Daily Archives: Березень 27, 2019

У ВНТУ вдесяте відбувається ярмарок кар’єри

Днями у Вінницькому національному технічному університеті з 9:00 до 15:00 у холі навчального корпусу №2 традиційний Ярмарок Кар’єри 2019. Зорганізовує його найкрутіша студентська організація BEST Vinnytsia

Ярмарок Кар’єри – це щорічна виставка вакансій провідних компаній Вінниці та України, яку організовує Вінницький осередок Ради технічних університетів Європи — BEST (Board of European Students of Technology).

Старт ярмаркуванню у ВНТУ сьогодні дали доктори технічних наук, професори — ректор вишу Володимир Грабко і перший проректор Олександр Васілевський, а також проректор з виховної роботи університету Анна Писклярова, кандидат технічних наук, доцент.

Нині кілька десятків провідних компаній Вінниці й України шукають майбутніх співробітників на Ярмарку кар’єри-2019. Спектр їх діяльності є надзвичайно широкий, тож, ярмаркувати з користю і знайти роботу мрії можуть і найвибагливіші юні спеціалісти.

Студенти мають змогу особисто спілкуватися з менеджерами й айчарами працедавців, пропустивши тести, телефонні й скайп інтерв’ю. А потому побувати на презентації компанії, яка зацікавила.

Ще напередодні дійства зацікавлені в роботі студенти мали змогу через інтернет заповнити резюме, яке організатори тепер поширюють між роботодавцями-учасниками Ярмарку кар’єри 2019. Тицьнувши сюди http://goo.gl/E8QwLy , можна заповнити своє CV прямо зараз.

Студент ВНТУ Богдан Примаковський влаштувався на роботу Python-розробником в SteelKiwi саме завдяки Ярмарку Кар’єри ще три роки тому.

«Моя історія почалась позаторік навесні, коли почав активно шукати роботу в сфері ІТ, – каже Богдан. – Для людини без досвіду роботи в індустрії це доволі складно. Пошук вакансій на DOU та інших тематичних порталах, розробка однотипних тестових завдань та типові співбесіди безжально гасили амбіції. Аж ось я потрапив на Ярмарок Кар’єри 2016. Саме тут я знайшов компанію SteelKiwi, яка дала мені шанс проявити себе як розробник програмного забезпечення. Нині я маю майже два роки безцінного досвіду розробки разом зі своєю dream team та декілька крутих проектів».

Під час «Ярмарку Кар’єри» проходитиме квест. Усі, хто виконає його завдання, отримає приємні подарунки.

Призи розігрувались і на «розігрів» — ще до Ярмарку на офіційній сторінці BEST Vinnytsia у Instagram своїх власників учора знайшли

▪️Фітнес-трекер Xiaomi Mi Band 3 від Playtika;
▪️2 абонементи на команду з 4-х осіб у квест-кімнату «Ізоляція»;
▪️5 добових абонементів від креативного простору «Артинов»;
▪️5 місячних абонементів від Babaev Gym.

Лайфхак від BEST — Краще здобути фаховий досвід в студентські роки. Починайте працювати якомога раніше. Слід робити багато спроб, і одна з них таке буде успішною!

За інформацією прес-центру ВНТУ

Для інтеграції української науки до світового та європейського простору треба створити умови

Для інтеграції української науки до світового та європейського простору треба створити умови, щоб наші вчені і результати їх досліджень були доступні для міжнародної спільноти. Зараз МОН готує та вже впроваджує низку ініціатив з «відкритої науки», одночасно надаючи підтримку для роботи з ними. Про це зазначив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час відкриття першого в Україні семінару «Crossref LIVE Kyiv» 26 березня 2019 року в бібліотеці КПІ.

Приміром, близько року тому було змінено вимоги до наукових фахових видань України. Щоб входити до відповідного переліку, редакції видань мають присвоювати кожному опублікованому матеріалу міжнародний цифровий ідентифікатор DOI (Digital Object Identifier). Саме його наявність робить наукову публікацію видимою для професійних пошукових систем. Це дозволяє науковцям з усього світу легше знаходити її та відстежувати цитування.

«В Україні послугами з присвоєння ідентифікатора DOI здебільшого користуються від агентства Crossref. Торік ми підписали меморандум з цією організацією, щоб спільно допомагати видавництвам у впровадженні ініціативи з присвоєння міжнародних ідентифікаторів.  І ось зараз ми проводимо перший семінар, де близько 200 представників видавництв з усієї України дізнаються про особливості присвоєння DOI, чим він допомагає виданню та автору публікації, чим корисний для наукових бібліотек тощо. Учасники можуть напряму поспілкуватися з представниками Crossref та поставити їм запитання. Цей семінар також допоможе ідентифікувати нового гравця в надання публікаційних послуг – наукові бібліотеки університетів», – пояснив Дмитро Чеберкус.
наука Надрукувати

Він додав, що інформаційна підтримка є одним з напрямів співпраці між МОН та Crossref. Не менш важливою є також взаємодія у межах програми Cited-by, яка допомагає видавцям з’ясувати, хто процитував публікації у їхньому журналі та підраховує кількість цих цитувань. На базі цієї програми Crossref зараз якраз створюється український відкритий індекс наукового цитування.

 

МОН планує змінити ліцензійні умови на підготовку іноземних студентів

До кінця року МОН планує внести зміни у Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності, зокрема, щодо вимог до підготовки іноземців та осіб без громадянства. Так, буде прибрано низку бюрократичних процедур для отримання ліцензії, однак  вимоги до якості освітніх послуг стануть вищими. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич сьогодні, 26 березня 2019 року, під час Другого українського форуму міжнародної освіти.

“У чинних Ліцензійних умовах прописано, що підготовка іноземних студентів ліцензується за кожною спеціальністю окремо. Тобто якщо виш має кілька десятків спеціальностей і хоче за кожною з них проводити навчання іноземців, він має готувати пакет документів за кожним напрямом. Як наслідок, ми маємо багато нарікань від закладів щодо того, що їм доводиться витрачати багато часу і ресурсів на підготовку документів, інформація в яких часто дублюється. Тому в змінах до Ліцензійних умов ми пропонуємо закладам отримувати одну, окрему ліцензію, на підготовку іноземних студентів. Вона має видаватися тільки за акредитованими спеціальностями”, – зазначив Юрій Рашкевич.
іноземним студентамліцензування Надрукувати

Разом з тим у проекті змін прописані нові вимоги до фахівців підрозділу, який відповідає за роботу з іноземцями у виші. Приміром, штат такого підрозділу має складатися виключно із працівників, які володіють англійською або французькою мовою на рівні не нижче В1. Крім того, раніше до повноважень підрозділу входило тільки оформлення запрошень на навчання та забезпечення перебування іноземців в Україні на законних підставах. Зараз же у проекті документа передбачені такі обов’язки, як оформлення посвідки на тимчасове проживання, реєстрація місця проживання, інформування та надання консультацій з поточних питань.

Нині проект документа вже пройшов громадське обговорення. Звіт за його результатами буде розміщений на сайті МОН.

Нагадаємо, що Міністр освіти і науки Лілія Гриневич анонсувала посилення вимог до фірм-посередників, які співпрацюють з українськими вишами для залучення іноземних студентів на навчання.