Daily Archives: Березень 19, 2019

У ЛККЕіП відбувся літературний вечір « Кобзар – найволелюбніша книга усіх часів»

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого українського народу — Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову. Для кожного з нас ім’я Шевченка є святим.

Для студентів Львівського кооперативного коледжу економіки і права було проведено літературний вечір « Кобзар-найволелюбніша книга усіх часів», на якому, вшанували пам’ять великого Пророка України – Тараса Григоровича Шевченка, пригадали біографію, читали вірші та поеми із поетичної збірки «Кобзар».

Мета заходу: розширити знання студентів про життя і творчість поета, розвиває творчі здібності, сприяє вихованню національної самосвідомості, виховує любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями, почуття гордості за Україну, за її національного генія та пророка – Тараса Григоровича Шевченка, цілісне виховання особистості.  Організували виховний захід: вихователь  гуртожитку,  Вікторія Надурак, комендант, Галина Гасюк та студентське самоврядування.

«Кобзар»- це  книга невичерпна, книга на віки. Це книга, без якої й сьогодні духовне життя людини було б неповним.

Студенти, Марія та Зоряна Палюх, Юлія Русин, Аліса Луцик, Ярина Теленько, Тетяна Кобилецька, продекламували відомі твори Тараса Шевченка. Серед вибраних творів були: «Заповіт», «Причинна «, «Сон, «Наймичка», «Мені однаково, чи буду», «Лілея», «Думи, мої думи», «Тарасова ніч», «Утоплена», «Мені тринадцятий минало», «Зоре моя вечірняя», «Минають дні, минають ночі», «Доле моя, де Ти».

Багато років пройшло після смерті Тараса Шевченка. Але його поезії, забути неможливо. Вірші Кобзаря завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час пошестей і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги. Багато з них стали піснями, і тепер вже ніхто не може їх відрізнити від народних пісень. Здається, що словами Шевченка говорить сам український народ.

Тарас Шевченко став центральною постаттю українства. Його поезії є еталоном ставлення до людини, любові до власного народу, правди й справедливості, він жив і творив для України.

Матеріал  підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

ФСБ РФ заборонила дітям з Криму брати участь в конкурсі “Яскраві діти України”

Федеральна служба безпеки Російської Федерації заборонила дітям з Криму брати участь в конкурсі “Яскраві діти України”.

 

Про це, під час засідання Погоджувальної ради, заявила Представник Президента у ВР, народний депутат України фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Луценко, передає прес-служба БПП.

“Яскравим прикладом розвитку української культури є проведення в Україні дитячого конкурсу “Яскраві діти України”. Ми в Краматорську проводили конкурс для луганських, донецьких і кримських дітей. Кримським дітям та їхнім батькам ФСБ РФ заборонила приїжджати на конкурс. Із шістнадцяти дітей приїхало тільки четверо – ті, хто живуть на неокупованій території України”, – зазначила Луценко.

Вона також підкреслила, що діти на конкурсі виступали українською мовою, “це тріумф перемоги державної мови”.

“Тріумф тих змін, які відбуваються сьогодні в українській державі, під керівництвом Президента Порошенка”, – підкреслила Ірина Луценко.

У Львові на вчителя подали в суд через вказівки на помилку в підручнику

 У Львові на вчителя “Захисту Вітчизни” подали в суд через вказівки на помилку в підручнику для 10 класів. Повідомляє РБК-Україна.

 

Раніше вчитель Класичної гімназії при ЛНУ імені Івана Франка Сергій Хараху подав скаргу щодо неправдивих фактів у новому підручнику. У своїй скарзі, яку опублікував ще раніше у себе на сторінці Facebook, вчитель вказував на велику кількість помилок, які є в підручнику.

У підручнику Захист Вітчизни” для 10 класу автором Миколою Гнатюком Ростиславовичем свідомо допущена брехня щодо історичних подій і відносин з Росією. Так на стор. 38 зазначено, що був підписаний договір між Україною і Росією у 1654 році. Тоді не було Росії, а існувало Московське царство. Росія як назва країни з’явилася в 1721 році. Так само спільної перемоги під Містечком не було, але автор знову вказує про те, що “українські і російські війська…”. Не було ніяких російських військ! Прошу ще раз перевірити цей підручник. Адже я почав читати, а вже стільки цікавого знайшов“, – написав Сергій Хараху.

Раніше в ЗМІ вже висвітлювалася заява цього вчителя, однак тепер стало відомо, що видавництво “Генеза” та видання “Високий Замок” про захист ділової репутації та відшкодування моральної шкоди подали в суд на Сергія Хараху.

Видавництво “Генеза” – приватна фірма-мільйонер на бюджетних замовленнях судиться з простим вчителем зі Львова та видавництво “Високий Замок” online… за те, що я їх образив у статті. Ось що мене цікавить в першу чергу. Чому видавництво “Генеза” не судиться проти Леополіс-ньюз? По-друге, сума відшкодування 100 тисяч. Це вони що мене на вчительську зарплату хочуть покарати? Жорстоко“, – написав вчитель “Захисту Вітчизни”.

Колаж РБК-Україна

Як учителю Павлу Віктору вдалося стати світовою зіркою Youtube

Павло Віктор – найбільш впізнаваний вчитель фізики в Україні, бо серед його учнів не тільки кількасот одеських ліцеїстів, а й 230 тисяч підписників YouTube-каналу. Інформує Сніданок з 1+1. 

Про 64-річного вчителя-блогера Україна дізналася трохи менше ніж рік тому. І вже за кілька місяців всі жахнулися, коли на нього напали грабіжники. Історія вчителя Павла Віктора, який допомагає зрозуміти фізику мільйонам.

Від ускладнень кору померла дев’ятирічна дівчинка на Рівненщині, – МОЗ

Від початку року від ускладнень кору померло 11 осіб, повідомили у Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Від ускладнень кору 16 березня померла дев’ятирічна дівчинка у Рівненській області, повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

“Протягом 11-го тижня 2019 року на кір захворіло 2146 осіб – 1044 дорослих і 1102 дитини. Щеплення – єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Загалом у період із 28 грудня 2018 року до 14 березня 2019 року на кір в Україні захворіло 30 794 особи – 13 825 дорослих і 16 969 дітей”, – ідеться в повідомленні.

Зазначають, що внаслідок зростання рівня вакцинації в більшості областей щотижня фіксують все менше нових випадків кору, водночас у шести регіонах показники зростають: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях, а також у Києві.

“Саме у столиці минулого тижня зафіксовано найбільше нових випадків кору… Із початку року від ускладнень кору померло 11 людей”, – додали в Центрі громадського здоров’я МОЗ.

23 січня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що в Україні можуть оголосити епідемію кору. 30 січня вона сказала, що МОЗ не буде вдаватися до такого кроку.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляла, що кількість хворих на кір у Європі у 2018 році становила понад 82 тис. осіб, водночас найбільше хворих було в Україні – 53 тис. осіб. У 2018 році в Європі від кору загинуло 72 особи, із них 16 – на території України. У ВООЗ підкреслили, що причиною спалаху кору в Україні є низький рівень вакцинації.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/vid-uskladnen-koru-pomerla-dev-jatirichna-divchinka-u-rivnenskij-oblasti-moz-ukrajini-818996.html

Полтавський університет економіки і торгівлі  ділився досвідом розвитку лідерського потенціалу вишу

Лідерство та лідерські якості вже давно визначені провідними науковцями, роботодавцями та управлінцями як пріоритетні загальні компетенції працівника-професіонала.

Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», усвідомлюючи свою академічну відповідальність перед своїми студентами, не перший рік опікується виявленням і подальшим формуванням лідерства та лідерських якостей своїх студентів. Авторська унікальна дисципліна «Основи лідерства» знаходить чимало схвальних відгуків серед студентів та учасників тренінгових занять.

В університеті систематично працюють над розвитком лідерських якостей не лише студентів, а й науково-педагогічних працівників і ректорату. Крім широкого кола тренінгів та майстер-класів, університет активно долучається до міжнародних освітніх та кваліфікаційних програм. Однією з найважливіших серед них є програма «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», що фінансується Британською радою. ПУЕТ був серед 40-ка університетів із різних регіонів України, які були відібрані до участі в ній на конкурсній основі. Програма успішно була реалізована впродовж 3-х років, а її результати знайшли відображення у відпрацюванні механізмів та алгоритмів виявлення та подальшого формування лідерського потенціалу українського закладу вищої освіти.

5 березня 2019 року в м. Київ відбувся фінальний захід програми «Розвиток лідерського потенціалу університетів України». Інститут вищої освіти НАПН України (координатор проекту) залучив до участі в заході широке коло зацікавлених сторін. Показовим є те, що проект всебічно підтримували МОН України, НАПН України та Британська фундація лідерства.

Зацікавленість у розвитку закладів вищої освіти та їх потенціалу як освітніх осередків та каталізаторів якісних змін виявили міністр освіти і науки України
Лілія Гриневич, президент НАПН України Василь Кремень, директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашникова, Генеральний директор Edvance HE Елісон Джонс, директор Британської Ради Саймон Вільямс, які стали головними спікерами заходу.

Полтавський університет економіки і торгівлі представляла робоча група проекту у складі ректора Олексія Нестулі, завідувача кафедри менеджменту Людмили Шимановська-Діанич, доцентів Анни Артеменко, Тетяни Білобрової, Артема Пожара, Миколи Любимова та студентки Анни Соколової. Саме вони звітували перед координаторами й учасниками про успіх упровадження в освітнє середовище університету лідерської парадигми управління та формування унікальних інструментів виявлення та формування лідерських якостей у студентів університету.

У Дніпрі батьки  вимагають найняти клінінгові компанії в школи

Батьки дніпровських школярів зареєстрували петицію із проханням впровадити у всіх навчальних закладах міста послуги клінінгових компанії. Таке звернення з’явилося на сайті Єдиної системи місцевих петицій, передає Дніпроград.

Департамент гумполітики Дніпровської міської ради мав би забезпечувати школи та садочки міста миючими та дезінфікуючі засоби, проте через неефективність мерії батьки продовжують самостійно закупати ці засоби. Багатьом батькам не подобається і те, що в школах частина прибирання в класі повинні робити самі діти.

Тому містяни пропонують за бюджетні кошти організувати у закладах освіти клінінгові компанії.

Тест пробного ЗНО з української мови та літератури можна пройти онлайн

На сайті «ЗНО онлайн» розміщено тест пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року з української мови та літератури. Про це повідомляє  «Освіта.ua».

«Завдяки цьому сервісу всі майбутні учасники зовнішнього незалежного оцінювання можуть безкоштовно пройти тест, що був запропонований для виконання учасникам пробного ЗНО 16 березня 2019 року. Спосіб виконання всіх завдань у запропонованому тесті максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО», – йдеться у повідомленні.

Максимальна кількість тестових балів, що може отримати учасник тесту з української мови та літератури, дорівнює 104 балам.

Пройти ОНЛАЙН ТЕСТ

 

Гран-прі виставки «Сучасні заклади освіти–2019» отримав Вінницький НТУ

Вінницький національний технічний університет також нагороджений золотою медаллю за упровадження інноваційних освітніх і виробничих технологій. А за високі показники у рейтингу міжнародної наукометричної бази даних Scopus ВНТУ відзначений Сертифікатом якості наукових публікацій.

З 14 по 16 березня у столичному палаці дітей та юнацтва Х Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2019».

Відбувався захід за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Нині це найпрестижніша і найбільша освітянська виставка в Україні.

Усього у виставці взяли участь близько 700 установ, організацій та підприємств.

ВНТУ на виставці провів презентацію досягнень вишу в освітній і науковій діяльності.

Експозиція ВНТУ викликала значний інтерес у відвідувачів і учасників виставки.

Конкурсна комісія нагородила ВНТУ Дипломом – ГРАН ПРІ «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» і золотою медаллю у номінації «Упровадження інноваційних освітніх і виробничих технологій – ефективний засіб підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів».

За високі показники у рейтингу міжнародної наукометричної бази даних Scopus ВНТУ відзначений Сертифікатом якості наукових публікацій.

ВНТУ нагороджений також Дипломом виставки «За активну участь у реформуванні національної системи освіти».

За вагомі досягнення в реформуванні національної системи освіти ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко відзначений Почесною Грамотою.

За вагомий особистий внесок у розвиток і впровадження інноваційних педагогічних і управлінських технологій Почесними Грамотами відзначені: декан факультету менеджменту та інформаційної безпеки Микола Небава, доцент кафедри економіки підприємства та виробничого менеджменту Лілія Нікіфорова, директор Головного центру виховної роботи Анатолій Теклюк, заступник директора Головного центру організації та методичного забезпечення навчання Станіслав Тужанський.

.

За інформацією прес-центру ВНТУ