Daily Archives: 15/04/2019

На Миколаївщині горіла школа, підозрюють підпал

Сьогодні в місті Очаків Миколаївської області згорів один з кабінетів початкової школи. За попередніми даними, причиною пожежі став підпал. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ГУ ДСНС в області.

15 квітня о 06:34 за екстреним номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в кабінеті початкової школи на вулиці Старофортечна в місті Очаків. На місце прибули чергові відділення 22 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. О 06:45 вогнеборці локалізували пожежу, о 06:50 ліквідували на площі 5 квадратних метрів, не допустивши розповсюдження вогню на суміжні приміщення. За попередньою інформацією ймовірною причиною пожежі став підпал”, — йдеться у повідомленні.

У прес-службі додали, що загалом до гасіння залучалось 2 одиниці техніки та 8 чоловік особового складу ДСНС. Для з’ясування обставин та остаточної причини загоряння на місці інциденту працюють дослідно-випробувальна лабораторія Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, слідчо-оперативна група Очаківського відділу поліції ГУ НП у Миколаївської області.

Одинадцятикласники Рівненщини проходитимуть вишкіл на військовому полігоні

На Рівненському загальновійськовому полігоні розпочалися щорічні навчально-польові збори для одинадцятикласників області, які проходять у рамках програми національно-патріотичного виховання.

У заняттях візьмуть участь близько 3,5 тисяч учасників. Навчання триватимуть впродовж тижня, щодня проходитимуть вишкіл понад 600 школярів.

Практичне відпрацювання передбачає: заняття з тактичної медицини, вивчення будови стрілецької зброї, збирання-розбирання АК-74, стрільби, ознайомлення з військовою технікою, умовами проходження військової служби та побутом військовослужбовців.

«Найцікавіше серед усіх завдань – це навчальні стрільби. Кожен із учасників має змогу самостійно скласти АК та здійснити по 8 пострілів. Це дуже крута можливість», – коментує Олег з Гощі.

До слова, навчання проводяться вже сьомий рік поспіль завдяки оперативному командуванню «Захід» та керівництву Рівненського загальновійськового полігону.

Прес-служба управління освіти і науки РівненськоїОДА

 

Відбувся Міжнародний семінар «Європейський досвід у реалізації політики сфери культури, з відвідуванням Словаччини, Угорщини та Польщі

З  4 по 8 квітня делегація Херсонського політехнічного коледжу ОНПУ у складі Ротань Н. В., Лебедь Г. М., Яковенко В. Д., Мадаєва А. С., Сотнікова В. взяла участь у Міжнародному семінарі «Європейський досвід у реалізації політики сфери культури, з відвідуванням Словаччини, Угорщини та Польщі.

Перша та друга сесії семінару відбулись у м.Пряшів (Словаччина). Учасників заходу привітали: Владімір Фельбаба, Віце-мер міста Пряшів, Ладіслав Сугані, проректор з міжнародних зв`язків і маркетингу Пряшівського університету в Пряшеві, Йозеф Затько, президент Європейського інституту безперервної освіти, директор Східноєвропейського агенства розвитку, Станіслав Обіцькі, Почесний консул України в Словацькій Республіці, Павло Богдан, в.о. голови союзу русинів-українців в Словацькій Республіці.

6 квітня 2019 р. учасники семінару відвідали Центральноєвропейський університет (CEU) у м. Будапешт (Угорщина).

Українську делегацію привітав Іван Лукачук, перший секретар Посольства України в Угорщині, який розповів про українсько-угорське співробітництво у різних сферах суспільного життя. Олександр Штоквич, директор Програм Центру досліджень вищої освіти імені Єгуди Елькани ЦЄУ розповів про систему освіти та культури Угорщини.

 

8 квітня 2019 року українська делегація відвідала Ягелонський університет у Кракові (Польща). Співробітниця відділу міжнародних зв`язків університету, Марія Кантор,  розповіла про його міжнародну діяльність й актуальні напрямки розвитку. У ході виступу було зазначено про академічну мобільність викладачів і студентів у рамках двосторонніх угод, Erasmus + і SYLFF, літні школи, різні стипендіальні програми.

Наприкінці зустрічі учасники міжнародного семінару отримали сертифікати про підвищення кваліфікації від голови Правління ВМГО «Серце до серця» П. Горінова та його заступника – Т. Карпенко.

Інформація Херсонського політехнічного коледжу ОНПУ

Якість освіти – первинна відповідальність ЗВО: представники провідних вишів України підписали спільну заяву

У м. Дніпро, у стінах найстарішого закладу вищої освіти НТУ «Дніпровська політехніка», освітяни провідних університетів України обговорили напрями спільної діяльності щодо забезпечення якості вищої освіти.

13 квітня в результаті  кількагодинного спілкування представників НТУ «Дніпровська політехніка», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Полтавського університету економіки і торгівлі, Сумського державного університету, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Українського Католицького Університету та Університету імені Альфреда Нобеля  складена спільна заява про взаєморозуміння та засади спільної діяльності у політиці забезпечення якості вищої освіти між цими університетами.

Зокрема, у ній зазначено: «Досягнення високої якості освітньо-наукової діяльності, формування культури якості є одними з базових пріоритетів сучасної української вищої освіти. Саме вища освіта, дослідження та інновації відіграють вирішальну роль у гуманізації суспільства, створенні передумов економічного зростання, формуванні відповідальних громадян та їх інтегруванні у світові цивілізаційні та господарські процеси. Освіта була і залишається ключовою складовою соціально-економічного розвитку суспільства, визначаючи місце конкретної країни у глобальному розподілі праці та її впливовість на регіональному і світовому рівні.

Динамічний соціальний та науково-технічний розвиток, процеси глобалізації та регіоналізації істотно змінюють наші уявлення про зміст компетентностей здобувачів освіти, ставлячи в центр уваги результати навчання, їхнє визнання як всередині країни, так і за її межами, відповідність декларованих кваліфікаційних навичок реальним вимогам ринку праці та зацікавлених осіб.

В таких умовах, на нашу спільну думку, якість освітньої та наукової діяльності у вищій школі має базуватися на первинній відповідальності закладів вищої освіти за результати навчання і достовірність досліджень, враховувати різноманітність закладів вищої освіти, освітніх програм, здобувачів освіти. Таке бачення повинно стати здобутком та орієнтиром для усіх членів академічної спільноти, визначати правила їхньої професійної діяльності, враховувати потреби та очікування студентів, викладачів, науковців, представників ринку праці та інших стейкголдерів.

У своєму прагненні створити культуру якості у закладах вищої освіти сторони дотримуватимуться принципів універсальності, прозорості, об’єктивності, студентоцентризму, системності та систематичності, уникнення конфлікту інтересів та академічної доброчесності. Така діяльність матиме на меті побудову реально ефективних локальних систем забезпечення якості в наших університетах, сприяння розвитку культури якості в національній системі вищої освіти, вдосконалення процедур гарантування якості згідно з принципом мінімальної необхідності та достатності. Створювана система має передбачати партнерську участь студентів та їх органів самоврядування, рад роботодавців та асоціацій випускників.

Спільна заява є відкритим документом і до неї можуть приєднатися всі бажаючі заклади вищої освіти України».

 

 

Інформує НТУ «Дніпровська політехніка»

 

 

 

 

Студенти ЖНАЕУ дізналися про можливості стажування в Іспанії, Латвії та Китаї

У  Житомирському національному агроекологічному університеті 12 квітня відбувся воркшоп від київської освiтньої платформи “Mudra”, керівник якої  –  Тетяна Шевченко, розповіла студентам про сучасні можливості закордонних практик в Іспанії, Латвії та Китаї.

Загалом, студенти ЖНАЕУ під час зустрічі дізналися про те, для кого стажування буде корисним, які вимоги ставлять компанії, скільки часу займає період від наміру до підписання контракту і поїздки, тощо.

«Стажуватися можуть  студенти, які навчаються на програмах бакалаврату, магістратури, аспірантури. Коли ми знаходимо роботодавця, університет має підтвердити контракт.   Студенти мають володіти англійською мовою на рівні В1, В2 та мати відповідну спеціальність –  ІТ, інженерні, сфера обслуговування, бізнес та багато іншого», –  відзначила директор освітньої компанії «Mudra» Тетяна Шевченко.

Після того, як потенційний стажер зібрав усі документи, обрав країну та спеціальність, він має записати мотиваційне відео та написати листа роботодавцю.  На кращих кандидатів чекає співбесіда.

«Ми надаємо 120 днів максимум для того, щоб знайти роботу.   Стажування проходить від 3 до 12 місяців, але це залежить від роботодавця. Роботодавець зазвичай оплачує стажування, однак бувають і ті, що не оплачують. Оплата приблизно від 300 до 500 доларів чи євро в місяць. Роботодавець також може надавати житло. Відповідно тривалість і умови різні, це все обговорюється з роботодавцем», – каже Тетяна Шевченко.

Серед головних переваг стажування за кордоном спеціалісти називають міжнародний досвід та конкурентоспроможність на ринку праці.

Нагадаємо, що минулого року більше 700 студентів ЖНАЕУ проходили практику і стажування на базі закордонних підприємств і компаній.

 Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Українська команда перемогла у командному заліку на VIII Європейській олімпіаді з математики для дівчат

Українська команда, до якої увійшли Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук та Влада Петрусенко, посіла першу сходинку на VIII Європейській олімпіаді з математики для дівчат із загальним результатом команди 115 балів. Про це стало відомо 12 квітня 2019 року, під час нагородження переможців олімпіади.

Змагання  – написання робіт – тривало 2 дні, з 9 до 10 квітня. Щодня  учасниці вирішували по три задачі. За кожну із них вони могли отримати від 0 до 7 балів. Оцінювалася не лише правильність, а й оригінальність рішень.

Зокрема, дівчата отримали такі нагороди:

Другу та третю сходинки в командному заліку посіли команди з Польщі та Болгарії із загальним результатом команд 110 та 105 балів відповідно. 

  • Катерина Горох (учениця 11-го класу КПНЛ № 145) – золота медаль (31 бал);
  • Карина Нечипорук (учениця 11-го класу ліцею №208) – золота медаль (35 балів);
  • Влада Петрусенко (учениця 11-го класу Новопечерської школи) – золота медаль (33 бали);
  • Олеся Білик (учениця 11-го класу КПНЛ № 145) – бронзова медаль (16 балів).

В особистій першості перемогла учасниця з Сербії Єлена Іванчич, яка усі завдання розв’язала з найвищим результатом та загалом отримала 42 бали.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у своєму виступі привітала переможців, але також підтримала дівчат, які не змогли отримати найвищий результат.

«До того, як відзначати наполегливість, талант та тяжку роботу переможниць, я хотіла б звернутися до усіх присутніх дівчат з нагадуванням – кожна із вас вже перемогла. Ви належите до елітного клубу дівчат-математиків, ви вже несете в собі більше можливостей та переваг  ніж інші, ваш досвід –  багатший, а знання – ширші. Дозвольте дати вам пораду, яку колись Альберт Айнштайн дав своєму сину: «Життя — як катання на велосипеді. Аби зберігати рівновагу, мусиш рухатися». Тому незалежно від того, чи стали ви медалісткою сьогодні, чи ні, чи виправдалися ваші зусилля зараз, у цю конкретну хвилину, чи ні – рухайтеся вперед. Життя любить наполегливих, любить натхненних, любить людей, які мають мету та прямують до неї», – звернулась до учасниць Лілія Гриневич.

Загалом найбільшу кількість балів у командному заліку отримала команда із США – 125 балів. Однак через те, що вони брали участь у змаганнях поза конкурсом, першість дісталася саме українській команді, яка за сумою балів посіла 2 сходинку.

Для заохочення учасниць команди із США Мала академія наук України нагородила їх сучасними планшетами.

У змаганнях від України брала участь ще одна команда молодших дівчат, які також вибороли три бронзові медалі та одну спеціальну відзнаку. Зокрема, йдеться про  Алісу Баклан (учениця 10-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»), Маргариту Баклан (учениця 9-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»), Роксолану Іванчук (учениця 8-го класу ліцею «Наукова зміна) та Ольгу Жур (учениця 10-го класу Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер»).

Змагання такого формату проводяться в Україні вперше.