Daily Archives: Квітень 19, 2019

У мистецтва – і методика мистецька: відбувся семінар у Кременецькій академії

Одним із найважливіших показників творчої життєздатності кафедри вищого педагогічного закладу освіти виступає її конкретний фаховий зв’язок із педагогічними колективами загальноосвітніх шкіл.

Логіка зрозуміла: саме для цієї категорії навчальних закладів готують фахівців у вищих педагогічних освітніх установах. Зв’язок науковців ЗВО із педагогами ЗОШ має двохвекторну спрямованість: фахівці вищого рівня вивчають запити і проблеми педагога-практика (вектор ЗОШ-ЗВО), а вчителі ЗОШ отримують від своїх колег-науковців інформацію інноваційно-методичного змісту (вектор ЗВО-ЗОШ). Ефективною формою реалізації такого зв’язку виступають науково-методичні семінари, що проходять на базі академії та коледжу за участю вчителів-предметників середніх закладів освіти регіону.

Саме такий семінар підготували члени кафедри мистецьких дисциплін та методики їх викладання Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка (завідувач – доктор педагогічних наук, професор Олександр Дем’янчук) і члени циклової комісії трудового навчання, технологій та образотворчого мистецтва коледжу (голова Віталій Писаренок). Участь у згаданому методичному дійстві брали понад два десятки вчителів образотворчого мистецтва загальноосвітніх шкіл м.Кременця та Кременецького району.

Наші науковці та педагоги шкіл працювали над темою «Вивчення друкованої графіки на уроках образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі». Теоретичну частину семінару доповіддю «Види друкованої графіки. Творчість художників-графіків Тернопільщини» розпочала кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри мистецьких дисциплін Олександра Панфілова. Майстер народної творчості України, доцент кафедри Тетяна Балбус на основі матеріалів огляду виставки творчих робіт гурту «Палітра» розкрила методику «Вивчення творчості художників рідного краю на гурткових заняттях з образотворчого мистецтва в загальноосвітніх школах». Особливості процесу «Вивчення методики виконання ліногравюри на гурткових заняттях в ЗОШ» характеризувала науковець кафедри дисциплін та методики їх викладання Юлія Янчук. Старший викладач цієї кафедри Дмитро Синенький поєднав теорію із практикою: він висвітлив «Технологію виконання естампу на друкарському станку» та провів майстер-клас цієї ж тематики.

Значний обсяг роботи виконали члени циклової комісії трудового навчання, технологій та образотворчого мистецтва коледжу: викладач Марія Швед аналізувала «Особливості сприймання графічних творів на уроках образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі», а її колега Іванна Погонець розповіла про «Нетрадиційні графічні техніки на уроках образотворчого мистецтва в школі». Викладач коледжу Богдана Гуменюк обрала тему, пов’язану з історією розвитку національної художньої культури, – «Мистецька спадщина Георгія Нарбута».

Учасники семінару оглянули виставку творчих робіт жіночого мистецького гурту «Палітра», переглянули документальний фільм, присвячений ювілею Заслуженого художника України, колишнього викладача нашого навчального закладу Ярослава Омеляна.

 

Інформаційний центр Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка

Як студентам-медикам потрапити на стажування за кордоном

Стажування за кордоном – добра можливість для майбутніх лікарів дізнатися, як працюють світові практики, та отримати практичний досвід. Разом з Ольгою Фокаф, студенткою-медиком, яка пройшла 5 професійних стажувань за кордоном, розповідаємо, як студентам потрапити на таке стажування. Повідомляє прес-служба МОЗ.

  • Питайте у ваших колег, викладачів, студентів, які вже пройшли стажування за кордоном, як їм це вдалося. Не бійтеся, якщо ви ви мало знаєте цих людей або взагалі з ними не знайомі. Така відкритість допоможе вам і у навчанні за кордоном.
  • Відвідуйте якомога більше профільних конференцій, не пропускайте можливість познайомитися з колегами на заходах. Багато запрошень на стажування можна отримати саме там.
  • Запитуйте про можливості стажування в іноземних лікарнях або університетах. Зазвичай в кожній такій установі є міжнародне відділення, яке займається цим питанням.Також є безліч студентських організацій опікуються обміном студентів.
  • Слідкуйте за новинами та можливостями від професійних медичних організацій (наприклад, Американська асоціація пластичних хірургів тощо).
  • Підписуйтесь на дайджести/слідкуйте в соцмережах за пабліками з можливостями/програмами стажувань/іноземними університетами тощо. В Україні активно діє програма стажувань UMSA; INgenius завжди публікує найсвіжіші можливості для українських медиків. Також можливості для медиків часто публікуються на офіційному сайті МОЗ України.
  • Гугліть. Це – перевірений Ольгою спосіб отримати найповнішу інформацію про можливості стажування для студентів-медиків та інтернів.

“Ідеальної формули немає. Скажу лиш, що це легше, ніж здається на перший погляд. Сформулюйте свою мету та цілі, будьте винахідливими. Головне зрозуміти, чого ви самі хочете, добре це мотиваційно обґрунтувати та добиватися бажаних цілей”, – додає Ольга Фокаф.

Також Ольга радить майбутнім медикам звертати увагу на немедичні стажування.

“У нас розповсюджений міф, що лікарі мають їздити лише на медичні програми стажувань чи “фанатіти” тільки від медицини. Будьте відкритими і готовими до змін. Немедичні стажування розвинуть у вас софт-скіли: знаходити підхід до людей, правильно спілкуватися з пацієнтами, лідирувати та працювати в команді, вести переговори, сприятимуть особистісному розвитку, допоможуть навчитися правильно розподіляти свій час тощо. Часто, медична освіта на немедичних стажуваннях – це ваш привілей. Для того, щоб стати висококваліфікованим лікарем традиційної медичної освіти мало. Адже лікарям треба вміти знаходити правильні рішення. Дізнавайтеся та вивчайте, як працюють системи охорони здоров’я за кордоном, розвивайте компетенції, які допоможуть творити позитивні зміни в Україні”, – говорить Ольга.

Ольга має низку чудових прикладів – менторів в різних іноземних лікарнях, які вдосконалюють свої навички не лише з медицини, а й з управління, спілкування, роботи в команді тощо. Так, ментор на Мальті, лікар-консультант онкологічного відділення, розповідав їй, що цілий рік вивчав курс спілкування з пацієнтами в Кембриджі. У Тайвані вона спостерігала, як її ментор, керівник  онкологічного відділення великого госпіталю, вечорами робив оригамі і і вкладав себе в соціальну роботу з пацієнтами з пацієнтами. У Фінляндії, лікарська команда у відділенні працювала злагоджено, як один механізм – це результат навчання працювати в команді.

З чого почати і як підготуватися до стажування за кордоном: https://goo.gl/kwXtjo

Як лікарю зробити стажування за кордоном максимально ефективним: https://goo.gl/YczJ5W

Ольга Фокаф пройшла 5 професійних стажувань в Німеччині, на Мальті, в Тайвані і Фінляндії. Вона має досвід роботи над проектом ehealth в Львівській міській раді, проектним менеджером платформи INgenius та координатором професійних обмінів для студентів-медиків. Зараз працює в Lviv Business School УКУ, адмініструє короткострокову програму Leaders for Health. У вересні та жовтні 2018 року Ольга стажувалася за програмою Canada Ukraine Parliamentary Program в уряді Канади у рамках співпраці урядів Канади та України. Вона була інтерном тіньового міністра Шеннон Стаббс.

У ПУЕТ уперше в області відбувся День кар’єри ЄС

10 квітня у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) уперше в області пройшов День кар’єри ЄС.  Захід відбувся за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж ЄС в Україні». Це одноденний захід, який  покликаний ознайомити студентів і школярів зі світовими та європейськими трендами в питаннях професійних компетентностей та забезпечує спілкування з потенційними роботодавцями.

З вітальним словом до гостей та учасників звернувся ректор ПУЕТ Олексій Нестуля та акцентував на важливості розвитку професійних навичок студентів і можливостях закордонного стажування, що надає університет. Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва наголосила: «Це  щастя жити і працювати в Полтавській області. Це область економічного щастя! Тільки за минулий рік кількість вакансій від роботодавців зросла до 8000 місць, які готові забезпечити якісними умовами праці та відповідною заробітною платою». А директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко відзначила: «Однією з головних стратегій розвитку Полтавської області є розвиток людського потенціалу, який може бути забезпечений, насамперед, взаємодією науки, бізнесу та влади. Навчання активної молоді повинне проходити у якісних університетах, які дають міжнародні знання на найвищому рівні, щоб після завершення залишитися працювати в нашій області, розвивати економіку, створювати нові робочі місця та розбудовувати її інфраструктуру».

У Дні Кар’єри ЄС взяли участь близько 30 підприємств та організацій Полтави й області, що свідчить про зацікавленість кадровим потенціалом студентів. Протягом дня учасники перевірили рівень своїх знань про ЄС, узявши участь у євровікторині. Студенти спілкувалися з потенційними роботодавцями та представниками провідних  організацій області на Ярмарку вакансій. Різноплановість та насиченість заходів дозволила залучити понад 600 осіб-учасників.

Під час панельної дискусії «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?» Спікери, експерти з розвитку ринку праці Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ; Віталій Дмітрієв, директор ТОВ «Системи модернізації складів», представник керівних органів Полтавського Ротарі-клубу, співвласник ГО «Полтавський бізнес-клуб»; Анастасія Яковенко, PR-менеджер БО «Взаємопоміч» та Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості поділилися своїм досвідом, ознайомили гостей з вимогами роботодавців до професійних та «м’яких» компетентностей найманих працівників, проінформували про ситуацію на ринку праці Полтавського регіону: можливі вакансії та пропозиції роботи, розповіли як бути конкурентоспроможним через 20 років та розкрили секрети успішного пошуку роботи своєї мрії.

Для всіх охочих були організовані тренінги для вдосконалення своїх знань і вмінь.  Спеціаліст із працевлаштування КУ «Обласний молодіжний центр» Анна Півень надала ряд рекомендацій для успішного проходження співбесіди та складання резюме під час першого тренінгу «Співбесіда на роботу твоєї мрії: DO’S&DON’TS». Бізнес-тренер, розробник ряду авторських бізнес-ігор, к.е.н., доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва ПУЕТ Ігор Юрко ділився секретами створення власного бізнесу на  другого тренінгу «StartUp: від ідеї до власного бізнесу. Основні питання стартаперів регіону».

Під час третього тренінгу гості отримали цінні поради щодо порядку оформлення та подання заявок на отримання стипендій на навчання за програмами Еразмус+.

День Кар’єри ЄС викликав неабиякий інтерес серед молоді м. Полтава, сприяв формуванню активної громадської позиції та навичок у сфері кар’єрного зростання.

 

Вакцинація КПК не підвищує ризик аутизму: результати масштабного дослідження

Загальнонаціональне дослідження в Данії, в якому взяли участь понад 657 тисячі дітей, підтвердило, що вакцинація проти кору, паротиту та краснухи не підвищує ризик аутизму. Навпаки – вакциновані КПК діти мали на сім відсотків меншу ймовірність аутизму, ніж невакциновані. Це авторитетне наукове дослідження уже назвали наймасштабнішим. Інформує прес-служба МОЗ.

Учасниками дослідження стали 657 461 дітей, які народилися у Данії з 1999 року до 31 грудня 2010 року. Вони приєднувалися до дослідження, коли їм виповнилося 1 рік (саме в цей час роблять перше щеплення проти кору, паротиту і краснухи) і за ними спостерігали до 31 серпня 2013.Це дослідження стало ще одним доказом того, що вакцини в принципі і вакцинація проти кору зокрема в жодному разі не можуть бути причиною розвитку аутизму у дітей.

Численні міфи, серед яких і міф про аутизм внаслідок щеплення, стали причиною відмови батьків вакцинувати своїх дітей – по всьому світі і зокрема в Україні. В нашій країні це призвело до масштабного спалаху кору, внаслідок якого уже захворіли 80 тисяч українців і 31 людина померла. Лише з початку року – 24 тисячі хворих на кір і 10 втрачених життів.

Специфічного лікування кору не існує. Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від хвороби і важких ускладнень.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики. Зробити щеплення вакцинами КПК, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних (які часто називають «державними») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу (де працюють сімейні лікарі, терапевти й педіатри).

Вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) для України закуповує Дитячий фонд ЮНІСЕФ. Вони безпечні, якісні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.  Перекваліфікація ВООЗ – це гарантія якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я у світі. Усі регіони забезпечені цими вакцинами виробництва Бельгії та США: станом на 28 лютого в Україні було 1 259 232 дози. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці.

Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.

Відповіді на поширені питання про кір: https://bit.ly/2Vx7Bay

День відкритих дверей у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»

День відкритих дверей в Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище» 18 квітня 2019 року виявився напрочуд жвавим. Велика кількість гостей, а це майже двісті учнів закладів середньої освіти, шкіл-інтернатів міста і області, вчителі та батьки, одразу ж, як перетинали поріг закладу професійної освіти, потрапляли у вирій різноманітних майстер-класів, конкурсів, виставок, екскурсій.

Учні шкіл міста Запоріжжя № 23, № 76, № 41 Гімназії «Основа» та спеціалізованої школи інтернату №7, які прийшли майже цілими класами, затято поринули у цікавий світ знайомства з професіями за допомогою Квесту «Подорож до майбутнього».

Викладачі та майстри училища запропонували майбутнім абітурієнтам цікаві інтерактивні, рухливі, практичні та веселі завдання для ознайомлення школярів з професіями будівельного, художнього, адміністративно-економічного напрямів, підготовку за якими здійснює ДНЗ «ЗВПУ». Виступ агітбригади, концерт художньої самодіяльності талановитих учнів, нагородження команд-учасниць Квесту завершив цей насичений подіями та враженнями день.

Професійній освіті сьогодні приділяється багато уваги, зростає попит на кваліфікованих робітників з боку роботодавців. А от же творча, працьовита команда педагогічних працівників і учнів Запорізького вищого професійного училища обов’язково поповниться молоддю, яка обере для себе складний, але цікавий шлях у майбутнє.

Заступник директора з НМР Кулинич О.А.

В Уряді обговорили підготовку до ЗНО-2019

В Кабінеті Міністрів відбулась нарада щодо підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

У нараді взяли участь представники Українського центру оцінювання якості освіти, Державної служби якості освіти, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Міністерства інфраструктури.

Учасники наради обговорили підготовку до проведення ЗНО, зокрема, організацію посиленої охорони приміщень центрів оцінювання якості освіти та пунктів проведення тестувань, безпечне підвезення учнів до пунктів проведення ЗНО, організацію роботи медпрацівників у місцях тестування, забезпечення належного фінансування проведення тестування.

За результатами наради складено протокол доручень Кабінету Міністрів України щодо забезпечення охорони, безпеки, чергування усіх служб та оплати праці педагогів.

У СНАУ відкрили дві сучасні наукові лабораторії

Сімнадцятого квітня у Сумському національному аграрному університеті відбулося офіційне відкриття двох наукових лабораторій. У заході взяли участь представники влади, керівники і спеціалісти аграрних підприємств, науковці, аспіранти та студенти. 

Кінець 2018 та початок 2019 років ознаменувався для нашого закладу відкриттям цілої низки наукових та навчальних аудиторій. Сьогодні, наукова інфраструктура університету поповнилася ще двома сучасними інноваційними підрозділами.

Лабораторія ПЛР-аналізу створена в рамках проекту Erasmus+ KA2 «Підготовка фахівців лабораторної справи» (Agr-Lab). Проект реалізується міжнародним науковим консорціумом, до якого входять 12 університетів та наукових установ, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Наприкінці минулого року університет провів закупівлю сучасного наукового обладнання, а фахівці пройшли стажування в європейських лабораторіях. Основним напрямком діяльності лабораторії молекулярної діагностики є тестування різного клінічного матеріалу з метою виявлення ДНК (РНК) збудників інфекційних захворювань. Аналізи проводяться за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-метод)

Інша наукова лабораторія розпочала своє існування за підтримки Міністерства освіти і науки України в межах центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування», який був створений в якості експерименту у 2018 році. Придбання обладнання для цього підрозділу було профінансоване з державного бюджету.

Право офіційного відкриття наукових лабораторій в цей урочистий день мали голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, директор департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова та перший проректор університету Микола Курило. Серед запрошених гостей, були присутні, керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький, директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак,  начальник головного управління Держпродспоживслужби Віталій Моісеєнко. Також в урочистому заході взяли участь група європейських інвесторів з Німеччини. Усі гості високо оцінили високий науковий потенціал створених лабораторій та можливості, які вони відкривають для розвитку науки.

Під час проведення навчально-наукової панелі, яка відбулася після відкриття, для аспірантів та науковців, а також представників вітчизняного та закордонного бізнесу провідні науковці СНАУ презентували можливості використання лабораторної бази як для наукових досліджень, так використання для виробничих цілей.

У Парламенті зареєстровано законопроект про захист вчителів

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону, метою якого є посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування та фізичного насильства. Документ ініційований 26 парламентарями, які представляють різні фракції та депутатські групи.

Автори законопроекту наголошують, що необхідність ухвалення документа викликана численними випадками нападів на вчителів з боку школярів і батьків, що демонструє безправ’я педагогічних працівників.

Також розробники законопроекту наголошують на тому, що незважаючи на ухвалення в грудні минулого року закону щодо протидії булінгу, ним не передбачена відповідальність за цькування освітян з боку батьків або інших осіб.

Окремо неврегульованою проблемою є перебування на території закладів освіти осіб у нетверезому стані та навіть розпивання на цій території алкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів.

«Таким чином, існує гостра потреба визначити на законодавчому рівні заходи щодо посилення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності вчителя, науковця, викладача, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти», – наголошують автори законопроекту.

Окрім цього, законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адміністративну відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства.

«Прийняття законопроекту надасть можливість підвищити захищеність і соціальний статус педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, а також сприятиме створенню безпечного освітнього середовища», – йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.