Daily Archives: 12/04/2019

Щодо прийому дітей до 1-х класів у 2019 році – роз’яснення МОН

Для першочергового зарахування дитини в перший клас використовувати лише місце реєстрації як один спосіб підтвердження її місця проживання є неприпустимим обмеженням. Підтвердити місце проживання можна також низкою інших документів.

Про це йдеться в листі МОН від 5 квітня 2019 року № 1/9-227, присвяченому прийому дітей до перших класів у 2019 році.

Роз’яснено, що відповідно до вимог нового Закону «Про освіту» було змінено порядок зарахування дітей у перші класи. Тепер кожна дитина може піти в школу, найближчу до її місця проживання, закріплену за цією територією (без тестів, співбесід чи інших випробувань). Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання одним з документів. Їх перелік закріплено в постанові КМУ № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів».

Підтвердити місце проживання дитини можна такими документами:

– паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

– довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;

– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;

– рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

– документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізособами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

– довідка про проходження служби у військовій частині;

– акт обстеження умов проживання.

Проте цей перелік не є вичерпним – підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Приймаючи такий документ, директори шкіл мають переконатися, що він:

містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;
складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;
має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.
МОН нагадало, що дату початку прийому документів для зарахування в перший клас визначають місцеві органи самоврядування. У деяких регіонах України прийом уже оголошено. Водночас кінцева дата подання документів єдина для всіх – це 31 травня.

Батьки мають право подати заяву до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають, – зарахування до цієї школи дитині гарантується Законом. Також батьки мають право подати заяву до будь-якого іншого закладу – до нього дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за результатами жеребкування.

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує кількості місць, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей. Їх список оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Коли у школі залишаються вільні місця, інформація про них розміщується на інформаційному стенді закладу та його веб-сайті (у разі відсутності – на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад).

Якщо на 31 травня кількість поданих заяв перевищує кількість місць, то до 1 червня зараховуються діти:

– місце проживання яких на території обслуговування школи підтверджене;

– які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами учнів цього закладу освіти;

– які є дітьми працівників цього закладу освіти;

– які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).

До 15 червня зараховуються всі інші діти за результатами жеребкування. Воно проводиться з 5 до 10 червня та є публічним.

На базі вишу вперше створили Центр підтримки технологій та інновацій – у ньому можна отримати допомогу з патентування своєї розробки

Уперше на базі українського вишу створено Центр підтримки технологій та інновацій – його відкрив сьогодні, 12 квітня 2019 року, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха в Національному авіаційному університеті.

Насамперед такі центри даватимуть підтримку винахідникам та інноваторам в питаннях патентування їхніх розробок. Зокрема, в них буде доступ до патентного пошуку – інструменту, що дає розуміння про актуальність тих чи інших наукових пошуків, винаходів, стартапів. У центрі також можна буде отримати необхідну інформацію щодо правової охорони розробки, тобто як захистити з юридичного боку об’єкт права інтелектуальної власності.

«Через такі центри ми хочемо дати додатковий стимул для розвитку інновацій та академічного підприємництва в університетах. З ініціативою їх створення МОН виступило ще 2016 року, в межах проекту зі створення інноваційної інфраструктури в закладах вищої освіти. І зараз, завдяки спільним зусиллям з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та за підтримки Всесвітньої організації інтелектуальної власності, починає роботу перший Центр підтримки технологій та інновацій на базі ЗВО», – відзначив Максим Стріха.

Також він повідомив, що за підсумками роботи центру на базі НАУ розглядається можливість відкриття таких центрів на базі університетів в інших регіонах України.

 

 У ЖНАЕУ визначили переможців «Агрополітичних дебатів»

 У Житомирському національному агроекологічному університету 9 квітня провели «Агрополітичні дебати», участь в яких взяли чотири команди – представники різних   факультетів навчального закладу.

Модератором заходу виступив тренер по дебатах, голова ГО «Шлях відродження» Ігор Кипенко. Нагадаємо, що агрополітичні дебати – інтелектуальна дискусія, під час якої студенти відстоюють протилежні погляди з актуальних для сучасної  України питань.

Команда Уряду, до якої входили Премєр-міністр, його заступник, секретар і член Уряду, представляли ствердження, а опозиція, у складі лідера, його заступника, секретаря і члена опозиції,  – заперечення.

Для дебатів було представлено дві теми  – «Сильна диктатура краща за демократію», «Вибори не для всіх: право голосу має бути обмеженим». Команди мали час на підготовку і виступи.

 

За результатами голосування журі,   І місце зайняла команда «Л.І.Д.Л.»:

–               Шаробокова Єлизвата, студентка 1 курсу факультету інженерії та енергетики

–               Оленюк Дмитро, студент 2 курсу факультету обліку та фінансів

–               Чуніхіна Єлизавета, студентка 3 курсу факультету економіки та менеджменту

–               Регета Ігор – студент 4 курсу факультету екології і права

 

Абсолютним переможцем І етапу «Агрополітичних дебатів»  у ЖНАЕУ став студент 1 курсу факультету економіки та менеджменту Рожков Олександр, який  візьме участь в  ІІ етапі, що проходитиме  в Харкові у рамках зльоту студентських лідерів аграрної освіти.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

НУШ вщент перевертає традиції: уроки в автобусі

Завдяки перемозі в обласному конкурсі проектів у Привільненьскій ОТГ, що на Рівненщині, з покинутого автобусу створили справжню «Територію свободи».

Зручні місця для сидіння, навчальна креативна дошка, кімнатні рослини, куточок читача та багато інноваційних цікавинок створюють новий освітній простір.

Перший урок у цьому класі провели учні 1 класу Привільненської ЗОШ. Вони з захопленням милувалися інтер’єром, розглядали книги. Зайнявши зручне місце з вчителем на килимку, а інші на сидіннях, наввипередки читали текст літературних творів.

У громаді впевнені, що Нова українська школа – кардинально інша освіта, яка покликана мислити по-іншому.

Прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

Свято інженерних знань влаштували в ЗНУ вступникам

У рамках фестивалю «STEM-весна-2019» в Інженерному інституті Запорізького національного університету відбулися урочистості з нагоди Дня інженерних знань і Дня відкритих дверей. Загалом у святі взяли участь учні закладів середньої освіти та студенти коледжів міста й області. Вони побачили діючі моделі металургійних верстатів, вітрогенератора тощо. Відвідувачі мали можливість взяти участь у пізнавальних іграх, вікторинах.

Серйозні виступи перемежовувалися скетчами, творчими номерами, які підготували для гостей артисти Студентського центру мистецтв Port-Arte. Цікавою була й інтернет-гра Kahoot, пов’язана зі спеціальностями факультетів Інституту. Школярі, які швидше за всіх дали правильні відповіді на запитання гри, отримали в нагороду USB-флеш-накопичувачі. Учасникам запропонували й екскурсію Інститутом з відвідуванням підготовлених для них майстер-класів.

Пройшовши інструктаж, учні спробували самостійно керувати моделлю баштового крана на факультеті будівництва та цивільної інженерії. На факультеті металургії екскурсантам були продемонстровані види діяльності металургів, 3D-принтер і процес прокатки сталі. Школярі та їхні педагоги побували в лабораторії енергоефективних технологій і побачили «штучне сонце» від факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій. Підготували для молоді й захопливі комп’ютерні ігри та завдання.

Не менш цікавим було відвідування лабораторії, де за допомогою потужного мікроскопа охочі «поглянули» в надра своїх смартфонів. А процес очищення води з домішками «забруднювача», яким стали звичайні вершки, багато хто з юнаків знімав на відео. Ті, хто планує пов’язати своє майбутнє з фінансовою, економічною діяльністю або маркетингом, з цікавістю взяли участь у «грошовій» вікторині від факультету економіки і менеджменту. Завершальним етапом для груп екскурсантів була «зустріч» із роботом-фантомом, якого в Інституті ніжно назвали «Федя». Цей тренажер дозволяє перевірити свої знання з надання першої невідкладної допомоги постраждалим.

Для довідки

З 1 січня 2019 року Інженерний інститут увійшов до складу Запорізького національного університету (після реорганізації Запорізької державної інженерної академії). Тут здійснюється підготовка здобувачів ступенів вищої освіти бакалавр, магістр та освітньо-наукового ступеня доктор філософії за денною та заочною формами навчання. Здобувачі ступенів вищої освіти «Бакалавр» навчаються за 18 актуальними спеціальностями з 11 галузей знань та 18 освітньо-професійних програм. Підготовка здобувачів ступеня вищої освіти «Магістр» здійснюється за 23 освітньо-професійними програмами. Здобувачі освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» навчаються за 5 спеціальностями. До складу Інженерного інституту ЗНУ входить 4 факультети, які об’єднують 17 кафедр, та міжфакультетська кафедра загальноосвітніх дисциплін.

Прес-служба ЗНУ

В Уманському НУС відбувся Ярмарок вакансій – 2019

Підготовче відділення Уманського національного університету садівництва дбає про перспективне майбутнє студентів нашого навчального закладу. Тож саме з метою знайомства з потенційними роботодавцями та пошуку перспективних вакансій в університеті нині відбулася знакова подія весни – «Ярмарок вакансій – 2019».

Із бажанням ознайомити студентів і викладачів Уманського НУС з діяльністю своєї компанії, розповісти про наявні вакансії і надати інформацію про відкриті програми з працевлаштування, стажування та проходження практики до університету прибули представники підприємств, які зацікавлені у висококваліфікованих фахівцях аграрного сектору. Представити власну інформацію вони мали нагоду на виставкових стендах, а також детально розповісти про специфіку своїх вакансій, показавши загалу не лише роздатковий матеріал, а й презентацію.

У рамках Ярмарку вакансій відзначили колектив Уманського НУС його постійні партнери – регіональні центри зайнятості, а Уманська районна філія Черкаського обласного Центру зайнятості вручила диплом за тісну співпрацю у вирішенні спільних завдань щодо сприяння зайнятості молоді.

«Шановний студент! Якщо ти відкритий до нових можливостей, займаєш активну життєву позицію та готовий навчатися – тобі до нас!» – таким лозунгом майоріли листівки Reikartz Hotel Group – однієї з найбільших мереж готелів України.

Заявив про себе, як кращий роботодавець 2017 року, й Агроіндустріальний Холдинг «Миронівський хлібопродукт», який прагне і нині посісти перші місця на ринку праці.

Активно позиціонувала себе у низці перспективних роботодавців і команда ТОВ сільськогосподарське підприємство «Нібулон», висвітлюючи перспективні можливості студентів розвиватися в галузях аграрного сектору.

Відкрита до співпраці з креативними, відповідальними та талановитими і ДОЗ «Бригантина», яка пропонує актуальну для багатьох студентів сезонну роботу.

Представники компанії ТОВ «Хімагромаркетинг» закликали приєднатися до своєї команди, адже це та компанія, яка надає широкий спектр продукції для сільського господарства, забезпечуючи аграріїв передовими технологіями вже 23 роки поспіль.

ПП «Fenix Agro» також завітали на Ярмарок вакансій зацікавити талановиту молодь пропозиціями щодо працевлаштування, адже профіль компанії – продаж зернових і концентрованих кормів для тваринництва в Україні.

Український виробник, національний лідер та експерт у готових продуктах харчування група компаній «ВЕРЕС», зокрема, представники ТОВ «Віджи Продакшн», також відвідали Уманський НУС для зацікавлення молодих спеціалістів.

Із запрошеннями для активної й ініціативній молоді приєднатися до перспективної команди завітали в університет представники групи компаній DYKUN.

Кадрове агентство «Агроджоб» також пропонували студентам працевлаштування з реалізації послуг у сферах сільського господарства та агробізнесу.

Представники МХП «Старт» зазначили, що раді будуть бачити у себе в команді молодих фахівців-спеціалістів, які хочуть працювати та розвиватися в агробізнесі.

Наводили переваги працевлаштування у власних компаніях і представники низки авторитетних і успішних підприємств: групи компаній «Відродження», компанії «Pro Ag Resources», готельно-ресторанного комплексу «Аквадар», торгівельно-розважального комплексу «Гармонія», КБ «ПриватБанк», ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад «Бригантина»», компанії «Гідросила», компанії «Кернел Трейд», ПАТ «Вітаміни», ТОВ «Хімагромаркетинг».

Підсумовуючи думки, висловлені потенційними роботодавцями під час ярмарку вакансій, можна резюмувати: від високого рівня фахівців та їх професіоналізму, бажання розвиватися та вчитися залежить розвиток та успіх будь-якої компанії та й загалом – держави. Тож обирати вам, шановні студенти! Вдалого початку вашої широкої та світлої професійної дороги.

Інформує прес-служба УНУС

 

Стартувала реєстрація на Global Teacher Prize Ukraine 2019: переможець отримає чверть мільйона гривень та сучасну бібліотеку для своєї школи

 З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання.
Про це йшлося 11 квітня, на прес-сніданку за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич з нагоди старту премії 2019 року.

 

Зареєструватися можна на офіційному сайті: http://globalteacherprize.org.ua 

«Я закликаю бути небайдужими та номінувати вчителів, яких ви вважаєте кращими в своїй справі. Часто дійсно достойні вчителі дуже скромні і не можуть висунути себе на премію самостійно. Але талант та велика праця мають визнаватися та винагороджуватися. Ця премія – це можливість зробити вашого найкращого вчителя відомим усій Україні», – зазначила Лілія Гриневич.

Цього року переможець премії отримає рік безкоштовного навчання, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та головний грошовий приз – 250 000 гривень. Окрім того, цьогоріч вперше передбачено додатковий приз для школи, де працює переможець, – сучасну бібліотеку зі зручними робочими місцями та комп’ютерним обладнанням.

«Саме освітяни зараз виховують майбутніх президентів країни, інноваторів, лідерів думок. Сучасна школа – не про минуле, вона про зміни в суспільстві, про інновації. Мета премії – наголосити на важливості професії вчителя, бо майбутнє України починається сьогодні в шкільних аудиторіях», – відзначила Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія», організатор та голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine.

Цього року найкращого вчителя України оберуть серед десяти фіналістів. До експертного журі національної премії увійшли голова «Освіторії» Зоя Литвин, телеведуча та куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін, заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018 Олександр Жук та ще двоє членів журі, що стануть відомі вже скоро.

Довідково: За два роки в національній премії Global Teacher Prize Ukraine взяли участь понад 5000 учителів. Переможець 2017 року – Пауль Пшенічка, вчитель фізики з Чернівців, потрапив до рейтингу «100 найвпливовіших українців» журналу «Фокус» (уперше за 26 років незалежності в такому рейтингу опинився педагог) та виступив перед депутатами з трибуни Верховної Ради. А переможець премії 2018 року – викладач інформатики із Запоріжжя Олександр Жук, увійшов до рейтингу «30 under 30» за версією Kyiv Post та до Топ-10 інноваторів України у рейтингу журналу «Фокус».

Global Teacher Prize – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка «Освіторія», мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії вчителя.