Daily Archives: 02/04/2019

Стажування майстрів виробничого навчання будівельних професій

29 березня 2019 року завершили стажування педагогічні працівники ЗП(ПТ)О на базі Навчально-практичного центру сучасних будівельних технологій та матеріалів ТзОВ «Снєжка-Україна» ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти».

Відповідно до програми стажування теоретична частина передбачала ознайомлення з новими  технологіями та сучасними будівельними матеріалами. Стажувальники практично відпрацювали вправи з використання нових матеріалів «Снєжка» («Sniezka PLATINIUM», «Magnat», «Sniezka», «Acryl-Putz») для опорядження поверхонь.

Підвищення професійної майстерності педагогів відбувалося шляхом освоєння нових компетенцій з професії, а саме: практичного нанесення  шпаклівки Acryl-Putz ST10 і полімерної грунтовки Acryl-Putz GU40 (2 в 1). Навчально-практичний центр забезпечив учасникам стажування організаційний супровід, надав сучасні інструменти та всі необхідні матеріали для виконання робіт.

Стажування пройшли 5 майстрів виробничого навчання з професій маляр, штукатур із 3 закладів професійної освіти: ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти», Хустського професійного ліцею.

Під час стажування педагогічні працівники опанували також програму семінару-практикуму «Новітні технології та сучасні матеріали в будівництві» та відвідали майстер-класи по нанесенню будівельних матеріалів на поверхні, декоруванню поверхонь, створенню фактурного декору.

За результатами навчання слухачі отримали довідки встановленого зразка про успішне проходження стажування. А по завершенню семінару-практикуму педагогам були вручені сертифікати про вивчення сучасних виробничих технологій.

Повідомляє Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області

 

 

Фахівець з американської жестової мови Мішель Фріз побував у Київському коледжі легкої промисловості

У рамках співпраці Коледжу Санта Фе (штат Флорида, США) та Київського коледжу легкої промисловості у березні візит в Україну здійснила фахівець з американської жестової мови, професор кафедри гуманітарних та іноземних мов Коледжу Санта Фе – Мішель Фріз.

Зокрема, під час візиту Мішель зустрілася з заступником Міністра культури України Юрієм Рибачуком, де вони обговорили проект Закону України «Про українську жестову мову», та з першим заступником Міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм, де учасники обмінлись досвідом у питаннях особливостей впровадження інклюзивної освіти у системі коледжів. Цікавим та пізнавальним було знайомство американського фахівця з роботою Центрального правління Всеукраїнської громадської організації «Українське товариство глухих» та відвідування Навчально-відновлювального центру Українського товариства глухих у Пущі-Водиці.

У Київському коледжі легкої промисловості гостя ознайомилась з особливостями  інклюзивного навчання у даному закладі освіти. Під час відкритого діалогу на тему: «Інклюзія в суспільстві. Освіта осіб з порушеннями слуху. Досвід Америки» було обговорено ряд питань стосовно підготовки студентів з порушеннями слуху в закладах освіти України та Америки, учасники поділились досвідом теоретичної та практичної підготовки молоді, особливостями роботи перекладачів жестової мови. Мішель Фріз розповіла, що навчанню молоді з порушеннями слуху, зокрема, жестовій мові, в Америці приділяється велика увага, адже саме жестова мова займає четверте місце за рівнем практичного застосування (у США налічується 38 млн. осіб з порушенням слуху). Американська колега поділилася своїми враженнями від побаченого та акцентувала увагу на тому, що Коледж є одним з унікальних навчальних закладів світу, де поруч навчаються чуючі та нечуючі студенти упродовж 60 років.

Фахівець ознайомилася з роботою Об’єднання перекладачів жестової мови Коледжу та специфікою підготовки студентів з порушеннями слуху на технологічному факультеті; відвідала відкрите заняття «Українська жестова мова»; провела робочу нараду з викладачами української жестової мови та культури глухих.

Пізнавальним було відвідування Спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 9 міста Києва для дітей зі зниженим слухом. Під час зустрічей з педагогами та школярами було обговорено багато важливих освітніх питань та перспективи співпраці спеціальних шкіл з навчальними закладами фахової освіти.

Мішель Фріз ознайомилась з роботою відділу навчання та лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України та Громадської організації «Об’єднання нечуючих педагогів», де був проведений Міжнародний науково-практичний семінар: «Доступний освітній простір для дітей глухих та слабочуючих».

Цікавими для наших співвітчизників стали презентації Мішель Фріз про американську культуру та історію глухих, особливості навчання глухих в Америці та роботу перекладачів жестової мови.

Фінальним акордом візиту стало відвідування Культурного центру УТОГ міста Києва, круглий стіл на тему: «Культура глухих в Україні та Америці. Історія та сучасність» та  вистава театру міміки і жесту «Райдуга».

Що впливає на успішність четвертокласників?

Результатам аналізу даних, отриманих за підсумками тестування й анкетування четвертокласників та анкетування вчителів, присвячено четверту частину звіту моніторингового дослідження початкової школи. Повідомляє прес-служба УЦОЯО.

У цій частині Ви дізнаєтеся, як освітній контекст впливає на успішність випускників початкової школи в оволодінні математичною та читацькою компетентностями.

За підсумками аналізу встановлено, що на середній бал четвертокласників із читання й математики найпосутніше впливають такі чинники, як: середовище, де навчається учень, культурний і матеріальний статус його родини, зацікавленість і активність батьків у навчанні дитини, а також деякі індивідуальні характеристики самих учнів.

Рекомендуємо детальше ознайомитися з Частиною ІV Звіту про результати першого циклу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Передумови й результати навчання» за посиланням.

02

Відбулась ХІІ обласна науково-пошукова конференція «Знати – щоб жити»

Сучасний світ потребує спеціалістів не тільки з потужнім багажем знань, але й схильних до прийняття неординарних, креативних рішень, здатних до пошуку, експерименту, творчого підходу до поставленої проблеми.

Доброю традицією стало проведення Львівським обласним методичним об’єднанням викладачів хімії, біології та екології ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівщини,  обласної науково-пошукової конференції серед студентів вищих навчальних закладів І-II рівнів акредитації «Світ навколо нас».  Такі  заходи щороку проводяться у різних ВНЗ І-II рівнів акредитації,  що дає можливість учасникам процесу ознайомитись з матеріальною базою, традиціями, досягненнями, напрямами та спеціальностями підготовки спеціалістів відповідного закладу, сприяє поширенню одержаної інформації серед однолітків, друзів, родичів тощо. Таким чином учасники конференції стають одним з основних джерел професійної орієнтації молоді.

Цей рік не став винятком, нещодавно на базі Відокремленого структурного підрозділу Львівського автомобільно-дорожнього коледжу Національного університету «Львівська політехніка» відбулась ХІІ обласна науково-пошукова конференція під гаслом: «Знати – щоб жити».

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: Михайло Брегін – директор ВСП Львівський автомобільно-дорожній коледж НУ « Львівська політехніка», Вікторія Телюк – голова методичного об’єднання викладачів хімії, біології та екології та інші, які у своїх промовах привітали учасників конференції та побажали їм здоров’я, гарного настрою, плідної роботи та невичерпного натхнення у науковому пошуку.

Мета наукового заходу – можливість всебічно розкрити творчий потенціал студента, популяризація наукових знань та пропаганда досвіду студентської дослідної роботи, залучення студентства до наукової діяльності, стимулювання творчої діяльності студентської молоді, обмін досвідом та ідеями між молодими науковцями. З доповідями виступили 42 учасники з закладів вищої освіти Львівщини. Було представлено 17 науково-пошукових робіт у таких номінаціях: «Популяризація здорового способу життя», «Творчий підхід до вирішення екологічних проблем», «Пошуково-дослідницька робота», «Формування екологічних компетентностей у процесі становлення майбутніх фахівців», «Актуальні проблеми сьогодення». Майбутні науковці яскраво й успішно презентували результати своїх наукових досліджень ретельно підготовленими мультимедійними презентаціями. Доповіді учасників заходу були актуальні, цікаві та змістовні. Зміст доповідей відображає високу якість підготовки студентів науковими керівниками.

Львівський кооперативний коледж економіки і права представили студентки спеціальності «Право» Зоряна та Марія Палюх (наукові керівники – викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, викладачі вищої категорії Людмила Плугіна та Олександра Андрущак).

Марія Палюх, представила аудиторії своє дослідження на тему: «Побутова хімія як сучасна  екологічна проблема людства» В своїй роботі  Марія Палюх, не тільки ознайомила присутніх  із сучасними дослідженнями споживання мийних засобів в Україні, а й розповіла про дослідження ринку миючих засобів і їх впливу на довкілля свого регіону проживання -Яворівщини. Наголошено на тому, що стан водойм Яворівщини  має високий ступінь забруднення, через синтетичні поверхнево-активні речовини та фосфати, які вважаються основними забруднювачами вод. Щоб покращити екологічний стан водойм Яворівщини , на  думку Марії Палюх  потрібне: очищення стічних вод, зменшення використання фосфатів населенням в миючих засобах; розробляти менш шкідливі види фосфатів, зменшити евтрофікацію (заростання, заболочування) водойм.

В рамках проведення конференції відбувся конкурс науково-пошукових студентських робіт об’єднаних гаслом «Недостатньо тільки отримати знання; їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати; треба діяти» (Йоганн Вольфганг фон Гете).

Зоряна Палюх, представила  на конкурс дослідження на тему: « Друге життя вторинної сировини» (наукові керівники – Людмила Плугіна та Олександра Андрущак).

За результатами оцінювання робіт  незалежною експертною комісією,  Зоряна Палюх, отримала  почесне  II місце.

Традиційно під час конференції проводився конкурс виробів на тему «Друге життя вторинної сировини», де студенти презентували своє творче бачення перевтіленню використаних речей.

Голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Львівського кооперативного коледжу економіки і права Олена Маньків зауважила: «…Ми вдячні за чудову нагоду взяти участь у проведенні конференції «Світ навколо нас»  та   конкурсі науково-пошукових студентських робіт. Дані заходи, без сумніву, збагатили усіх нас новим досвідом та є дуже актуальними на сьогоднішній час. Конференція була організована бездоганно: все продумано, чітко, виважено. З приємністю констатуємо, що колеги виконують важливу місію – активно залучають молодь до науки. Сподіваємося, що традиція проведення таких заходів збережеться і надалі…».

За результатами конференції учасники отримали сертифікати, а переможцям конкурсу науково-пошукових робіт вручили грамоти та подарунки. Студентське самоврядування коледжу та одногрупники пишаються результатами сестер Палюх, адміністрація дякує наставникам – викладачам Людмилі Плугіній та Олександрі Андрущак – за гідну підготовку учасниць у обласній науково-пошуковій конференції серед студентів вищих навчальних закладів І-II рівнів акредитації «Світ навколо нас»  та   конкурсі науково-пошукових студентських робіт, Зоряни та Марії Палюх. Сподіваємося, що ця конференція – перша сходинка до успіху.

 

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

Обираючи професію, обираєш своє майбутнє: у ЛККЕіП відбувся День відкритих дверей

Вибір фаху – не просте завдання, яке потрібно вирішити, щоб у майбутньому бути корисними суспільству і потрібними в рідній Україні. У ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» відбувся День відкритих дверей на якому була можливість визначитися зі своїм майбутнім та знайти однодумців.

Метою заходу – ознайомлення зі спеціальностями, за якими готує фахівців кооперативний коледж, його навчально-матеріальною базою та надання допомоги випускнику школи у виборі майбутньої професії.  Представники адміністрації коледжу привітали гостей, розповіли про важливість правильного вибору майбутньої професії, побажали вдалого вибору фаху. Відвідувачам було   запропоновано цілу низку різноманітних ознайомчих заходів: презентація спеціальностей навчального закладу, зустрічі з школярами, демонстрація рекламного відеоролику про коледж тощо.

Індивідуальний підхід до кожного абітурієнта – особливість профорієнтаційної роботи  Львівського кооперативного коледжу економіки і права. Організатори заходу зробили основний акцент на те, щоб присутні отримали максимум корисної інформації .

Абітурієнти та гості свята мали змогу ознайомитися з історією становлення навчального закладу та  його сьогоденням, з матеріально-технічною базою, з особливостями навчання у коледжі, відомими випускниками, особливостями організації практик і стажувань, можливостей працевлаштування за обраним фахом, побачити презентаційні роботи майбутніх фахівців тощо.

Про перебіг навчального процесу, основні обов’язки студента, умови проживання у гуртожитках, організацію студентського самоврядування, дозвілля і відпочинку розповідали присутнім голови циклових комісій, відповідальний секретар приймальної комісії та голова студентського самоврядування.

Зокрема, абітурієнти довідались, що студенти коледжу забезпечуються  гуртожитком, а випускникам надається право продовження навчання у вищих навчальних закладах м. Львова та України за профілем здобутої спеціальності та скороченим терміном.

Майбутні студенти запитували про особливості цьогорічного вступу, які необхідно документи для вступу в коледж, ставили інші запитання, які стосувались навчального процесу у виші.

Гості були приємно вражені атмосферою, яка панує в навчальному закладі: комфортні умови навчання, сучасна навчально-матеріальна база, цікаве студентське життя.

У ході зустрічі абітурієнти змогли поринути в атмосферу студентства, дізнатися про ті цікавинки, які чекають на кожного, хто носить горде звання студента. Навчальний заклад перетворився на місце чарівних подій, гості  мали змогу взяти участь у майстер-класі, який організували викладачі циклової комісії готельно-ресторанної справи та харчових технологій

Організатори заходу сподіваються, що  надана інформація допоможе гостям краще визначитися зі своєю майбутньою професією, правильно обрати напрям діяльності. Відтак, День відкритих дверей у коледжі – один з днів, який запам’ятається і викладачам, і майбутнім абітурієнтам, більшість з яких, неодмінно ще раз завітають у навчальний заклад, уже в якості студентів коледжу.

З інформацією щодо умов вступу на навчання , можна ознайомитися на сайті коледжу: http://www.ccej.lviv.ua, або за адресом: м. Львів, вул. Клепарівська, 11 (район церкви св. Анни). Тел. для довідок: (032) 233-31-35, 233-31-41, 233-33-88.

 

   Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

 

Перемога студентських проектів команди ПУЕТ у конкурсі міськради

На виконання міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 роки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому провело конкурс проектів спільних заходів із дитячими, молодіжними громадськими організаціями, студентською радою м. Полтава, органами студентського самоврядування закладів вищої освіти на 2019 рік. З-поміж 23 учасників, які виявили бажання брати участь у конкурсі, нещодавно визначили переможців.

– Серед запропонованих проектів такі, що стосуються підвищення рівня громадянської активності дітей та молоді, пропаганди здорового способу життя, формування та підвищення рівня правової освіти і культури, підтримки і розвитку творчого, інтелектуального потенціалу дітей, молоді, в тому числі, молоді з особливими потребами, організації змістовного молодіжного дозвілля – наголосила на цьому на початку засідання Голова конкурсної комісії, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому м. Полтава Олена Бабенко.

Обсяг бюджетного фінансування на реалізацію проектів спільних заходів управління та дитячих, молодіжних громадських організацій, їх спілок, Студентської ради м. Полтава, органів студентського самоврядування закладів вищої освіти складає 300 тисяч гривень.

Серед 21 відібраного  почесним журі проекту перемогли два студентської ради Полтавського університету економіки і торгівлі:

Workshop «StudGo Leaders». Проект спрямований на розвиток лідерських якостей серед студентської молоді нашого міста, що сприятиме підвищенню її функціональної активності та ефективному функціонуванню, а також умінню працювати в команді та вирішувати актуальні проблеми молоді.

Фестиваль соціальної реклами «Feel the world». Актуальність проекту полягає у підвищенні загальної культури студентської та учнівської молоді, формуванні власного погляду на соціальні проблеми молодого покоління, розумінні та правильному трактуванні сучасних проблем українського суспільства.

– Тут зібралися дійсно активні, креативні, творчі люди, ті хто хоче жити в Полтаві, яка розвивається. Переконана, кожен з представлених проектів – вартий уваги та того, щоби бути реалізованим. Бажаю, щоби перемогли кращі з кращих.

Тож побажаємо й надалі впевнено втілювати свої мрії! Мрійте про велике! Dream big!

 

Інформує прес-служба ПУЕТ

Юні кияни перемогли у Пекінському міжнародному конкурсі юнацької наукової творчості

П`ятеро вихованців Київської МАН та Київського Палацу дітей та юнацтва отримали одне «золото» і чотири «срібла» на 39-му Пекінському міжнародному конкурсі юнацької наукової творчості.

Уже друге десятиріччя поспіль Київська Мала академія наук підримує участь українських школярів в одному з провідних за масштабністю, творчою спрямованістю, науковим рівнем міжнародних заходів – конкурсі юнацької науково-технічної творчості, який щорічно проводиться у Пекіні. Починаючи з 2007 року вихованці Академії отримують найвищі нагороди за свої роботи та дослідження. Всього за цей час було отримано 28 золотих і 11 срібних медалей.

Цього року золотим призером стала Гудзенко Єлизавета, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Печерського району міста Києва, член секції екології Київської МАН, яка підготувала авторську розробку «Радіопротекторна дія меланінових пігментів базідоміцетів на кровотворну систему ссавців».

Срібні медалі отримали:

● Жерносєков Mикита – учень 11-го класу спеціалізованої школи № 148 Дніпровського району міста Києва, дійсний член Київської МАН, член гуртка біохімії КПДЮ, який представив авторську розробку «Вплив калексерену С-145 на згортання крові»;

● Безпалько Віктор – учень 9-го класу гімназії № 59 ім. О.М. Бойченка Голосіївського району міста Києва, член секції «Екологія тваринного світу (зоологія, зоотехнія та ветеринарія)» та секції «Зоологія, ботаніка» Київської МАН, який разом із Бурановим Владиславом підготував авторську розробку «Локалізація і функціональна роль резіліну в складчастих волокнах крил оси»;

● Буранов Владислав – учень 11-го класу навчально-виховного комплексу №141 «Освітні ресурси та технологічний тренінг» Дніпровського району міста Києва, дійсний член Київської МАН;

● Дідух Денис – учень 11-го класу гімназії «Міленіум» № 318 Солом’янського р-ну міста Києва, член секції екології Київської МАН, який підготував авторську розробку «Вплив композиційної системи на основі сорбенту та фітосировини на морфофункційний стан печінки за стандартної дієти та ожиріння».

Щиро вітаємо призерів та бажаємо нових перемог!

Перерозподіл обсягу освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам у 2019 році

Уряд ухвалив рішення про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році.

Відповідне рішення розміщене на офіційному порталі Кабінету міністрів України.
Реалізація рішення забезпечить спрямування коштів для здійснення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти окремих адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Донецької, Житомирської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Чернігівської областей.

За матеріалами Урядового порталу