Daily Archives: Березень 21, 2019

За нове життя у ПУЕТі змагалася творча молодь Полтавщини

Полтавський університет економіки і торгівлі завжди відкритий до суспільних проектів, особливо для тих, що піклуються про молодь, майбутнє країни. Багаторазово університет ставав платформою для багатьох цікавих  соціально-культурних заходів. Нещодавно на його базі відбувся V Всеукраїнський конкурс-фестиваль учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя», присвячений Лесі Українці. Сердечно привітав юні обдарування з початком очних змагань ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, доктор історичних наук, професор Олексій Олексійович Нестуля.

Цього дня по-особливому вирувало життя у стінах університету, адже з різних куточків регіону до нього з’їхалось чимало творчих та натхненних юних обдарувань продемонструвати свої таланти. За інформацією організаторів заходу, на Регіональний (Полтавський) етап змагання зареєструвалося понад півтори тисячі учасників із майже всіх районів та містечок Полтавщини. Особливо активними були учні та студенти Полтави й Полтавського району, Кобеляцького, Решетилівського, Шишацького, Великобагачанського, Лубенського районів, міст Гадяча, Миргорода, Гребінки. Тільки в очній частині в Полтаві одночасно змагалися 528 конкурсантів.

Нагородження переможців Регіонального змагання проходило у номінаціях «твір», «науково-пошукова робота», «аудіовізуальний твір», «малюнок». Цього ж дня відбулося і відкрите учнівсько-студентське змагання з декламування, інсценувань, малюнку та вокалу. Були відзначені дипломами I ступеня — 51 переможець, відповідно II ступеня — 76, III ступеня — 68, подяками — 50 найкращих.

Роботи учасників змагання оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, художники, журналісти, актори, науковці, громадські діячі Полтавщини та України.

Паралельно журі конкурсу переглядало та оцінювало роботи (а їх було більше 4 тисяч!), що надійшли із 24 областей України, Криму, Італії, Молдови, Грузії, Норвегії та Росії.

Кожен конкурсант отримав сертифікат учасника та цікаву книгу, а переможці, крім дипломів і книг, наступного дня були нагороджені ще й поїздкою до Гадяцького історико-краєзнавчого музею, де ознайомилися з історією роду Драгоманових та традиційно продекламували вірші, заспівали пісні в музейній кімнаті Лесі Українки, відвідали будинок, де проживала її родина.

Варто відзначити, що фестиваль пройшов на високому рівні завдяки активній роботі оргкомітету конкурсу, до якого входили заслужений учитель України Тетяна Миколаївна Захарова та заступник декана факультету товарознавства торгівлі й маркетингу, кандидат економічних наук Ольга Дмитрівна Стефанюк.

21

За результатами відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» окремі переможці будуть запрошені 6 квітня до Чернівців для участі в гала-концерті та нагородження.

За інформацією прес-служби вишу

 

 

 

Про особливості  роботи державної виконавчої служби дізналися студенти ЛККЕіП

Викладач Львівського кооперативного коледжу економіки і права,  Леся Федак, спільно з Ігорем Шурготом, керівником Личаківького відділу Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції та Юрієм Соло, заступником начальника з питань державної виконавчої служби – начальником Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, провели відкрите заняття із студентами заочного відділу коледжу, спеціальності «Право», з дисципліни «Виконавче провадження» на тему: « Учасники виконавчого провадження. Загальні умови та порядок здійснення виконавчого провадження».

Мета заняття: ознайомлення із особливостями  роботи державної виконавчої служби, її завданнями та функціями.

На занятті студенти ознайомитись із роботою установи, основними завданнями та функціями  державної виконавчої служби, взнали  як організовується, забезпечується та контролюється примусове виконання рішень, як здійснюється державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про виконавче провадження тощо .

Окремо увагу було приділено проблемним аспектам діяльності державного виконавця, що виникають під час виконання рішень суду та інших органів державної влади та ознайомленню  з організаційно-розпорядчими документами виконавчої служби, порядком оформлення виконавчих справ.

Заняття проводилось за чітко розробленим планом. Подання матеріалу було   доступним для сприйняття студентами. Відчувався постійний взаємозв’язок з аудиторією. Студенти брали активну участь в обговоренні тем, наводили приклади з життя.

Слід відзначити професійно-практичну основу проведеного заняття. Воно повністю побудоване у відповідності до вимог, які ставить сучасна вища освіта до викладача. Основні положення обґрунтовувалися, обговорювалися.

У процесі обговорення заняття відзначено його практичну цінність, актуальність теми, дотримання повноти викладання програмного матеріалу, постійний міждисциплінарний зв’язок, використання виробничих, практичних ситуацій.

Викладач та студенти заочного відділення, щиро вдячні Ігору Шурготу та  Юрію Соло за  безпосередню участь та надану можливість проведення змістовного та цікавого  практичного заняття, за отримані нові практичні знання.

Матеріал підготував, Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

 

Подорож студентки Уманського НУС до Берліну за перемогу в конкурсі

Студентка факультету менеджменту Уманського НУС Крістіни Сухецької посіла 1 місце у конкурсі «Strategic development of agrarian sector – vision of the young Ukrainian specialists»!, який проводив «Німецько-український агрополітичний діалог» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Науково-методичного центру «Агроосвіта», а також Українського Національного Аграрного Форуму. І, як винагороду, переможниця отримала можливість взяти участь у фаховій поїздці до Берліну (Німеччина) у рамках тематики «Дигіталізація в сільському господарстві та аграрному управлінні – інтелектуальні рішення для майбутнього. Німецький досвід».

Учасники поїздки відвідали Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини, де ознайомилися з сучасним досвідом ведення ефективної політики у сфері сільського господарства, а також побували в університеті ім. Гумбольдта, де зустрілися з професорами Дітером Кіршке та Вольфганом Бокельманном. Під час подорожі учасники також мали можливість познайомитися та поспілкуватися з керівництвом Мінагрополітики України Ольгою Трофімцевою (заступником Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції).

Ключовою ж подією поїздки стало відвідання Міжнародного зеленого тижня у Берліні – найбільшої світової виставки продовольства, сільського господарства та садівництва, на якій виробники з усіх куточків світу представляли свою продукцію.

Колектив кафедри менеджменту Уманського НУС

Захопливий навколишній світ на весняних канікулах в ХПІ

НТУ «ХПІ» та Арсенал Ідей Україна / Простір ідей: Science & Museums запрошують школярів, батьків, вчителів провести весняні канікули з Політехом. З 25 по 30 березня викладачі, молоді вчені, студенти ХПІ представлять гостям Політеху рекордну кількість подій — 45 пізнавальних заходів. Це інтерактивні лекції, майстер-класи, воркшопи, досліди, бізнес-тренінги. Всі охочі зможуть взяти активну участь в експериментах, квестах, відвідати лабораторії вишу.

Дата: з 25 по 30 березня 2019 року.

Місце проведення: НТУ «ХПІ» (вул. Кирпичова, 2): Простір ідей: Science&Museum / Арсенал Ідей Україна (Електротехнічний корпус, 1 поверх), та інші локації вишу.

Участь у всіх заходах безкоштовна.

Більше інформації про заходи, час і місце їх проведення можна дізнатися на сайті, а також на сторінці НТУ «ХПІ» в Facebook.

Реєстрація великих груп відвідувачів і класів за телефонами: (099) 778-39-18; (063) 615-71-39; (063) 967-01-11

Розклад подій

Дата Час Подія
25 березня,

понеділок

10:00 – 11:00

 

11:00 – 12:00

 

12:00 – 13:00

13:00 – 14:00

 

14:00 – 15:00

 

15:00 – 16:00

16:00 – 17:00

 

Інтерактивна лекція «Епічна хімія: Food, Drug & Cosmetics»

Науково-популярна лекція «Подорож у Париж чи як робили Ейфелеву вежу»

Комп’ютерні технології в енергетиці

Лекція «Енергетика: світло та тепло для комфортного життя»

Інтерактивна гра: Управління проектами «Scrum Game»

Майстер-клас «Чарівний світ полімерів»

Інтерактив «Ливарне виробництво: ювеліри vs ливарники»

26 березня,

вівторок

10:00 – 11:00

 

11:00 – 12:00

11:00 – 12:00

 

 

12:00 – 13:00

12:00 – 13:00

 

12:30 – 14:00

 

13:00 – 14:00

14:00 – 15:00

 

15:00 – 16:00

 

16:00 – 17:00

Майстер-клас: «Дивовижна механіка рідини та газу»

«Небезпечний менеджер»

Лабораторіями Політеху: «Програмування в енергетиці» (місце — корпус ЕК, кафедра парогенераторобудування)

Тепловізори у сучасному житті

Лабораторіями Політеху: «Цікава електроніка» (місце — корпус ЕК кімн. 301)

Лабораторіями Політеху: «Накопичувачі енергії в техніці», (місце — корпус ГАК кімн. 216)

Інтерактив «Світ вуглецю»

Майстер-клас: «Міжнародний бізнес в стилі Fun!»

Інтерактивна лекція «Сонце — джерело світла та енергії»

Інтерактивна лекція «Кола»

27 березня,

середа

10:00 – 11:00

11:00 – 12:00

12:00 – 13:00

13:00 – 14:00

14:00 – 15:00

 

15:00 – 16:00

Інтерактивна лекція «Світ металів і сплавів»

Майстер-клас 3D друку «Друкуємо мрію»

Майстер-клас «Фізика це просто!»

Інтерактивна лекція «To vape or not to vape ?!?!»

Лекція + Демонстрація «Блискавка у повсякденному житті»

Майстер-клас «Ігрова анімація»

28 березня,

четвер

10:00 – 11:00

 

11:00 – 12:00

12:00 – 13:00

 

12:00 – 13:00

 

 

13:00 – 14:00

13:00 – 14:00

 

 

14:00 – 15:00

 

14:00 – 15:00

 

14:00 – 15:00

 

 

15:00 – 16:00

Лекція «Небезпечна ситуація в туристичному поході»

Майстер-клас «Секрети лідерства»

Лекція «Організація підприємства та бухгалтерського обліку»

Лабораторіями Політеху: «Електромашинна віртуальна 3D лабораторія» (місце — корпус ЕК, кімн. 113)

Майстер-клас «Пізнавальна мехатроніка»

Лабораторіями Політеху: «Поговоримо з ALEXA (Amazon): інформаційно-аналітичні технології» (місце — корпус У2, кімн. 517)

Дослідження якості питної води та продуктів харчування

Лабораторіями Політеху: «Майстер-клас з 3D моделювання» (місце — корпус У2, кімн. 208)

Лабораторіями Політеху: «Електромашинна віртуальна 3Д лабораторія» (місце — корпус ЕК, кімн. 113)

Майстер-клас «Податковий марафон»

29 березня,

п’ятниця

10:00 – 11:00

11:00 – 12:00

 

12:00 – 13:00

 

12:00 – 14:00

 

13:00 – 14:00

14:00 – 15:00

 

15:00 – 16:00

16:00 – 17:30

 

 

16:00 – 17:00

16:00 – 17:00

 

 

17:00 – 18:00

Майстер-клас «Легкий вступ в Arduino»

Інтерактивна лекція «Студентські мандрівки Європою»

Бізнес-тренінг «Як завоювати глядача за допомогою реклами»

Лабораторіями Політеху: «Майстер-клас з 3D моделювання» (місце — корпус У2, кімн. 208)

Майстер-клас «Марципан»

Лекція з демонстраціями «Високі напруги в повсякденному житті»

Демонстрація «Пасивний будинок»

Лабораторіями Політеху: «Секрети програмування С++» (місце — корпус ЕК, кімн. 125)

«Гідроенергетика: просто про складне»

Лабораторіями Політеху: «Поговоримо з ALEXA (Amazon): інформаційно-аналітичні технології» (місце — корпус У2, кімн. 517)

Соціологічний квест «Боротьба з темними силами»

30

березня,

субота

11:00 – 15:00 Ігротека: граємо в настільні ігри

 

 

Вступ 2019: Як правильно обрати ВНЗ та спеціальність

Як обрати якісну вищу освіту, щоб вона стала гарною основою для розвитку та вигідною інвестицією в майбутнє? Міністерство освіти і науки та аналітичний центр CEDOS підготували поради для вступників про вибір університету та спеціальності. Вони були опубліковані  20 березня 2019 року, за цим посиланням: https://cedos.org.ua/vybir
«Тенденції останніх років, на жаль, засвідчують, що нерідко вступники обирають популярні, модні спеціальності та виші, при цьому навіть не знаючи, що конкретно вивчатимуть там, які матимуть перспективи, чи будуть потім затребувані на ринку праці тощо. Потім ми отримуємо випускників ЗВО, для яких елементарно не вистачає робочих місць, і вони мають перекваліфіковуватися під потрібний на ринку фах. Звісно, цьому є низка причин, і одна з них, що вступники елементарно не розуміють, як зробити свідомий вибір. Розміщена інформація має допомогти їм у цьому», – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Рекомендації зроблені в цікавому форматі – це чекліст з коментарями. Ви можете ознайомитися з кожним пунктом, відзначити ті поради, якими скористаєтеся під час вибору навчання, та подивитися результат. Система відповість, чи буде ваша інвестиція в навчання вигідною.
«Можу одразу зробити спойлер: чим більше відміток ви поставите, тим вигіднішим буде вкладення. І тут не йдеться лише про оплату за навчання, на яке витрачаєте кошти ви самі або держава. Насамперед, доки ви вчитеся, ви щомісяця втрачаєте ту зарплату, яку могли б отримувати, якби пішли працювати одразу після школи або відучившись у технікумі. Саме тому дуже важливо, щоб обрана вами вища освіта була якісною. Тоді вона дозволить «відбити» зроблену інвестицію», – зауважив директор CEDOS Єгор Стадний.
Чекліст складається з 3 блоків:
  • Вибір спеціальності: чому важливо перевіряти прохідний та середній бал минулого року, ознайомитися зі змістом програми тощо.
  • Вибір університету: про що запитати нинішніх студентів/студенток вишу, які прохідні бали мають бути в закладі тощо.
  • За кордоном: на які чинники треба зважати, якщо ви вирішили здобувати вищу освіту за межами України.
Довідково: Матеріали розроблені в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
Думки та позиції, викладені у матеріалі, є позицією авторів і не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).
Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України
Фото: radiosvoboda.org