Daily Archives: Березень 20, 2019

Масштабний страйк освітян відбувся у Нідерландах

15 березня 2019 року Конфедерація профспілок Нідерландів (FNV), Федерація профспілок освітян та членська організація Європейського комітету профспілок освіти – Загальна профспілка освіти Нідерландів провели перший загальний страйк, який об’єднав вчителів, викладачів та інших педагогічних працівників, які працюють в початковій, середній, професійно-технічній та вищій освіті.

Страйк завершив цілу низку акцій, які проводилися протягом тижня 11-14 березня. Усього в країні в день страйку не працювало приблизно 2500 початкових шкіл та 35 середніх шкіл.

Крім того, акцію підтримали організації батьків. На вулиці вийшло приблизно 40 тисяч освітян, які представляли всі рівні освіти. У демонстрації також взяли участь делегації з Німеччини та Бельгії.

Незважаючи на те, що профспілки освітян неодноразово попереджали владу про недостатнє фінансування освіти, яке призводить до дефіциту вчителів та зниження якості освіти, уряд вдався лише до формальних кроків, таких як позаплановий розподіл вже виділених коштів.

«Відсутність структурних інвестицій в освіту, заморожування заробітної плати та скорочення бюджету призвели до стану, який вимагає термінового вжиття заходів. Цілі класи регулярно відпускають додому, а в деяких школах навчають лише чотири дні на тиждень. Дефіцит вчителів дуже великий. У вищих навчальних закладах співвідношення кількості студентів до кількості викладачів є занадто високим. І при цьому уряд і надалі планує скорочувати фінансування університетів», – заявили представники Загальної профспілки освіти Нідерландів.

Члени Європейського комітету профспілок освіти рішуче підтримали вимоги профспілок до уряду Нідерландів щодо значного збільшення державного фінансування освіти, а саме:

 • привести до одного рівня заробітну плату у початковій та середній школі;
 • скоротити навантаження у середній школі до 20 уроків на тиждень;
 • перевести у вищий тарифний розряд вчителів у професійно-технічній та вищій освіті;
 • забезпечити перспективи кар’єрного зростання для вчителів та інших працівників освіти;
 • скасувати заплановані скорочення фінансування університетів.

Споживча освіта – європейський тренд, який ефективно впроваджується фахівцями ПУЕТ

Споживча освіта в Україні є однією з головних форм пристосування людей до нових і швидкозмінних умов життя, заснованого на принципах ринкової економіки. Актуальність змісту споживчої освіти полягає в необхідності формування раціонального споживчого мислення, що ґрунтується на законах споживання та природній потребі людини в якісному й безпечному добробуті, природному прагненні до поліпшення якості особистого та суспільного життя. 

За підтримки голови правління Укоопспілки Іллі Леонідовича Гороховського, ректора університету Олексія Олексійовича Нестулі та молодої команди науковців на чолі з деканом факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу  Ткаченко Аліною Сергіївною 28 січня 2019 року між Полтавським університетом економіки і торгівлі та Громадською організацією «Український центр європейської політики» було укладено меморандум про співпрацю та взаємодію в рамках інформаційної кампанії підвищення рівня обізнаності споживачів «Європейські вимоги безпечності харчових продуктів: від ферми до виделки».

Метою співробітництва є об’єднання зусиль у частині інформування населення про права споживачів згідно з актуальним харчовим законодавством та надання необхідної інформації для можливості захисту цих прав у рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «Європейські вимоги безпечності харчових продуктів: від лану до столу».

Головні напрями діяльності молодої команди в рамках меморандуму:

 •  інформування населення  про євроінтеграційні реформи в Україні в межах змін харчового законодавства;
 • популяризація європейських цінностей в українському суспільстві;
 • поінформування споживачів про здійснення Україною реформ, передбачених угодою про асоціацію між Україною та ЄС у сфері харчового законодавства щодо якості й безпечності харчових продуктів;
 • підвищення рівня обізнаності та споживчої відповідальності населення.

Важливо  звернути увагу, що в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС вітчизняне харчове законодавство починає змінюватися: ухвалено Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», де  встановлено  правові й організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян і задоволення їх соціальних та економічних інтересів.

У зв’язку зі вступом у дію вищезазначеного  документа щодо змін у харчовому законодавстві,  ініціативною групою та  студентським активом ПУЕТ на чолі з деканом Ткаченко Аліною Сергіївною був створений проект «Безпечно та якісно? Знаю, що купую!». З ним ПУЕТ долучився до загальнонаціональної інформаційної кампанії Громадської організації «Український центр європейської політики». Мета заходу –забезпечення належного поінформування  споживачів і надання точної та зрозумілої людям інформації щодо харчових продуктів.

Зважаючи на важливість вищезазначеного проекту, було створено  команду експертів, які могли б з легкістю надати інформацію про харчові продукти  для споживачів. Значна кількість українців  не володіє інформацією про справжній склад продукту через приховування чи завуальовування цієї інформації, що є, насамперед, порушенням їх прав. Вирішення цього питання не  потребує значних коштів та часу, але суттєво впливає на здоров’я  населення України. Тому в одному з найбільших у місті ТРЦ «Київ» протягом січня–лютого 2019 року  студентами ПУЕТ в рамках практико-орієнтованого навчання з дисципліни  «Маркування товарів в Україні та за кордоном», були проведені  консультації й  роз’яснення для всіх відвідувачів щодо змін у сфері харчового законодавства та захисту прав споживачів.

Викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі  був розроблений  флешмоб «Хочу жити в якісному світі», мета якого полягала у  проведенні просвітницьких заходів у школах (учням розказували про найшкідливіші продукти харчування та навчали визначати якість товарів у домашніх умовах).

Перший захід було проведено в Розсошенській гімназії за участю викладачів університету Котової Зої Яківни та Хмельницької Євгенії Вікторівни. Акцію провели й в Полтавській загальноосвітній школі № 4 за участю  Гнітій Надії Володимирівни та Кобищан Анни Дмитрівни, а також у Полтавській загальноосвітній школі № 27 з фахівцями  своєї справи Басовою Юлією Олександрівною та Рачинською Зоєю Павлівною. На черзі – Полтавська гімназія № 14, а також інші школи м. Полтава. Загалом бажання долучитися до акції виявили вже понад 10 шкіл.

На проведених майстер-класах учням пропонували визначити наявність барвників у соках і напоях, а також харчових добавок у сирках та ковбасах, наявність фуксину в сосисках, сторонніх домішок у чаї тощо. Фахівці також розповідали школярам про склад і негативний вплив на їх  здоров’я таких продуктів, як сухарики, газовані напої, чіпси й енергетичні напої.

Акцію підтримали й за межами міста. 6 лютого  на запрошення методичного кабінету Миргородського району спеціалісти ПУЕТ відвідали місто Миргород, де провели  майстер-клас «Хочу жити в якісному світі» для учнів 5–11 класів шкіл Миргородського району. Під час проведення заходу декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, експерт у сфері безпечності та якості харчових продуктів Аліна Ткаченко розповіла про секрети маркування харчової продукції і правила читання штрих-коду. Старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій провела майстер-клас з експрес-визначення якості товарів. Учні залюбки взяли участь у виконанні досліджень: визначали вміст крохмалю в ковбасних виробах та сиркових продуктах, наявність барвників у напоях. Старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Олена Кириченко поділилася із присутніми досвідом вибору мийних засобів. Учні навчилися визначати кислотність мийних засобів та дізналися про такі екологічні мийні засоби нового покоління, мильні горіхи. Загалом захід відвідали близько 100 учасників.

Кульмінацією цієї акції стане святкування 15 березня Дня  захисту прав споживачів. Це свято відзначається  у всьому світі. Факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу готує ряд заходів, зокрема: майстер-клас із використання SMART-товарів для студентів Полтавського кооперативного коледжу; лекція-тренінг від експертів проекту Європейського Союзу «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» Юрія Оглашенного та Яни Добідовської на тему «Європейські вимоги безпечності харчових продуктів: від ферми до виделки» для студентів спеціальностей харчових технологій та  підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Під час зустрічі студенти у форматі питання-відповідь можуть більш ширше розкрити для себе значення якості, безпечності харчових продуктів, а також дотримання європейських правил ведення технологічних процесів на підприємстві. Підсумками проведеної роботи стане круглий стіл для операторів ринку харчових продуктів Полтавської області «За півроку до дедлайну», присвячений упровадженню системи НАССР.

Сучасне суспільство, ринок праці, соціальне перетворення вимагають від системи освіти нових підходів та знань, що сприяють формуванню свідомого, готового до  нових викликів споживача, здатного жити та діяти в сучасному світі. Завдяки проведенню заходів, фахівці Полтавського університету економіки і торгівлі  мали змогу довести, що споживча освіта – це важлива вимога часу й умов життя, що змінюються. Спеціалісти ПУЕТ завжди виступають ініціаторами змін та прогресивно налаштовані, навчають розуміти, які товари й для чого купують, їх призначення, а найголовніше –  допомагають усвідомити власне споживацьке «я». Разом із ПУЕТ споживча освіта стає невід’ємною складовою, що дозволяє формувати стале, демократичне й розвинене суспільство, здатне розвиватися й успішно взаємодіяти.

За інформацією прес-служби ПУЕТ

Більше 30 000 робочих місць створено для молоді за 3 роки: результати Пакту заради молоді-2020

19 березня 2019 року в Укрінформі було презентовано результати реалізації Пакту заради молоді-2020 , нагороджено активні компанії-підписанти та обговорено плани на 2019 рік.

Програма Пакт заради молоді-2020 реалізується Центром «Розвиток КСВ»: Міністерством молоді та спорту України та Фондом ООН у галузі народонаселення. За три роки 123 компанії підписали Пакт заради молоді-2020 і спільно створили 32127 робочих місць для молоді, 596 партнерства із закладами освіти та забезпечили менторською підтримкою щодо першого робочого місця1700 молодих людей.

Конференцію відкрив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема«Ініціатива Пакт заради молоді 2020 – чудовий приклад взаємодії держави, громадського сектору і бізнесу у вирішенні такого важливого питання як працевлаштування. Зокрема те, що в процесі взаємодії народжуються такі ініціативи як Національний план дій щодо зайнятості молоді – це зайве підтвердження, що є довіра, розуміння та бачення, що тільки інтегрально спільними зусиллями можна досягати змістовних результатів».

У свою чергу Юлія Новак, координаторка молодіжних програм UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення наголосила: «Фонд ООН  у галузі народонаселення радий бути частиною важливої ініціативи “Пакт заради молоді-2020”. В Україні ми реалізуємо програми для молоді, щоб допомогти їм стати активними громадянам, здобути знання та навички, необхідні для здорового і щасливого життя та ефективного розвитку суспільства. Важливо, щоб кожна молода людина могла реалізувати свій потенціал».

Марина Саприкіна, керівниця CSR Ukraine, Центру «Розвиток КСВ», відмітила: «CSR Ukraine, як експертна організація, яка просуває принципи сталого розвитку та соціальної відповідальності бізнесу, три роки тому долучилась до європейської ініціативи – Пакт заради молоді, і спільно з партнерами започаткувала українську програму. Підписуючи Пакт, компанії беруть три зобов’язання: 1) створювати нові робочі місця для молоді; 2) розробляти нові програми партнерства з університетами та 3) залучати співробітників до менторства з питань кар’єри. Важливо, що компанії виконують свої зобов’язання і кожен рік звітують про прогрес

В рамках заходу відбулось нагородження найактивніших компаній-підписантів Пакт, серед яких: Syngenta,Watsons Україна, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед, Райффайзен Банк Аваль. Компанії розповіли чому підтримують активності Пакту та вирішують питання зайнятості молоді.

«Компанія Syngenta вірить, що розвиток молодих талановитих спеціалістів є ключовим пріоритетом відповідального бізнесу. Понад 40 стажерів кожен рік долучаються до проектів нашої компанії, щоб зробити свій внесок у розкриття потенціалу рослин та сільського господарства загалом. Нам дуже важлива співпраця в рамках Пакту для молоді, що дає можливість залучати талановитих молодих людей та поширювати інформацію про перспективи роботи в нашій компанії по всій Україні», – зауважив П’єр Кохадон, генеральний директор компанії Syngenta в Україні.

«Компанія Watsons Україна 6 жовтня 2018 року підписала Пакт заради Молоді-2020. Це гідний крок до створення професійного майбутнього України і ми раді долучитись до цього, підтримуючи та розвиваючи дану ініціативу. Ми довгий час співпрацюємо із багатьма професійними та вищими навчальними закладами, надаючи практику для  студентів у нашій компанії. Нам важливо і приємно, що старт кар’єри молоді відбувається саме у нас! Ставши підписантами Пакту ми сподіваємось на продуктивну співпрацю із навчальними закладами, підвищення популярності та поваги до технічно-професійних спеціальностей. У нас є багаторічний досвід, яким ми готові ділитись, допомагати студентам та школярам з обранням професії, приймати до наших рядів молодих спеціалістів», – зазначила Наталія Жукова, HR Business Partner Watsons Україна.

 

У свою чергу начальниця департаменту менеджменту персоналу «UKRSIBBANK BNP Paribas Group» Наталя Галунко сказала:  «Ми запрошуємо на роботу не тільки експертів, а й вчорашніх випускників вузів. Більш того, ми дивимося в майбутнє і вже сьогодні заохочуємо школярів – покоління, яке найбільше цінує технології, мобільність і постійний розвиток, вибрати кар’єру у світі фінансів. Саме тому ми підтримуємо проекти в рамках Пакту заради молоді: Форуми WOW та Skills Lab, а також окремі проекти «Open for TEENS», «Кар’єра зі школи: вибір і планування» та менторську програму «Дівчата STEM».

«Компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна послідовно реалізовує стратегію розвитку молоді, наша мета до 2020 року допомогти 25-ти тисячам молодих українців отримати краще майбутнє. Співпраця в рамках Пакту заради молоді  — це  нагода привернути увагу громадськості та бізнес-спільноти до проблеми розвитку соціально незахищеної молоді, яка найбільше потребує підтримки. На сьогоднішній день Програма розвитку соціально незахищеної молоді #YouthEmpowered охоплює 15 інтернатів у 9 областях України. Разом з тим, наприкінці минулого року компанія запустила  інноваційну освітню онлайн платформу #YouthEmpowered Digital Hub, яка містить багато цікавих тренінгів для розвитку ділових та життєвих навичок, доступ до яких є безкоштовним.З моменту підписання Пакту компанія надала можливість понад 8000 молодих українців отримати кращу освіту та знайти гідну роботу», – зауважилаОльга Кудіна, спеціаліст з КСВ Компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед.

 

“АТ «Райффайзен Банк Аваль» як соціально-відповідальний роботодавець пропонує багато можливостей для талановитої молоді. Минулого року компанія увійшла до рейтингу ТОП-20 роботодавців України за версією HeadHunter. Ми маємо програми стажування у різних напрямках, надаємо можливість студентам проходити практику, винаймаємо молодих спеціалістів без досвіду роботи на вакансії початкового рівня. У 2018 році понад 60 стажерів та 330 практикантів отримали перший досвід у нашому банку. Також представники компанії взяли участь у більш ніж 100 заходах для молоді в різних регіонах (ярмарки вакансій, екскурсії до банку, майстер-класи для студентів тощо). Райффайзен Банк Аваль долучився до ініціативи Пакт заради молоді – 2020 у минулому році. Місія Пакту співпадає з цілями нашої компанії у питаннях сприяння працевлаштуванню та освіти молоді,» – наголосила Вероніка Бодашко, Начальник управління по обслуговуванню ключових клієнтів з питань управління персоналом АТ «Райффайзен Банк Аваль».

В рамках прес-конференції Пакт підписали нові компанії, серед яких: Декатлон Україна, ДП «НЕК «Укренерго» та освітні партнери: Startup Ukraine, Українська академія лідерства.

Тарас Деркач, координатор Career Hub, CSR Ukraine розповів про плани ініціативи на 2019 рік:        «Цього року наша спільна робота з партнерами буде зосереджена на заходах в Черкасах, Миколаєві та Кривому розі, де відбудуться  Форуми «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці» та стартує програма «Skills Lab: власна справа та успішна кар’єра”. Крім того ми продовжимо активні зустріч з підписантами та впровадження Національного плану дій».

На ЕdЕra стартує новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі»

Що таке права людини, яку роль вони відіграють та як їх повноцінно реалізувати в житті кожної особистості. Відповіді на ці питання дасть новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі», який підготували ОБСЄ в Україні та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Міністерства освіти і науки.

Навчання стартує вже 25 березня. Курс повністю безкоштовний та доступний цілодобово для кожного, хто цікавиться цією темою.

«Найбільше курс буде цікавий вчителям, методистам, освітнім управлінцям, зокрема, директорам, та батькам, адже орієнтований саме на них. Однак якщо ви відчуваєте, що вам потрібно більше знань про права людини, вам він теж може стати в пригоді. Розуміння прав людини – одна з передумов розвитку успішного суспільства, де стосунки ґрунтуються на взаєморозумінні та повазі. І передусім така згуртованість та взаємопорозуміння мають панувати у школі, де формуються та зростають майбутні покоління», – зазначила експерт курсу, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко.

 Експертами курсу також стали:
 • Олександр Войтенко, експерт з методики Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», член ГО «MART»
 • Олена Черних, кандидат педагогічних наук, голова правління ГО «Центр кращого Інтернету»
 • Лариса Денисенко, правозахисниця, посланниця толерантності ПРООН в Україні

Курс отримав належний гриф та рекомендований МОН до використання.

Зареєструватися на навчання можна вже зараз, перейшовши за посиланням: ed-era.com/hre

 

Пробне ЗНО: Оприлюднено відповіді і завдання з української мови і літератури

У розділі «Пробне ЗНО» розміщено правильні відповіді на завдання пробного тесту з української мови і літератури.

Відтак учасники, які брали участь у пробному тестуванні, зможуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів. Максимальна кількість балів, яку можна отримати, виконавши всі завдання, – 104, із них 20 балів за написання власного висловлення і 84 – за виконання завдань закритої форми.

Для тих, хто скористався сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО», результат пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів буде розміщено в персональному кабінеті учасника пробного тестування 22 березня.

Якщо учасник пробного ЗНО не скористався сервісом, він зможете самостійно визначити кількість набраних тестових балів за виконання пробного ЗНО з української мови і літератури. Зробити це можна за допомогою Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури та Схеми оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови пробного ЗНО 2019 року.

Пропонуємо ознайомитися з відеокоментарем до завдань тесту пробного ЗНО з української мови і літератури.