Monthly Archives: Травень 2019

Відповіді до тесту ЗНО з української мови і літератури: визначаємо кількість набраних балів

Предметні фахові комісії Українського центру оцінювання якості освіти встановили правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Інформує УЦОЯО.

Засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з української мови і літератури відбудеться до 13 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 14 червня.

Учасникам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з української мови і літератури, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань, а також критеріями оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення).

Схему оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови, ухвалену на засіданні предметної фахової комісії з української мови при Українському центрі оцінювання якості освіти,  буде оприлюднено до 28 травня.

У Києві нагородили переможців та призерів Кубку міського голови з шахів «Кришталева тура»

24 травня 2019 року, у переддень Дня Києва та Дня столиці, в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулась церемонія нагородження переможців та призерів  IV Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева тура» серед учнів закладів освіти міста Києва. 18 юних шахістів у 3-х вікових категоріях нагороджені дипломами Київського міського голови, кубками, медалями та тематичними книгами. Урочисто привітала та нагородила переможців директор Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян та президент Київської шахової федерації Оксана Возовик.

Фінал IV Кубку відбувся 14-15 травня на базі Міжрегіональної Академії управління персоналом. У заключному етапі змагань взяли участь 175 учнів – переможців та призерів районного етапу Кубку, з них: Кандидатів у майстри спорту – 11, І розряду – 68, ІІ розряду – 43, ІІІ розряду – 23, І юнацького розряду – 14, без розряду – 16. Усього у IV Кубку взяли участь майже 16 тисяч школярів Києва.

Отже, переможцями фінального етапу стали:

серед учнів 1-4 класів  (юнаки)

1 місце –  Токтомушев Теймур, ЗЗСО № 57 Шевченківський район;
2 місце –   Самуненков Ігор, ЗЗСО № 24 Шевченківський район;
3 місце –   Клименко Володимир,  ЗЗСО № 185 Святошинський район.
серед учнів 1-4 класів (дівчата)

1 місце  – Торопцева Євгенія, НВК 141 «ОРТ» Дніпровський район;
2 місце –  Марченко Амелія, ЗЗСО № 257 Подільський район;
3 місце –  Прочаєва Аліна, ТОВ НВК «Всезнайко» Оболонський район.
серед учнів 5-9 класів (юнаки)

1 місце –  Вакуленко Олександр, ЗЗСО № 17 Подільський район;
2 місце –  Замеховський Євген, ліцей № 208 Дніпровський район;
3 місце –  Овчаренко Григорій, Новопечерська школа Печерський район.
серед учнів 5-9 класів  (дівчата)

1 місце –  Ташкінова Софія, ЗЗСО № 89 Печерський район;
2 місце –  Хатнюк Анастасія, НВК “Школа-ліцей № 38 ім. В. М. Молчанова Шевченківський район;
3 місце –   Верем’юк Вероніка, гімназія № 153 Шевченківський район.
серед учнів 10-11 класів (юнаки)

1 місце –  Яковенко Богдан,  НВК № 240 “Соціум” Оболонський район;
2 місце –  Пальчук Андрій, Києво-Печерський ліцей   № 171 «Лідер» Печерський район;
3 місце –  Коваленко Назарій, ліцей № 145 Печерський район.
серед учнів 10-11 класів (дівчата)

1 місце –  Д’ячек Аліна, Технічний ліцей Дніпровський район;
2 місце –  Луценко Олена, ЗЗСО № 125 Дніпровський район;
3 місце –  Бегішева Вікторія, ЗЗСО № 89 Печерський район.
Щиро вітаємо юну шахову еліту столиці та бажаємо їм спортивних успіхів і гучних перемог!

 

Студентів ЛККЕіП вчили надавати домедичну допомогу

Доброю традицією стало проведення практичних занять за межами навчального закладу. Цей раз не став випадком, за підтримки адміністрації ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» викладач дисципліни «Основи медико-санітарної підготовки», Людмила Плугіна разом зі студентами  взяли участь в другому семінарі-тренінгу «Надання першої домедичної допомоги», який відбувся на базі Львівського медичного коледжу післядипломної освіти.

Мета заняття – популяризація і поширення знань та вмінь з надання першої домедичної допомоги, виховувати активну громадянську позицію, гуманізм тощо.

Семінар-тренінг проводили лікар медицини невідкладних станів Марія Блажівська та викладач невідкладної медичної допомоги дитячої реанімації та анесезіології Мар’яна Солодовська-Кольцова.

Учасників тренінгу ознайомили із законодавчою базою та основними принципами охорони здоров’я людини в Україні, рятувальним ланцюжком дій при раптовій зупинці серця, з алгоритмом надання домедичної допомоги реанімування дорослих і дітей, з основними правилами та порядком проведення реанімації тощо.

На манекенах студенти проводили непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, вдосконалювали методику його виконання, ознайомились із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятору тощо.

По завершенні семінару-тренінгу студенти та викладач коледжу отримали Сертифікати.

Адміністрація коледжу, викладач та студенти висловлюють вдячність адміністрації Львівського медичного коледжу післядипломної освіти за можливість взяти участь у семінарі-тренінгу з надання першої домедичної допомоги, а лікарю медицини невідкладних станів Марії Блажівській та викладачу невідкладної медичної допомоги дитячої реанімації та анесезіології Мар’яні Солодовській-Кольцовій – за надані знання.

Як зауважив студент групи ПВ(н)-18 «… що в умовах військових дій такі заняття просто необхідні і він хоче піти на курси  Домедичної допомоги в умовах бойових дій (тактична медицина)  і радів з того, що в усіх його одногрупників вийшло спасти життя, хоча воно було на манекені..»

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 Закордонне стажування співробітників ЖНАЕУ в лабораторіях  «Bioveta»

У травні тижневе стажування  на біофабриці «Bioveta a. s.» у Чехії проходили працівники навчально-наукової клініко-діагностичної лабораторії Житомирського національного агроекологічного університету – Тетяна  Буднік  та Ніна Лебедівська.

Результатом навчання є готовність спеціалістів до виконання сучасного методу ELISA (ІФА, імуноферментний аналіз). У рамках подальшої співпраці між Житомирським національним агроекологічним університетом та ТОВ “Біовета” планується відкриття сучасної лабораторії на базі факультету ветеринарної медицини.

«Історія компанії почалась ще в 1918 році в маленькому містечку Івановіце на Гане. На даний момент компанія експортує більш ніж 20 категорій продукції в 80 країн Європи, Азії, Америки, Африки та Австралії, – ділиться Тетяна Буднік. – Працює в компанії близько 700 працівників Всі будівлі з безліччю лабораторій, в яких створені комфортні умови роботи для науковців. Лабораторії обладнані дорогою технікою та, здається, безмежною кількістю лабораторного посуду та допоміжних матеріалів, умови роботи ідеальні. Знання постійно циркулюють, і тому потрібно “схоплювати на льоту”. Це був тиждень в сучасній лабораторії з кваліфікованими працівниками, тиждень нових методик, нових приладів і нових вражень.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

ЗНО-2019:  українську мову і літературу складали 339 753 особи

За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у тестуванні з української мови і літератури взяли 339 753 особи, що становить 97,2 % від загальної кількості зареєстрованих. 58 учасників ЗНО не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, 131 – через відсутність одного з обов’язкових документів. Повідомляє прес-служба УЦОЯО.

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах тестування забезпечували 57 899 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 255 громадських спостерігачів і 40 представників засобів масової інформації.

Якщо учасники зовнішнього оцінювання не змогли сьогодні взяти участь у тестуванні  з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, вони зможуть до 29 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву. Докладніше про умови участі у додатковій сесії — у відповідному розділі.

Із завданнями сертифікаційної роботи та правильними відповідями можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2019. Українська мова і література». 

Нагадуємо, результати зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти зараховуватимуться як державна підсумкова атестація з української мови, а також як вступний тест для охочих вступати до закладів вищої освіти.

Пілотний проект мультипрофільного харчування за бюджетні кошти упроваджено в ще одній кіївській школі

Цьогоріч місто зробило великий поступ у реорганізації системи шкільного харчування. Пілотний проект мультипрофільного харчування по типу «шведський стіл» за бюджетні кошти упроваджено в ще одному, вже четвертому закладі загальної середньої освіти столиці. Сьогодні у школі № 133 Печерського району відбулась презентація мультипрофільного харчування.

«Діти, що навчаються у початковій школі забезпечені безкоштовними сніданками, вартість яких – 16 гривень 25 копійок. Перевага зміни стандартного процесу харчування на мультипрофіль у тому, що ми не виходимо за рамки бюджету, ми просто змінюємо форму», – зазначила директор Департаменту освіти і науки, Олена Фіданян.

На впровадження пілотного проекту мультипрофільного харчування з бюджету столиці додаткові кошти не виділяються. Комунальне підприємство, що забезпечує харчування у школі №133, забезпечує різноманітність та широкий асортимент завдяки різниці у кількості та вазі порцій. Окрім звичних м’ясних, рибних страв та гарнірів у меню з’явилися декілька видів напоїв, фруктів та овочів, хлібобулочні вироби, млинці та йогурти. Батьки дітей можуть ознайомитися з меню на інформаційному стенді, що щоденно оновлюється.

«Наша мета – це не просто забезпечити дітей якісною та смачною їжею, а й дати їм право вибору страв та виховувати культуру харчування. Головними показниками того, що ми рухаємось у вірному напрямку є пусті тарілочки, які діти складають після прийому їжі», – зауважила Олена Фіданян.

Недосконала система харчування, що формувалась роками зазнає суттєвих змін і місто планує лише посилювати цю позитивну динаміку. Наступного тижня мультипрофільне харчування відкривають у ще одній школі Києва. Цього разу у Деснянському районі столиці.

 

 

ЗНО з математики складали понад 155 тисяч учасників

У першому цьогорічному ЗНО – з математики – взяли участь 155 356 осіб. Це – 96,6% від загальної кількості зареєстрованих на основну сесію. 82 учасники не змогли потрапити до пунктів тестування через відсутність одного з документів, 31 – через запізнення.
Таку інформацію подає Український центр оцінювання якості освіти станом на сьогодні, 22 травня 2019 року.
Учасники, які не змогли пройти тестування через поважні причини, можуть зареєструватися на додаткову сесію. Для цього потрібно до 27 травня включно подати в регіональний центр документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.
Результати оцінювання з математики будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 14 червня 2019 року. Водночас правильні відповіді на завдання сертифікаційної роботи з математики вже оприлюднені на сайті УЦОЯО. http://testportal.gov.ua/mathem/
Загалом проведення ЗНО з математики забезпечували 26 765 осіб. За дотриманням процедури слідкували 183 громадських спостерігачі та 38 представників ЗМІ.
Наступне тестування відбудеться завтра, 23 травня 2019 року. Це буде ЗНО з української мови та літератури, в якому традиційно бере участь найбільша кількість осіб – понад 320 тис.

Сьогодні ЗНО з української мови та літератури

23 травня, понад 349 тисяч абітурієнтів упродовж 180 хвилин виконуватимуть завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури.

Загальна кількість завдань роботи – 58. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 104.

Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – 11:00.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

  • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
    паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено в Сертифікаті;
    запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
    Учасника не буде допущено до пункту проведення ЗНО у разі:

неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів;
запізнення.
Радимо учасникам ЗНО заздалегідь дізнатися адресу проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, зазначену в запрошенні-перепустці на інформаційних сторінках. Маршрути до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Рекомендуємо взяти із собою дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.

Нагадуємо, що протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

Важкоатлети ЗНУ вибороли три «золота» молодіжного чемпіонату України

Збірна Запорізької області продовжила успішний виступ на чемпіонаті України з важкої атлетики серед молоді до 23 років, котрий відбувся в Чорноморську. «Срібний» почин студентки Запорізького національного університету Ганни Панової дав чудовий старт решті команди – днями скарбничка області поповнилася трьома золотими нагородами!У ваговій категорії 67 кг чемпіоном України став  студент ЗНУ Тарас Гришин.

Він здобув золоту нагороду з результатом 275 кг у сумі двоборства. Студентка ЗНУ Анастасія Манєвська перемогла у ваговій категорії 76 кг з результатом у сумі двоборства 195 кг. Студент ЗНУ Дмитро Вороновський став чемпіоном України у ваговій категорії 55 кг, з результатом у сумі двоборства 232 кг.

Для довідки

За плечима спортсменів і нещодавній Кубок України з важкої атлетики, який тривав у Чернігові. Нагороди виборювали в ньому 198 найсильніших спортсменів країни. У змаганнях жінок вагової категорії до 76 кг, золото Кубка України виборола Анастасія Манєвська і виконала норматив майстра спорту України з важкої атлетики. Тоді переможцем Кубка України у ваговій категорії 55 кг, з результатом 235 кг став Дмитро Вороновський. Сріблом у ваговій категорії 67 кг з результатом 273 кг доповнив комплект Тарас Гришин.

Крім того, на чемпіонаті України з важкої атлетики серед чоловіків і жінок, який проходив у Львові, Дмитро Вороновський став другим у ваговій категорії 55 кг. Медаль того ж ґатунку здобув і Тарас Гришин, виступаючи у ваговій категорії 73 кг. У змаганнях серед жінок бронзу у ваговій категорії 76 кг здобула дебютантка чемпіонату – студентка ЗНУ Анастасія Манєвська; на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед юніорів та молоді, який проходив у Польщі,Дмитро Вороновський у вазі 56 кг став бронзовим призером. Він у сумі показав результат 235 кг – 104 кг ривок та 131 кг поштовх.

Незмінним тренером важкоатлетів є викладач факультету фізичного виховання ЗНУ Анатолій Орлов.

Прес-служба ЗНУ

Викладач та студент УДПУ здобули призові місця на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу

Викладач та студент факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету – Сергій Ільченко та Сергій Сюренко – стали призерами Чемпіонату світу WPA з пауерліфтингу та окремих вправ. Учасниками змагань стали більш як 500 спортсменів з 24 країн світу.

Так, у вправі з багатоповторного жиму Сергій Сюренко здобув золоту медаль. Він виконав 43 повторення жиму штанги вагою 75 кілограм.

Інший представник вишу, викладач кафедри спортивних дисциплін УДПУ Сергій Ільченко, виконував жим штанги вагою 125 кілограм. Він першим в Україні серед чоловіків виконав норматив “Еліта”, вижавши штангу 33 рази.

Загальноукраїнський диктант польською мовою у ЖНАЕУ

У Львові, Києві, Хмельницькому, Харкові, Вінниці, Кропивницькому, Житомирі, Чернівцях і Рівному  18 травня, а в Одесі 19 травня проходив VI Всеукраїнський диктант польської мови “Я – пишу, Ти – пишеш, ми- пишемо … польською мовою.

Представників з усієї області приймав Житомирський національний агроекологічний університет. Організатори заходу – Фонд «Свобода і демократія» та ГО “Житомирська обласна Спілка поляків України».

У диктанті взяли участь 164 учасники з Бердичева, Коростеня, Новоград-Волинського, Олевська, Хорошева, Коростишева, Ємільчино та Житомира,  які перевіряли власні знання, а кращі – отримали подарунки.

Їх вітали проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинчук, голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур,   почесні гості.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

В Острозькій академії відбувся ІІ Всеукраїнський молодіжний науковий симпозіум

Днями в Національному університеті «Острозька академія» відбувся ІІ Всеукраїнський молодіжний науковий симпозіум, який згуртував 123 учасників з 10 областей України.

Організаторами події виступили факультет міжнародних відносин та його Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина. Участь в заході взяли здобувачі знань закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти України, вчителі, директори шкіл, студентська молодь, науково-педагогічні працівники та представники друкованих ЗМІ.

У рамках молодіжного наукового симпозіуму відбулися урочисті церемонії нагородження переможців інтелектуальних змагань: всеукраїнського конкурсу-краєзнавчої експедиції «Стежинами рідного краю» (на конкурс було подано 147 робіт із 13 областей України, з них Дипломами та Подяками було відзначено 79 робіт), ІІ Всеукраїнського конкурсу «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра» (зі 110 конкурсних робіт із 8 областей, лише 42 роботи здобули Дипломи та Подяки), всеукраїнського конкурсу-мистецтвознавчої експедиції «Історія порцеляни в об’єктиві дослідника» (всього було оцінено 73 роботи із 7 областей, 20 робіт визнано переможними). Крім дипломів та подяк, усі конкурсанти та їхні педагогічні/наукові керівники отримали книги-подарунки від НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» Національного університету «Острозька академія», які були передані Науковим товариством імені Шевченка в Америці.

Цього року всеукраїнська молодіжна наукова зустріч була сповнена цікавих та захопливих подій.

15 травня на базі Музею книги та друкарства міста Острога було відкрито виставку порцеляни «Моє життя складалося з моїх робіт…» (до 90-річчя з дня народження Ольги Рапай), яка була представлена спільноті завдяки зусиллям та співпраці колективу вищезазначеного музею із факультетом міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», музеєм «Київський фарфор» за підтримки Людмили Карпінської-Романюк (м. Хмельницький) та Романа Сазонова (м. Київ). Ця виставка є унікальною, адже розповідає про «фарфоровий період» творчого шляху відомої майстрині Ольги Рапай, яка зарекомендувала себе здібним керамістом. Крім того, окремі з виробів, представлені у вітринах, експонуються вперше.

Зі словами вітань до присутніх зверталися Алла Атаманенко, доктор історичних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», Микола Манько, директор Острозького державного історико-культурного заповідника, Світлана Позіховська, завідувач Музею книги та друкарства міста Острога та Оксана Кононюк, директор Нетішинського міського краєзнавчого музею.

Авторитетна дослідниця історії порцеляни Людмила Карпінська-Романюк детально розповіла про життєвий сценарій Ольги Перецівни Рапай-Маркіш, її творчість, роль та місце в українському мистецтві. Крім того, вона презентувала низку своїх видань: «Фарфор Ольги Рапай» (автори: Людмила Карпінська-Романюк, Олена Корусь), «Полонский завод художественной керамики. Украинский советский фарфор» (автор Людмила Карпінська-Романюк), «Валентина и Николай Трегубовы» (автори: Людмила Карпінська-Романюк, Валерій Завершинський). Пані Людмила також розповіла учасникам заходу про журнал «Порцеляна. Професійна розмова про фарфор та фаянс».

Після відкриття виставки, усі охочі побували на екскурсії Музеєм книги та друкарства. До слова, музей розташований у пам’ятці оборонної архітектури національного значення – Луцькій надбрамні вежі середини XVI століття. Вежа, зведена для захисту міста на підходах зі сторони луцького гостинця, відігравала роль центральної ланки в оборонній системі, і є рідкісним зразком оборонної споруди – барбаканом. Вчителі, школярі та їхні батьки дізнались більше про виникнення та розвиток книгодрукування в Україні, побачили оригінал Острозької Біблії 1581 року – першого повного видання всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою, та ще низку раритетних книжкових видань та стародруків.

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася церемонія нагородження частини переможців всеукраїнських конкурсів та їхніх педагогічних/наукових керівників. Варто зазначати, що усі перемоги є справедливо заслуженими, бо кожна робота пройшла перевірку на антиплагіат, а потім була закодована, прорецензована та оцінена 3 членами фахового журі.

Після урочистостей учасники симпозіуму побували на екскурсії Національним університетом «Острозька академія» та ознайомилися із історією першого вишу Східної Європи та одного із найпрестижніших українських університетів сьогодення.

Після завершення роботи першого дня молодіжного наукового симпозіуму усі охочі мали змогу відвідати Острозький краєзнавчий музей, який розміщується в родовому замку князів Острозьких, нумізматичну виставку та побувати у Межиріцькому чоловічому монастирі-фортеці, який є архітектурним ансамблем монастирських будівель XVI – XVII століть.

16 травня, у залі засідань Вченої ради Національного університету «Острозька академія», було відкрито другий день роботи Всеукраїнського молодіжного наукового симпозіуму. Із вітальним словом до школярів та педагогів звернулися Алла Атаманенко, декан факультету міжнародних відносин та Назар Мартинюк, голова Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина. Сотим, за списком зареєстрованих, учасником симпозіуму стала директор Буртинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оксана Бігдаш, якій з цієї нагоди було вручено подарунок.

Іванна Горбач, фахівець із профорієнтаційної роботи університету, розповіла присутнім про перелік освітніх програм, специфіку навчально-виховного процесу, особливості студентського життя та можливості для молоді в першому виші Східної Європи – Острозькій академії. У форматі «круглого столу» відбулося обговорення ролі цього закладу освіти в сучасному культурно-освітньому просторі.

Також гості зібрання прослухали доповідь Надії Симоненко, голови молодіжного відділення Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, яка розповіла про те, як стати послом європейської молоді, а також звернула увагу на одне з найголовніших явищ в світовій політиці та міждержавних відносинах – Східне партнерство.

Після теоретичної частини відбулась екскурсія Національним університетом «Острозька академія», яка була проведена в контексті історії українського та світового мистецтва. Кожен охочий мав змогу сфотографуватись на троні князів Острозьких, який розміщений в університетській мистецькій галереї.

Пізніше відбулася ще одна церемонія нагородження переможців всеукраїнських конкурсів, які проводились факультетом міжнародних відносин у 2018-2019 навчальному році.

Також відбулося вшанування людей, які упродовж тривалого періоду підтримували діяльність Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин НаУОА. Вчительку Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Тетяну Приймак було нагороджено Почесною Грамотою. Вона за роки співпраці з факультетом міжнародних відносин НаУОА підготувала 22 переможців всеукраїнських конкурсів. Пам’ятні подарунки отримала Лариса Бученко, вчитель історії та правознавства Новоселицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка не лише підготувала переможців всеукраїнського конкурсу «Стежинами рідного краю», а й спільно із науковим студентсько-аспірантським об’єднанням імені Олександра Оглоблина провела цікавий пізнавальний захід – історичну мозаїку «Нашого цвіту – по всьому світу». Цінним подарунком було відзначено Миколу Козака, Почесного громадянина міста Полонного, художника-фарфориста, дизайнера та краєзнавця. Саме Микола Іванович при висвітленні результатів мистецтвознавчої експедиції «Історія порцеляни в об’єктиві дослідника» люб’язно поділився нарисом про розвиток досліджень фарфоро-фаянсової промисловості в Україні. Голова секції юних дослідників Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, президент молодіжного клубу дослідників історії фарфору та фаянсу, учень 10 класу Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Назар Приймак отримав подарунок (фарфорову фігуру «Тарас Бульба») від Людмили Карпінської-Романюк за високі досягнення в напрямку вивчення історії порцеляни.

Чудовим завершенням відвідин Острога був перегляд концерту-презентації Київської муніципальної академії музики (КМАМ) ім. Р. М. Глієра та зустріч із її ректором, відомим українським композитором, народним артистом України Олександром Злотником. До слова, КМАМ – перший в Україні музичний навчальний заклад, що був заснований 1868 року.

Проведення ІІ Всеукраїнського молодіжного наукового симпозіуму засвідчило, що серед школярів та студентів існує потужний інтерес до проведення наукових досліджень та архівних пошуків. Захід вкотре продемонстрував злагоджену роботу усієї структури Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія». Важливо, що симпозіум вже має постійних учасників, а серед переможців всеукраїнських конкурсів є школярі та студенти, які не вперше беруть у них участь.

Організатори висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до проведеного заходу та плекають надію на подальшу плідну співпрацю!

За матеріалами Інформаційного підрозділу Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія»

 

У Вінницькому НТУ відкрили меморіальну дошку Богдану Коломійцю

 22 травня роковини загибелі 23-річного випускника Вінницького національного технічного університету, молодшого сержанта, снайпера 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Богдана Коломійця.

Юнак загинув рік тому, в зоні проведення операції об’єднаних сил поблизу селища Зайцеве на території Донецької області.

На скорботних урочистостях була присутня мама Богдана Світлана Василівна. Саме вона зняла жовто-синє полотнище з меморіальної дошки сина.

А відкрили пам’ятний знак на корпусі факультету ІРЕН — інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем.

Юнак навчався на кафедрі радіотехніки ВНТУ, отримав диплом бакалавра за спеціальністю «радіотехніка» у 2016-му році.

Богдана призвав Вінницький РВК на військову службу за контрактом. Молодший лейтенант Коломієць був командиром 2-го відділення снайперів взводу снайперів 24-ї бригади.

Указом Президента України «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Це вже третя меморіальна дошка, котру відкрили у ВНТУ випускникам вишу, що загинули на сході України.

На корпусі факультету електроенергетики та електромеханіки увічнена пам’ять 19-річного Володимира Мухи.

На корпусі факультету машинобудування і транспорту — 26-річного Юрія Бабка.

Але список втрат випускників ВНТУ на війні довший.

Роман Мельничук навчався на факультеті комп’ютерних систем управління. Воював у батальйоні “Донбас”, загинув під Дебальцево.

Тарас Сич за фахом будівельник. Загинув теж під Дебальцево.

 

За інформацією прес-центру ВНТУ

Учениця столичної школи перемогла у Міжнародних молодіжних дебатах в Україні

Чотири найкращих дебатанти України мали дуже напружені дебати у фіналі німецькомовного конкурсу на тему: „Чи потрібно призовну армію в Україні замінити на професійну?“

Суть дебатів полягала не лише в кращому знанні теми, але й втому, щоб справедливо та по суті дискутувати з точками зору інших учасників. Тому важливо було добре слухати, розуміти протилежну позицію, а також вміти критично осмислювати думку опонента та
підтримувати свою позицію за допомогою аргументів.

Але саме Марина Дмитрик (школа No 239, Київ) переконала журі в своїх красномовних здібностях. Разом з Адріаном Стогнієм (школа No28, Львів), що зайняв друге місце, вона представлятиме Україну на Міжнародному фіналі конкурсу 10 жовтня в Будапешті.

Проект Міжнародні молодіжні дебати підтримує дебати як засіб демократичного вирішення суперечностей, а також сприяє розвитку багатомовності в Європі. В конкурсі Міжнародні молодіжні дебати щороку беруть участь приблизно 3000 учнів з 180 шкіл з 12 країн Центральної та Східної Європи.

В Україні конкурс проводиться з 2006 року. Міжнародні молодіжні дебати – конкурс у країнах Центральної та Східної Європи» – це проект Goethe-Institut, фонду «Пам’ять,
відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду Герті та Центрального відомства з питань середньої освіти за кордоном. В

Україні проект підтримується Фондом Кличко.

На сході України зросла кількість атак на школи, – ЮНІСЕФ

Кількість атак на школи на сході України збільшилась у чотири рази

З початку конфлікту на сході України, який триває вже п’ять років, понад 750 навчальних закладів з обох сторін лінії конфлікту було зруйновано чи пошкоджено через бойові дії

Школярі на сході Україні страждають від того, що протягом перших місяців 2019 року кількість атак на школи зросла в чотири рази в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Як зазначили сьогодні в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ), збільшення атак посилює психологічні травми у школярів, а також створює для них ризики отримання фізичних травм або смерті.

У період з січня до квітня 2019 року зафіксовано 12 атак на школи, у той час як за аналогічний період минулого року мало місце три таких випадки. Ця тривожна статистика нагадує про насильство, якого зазнали діти та вчителі в 2017 році, коли на навчальні заклади було здійснено понад 40 атак.

«У школярів залишаються довгострокові психологічні і фізичні травми через конфлікт на сході Україні, – підкреслює Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор, – Ритм шкільного життя порушують обстріли, що змушують дітей ховатися в підвалах і бомбосховищах. У багатьох випадках діти занадто налякані, щоб вчитися».

З початку конфлікту в квітні 2014 році понад 750 навчальних закладів з обох сторін лінії розмежування були пошкоджені або зруйновані в результаті бойових дій. Через близькість до військових об’єктів, баз, складів і контрольно-пропускних пунктів школярі опиняються у серйозній небезпеці. Окрім цього, безпеці та психологічному здоров’ю дітей загрожують міни та вибухонебезпечні пережитки війни, що призводять до травм та стресу.

«Зруйновані класи, вікна, закладені мішками з піском, щоб захистити дітей від випадкових куль – не місце для навчання. Всі сторони конфлікту повинні захищати школи і забезпечувати безпеку дітей», – наголошує Г.Форе.

ЮНІСЕФ закликає негайно припинити бойові дії і забезпечити безпеку дітей. Організація закликає всі держави, включаючи Україну, прийняти Декларацію про безпеку шкіл – міжурядове політичне зобов’язання про вжиття конкретних заходів для захисту учнів, освітян та навчальних закладів від навмисних і випадкових атак під час збройного конфлікту.

Наступного тижня уряд Іспанії проведе третю Міжнародну конференцію з безпеки шкіл, яка дозволить країнам-учасницям розповісти про те, якого прогресу їм вдалося досягти в реалізації положень Декларації.

ЮНІСЕФ співпрацює з партнерами на сході Україні, щоб забезпечити психологічну допомогу та навчання щодо мінних ризиків для сотень тисяч дітей, молоді та вчителів, які постраждали від конфлікту. ЮНІСЕФ також надає підтримку навчальним закладам із ремонтом пошкоджених шкіл і дитячих садків, а також забезпеченням навчальних комплектів, меблів та спортивного обладнання.

 

За інформацією unicef.org