Monthly Archives: Травень 2019

48 українців виграли гранти Еразмус+ на магістратуру в престижних європейських університетах

48 українців будуть навчатися на спільних магістерських програмах в університетах Європи за підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+. Конкурс Програми зі ступеневої мобільності 2019 року вже завершено і ми маємо наступні результати – 2 273 студенти з усього світу виграли грант на спільні магістерські програми Еразмус Мундус. Серед них і 48 українців з різних міст України: Київ, Львів, Вінниця, Харків, Івано-Франківськ, Чернівці, Кривий Ріг, Дніпро та Одеса. Додатково, 155 студентів з України наразі знаходяться в резервному списку на навчання за грантом Еразмус+.

Всього на конкурс 2019 р. було подано 31 661 заявка від кандидатів з 185 країн усього світу, серед яких від України було подано – 417. Таким чином, Україна входить до ТОП-15 країн, які показують найкращі результати в рамках цього конкурсу. Крім того, від кандидатів з країн Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія та Молдова) було подано 878 заявок, з яких – 71 кандидат отримав грант. Як результат: Україна знову показує найкращі успіхи в рамках Східного партнерства!

Студенти з України розпочнуть своє навчання на спільних магістерських програмах Еразмус Мундус (Erasmus Mundus Joint Degrees – EMJMDs) у відомих університетах Австрії, Бельгії, Болгарії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Німеччини, Нідерландів, Португалії, Сполученого Королівства, Франції та Чехії. Еразмус Мундус – це унікальні та престижні магістерські програми, що розроблені партнерством мін. з 2-ох країн Європи, які надають гранти кандидатам з усього світу та покривають витрати власне на навчання, трансфери, візу, страхування, щомісячну стипендію в 1 000 євро на місяць тощо. Окрім основних навчальних програм, студенти отримають можливість відвідувати мовні курси, а також дізнатись більше про країни Європи, нові традиції та культури разом з одногрупниками зі всього світу.

Цього року українські студенти зацікавилися такими тематиками магістерських програм як: урбанізація, глобалізація та гендерні дослідження; наномедицина та соціальне здоров’я; туризм, культура і мистецтво; інженерія та ІТ; кліматичні зміни тощо.

На сьогоднішній день, вже 205 українських студентів навчаються на EMJMD з 2014 року – 191 магістр та 14 аспірантів. Окрім освітньої місії, вони виконують ще одну важливу роль «амбасадорів», які сприяють і підтримують Україну в Європі, а при поверненні – сприятимуть розвитку, модернізації та реформам в рідній державі.

Додатково: ЕРАЗМУС+ – це Програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

Дізнайтесь більше про можливості EMJMD за посиланням: http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/granti-dlya-studentiv-vipusknikiv-vikladachiv-ta-inshikh-pratsivnikiv/90-spilni-mahisterski-prohramy-erazmus.html

ЗНО-2019. Відповіді до тесту з фізики

Предметна фахова комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з фізики. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі«ЗНО-2019. Фізика»

Нагадуємо, що засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з фізики відбудеться до 13 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 14 червня.

Абітурієнтам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з фізики, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань

 

 

Роз’яснення щодо використання нової редакції «Українського правопису»

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису».

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції «Українського правопису» буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук.

З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Водночас зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

 У ЖНАЕУ провели форум до Дня захисту прав дітей

На базі Житомирського національного агроекологічного університету 29 травня відбувся форум «Захист прав дітей як необхідна складова розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні»,  присвячений Дню захисту прав дітей в Україні. 

Мета проведення  заходу –  широке професійне та громадське обговорення питань, пов’язаних зі станом прав у галузях соціального захисту дітей, ювенальної превенції та ювенальної юстиції, торгівлі дітьми, догляду та лікуванні дітей і сімей, уражених ВІЛ/СНІД.

До участі  у форумі було залучено широке коло фахівців – представників органів виконавчої влади, службу (управління) у справах дітей Житомирської міської ради, науковців, ЗМІ, громадські правозахисні організації, представників ЖНАЕУ.

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська розповіла про те, які існують  механізми захисту прав дітей. Як та куди звертатися за отриманням безоплатної правової допомоги у разі порушення прав дитини? Чи може сама дитина звернутись за отриманням правової допомоги?

«Українське законодавство змінюється і діти отримують більше правових механізмів захисту своїх прав, – наголосила Наталія Радушинська. – Починаючи з 2018 року усі діти мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Це означає, що у разі потреби фахові адвокати у судах будуть захищати інтереси дитини, а їх послуги оплатить держава. Посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства – ще один важливий крок у захисті прав дітей. Але попри законодавчі новації ще потрібно багато працювати аби виробити нульову толерантність до насильства в українському суспільстві».

Про порушення прав дітей з інвалідністю розповів Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Петро Грибан.  Фахівці служби у справах дітей розповіли про захист майнових прав дітей, дотримання права на життя з батьками, та допомоги дітям, які зазнають насильства в родині.
Учасники заходу наголосили, що питання захисту прав дитини дійсно є дуже важливим.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Цифрову та прозору німецько-українську систему постачання продуктів харчування досліджували в Уманському НУС

В Уманському національному університеті садівництва відбулося засідання круглого столу «Цифрова і прозора: німецько-українська система постачання продуктів харчування».

Дискусія за заданою тематикою розвивалася між трьома групами учасників: науковці, до складу яких увійшли ректор Уманського НУС, професор Олена Непочатенко; професор кафедри морського бізнесу і логістики Ганс-Дітріх Хаасіс (Університет м. Бремен, Німеччина); професор Міжнародного університету прикладних наук Ірина Довбіщук (м. Бремен, Німеччина); заступник декана факультету маркетингу, професор Олександр Дима (Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана); декан факультету менеджменту, доцент Наталія Вернюк (Уманський НУС); завідувач кафедри менеджменту, професор Олександр Школьний (Уманський НУС); професор кафедри менеджменту Інна Новак і та доцент цієї ж кафедри Марина Гоменюк (Уманський НУС); аграрний бізнес, який представляли керівник ФГ «Агрофірма «Базис» Володимир Осадчий, директор СТОВ «Маяк Агро» Михайло Богач, головний технолог насіннєвого заводу LNZ Group Руслан Довгун і начальник планово-економічного відділу ПОСП «УТК» Руслан Гоменюк і органи місцевої влади в особі начальника управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації Валентини Мовчанюк.

Під час обговорення були розглянуті питання постачання продуктів харчування та проблеми, що виникають у процесі організації збуту аграрної продукції, основною з яких названо відсутність цифрового супроводу сільськогосподарських товарів і наявність значної кількості посередників між виробником і споживачем.

На думку підприємців, вирішення цієї проблеми можливе за рахунок створення обслуговуючих кооперативів з надання логістичних послуг і діджіталізації.

Також під час зустрічі було узагальнено, що на ринку праці існує потреба у висококваліфікованих фахівцях зі збуту та логістики, що викликає необхідність підвищення рівня обізнаності спеціалістів у даній галузі. А от досягнення означеного результату можливе лише у тісній співпраці аграрних виробників і закладів освіти.

Інна Новак, професор кафедри менеджменту Уманського НУС

 

МОН запрошує до обговорення Порядку проведення моніторингу якості освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти».

Документ сприятиме забезпеченню якості проведення моніторингових досліджень, розширенню кола суб’єктів моніторингу діяльності, розмежуванню повноважень між органами влади, державними установами, представниками громадськості у сфері координації його здійснення.

У проекті визначаються види, форми та методи проведення моніторингових досліджень,  а також особливості процедури підготовки та проведення моніторингу якості освіти.

Завантажити документ

НУШ: як технології змінили звичні уроки

 У 2018-2019 роках 448,6 тис. дітей отримали початкову освіту за новими стандартами реформи освіти. Проект Нова українська школа передбачав підвищення якості середньої освіти за допомогою інноваційних підходів до навчання та інтеграції мультимедійних технологій в освітній процес.

У спеціалізованій школі №106 міста Києва відбувся відкритий урок «Нової української школи» (НУШ), ключового проекту реформи Міністерства освіти і науки України. Вже 2 роки учні молодших класів навчаються за допомогою інноваційних підходів та інтеграції мультимедійних технологій в освітній процес.

Наразі в Україні діє 16,2 тис. закладів середньої освіти, де навчається 3,9 млн учнів. У 2018 держава передбачила 3,13 млрд грн на підтримку освітньої реформи, з яких 1 369 086,8 тис. грн було виділено тільки на НУШ. У 2019 держбюджетом передбачено додаткових 1 млрд гривень на оснащення класів, середня наповнюваність яких: у міських школах – 25 учнів, в сільських – 13 учнів. Для дітей технічно переоснащать класи, підготують нові підручники та проведуть підвищення кваліфікації вчителів. За роки реформи створено 24 211 додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку та на 65% зросла кількість учнів, що отримують інклюзивну освіту (з 7 179 учнів у 2017/2018 н.р. до 11 839 учнів у 2018/2019).

Олександр Думанський, експерт та менеджер з розвитку проекційного бізнесу та освітніх програм представництва «Epson Europe B.V.», що є провідним виробником обладнання для освітньої сфери, зазначив, що умовою ефективного навчання є використання нової техніки та інтеграція технологій у навчальний процес. Epson вже понад 10 років працює з українським сектором освіти. На меті швидке та ефективне опановування педагогами нових технологій. Важливим етапом є не тільки купівля та інсталяція комплекту техніки, але й навчання викладачів ефективній роботі з обладнанням через консультації з вибору обладнання, тестування, семінари та конференції для викладачів. Дана робота проводиться як за допомогою ресурсів Epson в Україні, так і в тісному співробітництві з Міністерством освіти і науки України та його інститутів.

З досвіду, найпопулярнішими мультимедійними рішеннями для класів НУШ є інтерактивний проектор, цифрова документ-камера та друкувальні багатофункціональні пристрої. Спеціаліст повідомив, що попит на сучасну техніку для шкіл має загальне співвідношення близько 12% продажів припадає на Київ, і 88% на регіони[1].

“Я викладаю за програмою НУШ вже два роки й можу запевнити, що діти ефективніше засвоюють інформацію та їм цікавіше вчитися, оскільки тепер уроки проходять у форматі ігор та візуальної демонстрації навчального матеріалу. Мені, як вчителю, зручно проводити заняття, оскільки я маю постійний доступ до інформації. На уроці “Я пізнаю світ” ми виводимо на екран велике зображення листків, квітів, та будь-яких дрібних предметів, зображення із зошитів. Діти бачать велику картинку на екрані за допомогою документ-камери. Це зручно, адже мені не треба ходити поміж партами, а дітки бачать зображення навіть з останніх парт. Також я можу надрукувати потрібні мені документі прямо перед уроком”, – розповіла Лариса Чавро, вчителька та сертифікований тренер-педагог НУШ під час уроку.

 

Сертифікат відповідності міжнародним стандартам якості стане головною вимогою для організації харчування в школах

До першого вересня 2019 року всі комунальні підприємства, які займаються шкільним харчуванням у столичних закладах освіти, мають отримати сертифікат відповідності міжнародним стандартам якості харчування HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point). Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час наради з начальниками районних управлінь освіти.

«Наше головне завдання зараз – це побудувати систему стандартів та норм якості у шкільному харчуванні. Усі підприємства, що харчують наших дітей, обов’язково мають впорядкувати роботу та отримати сертифікати якості міжнародного зразка. У свою чергу, районні адміністрації разом із комунальними підприємствами, що забезпечують харчування шкіл, мають відпрацювати нові форми та меню. Годувати наших дітей потрібно по-новому. І тільки за усвідомлення спільної відповідальності усіх учасників організації харчування будуть покращення. В іншому разі, вже з наступного навчального року, підприємства, що не отримають сертифікатів відповідності, будуть усунені від постачання їжі», – підкреслив Валентин Мондриївський.

Крім того, заступник голови КМДА зазначив, що у рамках реформування шкільного харчування, розглядаються кілька моделей його організації. Одна з них, яка вже декілька років ефективно працює у Німеччині, створення мініцехів на базі опорних шкіл, які забезпечуватимуть їжею найближчих 20-30 закладів освіти.

«Оскільки зміна шкільного харчування пов’язана з великими капіталовкладеннями, ми розглядаємо декілька варіантів його реалізації. Мініцехи – як один із найпривабливіших. Завдяки економії на обслуговуючому персоналі у їдальнях, ми можемо розглянути питання підвищення вартості одного обіду на дитину. Адже якість продуктів для наших дітей – це найважливіше. Перші школи, у яких плануємо реалізовувати таку систему, будуть пілотними, і логічно, що краще починати з тих, де ситуація у найбільш критичному стані. Ми вирішимо питання  постачання якісних продуктів, аби нашим дітям було смачно і безпечно харчуватися. При цьому бюджетні кошти мають використовуватися ефективно», – додав заступник голови КМДА.

Таку ініціативу КМДА активно підтримують батьки київських школярів.

Стартувало ЗНО з фізики

Для проходження тесту з фізики зареструвалися 23 485 осіб. Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50. Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться об 11:00. 

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

  • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
  • запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО допущено не буде.

На виконання сертифікаційної роботи з фізики відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань у тесті — 38. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши усі завдання, — 60.

Сьогодні ВР розгляне проект закону «Про повну загальну середню освіту»

 Комітет ВРУ з питань науки і освіти рекомендував прийняти проект закону «Про повну загальну середню освіту» за основу в першому читанні – депутати мають його розглянути вже завтра. Про це йшлося 29 травня 2019 року, під час засідання Комітету ВРУ з питань науки і освіти.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що надзвичайно важливо прийняти цей закон бодай у першому читанні, щоб побудова нової системи шкільної освіти не зупинялася на півшляху.

 

«2017 року парламент ухвалив Закон «Про освіту», що став фундаментом освітньої реформи. Саме завдяки йому 1 вересня минулого року першокласники прийшли навчатись у Нову українську школу. Але для повноцінного будинку фундаменту недостатньо, нам також потрібні стіни, вікна, дах – ті механізми, які дадуть повноцінно реалізуватись ідеям Закону «Про освіту» та концепції НУШ. І саме цією опорною стіною реформи має стати презентований сьогодні проект закону «Про повну загальну середню освіту», – зазначила Лілія Гриневич.
Загалом Комітет ВРУ з питань науки і освіти виніс позитивну оцінку законопроекту.
Водночас йшлося про те, що окремі зауваження до проекту можна буде врахувати між розглядами документа в першому та другому читанні.
Нагадуємо, що 13 березня 2019 року Уряд подав до ВРУ проект закону «Про повну загальну середню освіту», який розширює можливості для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців. Докладніше про закон тут.

 Студент ЖНАЕУ  – володар Кубку світу з рукопашного бою

Протягом 23-27 травня 2019 року у м. Карвіна (Чехія) відбув Кубок світу з рукопашного бою Dragon World Cup. У складі збірної команди України у цих змаганнях взяв участь студент факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету Іван Тимчишин.

Зокрема, у ваговій категорії до 72 кг Іван  став володарем Кубку світу. Збірна України у командному заліку виборола перше місце.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Уманський НУС відзначив День науки урочистою Академією

Проведення урочистої Академії з нагоди Дня науки сьогодні в Уманському національному університеті садівництва зібрало чимало науковців професорсько-викладацького складу університету та гостей, посадовців міста Умані.

Зокрема, привітати з професійним святом науковців Уманського НУС до навчального закладу завітали: очільник міста Олександр Цебрій, голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, голова Управління агропромислового розвитку Уманської райдержадміністрації Валентина Мовчанюк, голова Уманської районної профспілкової організації працівників АПК Варвара Гаркава. Їх гостинно вітала ректор університету Олена Непочатенко, а гості, відзначивши велику працю Олени Олександрівни та її беззаперечний талант вести з колегами наукову діяльність, відзначили кращих почесними грамотами за досягнуті успіхи у науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки.

Справжньою окрасою та тримачем посмішок присутніх на заході були молоді та талановиті студенти Уманського НУС – творчі колективи університету, вокальні виступи яких викликали шквал оплесків, надихаючи та звеселяючи усіх присутніх.

Для Уманського національного університету садівництва це особливе свято, адже розвиток навчального закладу нерозривно пов’язаний з успіхами у науковій діяльності, з результативною працею вчених. Науковий шлях нашого навчального закладу має славну історію, яка сягає  понад 175 років. Вона багата на яскраві події та легендарні імена, відома у світі своїми науковими школами, що виховали сотні талановитих вчених, якими сьогодні пишається університет, регіон і вся країна.

Тож щиро вітаємо славну когорту науковців і весь колектив університету з Днем науки, зичимо  творчої наснаги, нових яскравих наукових звершень і відкриттів на славу науки, України, міста та рідного університету!

 

За матеріалами прес-центру Уманського НУС

ЗНО-2019. Відповіді до тесту з англійської мови

Згідно з оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з англійської мови взяли 91 277 осіб, що становить 95 % від загальної кількості зареєстрованих.

17 учасників зовнішнього незалежного оцінювання не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, 12 — через відсутність одного з обов’язкових документів.

Із завданнями сертифікаційної роботи та аудіофайлом частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2019. Англійська мова». 

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пунктах тестування забезпечували 16 060 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 89 громадських спостерігачів й 6 представників засобів масової інформації.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно протягом 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії — у відповідному розділі.

Правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з англійської мови буде розміщено 29 травня в розділі «ЗНО-2019. Англійська мова».

У ЛККЕіП відбулася конференція «Особливості  митного регулювання в Україні та актуальні проблеми на сучасному етапі»

Нещодавно викладачами циклової комісії підприємництва та біржової діяльності Львівського кооперативного коледжу економіки і права організовано та проведено науково-теоретичну конференцію на тему: «Особливості  митного регулювання в Україні та актуальні проблеми на сучасному етапі». Участь в конференції взяли  студенти ІІ і ІІІ курсів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», спеціалізація Товарознавство в митній справі, та учні 9-х класів Львівської середньої загальноосвітньої школи №74.

Голова циклової комісії, Лідія Марчишин привітала учасників і гостей наукового заходу та зазначила, що конференція направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності молоді, виявлення інтелектуальних і творчих здібностей, формування зацікавленості до науково-дослідної роботи, навиків публічного виступу, вміння захищати свої наукові наробки.

У ході конференції  виступили  з доповідями: Діана Яценко «Основні тенденції розвитку та стан митної політики як складової економічної безпеки України», група  ПТБ(н)-16 (науковий керівник: Оксана Шура), Іван Найда «Ввізне мито на транспортні засоби України», група ПМ(н)-17 (науковий керівник: Лідія Марчишин),  Ірини Копко  «Зарубіжний досвід митно-тарифного регулювання та перспективи його застосування в Україні»,  група ПТБ(н)-16 (науковий керівник: Марія Василишин), Уляна Рубай «Шляхи вирішення проблеми незаконного переміщення товарів через  митний кордон України», група ПМ(н)-17 (науковий керівник: Марія Ільків), Северин Сокол «Ефективність реформування державної фіскальної служби України», група ПТБ(н)-16 (науковий керівник: Марія Василишин), Ярина Яцкович «Митні новації та їх роль для  української економіки», група ПМ(н)-17 (науковий керівник: Марія Ільків), Наталія Мекелита «Управління митними ризиками в наземних пунктах пропуску» група ПТБ(н)-16, (науковий керівник: Лідія Марчишин) та  інші

Усі виступи жваво дискутувалися й обговорювалися.

Теми доповідей були актуальними, змістовними та супроводжувались цікавими презентаціями.

Підводячи підсумки конференції заступник директора коледжу з навчально- методичної роботи Ігор Леськів відзначив позитивні напрацювання студентів, звернув увагу на вміння авторів робіт працювати над обраними темами.

Усі учасники студентської науково-теоретичної конференції були нагороджені грамотами.

Дирекція коледжу, висловила подяку учасникам та їх науковим керівникам за підготовку та участь в студентській науково-практичній конференції.

 

  Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

У ВНТУ відбулася зустріч керівництва вишу із старшим директором із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій Oracle America

Із 24 по 26 травня 2019 р. до Вінниці завітали представники всесвітньовідомої ІТ-корпорації Oracle на чолі із старшим директором із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій «Oracle America, Inc.», Джоелем Калманом (США).

До складу делегації також входили: Олександр Барбанеагра – старший клауд-консультант в Oracle (Румунія), Шакіб Рахман – менеджер із розробки програмного забезпечення в Oracle (США), Влад Уваров – менеджер із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій в Oracle (США) та Олександр Каплун – представник Oracle в Україні.

24 травня 2019 р. топ-представники корпорації Oracle мали зустріч із вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим. Наступного дня вони взяли участь у традиційному для Вінниці «Велодні».

А вже 26 травня 2019 р. перед їх виступом на ІТ-конференції«HIGH LOAD UA» відбулась зустріч із ректором Вінницького національного технічного університету Володимиром Грабко.

У Києві знаходиться українське регіональне представництво корпорації Oracle. А от Вінниця зацікавила  топ-представників Oracle своєю активністю із впровадження нових технологій та зростанням клієнтів ІТ-продуктів Oracle за останній період.

Нагадаємо, що Oracle Corporation – американська ІТ-корпорація, найбільший у світі розробник програмного забезпечення для організацій, потужний постачальник серверного обладнання. У 2018 році корпорація Oracle за своїми прибутками стала третьою найбільшою компанією у світі, що займається розробкою програмного забезпечення. Також, Oracle Corporation займається ще і впровадженням ERP-, CRM- та SCM-систем. Останнім часом, корпорація Oracle є одним із лідерів із впровадження новітніх ІТ-технологій, зокрема, сервісів Cloud Computing, Blockchain, Machine Learning та Artificial Intelligence. Придбати продукти Oracle можна більш ніж в 150 країнах світу завдяки розгалуженій дистриб’юторській мережі. За приблизними підрахунками Oracle має майже 500 тис. клієнтів у 175 країнах світу. Уже декілька років поспіль засновник Oracle Ларрі Еллісон займає 3-ю сходинку найбагатших людей світу за версією Forbes, а також він входить до Ради директорів Tesla, Inc.

Важливою складовою стратегії розвитку Oracle Corporation є співпраця з академічним співтовариством в контексті впровадження навчальних програм Oracle для розвитку професійних навичок студентів та молодих фахівців, розширення доступу до можливостей сучасних цифрових технологій.

В даному контексті, 26травня 2019 року у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ) відбулась зустріч керівництва вишу із старшим директором із розробки програмного забезпечення для підрозділу серверних технологій Oracle America, Inc., Джоелем Калманом (США).

Під час зустрічі були обговорені спільні позиції, що представляють інтерес для обох сторін.

Ректор ВНТУ Володимир Грабко, запевнив топ-представників корпорації Oracle, що у виші активно підтримуються ініціативи із впровадження новітніх ІТ-технологій, а також наявний значний потенціал активної та водночас креативної молоді, яка прагне до отримання сучасних знань та нових професійних навиків, що викликало інтерес представників Oracle.

Джоел Калман відзначив значну активність із впровадження технологій Oracle APEX ІТ-компаніями Вінницького регіону України, зокрема, офіційним представником Oracle у Вінниці – APEXREST (CEO – Олексій Вихристюк), що займається розробкою, впровадженням, супроводом бізнес-додатків та корпоративних ботів із використанням сучасних інформаційних технологій.

Доречно зазначити, що саме завдяки активній співпраці вишу, зокрема кафедри комп’ютерних наук, із APEXREST ця зустріч у ВНТУ стала реальністю.

Засновник APEXREST Олексій Вихристюк зазначив: «Ми вже багато років проявляємо активну позицію щодо використання технологій Oracle в Україні. Адже ми цей напрямок дуже активно просуваємо і нас помітили за кордоном. З нами зв’язалися ще у 2017 році і з того часу ми активно підтримуємо зв’язок. Цього року вони вирішили приїхати до нас в гості особисто. І ми організували першу конференцію, присвячену високонавантаженим технологіям «HIGH LOAD UA 2019», спікером якої буде Джоел Калман. Це велика честь, адже це людина, яка входить до ТОП-менеджерів Oracle, знає його засновника, це досить велика людина у компанії».

Варто зазначити, що Джоел Калман є автором декількох книг із технологій Oracle, включно з: «Expert One on One Oracle», «Beginning Oracle Programming», and «Mastering Oracle PL/SQL: Practical Solutions». Джоел Калман має ступінь бакалавра у галузі комп’ютерних та інформаційних наук інженерного коледжу державного університету Огайо, а із 1996 року – Senior Director, Software Development in Oracle APEX at Oracle America, Inc.

Також, Олексій Вихристюк відзначив перші успіхи активної співпраці із ВНТУ, зокрема, відкриття у 2018 році на базі кафедри комп’ютерних наук ВНТУ (зав. кафедри Андрій Яровий) спеціалізованого комп’ютерного класу, де уже впроваджуються в освітній процес факультативні курси із технологій Oracle APEX.

Отож, під час зустрічі у ВНТУ було відзначено поточні успіхи та значну перспективу подальшої співпраці, починаючи із місцевого рівня та розвиток подальших проектів регіонального та міжнародного рівнів. Інновації Oracle Corporation все більше інтегруватимуться у навчальний процес Вінницького національного технічного університету, зокрема його кафедри комп’ютерних наук. Потому є перспектива сертифікації молодих фахівців і їх працевлаштування в ІТ-компаніях, що співпрацюють з Oracle. Для молодих ІТ-фахівців це звичайно буде безцінний досвід, що відкриває чудові можливості працевлаштування та перспективи кар’єрного зростання.

А потім, того ж дня в хабі “Місто змістів” у Вінниці відбулась конференція «HIGH LOAD UA 2019», де запрошені представники ІТ-корпорацій Oracle та Microsoft провели високопрофесійні лекції та майстер-класи для зацікавлених представників ІТ-спільноти та науковців і студентів вишів.

Таким чином, дана подія є черговим підтвердженням як активного розвитку ІТ-індустрії в Україні та, зокрема, у Вінниці,так і високого професійного рівня вітчизняних ІТ-фахівців.

За інформацією ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ