Daily Archives: Квітень 24, 2019

Харківські школярі перемогли на Всеукраїнському турнірі юних істориків

Харківські школярі стали переможцями і призерами ХХІ Всеукраїнського турніру юних істориків, фінальний етап якого відбувся у Кам’янець-Подільському.Як повідомили в Департаменті освіти Харківської міської ради, у фіналі змагань взяли участь 30 команд з різних областей України. Харків представляли десять команд, вісім з яких стали переможцями і призерами.

Так, 1-е місце виборола команда Харківського навчально-виховного комплексу №45 «Академічна гімназія», 2-е місце – збірна Московського району, до якої увійшли учні ліцею №141, а також шкіл №128 та 142.

Дипломи III ступеня отримали ще шість харківських команд – учні гімназій №116, №152 та №6 «Маріїнська гімназія», збірна Шевченківського району «Http» (учні школи №51, ліцею №89 та спеціалізованої школи №99), а також збірні команди «Слобожани» (ліцей №89, гімназія №144, НВК «Вересень») та «Унія» (гімназія №6 «Маріїнська гімназія» та школа-інтернат «Ліцей «Правоохоронець»).

Також школярі збірної Основ’янського району і збірної команди учнів гімназії №14 та ліцею №149 отримали дипломи учасників.

За інформацією прес-служби Харківської міської ради

Платформа для співпраці з роботодавцями, профорієнтації школярів та випускників – у  Мелітополі створили Центр професійного розвитку

На базі Мелітопольського центру професійно-технічної освіти відкрили Центр консультування професійного розвитку та підприємницького успіху. Він стане платформою для співпраці роботодавців з учнями та адміністраціями закладів, профорієнтації місцевих школярів та працевлаштування випускників.

Учні закладу профосвіти зможуть дізнатися тут про запити місцевих роботодавців, можливості кар’єрного розвитку та оплати праці. Крім того, їм розказуватимуть про підприємства, де можна проходити виробничу практику, стажування або опанувати навчальну програму за дуальною формою освіти. Для проведення таких зустрічей фахівці Центру залучатимуть представників бізнесу, громадських організацій, служби зайнятості.

Для того, щоб школярі могли більше дізнатися про професії, які можна здобути у Мелітопольському центрі ПТО, їм пропонуватимуть окрему програму. Приміром, для них організують екскурсії, майстер-класи за деякими професіями, консультації та тестування щодо вибору майбутнього фаху.

 Уся ця діяльність допоможе мелітопольському закладу відслідковувати успішність випускників, допомагати їм у працевлаштуванні за фахом.Цю інформацію вони також зможуть використати для кращої комунікації з сучасною молоддю: зрозуміти, чого прагнуть учні, що мотивує їх старанно навчатися, як налагодити партнерство у межах навчального процесу тощо

Батьки хочуть, щоб їхні діти вивчали програмування у школі

За даними американських досліджень, 90% батьків в США хочуть, щоб їхні діти вивчали програмування в школі, оскільки це матиме вирішальне значення для отримання роботи в майбутньому. Про це пише доктор Дастін Рей, позаштатний професор Вищої школи освіти і психології при Університеті Пеппердін.

У той же час, за її словами, лише 40% американських шкіл навчають сьогодні дітей програмуванню.

доктор Дастін Рей

“Цей навик є необхідним не тому, що для кожного він буде основним в кар’єрі, а тому, що він буде впливати практично на кожну професію в 21 столітті”, – пише професорка. Дастін Рей також стверджує, що навчання програмуванню розвиває тип мислення дуже високої складності, який вимагає від дітей більш глибокого осмислення матеріалу, а не просто відтворення завченою інформації: “Це саме той тип мислення, який ми хочемо прищепити нашим дітям для правильного вираження креативності, критичного і абстрактного мислення “.

За словами президента групи компаній EVEREST Юрія Чубатюк, на даний момент в світі відсоток залучення школярів до процесу вивчення програмування в рамках навчальної програми коливається від 1 до понад 40 відсотків – залежно від держави і його розуміння впливу IT-індустрії та інноваційних технологій на перспективи сучасного покоління.

“Потреба обумовлена ​​попитом, тому число країн, переорієнтуються свої навчальні плани з ІКТ на вивчення саме програмування, невпинно зростає. Притому підтримуються дані ініціативи на державному рівні, так як, крім нових орієнтирів і запитів ринку на майбутніх фахівців, є ще побажання і вимоги до вивчення програмування в школах безпосередньо з боку батьків і дітей. А сучасна система освіти повинна відображати їх інтереси “, – вважає Чубатюк.

Варто відзначити, що в Україні на сьогоднішній день також активно просувається ідея раннього програмування в якості обов’язкового шкільного предмета. Зокрема, на даний момент розробкою програми з навчання програмуванню дітей молодшої школи займається робоча методична група Гімназії А + за підтримки групи компаній EVEREST.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що департамент базової освіти ПАР розробив “систему навичок для мінливого світу” і планує з наступного року ввести навчання програмуванню в школах, починаючи з “нульового” класу (Grade R в ПАР).

Сьогодні раннє програмування в школах, крім США, вже практикують Китай, Канада, Сінгапур, Австралія, Ізраїль, Індія, Південна Корея, а також значна частина країн Євросоюзу.

Джерело

У Києві визначили переможців всеукраїнського конкурсу з технологій легкої промисловості

В Україні визначили переможців конкурсу фахової майстерності зі спеціальності «Технології легкої промисловості». Його учасниками стали учні закладів профосвіти майже з 10 регіонів країни. Фінал змагань та нагородження переможців відбулось на базі Київського коледжу легкої промисловості.

За умовами конкурсу учасники, які попередньо перемогли у регіональних відборах, змагалися у теоретичному та практичному турах. У першому – теоретичному – турі майбутніх технологів перевіряли на знання предметів, які вони вивчають у навчальних закладах. А у практичному турі вони виготовляли блузку-вишиванку та заготовки верху взуття.

Оцінювали роботи конкурсантів керівники українських компаній, що є лідерами у сфері легкої промисловості.

За результатами конкурсу призові місця розподілилися таким чином:

за освітньою програмою «Конструювання швейних виробів»

 • місце – Марина Моторна, Київський коледж легкої промисловості;
 • місце – Світлана Комарова, Економіко-технологічний технікум (Херсонщина);
 • місце – Дарина Махньова, Білоцерківський коледж сервісу та дизайну.

за освітньою програмою «Технологія виробництва взуття»

 • місце – Поліна Крилова, Київський коледж легкої промисловості;
 • місце – Катерина Колісніченко, Одеський технічний коледж;
 • місце – Сніжана Литовченко, Київський коледж легкої промисловості.

Американський студент подав позов до суду на Apple

Студент з Нью-Йорка, 18-ти річний Усман Бах, подав до суду на Apple Inc. Сума позову становить 1 мільярд доларів. Бах заявив, що програмне забезпечення компанії з розпізнавання осіб помилково зв’язало його з серією крадіжок з магазинів Apple.

18-ти річний хлопець стверджує, що був заарештований через помилки в системі безпеки Apple. Про це інформує 24 tv.ua  посилаючись на  повідомляє Bloomberg.

У позові студент розповів, що у листопаді його заарештували вдома в Нью-Йорку і звинуватили в крадіжці з магазину Apple. За його словами, в ордері на арешт була фотографія, яка не схожа на Баха. Як стверджує хлопець, одна з крадіжок, за якою йому було пред’явлено звинувачення, сталася в Бостоні в день, коли він відвідував свій випускний бал в Манхеттені.

Усман Бах пояснив, що раніше втратив учнівське посвідчення без фотографії, яке, можливо, було виявлено або вкрадено справжнім злодієм і використовувалося для ідентифікації в магазинах Apple.

В результаті, за словами Баха, його ім’я могло бути помилково пов’язано з особою злодія в системі розпізнавання облич Apple. Таку систему, стверджує Бах, компанія використовує в своїх магазинах для відстеження людей, підозрюваних в крадіжці.

Apple і охоронна фірма, яку також називають відповідачем, відмовилися коментувати позов.

15 найкращих вчителів Києва стали переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019»

У Колоній залі Київської міської державної адміністрації нагородили переможців, лауреатів та учасників II (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019». Учасників та переможців відзначили грошовими преміями, Подяками Київського міського голови та Грамотами Департаменту освіти і науки. Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський привітав переможців та учасників.

Цьогорічний конкурс проходив у п’яти номінаціях, із яких «Вчитель інклюзивного класу» проводився вперше. За перше місце переможці отримали грошову винагороду у розмірі 16 692 грн, за друге місце – 12 519 грн та за третє –8 346 грн. Переможці II туру міського конкурсу представлятимуть столицю на Всеукраїнських змаганнях. У порівнянні з 2017 роком, розмір грошової винагороди збільшився втричі.

«Конкурс «Учитель року» – це нові можливості для освітян та ще один привід звернути увагу на їхній внесок у розвиток нашого міста. 30% коштів із міського бюджету спрямовуються на розбудову освіти. І це не тільки на освітню інфраструктуру, а й таку грошову винагороду вчителів, на яку вони заслуговують. У той же час, ми стимулюємо освітнє середовище та вчителів, від яких залежить успіх наших дітей», – підкреслив Валентин Мондриївський.

Переможці ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019»

Номінація «Вчитель інклюзивного класу»

 • Любчик Світлана Миколаївна, учитель спеціалізованої школи I-III ступенів № 41 ім. З. К. Слюсаренка з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району – І місце.
 • Носова Наталія Миколаївна, учитель закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 215 Святошинського району – ІІ місце.
 • Танасюк Лариса Миколаївна, учитель школи І-ІІІ ступенів № 300 Деснянського району – ІІІ місце.

Номінація «Географія»

 • Воробйова Тетяна Олександрівна, учитель спеціалізованої школи № 16 Оболонського району – І місце.
 • Євтушенко Алла Володимирівна, учитель ліцею «Наукова зміна» Дарницького району – ІІ місце.
 • Щур Олена Олександрівна, учитель загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів «Гімназія № 34 «Либідь» ім. Віктора Максименка» Подільського району – ІІІ місце.

Номінація «Захист Вітчизни»

 • Лисаченко Володимир Васильович, учитель загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів «Гімназія № 107 «Введенська» Подільського району – І місце.
 • Биченко Євгеній Леонідович, учитель школи І-ІІІ ступенів № 1 Шевченківського району – ІІ місце.
 • Моісєєв Василь Володимирович, учитель школи І-ІІІ ступенів № 186 Голосіївського району – ІІІ місце.

Номінація «Основи здоров’я»

 • Кириченко Наталія Володимирівна, учитель школи І-ІІІ ступенів № 36 імені С.П. Корольова Голосіївського району – І місце.
 • Сербина Марина Петрівна, учитель спеціалізованої школи № 304 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Святошинського району – ІІ місце.
 • Паюк Ольга Миколаївна, учитель спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 255 із поглибленим вивченням природничо-математичних предметів Дарницького району – ІІІ місце.

Номінація «Французька мова»

 • Середа Мар’яна Олегівна, учитель спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 Голосіївського району – І місце.
 • Ковальчук Альона Олександрівна, учитель спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 49 з поглибленим вивченням французької мови Шевченківського району – ІІ місце.
 • Дика Ольга Миколаївна, учитель ліцею міжнародних відносин № 51 Печерського району – ІІІ місце.