Daily Archives: 05/04/2019

Дуальна освіта в дії: студенти ЖНАЕУ проходять стажування на базі підприємства «Галекс-агро»

Наприкінці минулого року Житомирський національний агроекологічний університет та  ПП «Галекс-Агро» розпочали впровадження спільного  проекту з дуальної освіти. Вже у лютому 2019 року 22 студенти ЖНАЕУ з шести різних спеціальностей відправилися проходити стажування на базі підприємства.

Про проміжні результати впровадження пілотного проекту 3 квітня ректор Житомирського національного агроекологічного університету  Олег Скидан, проректори навчального закладу – Людмила Романчук, Іван Мартинук та Юрій Демяненко, а також директор Центру кар’єрного розвитку та корпоративних зв’язків  Наталія Степаненко спілкувалися із  генеральним директором та засновником ПП «Галекс-Агро»  Олександром Ющенко, директором ТОВ «Органік Мілк» та ТОВ «Органічний м’ясний продукт» – Оленою Стретович.

У рамках зустрічі  обговорили питання стажування та подальшого працевлаштування студентів ЖНАЕУ на виробничих потужностях провідного органічного підприємства України.

Приватне підприємство «ГАЛЕКС-АГРО» представляє собою вертикальну інтеграцію кількох підприємств, утворюючих виробничу ланку від виробництва органічної продукції рослинництва і тваринництва до переробки органічної сировини. Компанія має повний завершений цикл виробництва від вирощування кормів, утримання поголів’я м’ясо-молочного стада до переробки молочної сировини і виробництва кінцевого продукту споживання.

З усіма цими процесами вже ознайомилися студенти ЖНАЕУ, які висловили бажання взяти участь у проекті з дуальної освіти і до середини травня матимуть можливість не лише перевірити свої теоретичні знання, але й здобути практичні навички і досвід відповідно до обраної професії.

Дуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.

Студенти ЖНАЕУ підписали відповідні договори   про здійснення навчання за дуальною формою здобуття освіти і протягом трьох місяців безпосередньо перебувають на підприємстві. Вони мають повний робочий день, забезпечені безкоштовним житлом, для цього їм виділили кімнати у гуртожитках з відповідними умовами, безкоштовним харчуванням.

Не менш важливо, що стажування повноцінно оплачується, а після його завершення студенти зможуть продовжити договір на літній період або залишитися працювати.

Також кожен із 22 студентів має свого керівника на підприємстві та наставника від навчального закладу, які постійно надають  консультації і фахову підтримку.

Олександр Ющенко наголошує, що проектом задоволений і радий, що Житомирський агроуніверситет перший в регіоні пішов на такий крок. Надалі працюватимуть над тим, аби збільшити кількість студентів для підготовки за дуальною формою здобуття освіти.

Користуючись нагодою, керівництво ЖНАЕУ також відвідало компанії підприємства у Баранівці, м. Новоград-Волинський та Новоград-Волинському районі, де наразі стажуються студенти.

Ті, у свою чергу поділилися позитивними враженнями від роботи на підприємстві такого івня та розповіли про повсякденні обов’язки ветеринарів, менеджерів, технологів, агрономів, механіків та інженерів, які мають у рамках проекту.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 Дитина проковтнула хімічний засіб: що робити?

Коли йдеться про хімічні засоби, які є практично у кожному домі, то навіть одного випадку неуважності чи недбалості батьків або родичів достатньо для тяжких наслідків здоров’ю дитини. Випадкове проковтування агресивних хімічних речовин призводить до опіків стравоходу. Інформує прес-служба МОЗ.

Лікарі НДСЛ “ОХМАТДИТ” розповіли про маленьких пацієнтів, які потрапляють в лікарню з цим діагнозом, чому необхідно зробити все можливе, щоб діти не мали доступу до небезпечних речовин та що робити батькам в першу чергу, якщо дитина проковтнула хімічний засіб.

Яскравий дизайн та етикетки різноманітних пакувань з хімічними речовинами приваблюють дітей. У групі ризику діти від 1 до 3 років, які вже стали досить активними, аби дістатися до небезпечної рідини. Наслідки від пиття такої речовини залежать від її агресивності, концентрації, кількості, віку дитини та її стану здоров’я.

Майже в кожного з нас є вдома 9% оцет, капсули для прання, батарейки, засоби для манікюру та педикюру, хімічні побутові речовини (різноманітні миючі засоби для очищення труб, плит, прання білизни тощо). Для дітей є також небезпечними популярні набори для юних хіміків, до складу яких входять хімічні реактиви, якими можуть користуватись та залишати в доступних для малечі місцях, старші брати та сестри. Є випадки, коли дорослі діти відчуваючи спрагу можуть помилково випивати агресивну речовину, яку батьки переливають та зберігають у пляшках від звичайних напоїв.

Щомісячно до лікарні госпіталізуються 15-20 дітей, які випили агресивну речовину та можуть мати такі прояви як слинотеча, біль та порушення при ковтанні, набряк слизової оболонки губ, осиплість голосу, млявість, нудоту та блювання, відмова від їжі та води, загальна слабкість, підвищення температури тіла, часте та поверхневе дихання. Дані симптоми не завжди можуть проявлятися. Якщо у батьків є підозра на вживання агресивної речовини — дитину необхідно доставити до лікарні.

Що робити дорослим в першу чергу:

Негайно викликати швидку, яка доставить дитину в стаціонар.
До приїзду працівників швидкої допомоги, дати дитині випити води або молока, сорбент.

Спробувати промити звичайною водою ротову порожнину. У жодному разі самостійно не викликати блювання у дитини!

Усім дітям, які вживали агресивні рідини, обов’язково необхідне проведення ендоскопії (огляд гнучким ендоскопом стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки) для оцінки ураження слизової шлунково-кишкового тракту та вирішення подальшої тактики лікування.

Хімічні опіки стравоходу — одна з найтяжчих патологій дитячого віку, яка вимагає надання невідкладної кваліфікованої допомоги.

За період 2015-2017 роки в НДСЛ «Охматдит» було проліковано 698 дітей з діагнозом “хімічний опік стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки”. У 171 дитини були тяжкі опіки стравоходу (опік ІІ та ІІІ ступенів), які могли призводити до важкого запалення та в подальшому значного звуження стравоходу і потребували тривалого та дороговартісного лікування. Для відновлення прохідності стравоходу цим дітям необхідні постійні повторні госпіталізації в лікарню для проведення лікувальних маніпуляцій під наркозом. Діти, у яких були неефективні ці маніпуляції, потребували надскладних, довготривалих операцій.

Тому батьки мають вжити всіх запобіжних заходів, щоби захистити дитину від випадкового проковтування агресивних речовин.

Що робити, аби запобігти отруєнню дітей побутовими речовинами:

Дитинство – час досліджень, пригод і нових вражень. Все нове, цікаве, все хочеться спробувати – часто в буквальному…

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 25 липня 2018 р.

Вступ 2019: на сайті МОН розміщені графіки творчих конкурсів на бакалаврат до більшості вишів

МОН погодило графіки творчих конкурсів для більшості вишів та розміщує їх усі разом на своєму сайті, щоб кожен вступник мав доступ до цієї інформації у будь-який час.

Відповідний список опублікований сьогодні, 5 квітня 2019 року, в розділі «Вступна кампанія 2019».

Для зручності користувачів інформація структурована за регіонами.

Звертаємо увагу, що на сайті МОН розміщені дати творчих конкурсів для вступу на бакалавра на бюджет за денною формою навчання (на базі 11-ти класів). Докладніше про те, о котрій годині, де саме та які умови проведення цих випробувань, можна уточнити безпосередньо в обраному виші. Також конкретно у закладі необхідно дізнаватися графік конкурсів на інші форми навчання та освітні рівні.

«На цей рік ми вперше передбачили в Умовах прийому, що творчі конкурси у ЗВО мають проходити у кілька сесій, а їхні графіки заклади повинні погоджувати з МОН. Це зроблено для того, щоб уникнути суцільних збігів у часі проведення таких випробувань у різних вишах. Адже раніше надходили звернення від вступників, що творчі конкурси проводяться за таким розкладом, коли неможливо їх пройти одразу в кількох ЗВО. Під час цьогорічної вступної кампанії таких проблем буде значно менше», – пояснив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Він також додав, що на вступників чекає ще одна зміна в творчих конкурсах. Для вступу на бюджет вони відбуватимуться з 1 до 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Незначне виключення лише для спеціальності «Музичне мистецтво» – до 12 липня. Водночас заклади вищої освіти можуть проводити додаткову сесію творчих конкурсів – з 11 до 22 липня, однак лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті.

«Таким чином ми створимо рівні умови для всіх учасників – незалежно від їхніх оцінок ЗНО, які не надаватимуться закладам під час проведення творчих конкурсів», – наголосив Олег Шаров.

Окремо він також звернувся до представників вишів, які подавали до МОН документи на погодження графіків, але не знайшли себе у списках, розміщених на сайті. У такому разі необхідно написати на електронну адресу kernychna@mon.gov.ua , прикріпивши скан-копію надісланого документа та вказавши контакти виконавця для оперативного зв’язку.

Довідково: Творчий конкурс – це етап конкурсного відбору, в якому перевіряються та оцінюються творчі та/або фізичні здібності вступника. Підсумок конкурсу впливає на розмір конкурсного балу. 2019 року творчі конкурси проводитимуться за такими спеціальностями:

 • 017 Фізична культура і спорт
 • 021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво
 • 022 Дизайн (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»)
 • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
 • 024 Хореографія
 • 025 Музичне мистецтво
 • 026 Сценічне мистецтво
 • 191 Архітектура та містобудування

 

За спеціальностями, зазначеними нижче, творчий конкурс з випробування з фізичної підготовки проводиться вищими військовими навчальними закладами (військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти) за розкладом, який вони визначають згідно зі статутними документами.

 • 251 Державна безпека
 • 252 Безпека державного кордону
 • 253 Військове управління (за видами збройних сил)
 • 254 Забезпечення військ (сил)
 • 255 Озброєння та військова техніка
 • 256 Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)
 • 261 Пожежна безпека

262 Правоохоронна діяльність

Перший в Україні полігон для вивчення агротехніки відкриють на базі СумНАУ

У Сумському національному аграрному університеті почали створення закритого полігону, у якому студенти-механіки вивчатимуть роботу та налаштування сільськогосподарської техніки. Загальний бюджет проекту складає майже 9 млн гривень. Відкрити платформу планують вже у вересні 2019 року.

“Метою проекту є навчання молоді застосовувати теоретичні знання на практиці, відповідати тим запитам, які ставлять роботодавці до фахівців-початківців. Йдеться про навчання у трьох напрямах: робітничі професії, інженерні спеціальності та підвищення кваліфікації”, – розповів ректор СумНАУ Володимир Ладика.

Площа майданчика складатиме 80 метрів кв. Ангар планують облаштувати так, щоб практичні заняття можна було проводити увесь рік незалежно від погодних умов. Так, студенти зможуть вивчати технологічні процеси за різної щільності, вологості та температури ґрунту.

Скористатися ресурсами полігону зможуть також студенти агрономічних і будівельних спеціальностей, а також працівники агропідприємств у межах програм з підвищення кваліфікації.

Проект реалізують на базі центру точного землеробства СумНАУ, який був створений торік. Нині там проводять практичне навчання студентів та підвищення кваліфікації представників сільськогосподарських підприємств і компаній-виробників техніки

У новій програмі «Освіта Києва» на розвиток галузі передбачено 5,2 мільярда гривень

Підсумки реалізації Міської цільової програми «Освіта Києва. 2016-2018» та важливі стратегічні напрями наступної – були представлені у публічному звіті під час розширеного засідання Колегії Департаменту освіти і науки.

Абсолютно новим у Міській цільовій програмі 2016-2018 років стали підтримка найкращих педагогічних практик, навчальних закладів та учнів через гранти Київського міського голови, ремонти спортивних залів із повною заміною обладнання на сучасне, ремонти спортивних майданчиків у дитячих садочках, створення єдиного інформаційно-освітнього простору закладів освіти комунальної форми власності та багато іншого.

Під час засідання Колегії заступник голови КМДА Валентин Мондриївський презентував стратегічні напрями розвитку освіти у міст Києві на 2019-2023 роки. Перш за все, це – зміни в адміністративній частині, харчуванні, безпеці в освітніх закладах та реалізація проекту «гроші ходять за дитиною».

«Хочу зауважити, що якщо попередня Програма була здебільшого програмою функціонування та утримання галузі, то нова – має стати Програмою розвитку. Бо лише за порівнянням фінансових показників її обсяг зріс удвічі – із 2,5 млрд грн до 5,2 млрд грн», – підкреслив Валентин Мондриївський.

У планах забезпечити справедливу (за ступенем потреби) черговість проведення ремонтних робіт у закладах освіти. У той же час, місто хоче дати можливість директорам освітніх закладів більше зосередитися на професійній роботі, а саме: організації навчального процесу. То ж у районних управліннях освіти буде модернізовано інженерні групи, які здійснять професійне обстеження технічного стану освітніх споруд і визначать, які роботи та у якій черговості мають бути проведені у найближчі роки. З метою зробити цей процес більш прозорим, уже розпочато роботу над електронною карткою «Матеріально-технічних потреб освітніх установ».

У сфері харчування запропоновано новий Порядок, який має посилити контроль над його якістю. Три можливі моделі організації харчування – традиційно діюча, кейтеринг, забезпечення напівфабрикатами – будуть розглядатися і надалі. Варіанти реалізації від потужного підприємства до міні-цехів, більше будуть схожі на міні-кулінарні цехи, ніж їдальні у звичному нам розумінні.

«Наша цільова аудиторія – діти, і ми повинні зробити все можливе, аби нашим дітям було смачно, а також безпечно харчуватися у садках та школах. Для ефективного використання бюджетних коштів ми вже напрацювали чіткий план змін у постачанні якісних продуктів», – додав Валентин Мондриївський.

Особливу увагу в обговоренні приділили проекту «Гроші ходять за дитиною», який у минулому році практично одноголосно був підтриманий Київською міською радою. На сьогодні у столиці вже укладено понад 70 угод про співпрацю із приватними закладами дошкільної освіти. Тепер коли головним критерієм вибору садочка стає якість закладу та рівень навчання, комунальним дитячим садкам доведеться стати конкурентоздатними.

У питанні безпеки у закладах освіти наступним кроком після встановлення тривожних кнопок та камер відеоспостереження буде запровадження груп швидкого реагування та фізичної охорони силами працівників КП «Муніципальна охорона». Також особлива увага буде приділятися огорожам шкіл та дитячих садків.

Ми подолали фінансову прірву та почали розвивати освітню сферу, – Олена Фіданян

Департамент освіти і науки КМДА публічно відзвітував про реалізацію Міської цільової програми «Освіта Києва. 2016-2018».

«Бюджет Програми за три роки зріс на 10,4 млрд грн. Результатом стало те, що сьогодні безкоштовне харчування отримує кожен другий учень, в усіх закладах освіти встановлено камери відеоспостереження, у кожному другому закладі освіти замінені вікна, відремонтовано кожен третій дах, кожен п’ятий фасад, кожен шостий харчоблок», – зазначила директор Департаменту Олена Фіданян.

Вона додала, що у кожній п’ятій школі відремонтовано спортивний блок: зали, роздягальні, місця загального користування, а також замінено спортивне обладнання.

«За три роки відновлено бюджет споживання. За цей час спрямовано майже 275 млн грн на побутовий дріб’язок для освітніх закладів. Ці кошти дали можливість замінити постільну білизну, посуд та іграшки, закупити у заклади освіти миючі засоби, господарські товари та канцелярію, що заощадило батьківські кошти, які вони і так сплачують на утримання освіти зі своїх податків», – зауважила Олена Фіданян.

Вона додала, що для реалізації Концепції Нової української школи у всіх районах Києва закуплено дидактичні матеріали для перших класів, одномісні парти-трансформери, меблі для зберігання дидактичного матеріалу, екрани, фліпчарти, килимки та м’які меблі для оформлення зон відпочинку і групової роботи з учнями; облаштовано робочі місця учителя новими сучасними столами, ноутбуками з акустичною системою, багатофункціональними пристроями та проекторами.

У Житомирському агроекологічному університеті вперше святкували день ІТшника

 Студентів галузі знань «Інформаційні технології» привітали декан факультету обліку та фінансів Ковальчук О. Д., директор центру кар’єрного розвитку і корпоративних зв’язків Степаненко Н. І., співробітники центру ІТ та викладачі кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем. Підготовка до свята проводилась у режимі повної секретності. Організатори заходу підготували для майбутніх ІТшників несподівані подарунки. День видався переповнений позитивними емоціями та щасливими посмішками студентів.

Дата 4.04 була обрана невипадково, адже цього дня святкують Міжнародний день Інтернету, а також неофіційний день Web-майстра. Крім того, вона нагадує про найвідомішу помилку мережі «HTTP 404». Помилка 404 або Not Found – стандартний код відповіді HTTP про те, що сервер не може знайти дані відповідно до запиту. Тому девізом свята стала фраза: «Помилок не буває, є лише досвід!».

Історична довідка. Міжнародний день Інтернету присвячений пам’яті святого Ісідора Севільського, покровителя діячів науки, тих, хто навчається, і користувачів Інтернету. Святий жив у VI–VІI ст. і вважається автором першої у світі енциклопедії – 20-томника «Етимологія». У своїй праці він використав систему перехресних посилань, яка віддалено нагадує гіперпосилання в мережі Інтернет. Ісідор Севільський помер 4 квітня 636 р., а в кінці минулого століття Іван Павло ІІ санкціонував свято на честь покровителя Інтернету. Рішення аргументовано тим, що мережа представляє собою енциклопедію людських знань. Саме тому день Інтернету святкують 4 квітня.

У Берліні хочуть реалізувати проект із запровадження українсько-німецького навчання у школі

 Посольство України в Німеччині закликає українську громаду підтримати реалізацію проекту із запровадження двомовного українсько-німецького навчання в одній зі шкіл Берліна. Про це йдеться на сторінці дипустанови у Facebook. Інформує Укрінформ.

«Враховуючи значну чисельність українців, які мешкають у німецькій столиці, у т.ч. дітей, Посольством України в Німеччині ініційовано реалізацію проекту із запровадження в одній із шкіл Берліна двомовного українсько-німецького навчання за моделлю «Державна європейська школа в Берліні». Раді повідомити, що німецька сторона засвідчила політичну волю підтримати цю ідею за умови демонстрації відповідного попиту на таке навчання з боку української громади та мешканців Берліна загалом. Наше з Вами спільне завдання – продемонструвати цю потребу у викладанні українською мовою, – йдеться у повідомленні».

Зазначається, що завдяки спільним зусиллям українська мова має усі шанси стати десятою іноземною мовою, якою викладатимуть у Європейських школах Берліна. Сьогодні за такою унікальною для Німеччини освітньою моделлю в столиці ФРН здійснюється білінгвальне навчання в 32 навчальних закладах, де поряд з німецькою учні навчаються турецькою, польською, англійською, російською, італійською, французькою, іспанською, грецькою та португальською мовами.

Повідомляється, що проміжним етапом на шляху до відкриття німецько-української Європейської школи може стати викладання української мови у якості факультативного предмета в одній із берлінських шкіл. Охочі можуть долучитися до втілення у життя цієї амбітної ідеї шляхом демонстрації інтересу та заангажованості, а також через залучення до неї своїх берлінських друзів і знайомих.

У якості першого кроку на цьому шляху Посольство пропонує заповнити відповідну анкету-опитування.

Зазначається, що у разі  принципової згоди підтримати цю важливу для українства ініціативу було б корисним направлення також відповідного звернення про підтримку на адресу Управління освіти, молоді та сім’ї Берлінського Сенату (post@senbjf.berlin.de), Комітету освіти, молоді та сім’ї Депутатського Дому Берліна (BildJugFam@parlament-berlin.de) а також на ім’я районного голови та/або міського радника з питань освіти Вашого району проживання.

Більше дізнатися про проект «Державна європейська школа в Берліні» пропонується на офіційній веб-сторінці Берлінського Сенату за посиланням.

Затверджено склад Національного агентства кваліфікацій

Уряд затвердив склад Національного агентства кваліфікацій (НАК) – саме воно стане майданчиком, де створюватимуться правила побудови та оновлення професійних стандартів. Це допоможе МОН динамічніше адаптувати освітні стандарти до вимог ринку праці.

До складу НАК увійшло 12 осіб – представники МОН, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, роботодавців та профспілок. Вони призначені на 3 роки з можливістю працювати 2 строки.

Найближчим часом буде обрано голову агенції та його заступників, а також проведено необхідні процедури з реєстрації НАК, формування його секретаріату, робочих органів тощо. Передбачається, що в секретаріат увійде близько 60 осіб, які забезпечуватимуть роботу агентства.

Після цих кроків можна буде повноцінно запустити роботу НАК, що має стати головним колегіальним органом з реалізації державної політики в сфері кваліфікацій. Насамперед агентство повинне буде зосередитися на створенні Національної системи кваліфікацій, зокрема, чітких взаємозв’язків і кореляції між результатами навчання за відповідними рівнями освіти, кваліфікаціями та ринком праці.

 Ця система, наприклад, дозволить створити механізм для визнання неформальної та інформальної освіти, присвоєння на підставі цього часткових професійних кваліфікацій. По суті це означає, що людина, яка отримала певну кваліфікацію чи самостійно, чи на роботі, чи на окремих курсах, зможе швидко підтвердити її та отримати відповідний офіційний документ без додаткового навчання в закладі освіти.

Єдина система також дозволить спростити процес взаємного визнання професійних кваліфікацій між Україною, ЄС та іншими країнами без зайвих бюрократичних процедур.

Не менш важливими завданнями НАК буде моніторинг і оцінювання ефективності державної політики в сфері кваліфікацій, координація зацікавлених сторін, розробка професійних стандартів, формування законодавчої основи для роботи кваліфікаційних центрів, прогнозування потреб ринку праці у кваліфікаціях.