентність учнів і як саме?

Відповідаючи на друге запитання, дослідники стверджують, що четвертокласниці мають значно кращі результати з читання, ніж четвертокласники. Загалом понад 16 % випускників початкової школи 2018 р. мають високий рівень сформованості читацької компетентності. Це дає їм змогу, працюючи з текстом, знаходити без утруднень інформацію, розпорошену по тексту, робити як прості, так і достатньо комплексні висновки, спираючись як на власний досвід, так і на інформацію з тексту, визначити тему, основну думку, призначення тексту або його частин, оцінювати особливості форми й змісту тексту, зважаючи на особливості його функціонального призначення, авторського задуму. Близько 14 % учнів, які завершили здобуття початкової освіти у 2018 р., у роботі з текстами навіть на відому тематику, мають проблеми з виконанням простих дій із пошуку інформації в тексті, формулювання простих висновків на основі прозоро представленої інформації в тексті. Тим паче ця категорія учасників має суттєві проблеми з виконанням складних когнітивних операцій, які передбачають формулювання комплексних висновків з різних частин тексту, інтерпретацію як прямих, так прихованих смислів тексту, оцінювання форми й змісту тексту.

Для того, щоб знайти відповіді на інші запитання щодо читацької компетентності четвертокласників, ознайомтеся з Частиною ІІІ Звіту про результати першого циклу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи закладів загальної середньої освіти» за посиланням.

За інформацією прес-служби УЦОЯО

Мінрегіон розробить типові проекти для дооблаштування шкіл внутрішніми вбиральнями

 «Зараз зробити ці внутрішні вбиральні надзвичайно важливо, і гроші субвенції на них ми вже отримали. Однак чинні стандарти для шкіл, де проектом передбачено внутрішню вбиральню, виходять задорогими для того, щоб зробити ці прибудови для шкіл без вбиралень. Треба врахувати це», – зауважив очільник  Волинської ОДА.

Міністр зазначила, що мала зустріч з заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Львом Парцхаладзе, з яким домовились про розробку окремих технологічних рішень для ефективної реалізації цього проекту.

«Ми знаємо про цю проблему, є дуже багато нюансів щодо технологічних рішень. Саме тому ми домовились з Мінрегіоном, що вони розроблять типові проекти для дооблаштування шкіл внутрішніми вбиральнями. У цих проектах враховуватиметься і величина шкіл, і їхні технічні умови. Це має допомогти для пошуку оптимальних рішень», – розповіла Лілія Гриневич.

 

В олімпіаді на найкраще знання предмета «Спеціальна технологія» змагалися учні з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»

Якісна підготовка учнів з предметів професійно-теоретичної підготовки – важливий фактор у здобутті учнями відповідної кваліфікації із професії. Отже, ґрунтовні знання спеціальних дисциплін із предметів нададуть майбутньому робітнику впевненості у вирішенні виробничих завдань.

11 березня 2019 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області здійснював організаційно-методичний супровід обласної Інтернет-олімпіади з предмета «Спеціальна технологія» з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» серед учнів випускних курсів, де вивчення дисципліни завершено.

Учасниками олімпіади стали учні-переможці восьми закладів професійної освіти області – Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно-технічної освіти», Свалявського професійного будівельного ліцею, Хустського професійного ліцею, Міжгірського професійного ліцею, Перечинського професійного ліцею, Державного професійно-технічного закладу «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича», Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів.

Олімпіада проходила з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та ресурсів мережі Інтернет, а саме: платформи https://pruffme.com/, http://master-test.net/. Технічний супровід олімпіади здійснювався методичним центром на базі Державного навчального закладу «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», де журі мало змогу спостерігати за процесом проходження тестування у режимі онлайн. Олімпіадні завдання охоплювали зміст усіх тем програми предмета «Спеціальна технологія» і були сформовані у вигляді різнорівневих тестів, що складалися з 60 питань І рівня складності, трьох завдань ІІ рівня складності, трьох завдань ІІІ рівня складності. Максимальна кількість балів, яку міг набрати учасник, становила 88 балів.

Для проходження тестування використовувалася програма «Майстер-тест», за допомогою якої забезпечувався рівний доступ учасників та автоматично узагальнювалися результати з відображенням кількості балів кожного учня, час та відсоток їх виконання. Усі майбутні кваліфіковані робітники впорались із завданнями.

Переможцями Інтернет-олімпіади стали та посіли місця:

  • Буковецький Михайло, учень  Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів  – І місце (78 балів);
  • Ларкін Дмитро, учень Державного професійно-технічного закладу «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» – ІІ місце (77 балів);
  • Костюк Юрій, учень Міжгірського професійного ліцею – ІІІ місце (56 балів).

Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів у подальшому навчанні та майбутній професійній діяльності.

Сучасний спортивно-освітній простір для учнів Дніпропетровщини

Будівлю 70-річної марганецької школи №7, що на Дніпропетровщині не впізнати – вона набуває сучасного вигляду. Замість сірих холодних стін – світлий термомодернізований фасад. На завершальному етапі – внутрішнє оздоблення. Поряд зі школою зводять сучасний стадіон. Новітній спортивно-освітній простір для маленьких марганчан створює Дніпропетровська облдержадміністрація. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

 

«Діти – наше майбутнє. Маємо зробити все, аби вони жили в заможній європейській країні. На цьому акцентує Президент України Петро Порошенко, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Для маленьких мешканців області створюємо сучасний спортивно-освітній простір. Наразі реконструюємо в регіоні понад 30 шкіл. Приводимо до ладу й марганецьку школу №7. Після капремонту від старого закладу залишаться самі стіни і юридична адреса».

 Одна з найстаріших у Марганці шкіл – №7 – розташована у передмісті. За 70-річну історію – жодного капремонту. Будівля «благала» про осучаснення.

«Школа давно потребувала реконструкції. Нерідко протікав дах, були проблеми з водопостачанням та електрикою», – поділився учень 9 класу Роман Іщенко.

Масштабній реконструкції закладу, що стартувала 2018-го, зраділи і діти, і батьки, і вчителі.

«Ми вже не можемо дочекатися, коли зайдемо в свій оновлений «дім». А поки спостерігаємо, як школа змінюється і ззовні, і всередині. Все новеньке, гарне – приємно бачити», – сказала вчителька Людмила Гордієнко.

Нині заклад вже із термомодернізованим фасадом. Ремонтники завершують робити відливи.

Школа – світла ззовні, та з веселкою всередині. Коридори вже рясніють різнокольоровими дверима. Яскравими будуть і стіни біля дошок у класах.

Зараз ремонтники встановлюють плінтуси, кладуть кахель, монтують світильники. Директор Оксана Кузуб каже, всередині стало набагато світліше – і в коридорах, і в актовій залі.

«У таких гарних умовах значно приємніше буде і працювати, і навчатися, – додала вона. – Вже придбали меблі у класи, а ще – обладнання у кабінети фізики, хімії, математики, географії та біології. Чекаємо на мультимедійні дошки і устаткування їдальні».

Школа стане доступною для всіх дітей. Ґанки будуть із пандусами. На першому поверсі підрядники оздоблюють медіатеку та ресурсну кімнату. Облаштовують вбиральню для учнів з інвалідністю.

«Школа стане ще затишнішою, ніж була. А завдяки новим технологіям у ній буде набагато цікавіше навчатися. Ми зможемо робити презентації, і взагалі, матимемо більше досягнень у навчанні», – розповіла старшокласниця Валерія Куліш.

Поряд із закладом на місті пустиря зводять сучасний стадіон. Ремонтники готують основу під професійне покриття. Там облаштують велике футбольне поле, легкоатлетичні доріжки, тенісний корт. Раніше за теплої погоди уроки фізкультури проходили на міському стадіоні – це було незручно і для школярів, і вчителів.

«Сподіваюся на покращання спортивної бази. Займаюся тенісом, тож обов’язково навідуватимуся на новий майданчик, – поділився учень Артем Павленко. – І поле для футболу нарешті стане зручним – більше не спотикатимемося».

Осучаснять і територію закладу. Покладуть різнокольорову тротуарну плитку, розіб’ють клумби.

У марганецькій школі №7 – 275 учнів. Із них два – з особливими освітніми потребами. Наразі діти тимчасово навчаються в інших закладах міста.

Будівля вже із новими покрівлею, вікнами,..

..термомодернізованим фасадом..термомодернізованим фасадом

Ремонтники завершують робити відливи

Школа – світла ззовні,..Школа – світла ззовні,..

..та з веселкою всередині..та з веселкою всередині

«Школа давно потребувала реконструкції», – Роман Іщенко«Школа давно потребувала реконструкції», – Роман Іщенко

На фініші – роботи всередині

Ремонтники встановлюють плінтуси

 

Оновлюють класи,..

..актову....актову..

..та спортивну зали..та спортивну зали

Будівельники кладуть кахельБудівельники кладуть кахель

«Ми вже не можемо дочекатися, коли зайдемо в свій оновлений «дім». Все новеньке, гарне – приємно бачити», – Людмила Гордієнко«Ми вже не можемо дочекатися, коли зайдемо в свій оновлений «дім». Все новеньке, гарне – приємно бачити», – Людмила Гордієнко

Поряд із закладом зводять сучасний стадіонПоряд із закладом зводять сучасний стадіон

Там облаштують велике футбольне поле, легкоатлетичні доріжкиТам облаштують велике футбольне поле, легкоатлетичні доріжки

«Сподіваюся на покращання спортивної бази. Обов’язково навідуватимуся на новий майданчик», – Артем Павленко«Сподіваюся на покращання спортивної бази. Обов’язково навідуватимуся на новий майданчик», – Артем Павленко

Осучаснять і територію закладуОсучаснять і територію закладу

«Школа стане ще затишнішою, ніж була», – Валерія Куліш«Школа стане ще затишнішою, ніж була», – Валерія Куліш

У марганецькій школі №7 – 275 учнівУ марганецькій школі №7 – 275 учнів

Вони тимчасово навчаються в інших закладах міста

Цьогоріч на обладнання природничо-математичних кабінетів виділено 200 мільйонів гривень

Уже четвертий рік поспіль держава на засадах співфінансування виділяє кошти на обладнання природничо-математичних кабінетів у школах. Цьогоріч за цією програмою з держбюджету буде спрямовано 200 млн грн. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Волинської області  11 березня 2019 року.

Вона додала, що яскравим прикладом є вплив, який має субвенція на природничо-математичні кабінети.

«Хто не знає про проблеми нашої природничо-математичної освіти? Нам не вистачає вчителів фізики, ви подивіться, хто йде з абітурієнтів вступати на ці спеціальності. Вони втрачають інтерес до вивчення цих предметів сьогодні в середній школі. Це є величезний виклик до того, як навчали цих предметників. Ми розпочали, ще Уряд Арсенія Яценюка, створення оснащених опорних шкіл і так само програму закупівель природничо-математичних кабінетів. І вже кілька років поспіль ми закуповуємо ці кабінети, щоб діти мали лабораторну базу для навчання», – підкреслила Міністр.