Daily Archives: Березень 28, 2019

Кличко вручив 24 квартири дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

 Мер Києва Віталій Кличко вручив сертифікати на 24 квартири дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

“Сьогодні ми зібралися з приємного приводу. І заради доброї справи для дітей, які потребують нашої підтримки, любові, віри в них, –  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми вручаємо 24 сертифікати на отримання житла в  будинках по вулиці Метрологічній, 60 та 62”, – сказав Кличко.

Однокімнатні квартири, сертифікати на які вручив мер, знаходяться у новобудовах і вже готові до заселення.

За словами Кличка, на кінець 2018 року на позачерговому квартирному обліку в столиці перебувало 383 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За останніх два роки за кошти міського бюджету було придбано 107 квартир для цієї категорії.

“Це дозволить значно поліпшити ситуацію. Оскільки до цього щорічно в середньому не більше 5 дітей мали можливість реалізувати своє право на житло”, – наголосив Віталій Кличко.

Тільки в 2018 році з міського бюджету виділили майже 77 млн грн, на які придбали 87 квартир для дітей. Ще 12 квартир минулого року купили за кошти державної субвенції місту Києву. Квартири вже передали районним адміністраціям столиці для подальшого розподілу. В порядку введення новобудов в експлуатацію діти-сироти, які перебувають на пільговому квартобліку, будуть отримувати ордери на ці квартири.

У 2019 році на відповідні потреби в бюджеті міста передбачено 50  млн грн. Ще 14 млн грн. – за рахунок державної субвенції місцевим бюджетам.

“Питання забезпечення житлом дітей-сиріт і надалі буде  в центрі уваги міської влади. І найближчими  роками ми плануємо  повністю ліквідувати чергу на отримання житла для цієї категорії киян. Наше завдання, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування отримували житло відразу після виходу в самостійне доросле життя”, – зазначив мер столиці.

 

Солодкий дарунок до ювілею рідного університету

Цього року Уманський національний університет садівництва відзначає свій 175-річний ювілей. І з нагоди цієї поважної дати своєрідний подарунок рідному навчальному закладу зробили викладачі та студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, провівши майстер-клас із виготовлення шоколадних трюфелів.


На відкритому майстер-класі студенти кафедри та викладачі мали змогу познайомитись з видами шоколадних цукерок, які не тільки гарно виглядають на столі та радують своїм чудовим смаком, але ще й легко готуються в домашніх умовах. І це прекрасне у всіх розуміннях чудо називається шоколадним трюфелем.
Захоплюючий процес створення шоколадного дива охопив всіх, а дегустація виготовлених цукерок була на найвищому рівні!

За матеріалами Прес-центру Уманського НУС

Пробне ЗНО: Оприлюднено правильні відповіді до тестів з десяти предметів

У розділі «Пробне ЗНО» розміщено тестові зошити з історії України, математики, біології, географії, хімії, фізики, англійської, німецької, французької, іспанської мов і правильні відповіді до них. Інформує прес-служба УЦОЯО.

Відтак учасники, які брали участь у пробному тестуванні, зможуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна отримати, виконавши всі завдання, така:

 історія України 94  географія 94  англійська, німецька,  французька, іспанська  мови  
  математика 62  хімія 80 72
 біологія 80  фізика 60  

Нагадаємо, що 23 березня кожен зареєстрований учасник мав можливість пройти тест з одного навчального предмета.

Тести з іноземних мов містили частину «Розуміння мови на слух», яка передбачала прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань. Аудіофайли із цими завданнями пробного ЗНО з англійськоїнімецькоїфранцузькоїіспанської мов розміщено у розділі «Пробне ЗНО». Пропонуємо ознайомитися з ними.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти разом із компанією Be smart підготували відеокоментарі до завдань тестів пробного ЗНО з історії України, математики, біології, географії, хімії, фізики.

Для тих, хто скористався сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО», 29 березня в персональному кабінеті учасника пробного тестування буде розміщена інформація про кількість набраних балів за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів.  Якщо учасник не скористався сервісом, він зможете самостійно визначити кількість набраних тестових балів за виконання тесту пробного ЗНО з певного предмета.

Державна служба якості освіти відкрила вакансії керівників територіальних управлінь

Оголошено конкурс на 50 керівних посад у територіальних органах служби.
Шукають начальників управлінь та заступників у 24 областях та Києві.

Подати документи на конкурс можна до 9 квітня.

Більше інформації про конкурс та вимоги до кандидатів: https://bit.ly/2UbgBox

 

Участь викладачів  ЖНАЕУ у Міжнародній конференції «Технічний прогрес в АПВ»

 У Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка протягом 21-22 березня  проходила Міжнародна науково-практична конференція «Технічний прогрес в АПВ», у роботі якої брали участь 32  заклади вищої освіти та організації, серед яких представники України, Білорусі та Туркменістану.

Мета конференції – узагальнення міжнародного та вітчизняного досвіду з дослідження, розроблення й впровадження конкурентоспроможних, ресурсозберігаючих технологій та технічних засобів для інноваційного розвитку аграрної галузі України.

На конференцію надано матеріали 267 доповідей на найбільш актуальні теми сучасного агропромислового виробництва.

Захід відвідали викладачі кафедри  машиновикористання та сервісу технологічних систем Житомирського національного агроекологічного університету.

Проблематика Міжнародної науково-практичної конференції «Технічний прогрес в АПВ включала 7 напрямів, згідно яких працювали  відповідні секції.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

Студенти та школярі отримають доступ до платформ, де зможуть реалізувати соціальний або освітній проект

Українські студенти та школярі отримують більший доступ до платформ, де вони можуть реалізувати соціальний або освітній проект. Такою, зокрема, є програма “Відкривай Україну”, де учасники втілюють ідеї на рівні закладу, а далі – міста. Для підтримки таких активностей Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підписала Меморандум з очільником Фундації “З країни в Україну” Денисом Блощинським  27 березня 2019 року, в Києві.

“Ми бачимо значні перспективи у співпраці з вашою організацією, адже ви безпосередньо спілкуєтесь з великою кількістю учнів, учителів і, наскільки мені відомо, плануєте розширювати комунікацію з батьками. Ваша діяльність суголосна концепції реформи Нова українська школа, і ми бачимо свій обов’язок у тому, щоб підтримувати такі ініціативи”, – зазначила Лілія Гриневич.

Так, Фундація “З країни в Україну” має досвід проведення проекту “Відкривай Україну” серед учнів 7-11 класів. Для участі діти об’єднуються у команди та працюють над спільним проектом. Він має вирішувати локальну проблему школи, а його результати мають бути вимірювальними. У наступному – міському – етапі школярі вирішують вже більш масштабне завдання, яке покращило б життя містян. Під час всеукраїнського фіналу учасники з різних регіонів країни обмінюються досвідом та дізнаються про інфраструктури інших міст.

В основі проекту лежить гейміфікована платформа. Це робить процес досягнення результатів інтерактивним та захопливим для дітей.

“Ми підтримуємо той напрям змін в освіті, що сьогодні впроваджується МОН, тому хочемо долучитися до цього процесу і бути корисними там, де зможемо. Розпочаті зміни настільки комплексні, що часто сигнал не досить коректно доходить до вчителів, батьків та учнів, і, думаю, важливо, щоб працюючи в межах власного проекту ми могли допомогти ідеям Нової школи бути краще зрозумілими і доступними спільноті”, – додав Денис Блощинський.

Підписаний Меморандум, зокрема, передбачає, що партнери мають створювати сприятливі умови для співпраці бізнесу, державних установ та громадськості. Така взаємодія має спрямовуватися на розвиток освітніх та соціальних ініціатив.