Daily Archives: 09/04/2019

Тенденції розвитку готельного господарства студенти ЛККЕіП дізнавалися у готелі “Цісар”

З метою вивчення тенденцій розвитку готельного господарства в м.Львові, надбання практичних навичок з вивчення і дослідження особливостей роботи діючих підприємств готельного господарства, вивчення сучасних концепцій обслуговування відвідувачів в ресторанах та нових тенденцій в кулінарії, викладач Львівського кооперативного коледжу економіки і права Надія Ділай організувала для студентів навчальну екскурсію в готель «Цісар».

Управляюча готелю, пані Анна провела чудову екскурсію, під час якої були показані номери різної категорії та ресторан. Студентам розповіли про історію підприємства, його структуру, основні напрямки розвитку, можливості працевлаштування, кар’єрного росту і особливості роботи самого готелю.

Керівництво готелю «Цісар» постійно працює над покращенням сервісу, розширює асортимент послуг, щоб максимально задовольнити потреби кожного клієнта, щоб  відвідувач закладу відчував себе в готелі по-домашньому комфортним, відпочинок  був незабутнім, а хороша думка завжди залишалась про готель та місто Львів зокрема. Екскурсанти активно задавали питання адміністратору  закладу, та отримували на них професійні відповіді.

Результатами проведеної екскурсії є приємні враження інтер’єром готелю, а найголовніше, високими стандартами обслуговування туристів, професійними компетентностями персоналу, інноваційними методами обслуговування, особливостями формування атмосфери гостинності.

Адміністрація коледжу, викладачі циклової комісії готельно-ресторанної справи та студенти спеціальності щиро дякують керівництву та працівникам готелю ««Цісар»» за гостинність, професіоналізм, організацію екскурсії та наданні практичні знання, які дозволять зробити перші кроки у професійну діяльність у сфері готельного та ресторанного бізнесу.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

Електронний каталог бібліотеки ЗНУ – в онлайн доступі й на мобільних пристроях

У Запорізькому національному університеті електронні ресурси наукової бібліотеки почали користуватися активнішим попитом під час навчальних занять в інтерактивному режимі. Йдеться про перегляд списку літератури до вивчення дисципліни, відбір джерел за темою, підготовку бібліографічних списків, роботу з повнотекстовими виданнями. До пошуку в Електронному каталозі наукової бібліотеки усі охочі переходять через меню web-сайту бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/ або завантаживши та встановивши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет – банер LibClient Android на web-сайті бібліотеки.

Студенти й викладачі користуються в сучасному форматі одним із найбільших електронних каталогів серед університетських книгозбірень України, який містить понад 1,2 млн записів на всі типи видань, дані поновлюються в режимі реального часу. В електронному каталозі відображаються всі надходження видань з 2000 р. та результати ретроспективного обліку фондів. Для зручності окремо виділено тематичні рубрики: електронні ресурси, класифікатори УДК, ББК, праці викладачів та співробітників, праці студентів ЗНУ, краєзнавство та інші.

Електронний каталог пропонує користувачам просту або розширену форму пошуку та панель сортування результатів. До простої моделі пошуку належить пошук за автором, назвою, роком видання, за анотацією та навчальною дисципліною, а також можливість відбору видань з електронною копією. Розширений пошук має більш широкий спектр пошукових критеріїв, і вже вимагає від користувача точних знань про видання: місце видання, видавництво, класифікаційний індекс, прізвище редактора, укладача тощо.

Для довідки

Запорізький національний університет активно впроваджує інформаційно-комп’ютерні технології в галузь бібліотечного обслуговування та забезпечує сучасний інформаційний супровід освітньої та наукової діяльності. У 2019 році бібліотека отримала потужний сервер, що дозволило кардинально модернізувати електронний каталог наукової бібліотеки шляхом встановлення сучасних програмних модулів «УФД/Бібліотека.WEB» та «УФД/Бібліотека.Android» від компанії «Український фондовий дім» (Київ). Сучасний Електронний каталог надає додаткові можливості користувацькій аудиторії, а саме інформацію про місцезнаходження та наявність примірника видання, електронне замовлення видань з фонду наукової бібліотеки. Зареєстровані відвідувачі мають змогу скористатися розділом «Формуляр» та в режимі-on-line замовити необхідні книги, журнали, відібрані за результатами пошуку. Замовлені видання згодом чекають у читальних залах або на абонементах. Триває робота над поповненням електронного каталогу, проводиться моніторинг його стану, визначення пріоритетів формування каталогу для забезпечення освітньо-наукових потреб споживачів.

Прес-служба ЗНУ

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права побували у Верховній Раді

 Члени гуртка «Феміда», студенти та викладачі Наталія Захарчук, Наталія Загорбенська та Олена Маньків, Львівського кооперативного коледжу економіки і права, за підтримки адміністрації коледжу,  відвідали єдиний законодавчий орган державної влади країни – Верховну Раду України.

Метою заходу було – ознайомити майбутніх юристів з ідеями вітчизняного парламентаризму та принципами організації і здійснення нормотворчої діяльності, наближення студентства до органів державної влади, ознайомлення з їх структурою та роботою, всебічного інформування про діяльність українського парламенту та поширення ідей парламентаризму.

Студентам була проведена загально-оглядова екскурсія, під час якої екскурсовод   ознайомила  відвідувачів  з історією проектування та будівництва будинку Парламенту України, структурою сесійної зали тощо. Наголосила, що під час пленарного засідання у сесійній залі можуть бути присутні лише народні обранці, люди які забезпечують хід пленарного засідання та журналісти. Під час екскурсії студенти  мали можливість побачити експозицію «Прапор України», яка розташована на сходах між першим та другим поверхом парламентських кулуарів, картину «Державотворення», на якій відображено момент прийняття Акта проголошення незалежності України, при огляді якої прокидається патріотизм та гордість за свою Батьківщину, за незалежну Україну,  галерею портретів голів Верховної Ради України, історичних осіб, які брали участь у державотворенні на різних етапах боротьби за незалежність України, меморіальну дошку на фасаді сесійного будинку Верховної Ради України, на якій відтворено текст Акта проголошення незалежності України, прозору скриньку з написом: «Так, в цій скриньці знаходиться саме той прапор, який розпростерся залою Верховної Ради України саме тієї доленосної ночі, 1996 року, коли над нашою країною пролунав Державний Гімн України» .

Найбільш трепетним і памятним було для студентів та викладачів – переступити поріг сесійної зали Верховної Ради – місце, де вирішуються найважливіші питання у нашій країні, яке ми часто бачимо з екранів телевізорів, слідкуючи за важливими подіями, засідання народних депутатів України, адже це є єдиний орган законодавчої влади, що уповноважений приймати закони України, а тобто – будувати майбутнє нашої держави.

Побувавши на балконі  студенти мали змогу  побачити ложі дипломатичного корпусу та преси, сесійну залу,  місце  Голови Верховної Ради України, його заступників, ложу Президента України, уряду, ложу для поважних гостей  тощо.

Окрасою зали є велика кришталева люстра, що знаходиться в плафоні, який перекриває купол, а за формою нагадує соняшник. В оздоблені люстри використана технологія кольорового кришталю. Державний прапор, який там вмонтовано стилізований під національну символіку. Герб по всьому периметру прапора покритий сусальним золотом. Вона напрочуд виявилась дуже красивою.

Викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін коледжу, розповіли студентам про організацією роботи парламенту, історію становлення та розвитку українського парламентаризму,  про діяльність органів влади, сучасну виборчу систему України,  надали порівняльну характеристику мажоритарної та пропорційної виборчих систем, тощо.

Під час відвідин студенти та викладачі ознайомилися приміщеннями Верховної Ради України, її архітектурною спадщиною, оглянули чудові картини, що прикрашають стіни, дізналися про внутрішнє життя парламенту, мали можливість побувати у кулуарах Верховної Ради України та прес-пойнту, де проходять брифінги народних депутатів, конференц-залах тощо.

Відвідувачі почули для себе багато цікавих нових фактів, що пов’язують історію нашої держави і сьогодення роботи Верховної Ради України.

Студенти та присутні викладачі висловлюють слова щирої вдячності екскурсоводу за політичну освіченість, цікаву та змістовну екскурсію до Верховної Ради України – єдиного законодавчого органу України – держави, яку знають і поважають у всьому світі.

Маємо надію, що отримана інформація під час відвідання Верховної Ради дала можливість краще зрозуміти механізми державотворення, отримані знання, будуть корисними у подальшій професійній діяльності, а в майбутньому студенти коледжу, зроблять свій важливий внесок в розвиток українського парламентаризму.

Незабутня екскурсія Верховною Радою, запам’ятається  назавжди та буде хорошим стимулом у досягненні  висот, своєю працею та наполегливістю, підкорення нових вершин, на благо держави.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Волинська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська та Запорізька області під загрозою зриву вчасних закупівель обладнання для першого класу НУШ

Обласні ради Волинської й Івано-Франківської областей планують розподілити гроші для закупівлі обладнання для перших класів НУШ лише в травні, а Київська, Тернопільська та Запорізька області взагалі не мають розуміння щодо можливих термінів прийняття цього рішення. Без такого розподілу місцеві органи самоврядування не можуть почати закупівлі, а значить у цих регіонах високий ризик зриву закупівель обладнання для класів НУШ до 1 вересня. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 9 квітня 2019 року, під час Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти, що проходила під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у місті Дніпрі.

 

«Основна проблема в цих регіонах – з боку обласних рад, бо саме вони мають розподілити кошти. Дуже важливо, щоб суспільство знало: якщо у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській та Запорізькій областях парти та шкільне обладнання не встигнуть поставити до 1 вересня – це провина вашої облради, яка не змогла зібратися, щоб просто віддати далі гроші на місця для закупівель. Саме ці люди будуть винні в тому, що ваші діти не отримали парт, інших меблів та дидактичних матеріалів вчасно», – зазначила Лілія Гриневич.

 

Вона також додала, що зараз є вже 12 областей-лідерів, що розподілили всі кошти, а значить найближчим часом зможуть почати закупівлі. Зокрема, йдеться про: Вінницьку, Дніпропетровську, Донецьку, Кіровоградську, Луганську, Одеську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку, Полтавську, Сумську та Львівську області.

Більш-менш за планом прямують ті регіони, що планують розподіл на квітень. Серед них: Житомирська, Закарпатська, Миколаївська, Харківська, Черкаська, Чернігівська, Херсонська області та м. Київ.

«Ми маємо гіркий досвід минулого року, коли до 1 вересня місцевими органами самоврядування було освоєно лише 40% коштів на обладнання перших класів. Тож маємо зробити все від нас залежне, щоб не допустити такої ситуації цьогоріч. Ми свою роботу над помилками зробили – віддали гроші з центрального бюджету на 2 місяці раніше – ще у лютому. Тепер і ви маєте зробити свою», – підкреслила Міністр.

Нагадуємо, що 2019 року Уряд спрямував субвенцію на обладнання класів Нової української школи. З новим обладнанням навчатимуться першокласники, які прийдуть у школу в вересні 2019 року. Загалом виділено 1 млрд 215 млн грн, з яких 950 млн грн передбачено для придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання, а ще 265 млн грн спрямовується для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

 

У Києві стартували Всеукраїнські змагання з настільного тенісу серед освітян

8 квітня 2019 року в місті Києві у спортивному комплексі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова стартували Всеукраїнські змагання з настільного тенісу серед освітян – членів Профспілки працівників освіти і науки України. І 85 представників закладів освіти із 16 регіонів нашої держави будуть виборювати звання найкращих!

Ці змагання започатковано ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та проводяться в рамках Всеукраїнської спартакіади вчетверте за сприяння Федерації з настільного тенісу України і Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

Офіційне відкриття заходу розпочалося зі слів-привітань заступника голови Профспілки, голови Організаційного комітету з підготовки та проведення змагань Любові Гарбаренко, яка побажала усім учасникам спортивного духу, чесної гри та жаги до перемоги!

Від імені суддівської колегії до учасників звернувся Ізяслав Тираспольський – представник Федерації настільного тенісу України, суддя національної категорії, який у свою чергу запевнив у чесності та неупередженості суддівської команди під час усіх днів спортивного дійства.

Завданнями змагань є:

  • популяризація настільного тенісу серед працівників галузі освіти;
  • залучення членів Профспілки галузі освіти до активної спортивної діяльності, до занять фізкультурою і спортом;
  • формування команди тенісистів для участі у міжнародних змаганнях, зокрема у Міжнародній спартакіаді у Болгарії.

Змагання проводяться за діючими Правилами змагань з настільного тенісу та цього Регламенту. Змагання – особисто-командні і проводяться окремо серед чоловіків та жінок в одиночному розряді.

Освітяни змагатимуться з 8 до 10 квітня, коли й буде підбито підсумки та визначено переможців та призерів.

Бажаємо усім учасникам наснаги, радості й доброго здоров’я!

 Інформацє прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

В Уманськом НУС визначено переможця агрополітичних дебатів

Сприяти розширенню світогляду майбутніх фахівців аграрного сектору, а також відстоювати свою точку зору щодо важливих для України аграрно-політичних питань, застосовуючи навички практичних дебатів, навчають молоде покоління фахівці Уманського національного університету садівництва.

Нині в університеті відбувся І етап агрополітичних дебатів. Питання, які були запропоновані до обговорювань були цікавими й актуальними.

Дискусійні панелі розподілилися наступним чином:

– команда «Колючки» факультету лісового і садово-паркового господарства дискутували на тему «Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів»;

– команда факультету агрономії «КСП «Перемога» з командою інженерно-технологічного факультету «Black wheat» запекло обговорювали тему «Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників – збереження податкових переваг»;

– тему «Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі» обговорювала третя пара учасників, якими стали команда факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин «Екостайл» та команда факультету менеджменту «Метод Да Вінчі».

Цікаве обговорення поданих тем викликали захоплення глядачів, зокрема в журі заходу, які, за правилами дебатів не мали права брати участі в обговоренні.

Аграрно-політичні дебати організовує Науково-методичний центр «Агроосвіта» за підтримки проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). У дебатах беруть участь всі аграрні ЗВО України. Кожен з навчальних закладів має делегувати одного учасника, переможця відбіркового туру, на фінальний, другий етап.

За об’єктивними оцінками журі, найбільшу кількість балів отримав студент факультету менеджменту Роман Земляков, тож він має чудову нагоду взяти участь у фінальних агрополітичних дебатах, що відбудуться в Харкові, представивши наш університет, а головним подарунком для переможця заходу буде поїздка до Німеччини.

Наразі ж усі учасники І етапу агрополітичних дебатів були нагороджені грамотами.

Дякуємо організаторам заходу за відкритість до експериментів і новацій, адже це гідний приклад нашим допитливим студентам – фундаменту майбутнього суспільства.

Прес-центр Уманського НУС

Свідомий вибір професії у школі: результати та плани проекту «Карта професій»

8 квітня 2019 року в Укрінформі CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту України та Міністерство освіти та науки України презентували результати проекту про свідомий вибір професії у школі – “Карта професій” – за 2018 рік. В рамках проекту за підтримки бізнесу було: створено п’ять буклетів про різні професії, розроблено 39 занять «Бесіди про кар’єру» з 5 по 10 класи, які отримали гриф МОН, а також підписано Меморандум зі 120 школами, що пілотують заняття про кар’єру.

Конференцію відкрив Микола Даневич, заступник Міністра молоді та спорту України: «За даними соціологічного дослідження “Молодь України–2018”, 50% молоді працюють не за фахом, а майже третина – має бажання змінити професію. Саме тому існує потреба у проведенні якісної профорієнтаційної роботи серед молоді, починаючи зі школи, та налагодженні консолідованих зусиль центральних органів виконавчої влади. З цією метою, Мінмолодьспортом ініційовано підписання Меморандуму про співпрацю з Мінсоцполітики, МОН та ДСЗ».

У свою чергу Вікторія Карбишева, керівниця експертної групи Директорату професійної освіти МОН, наголосила: «Профорієнтація та свідомий вибір професій серед школярів є неймовірно важливим питанням для України. Саме тому МОН спільно з партнерами робить конкретні кроки для її вирішення. І дуже важливо всіляко підтримувати участь громадського сектору та бізнесу у впровадженні нових підходів до вибору професії та планування кар’єри».

Тарас Деркач, координатор Career Hub, CSR Ukraine представив результати проекту «Карта професій»: «В рамках проекту пілотні школи вже проводять заняття і тематичні заходи для понад 10 тис. учнів. Згідно з проведеним серед вчителів опитуванням, заняття за програмою «Бесіди про кар’єру» викликають живий інтерес в учнів і зміни у сприйнятті професій. Схвалення методики МОНом допоможе  поширити  проект з вересня на всі школи України, а бізнес вже приєднується до читання занять у школах та розробки нових карт професій. Тим більше, що вже розроблено майданчик, де компанії та школи можуть знаходити одні одного для спільних профорієнтаційних заходів».

За три роки існування проекту «Карта професій» були презентовані буклети з п’яти професійних сфер, до роботи над якими долучились 16 компаній-партнерів. У 2018 році, за підтримки «Леруа Мерлен Україна», Watsons Україна та Winner Group Ukraine, було розроблено п’ятий буклет – «Твоє майбутнє у сфері торгівлі», та відбулись перші пілотні інтерактивні заняття у школах за участі компаній.

«Діти – це наше майбутнє, тому питання свідомого вибору професії та кар’єрного шляху учнями є для надзвичайно важливим. Під час пілотування занять про професії сфери торгівлі у 6 класі, ми побачили, що багато дітей хоч і мислять стереотипно, але в той же час вже досить серйозно оцінюють свої майбутні перспективи. Вони вже розуміють, що професію варто обирати заради себе, відповідно до інтересів та навичок. Ми раді підтримувати проект «Карта професій» адже він досить доступно в ігровій формі доносить неймовірно актуальні поради дітям ще зі школи», – наголосила Марина Мевша, представниця компанії Watsons Україна.

У планах проекту – популяризація майданчика, розробка буклетів та занять про нові галузі та професії. Також матеріали, розроблені та схвалені МОН, буде поширено серед усіх закладів загальної середньої освіти для використання у 5-10 класах з нового навчального року. На сьогодні їх можна завантажити на сайті careerhub.in.ua

 

***

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа CSR Ukraine, Центру “Розвиток КСВ”, з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Серед основних напрямів діяльності: Карта професій (з 2016 року), Український пакт заради молоді-2020 та надихаючі проекти для школярів на тему планування ка

 Враженнями від освітнього форуму в Дубаї поділилися Наталя Мосейчук та Зоя Литвин

Він – 36-річний вчитель з Кенії. У його переповнених класах навчається близько 80 дітей, багато з них – сироти. Свою зарплату вчитель витрачає на підручники, форму та їжу для бідних учнів. Його імя Пітер Табічі, і він став кращим вчителем світу цього року! Як відбувалася церемонія нагородження, на що вчитель планує витратити мільйон доларів та хто з українських вчителів їздив у Дубаї на вручення премії Global Teacher Prize – дивіться у сюжеті Сніданку з 1+1.

А потім – розмова в студії з куратором проекту Global Teacher Prize Ukraine Наталією Мосейчук та організаторкою Національної премії та головою громадської організації “Освіторія” Зоєю Литвин.

Інформує Сніданок з 1+1

В Україні вперше стартувала європейська олімпіада з математики для дівчат 

Зараз наша країна вперше приймає Європейську олімпіаду з математики для дівчат (EGMO) – ця подія світового масштабу проходить під патронатом Уряду України, що засвідчує: інвестиції в розвиток STEM-освіти є пріоритетом для нас. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час офіційного відкриття олімпіади сьогодні, 8 квітня 2019 року, в Києві.

На проведення заходу Уряд України виділив 5 млн 600 тис гривень.

Для участі у змаганнях до України прибули команди з 49 країн світу. Окрім представників Європи, до EGMO також долучилися знавці математики з США, Австралії, Японії, Індії, Південної Кореї, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Еквадору, Мексики, Перу тощо. Загалом в олімпіаді беруть участь 200 дівчат. Упродовж тижня вони розв’язуватимуть цікаві математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

«Ця олімпіада – гарний привід показати всім, як молоді дівчата завдяки своєму розуму, наполегливості, праці та любові до математики здобувають переможні результати і впевнено прямують до майбутніх відкриттів. Ми пишаємось тим, що серед нашої молоді є так багато талантів і ми готові їх підтримувати», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що це абсолютний стереотип, що хлопці краще розбираються в математиці і точних науках.

«Світова історія знає багато яскравих прикладів жінок-математиків, які долаючи нерозуміння суспільства, відсутність підтримки, протягом століть виборювали право йти за покликом свого серця та розуму. Сьогодні ми руйнуємо стереотипи. В школі у мене улюбленим предметом теж була математика. І пишаюсь тим, що сьогодні так багато дівчат в усьому світі захоплюються нею», – сказала Міністр.

Цього року Європейська олімпіада з математики для дівчат проходить вже увосьме. Попередні змагання відбувалися у Великій Британії, Люксембурзі, Туреччині, Білорусі, Румунії, Швейцарії та Італії. В Україні захід проводиться Міністерством освіти і науки за сприяння Малої академії наук, КНУ ім. Шевченка, UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Від України в EGMO беруть участь одразу 2 команди. До їх складу увійшли: Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а також – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

До цього наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics. За 7 років існування EGMO українські учасниці вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.