Daily Archives: 10/04/2019

Відкриттям мультимедійної лабораторії та висаджуванням алеї у ЗНУ почала роботу Асоціація випускників

На факультеті журналістики Запорізького національного університету відбувся Установчий форум Асоціації випускників факультету. Під час заходу разом зібралися випускники різних років, серед них – відомі журналісти, його викладачі, студенти, а також фахівці, які плідно співпрацюють із ЗНУ. Головною метою структури лишатиметься завдання покращувати медійну освіту разом.

Урочистості розпочалися закладанням Алеї випускників. Усі присутні змогли долучитися до висадки туй, самшиту, троянд. Згодом тут з’явиться і лаванда, а восени – хризантеми. Загалом, ділянка, за словами садівників, оформлюватиметься в англійському (пейзажному) стилі, який нагадує природний ландшафт.

Продовжилися урочистості установчим форумом Асоціації випускників факультету журналістики ЗНУ. На заході затвердили положення Асоціації та обрали її голову й членів правління. Фінальним акордом форуму стало проведення дискусії «Якість журналістської освіти в Україні: проблеми та перспективи». Чимало важливих блоків для обговорення підготували до дискусії самі випускники. Йдеться про важливість таких тем, як критичне мислення, медіакультура, мовна грамотність, медіаправо, медіаграмотність.

Після форуму відбулось відкриття Лабораторії мультимедійної журналістики ЗНУ. Цей захід став можливим завдяки співпраці Запорізького національного університету та факультету журналістики із ГО «Спілка молодих незалежних журналістів» (у рамках проекту «Бюро аналітично-розслідувальної журналістики»). Першим заходом, який відбувся в лабораторії, став тренінг випускниці факультету журналістики ЗНУ, власного кореспондента програми «Вікна» у м. Дніпро телеканалу «СТБ» Софії Богуцької. Його провідною темою стало обговорення специфіки роботи спецкора. Крім того, на факультеті тривали й інші майстер-класи фахівців.

Для довідки

За результатами дослідження від ГО «Детектор медіа» факультет журналістики ЗНУ (бакалаврат) посідає 3 місце серед українських ЗВО. На факультеті працюють базові для медіафахівців структури: інтернет-радіо «Юніверс», телестудія, портал «Пороги», прес-служба ЗНУ та редакція Обласної академічної газети «Запорізький університет». Не менш важливим складником поступу факультету є й грантова діяльність. Варто відзначити серед основних поточних її досягнень – участь у проекті Еразмус+ (напрямок КА2) «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм».

Інформує прес-служба ЗНУ

Британський вчений довів, що усталений постулат «Будь собою!» — хибний! і зорганізував для викладачів ВНТУ Workshop

З дводенним візитом учора і сьогодні, 8 і 9 квітня, у Вінницькому національному технічному університеті перебуває британський вчений українського походження Євген Баранченко.

Ph.D Євген Баранченко працює викладачем Департаменту підприємництва, інновацій та стратегії факультету бізнесу та права Northumbria University at Newcastle (the United Kingdom).

Відвідини ВНТУ — це візит-відповідь.

Делегація вишу — ректор Володимир Грабко, викладачі Анатолій Теклюк, Микола Прадівлянний, Олена Слободянюк, Костянтин Коваль, Дмитро Штофель і студентка Катерина Подолянчук, торік у жовтні мала тижневу поїздку до університету Нортумбрії в Ньюкаслі.

Поїздка вінничан відбулася в рамках реалізації проекту «Формування культури академічної доброчесності в студентському середовищі» за Програмою розвитку лідерського потенціалу університетів України British Council.

Метою візиту Євгена Баранченка до Вінниці є розширення співпраці між ВНТУ та університетом Нортумбрії.

Британський вчений акцентує — освітянські проблеми обох вишів… дуже схожі. Природа їх та ж сама.

І мотивує:

«Постулат «Будь собою!» я не поділяю. Нині це не працює! Людина мусить розвиватися і реагувати на виклики».

Інтерактивну лекцію пана Євгена академічна спільнота ВНТУ сприйняла досить емоційно і зацікавлено.

Присутні мали змогу проаналізувати візію, місію та стратегію розвитку британського університету; порівняти проблеми, з якими зараз зустрічаються і українські, і британські університети та система вищої освіти загалом.

Євген Баранченко провів воркшоп, на якому розглядалися особливості написання грантових заявок та вимог до публікацій в фахових міжнародних виданнях.

Британський гість у HUB «Місто змістів» зустрівся з директоркою Інституту розвитку Вінниці Аліною Дяченко.

Спілкуючись, обговорили ідею об’єднання зусиль задля створення сприятливих умов для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки в нашому регіоні.

За інформацією прес-центру ВНТУ

 

У Харкові відбувся Міжнародний освітній форум NewEdu: TechinFocus

Днями у Харкові відбувся  Міжнародний освітній форум NewEdu:TechinFocus. Цього року форум отримав технологічний фокус, а організатором виступає Харківський IT Кластер, організація, що об’єднує понад 50 ІТ компаній в регіоні, а також засновники заходу та експерти з питань освіти – Юлія Павіченко та Світлана Фельдман.

Форум зібрав спікерів з Фінляндії, Естонії, Литви, Бельгії, Беларусі. Понад 400 освітян зі всіх куточків України були присутні на заході, понад 500 долучилися дистанційно. Вони представляли 10 університетів, понад 200 шкіл, 15 закладів профтех- та передвищої освіти.

NewEdu за 4 роки став найбільшим в Україні комунікативним майданчиком для педагогів з різних країн, викладачів вишів, представників бізнесу та приватних курсів, а також державних органів.

Генеральним партнером форуму виступила одна з найбільших компаній регіону, учасник Kharkiv IT Cluster,  вона забезпечила безкоштовну участь понад 180 шкільних педагогів та викладачів вишів.

Одна з панелей буде присвячена пілотному грантовому проекту «Gifted» із навчання обдарованих дітей,що стартує вже цього року за підтримки партнерів з Ізраїлю та Литви. Практичні результати форуму будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України.

Програма передбачає теми інклюзивної освіти, професійної освіти, питання інформаційної безпеки школярів, вивчення англійської мови. Учасники дізнаються про різні прийоми і методики, про те, як зробити навчання цікавим, одночасно ефективним і орієнтованим на практику.

«Tech in Focus – це фокус на технологіях в процесі навчання, сучасних форматах і методиках. Тут ми разом шукаємо сенси освіти і відповідаємо на питання: «Хто виступає замовником освіти?», – каже Юлія Павіченко. «Важливо, щоб педагоги побачили весь спектр можливостей, працювали не з формами, а зі смислами, бо кожен з них на своєму рівні може змінювати систему на краще», – впевнена вона.

Фокус на IT обраний невипадково: технологічна галузь посідає в Україні друге місце за рівнем експорту. Завдяки співпраці з партнерами з високорозвинених країн, а також своїй динаміці та інноваційності, вона залучає велику кількість перспективної молоді та вже стала драйвером розвитку інтелектуальної еліти країни. IT бізнес у свою чергу формує запит на якісну освіту, оскільки потребує великої кількості фахівців різного профілю. Разом із цим компанії згодні співпрацювати з навчальними закладами і допомагати їм у підготовці кадрів.

«Символічно, що форум проходить в Харкові – місті з історично розвиненою промисловістю, яка формує запит на інженерні кадри. Сьогодні в епоху високих технологій Харківський IT Кластер продовжує цю традицію і зміцнює взаємодію бізнесу та освіти, виступаючи консолідатором ресурсів і інтегратором ініціатив», – підкреслила виконавчий директор Кластеру Ольга Шаповал.

На участь у форумі вже погодилися педагоги з Естонії, Фінляндії та інших країн, в яких рівень освіти є високим. Експерти ділитимуться своїм досвідом із українськими колегами.

Наповнення ринку висококваліфікованими спеціалістами – один із основних напрямів Харківського IT Кластеру, щоб формувати сприятливе середовище для розвитку технологічного бізнесу. NewEdu дає унікальну можливість об’єднати зусилля, щоб рухатися до спільних цілей.

 

Довідка про Kharkiv IT Cluster:

Kharkiv IT Cluster – громадська організація, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу і виші для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста. На сьогоднішній день Kharkiv IT Cluster – це понад 70 партнерів і успішних IT-компаній, які складають третину галузі в регіоні.Мета організації – сформувати в Харкові сприятливу для IT-бізнесу середу, завдяки реалізації проектів в сфері освіти, просування міста як провідної IT-локації, розвитку IT-community, співпраці в сфері будівництва офісів та інфраструктури. Місія організації: розвиток комфортного середовища для зростання технологічного бізнесу в регіоні. Більше інформації: https://it-kharkiv.com

 

 

Реєстрація – не єдина підстава для першочергового зарахування в 1-й клас, підтвердити місце проживання можна також іншими документами, – МОН

Для першочергового зарахування дитини в перший клас використовувати лише один спосіб підтвердження її місця проживання – місце реєстрації – є неприпустимим обмеженням. Підтвердити місце проживання можна також низкою інших документів. Про це йдеться в листі МОН щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році, що був розісланий на всі школи та місцеві органи влади 9 квітня 2019 року.

«Торік відповідно до вимог нового Закону «Про освіту» ми змінили порядок зарахування дітей у перші класи. Тепер кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією – без жодних тестів, співбесід чи інших випробувань. Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання одним з документів. Їх перелік ми закріпили в Постанові КМУ № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів». Але вже зараз маємо звернення батьків, що для підтвердження місця проживання школи вимагають виключно відповідну реєстрацію. Хочу наголосити, що це неприпустиме обмеження прав дитини на першочергове зарахування», – повідомив перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Зокрема, підтвердити місце проживання дитини можна такими документами:

 • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
 • довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;
 • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
 • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;
 • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
 • документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
 • довідка про проходження служби у військовій частині;
 • акт обстеження умов проживання.

Однак цей перелік не є вичерпним – підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Приймаючи такий документ, директори шкіл мають переконатися, що він:

 • містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;
 • складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;
 • має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.

Важливо також, що вид документу для підтвердження місця проживання обирає особа, яка подає заяву на зарахування дитини.

Нагадуємо, що дату початку прийому документів для зарахування в перший клас визначають місцеві органи самоврядування. У деяких регіонах України прийом уже оголошено. Водночас кінцева дата подання документів єдина для всіх – це 31 травня.

Батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, – зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування.

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті (у разі відсутності – на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад).

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:

 • місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;
 • які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;
 • які є дітьми працівників цього закладу освіти;
 • які є  випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).

До 15 червня зараховуються усі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним.

З 1 до 15 червня заяви про зарахування не приймаються. Але після 15 червня є можливість подати заяви на вільні місця.

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або зарахування не є обов’язковою, не може бути умовою зарахування і цього не можуть вимагати у закладі освіти.

Докладну інформацію можна переглянути в Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти та офіційному роз’ясненні до нього за цим посиланням.