Daily Archives: Травень 2, 2019

18 днів тривав страйк освітян у Польщі: хто виграв?

Зазвичай після страйку рейтинги влади знижуються. Але у Польщі від страйку вчителів більш за все виграла саме влада. Найбільше від страйку вчителів, який тривав з 8 по 25 квітня, виграли уряд і владна партія «Право і Справедливість» (PiS). Про це йдеться в результатах опитування, яке в кінці квітня провів Інститут ринкових та суспільних досліджень (IBRiS) на замовлення газети «Rzeczpospolita». Повідомляє Главком.

Найбільше ж втрачали вчителі, опозиція, батьки та студенти.

Як відмічають в Польщі, страйк вчителів, який тривав 18 днів, був найбільшим в XXI столітті. Ефектний протест поділив поляків: когось зворушив, хтось засудив вчителів. Але однозначно страйк сильно вплинув на кампанію перед виборами до Європейського парламенту.

Польський уряд витримав цей тиск. Прем’єр Матеуш Моравєцький не піддався вимогам щодо зарплати, висловленим вчительськими профспілками і страйкомами.

Це свідчить про політичну перемогу, пише польське видання.

Так, 41% респондентів вважають, що були найбільше виграв від страйку уряд, і відповідно 44% – що виграла партія PiS.

65,4% опитаних вважає, що найбільше від страйку постраждали учні, 55,7% – що батьки, 59,9% – що самі вчителі, 48,5% респондентів вказує на опозицію.

Зараз також обговорюється питання зарплатні. Вчителі вимагали підвищення заробітної  плати на 30% (уряд погоджувався на 15%), а тепер мають повернути зарплатню за 18 календарних днів. Адже зарплату за квітень їм виплатили ще до страйку – на початку місяця. Вчителі можуть звертатись до директорів шкіл, щоб їм повернення квітневої зарплатні розподілили максимум на 12 платежів.

При чому соцопитування показує, що 49% поляків вважає, що за дні страйку вчителі не повинні отримувати зарплатню, а 45% – мають отримати гроші незалежно від участі в протесті.

Нагадаємо, з 8 квітня 2019 року в Польщі розпочався загальний страйк вчителів. В ньому брали участь мінімум половина всіх вчителів країни.

У Польщі вчителі-стажери отримують зарплату близько 1751 злотих ($459). Вчителі-контрактники отримують – від 1798 злотих ($470). Штатні вчителі – приблизно 2033 злотих ($532). Найвищий рівень — дипломований вчитель, який отримує мінімум 2377 злотих на місяць ($622).

Наймолодший директор школи мешкає на Донеччині

У Маріуполі 24-річний вчитель переміг у конкурсі на посаду директора школи. Головна мета, каже молодий директор, викликати в учнів бажання вчитися. Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.

Микола Чайкін –  наймолодший директор школи мешкає на Донеччині. Вчитель німецької керує маріупольською школою №26. На цю посаду його кандидатуру затвердили після перемоги у конкурсі. Батькам та вчителям сподобалась концепція розвитку закладу, яку представив педагог.

Про нового директора вчителі, учні та батьки знають не надто багато. Познайомились з ним кілька тижнів тому. Тож, поки що обговорюють лише його зовнішній вигляд.

А школярка Поліна Ткаченко каже: “”Я думаю, що щось зміниться в школі на краще. Буде щось сучасне після ремонту. Для початку хочеться, щоб дозволили телефони в школу носити, і щоб інтернет був без пароля”.

Молодий директор каже: “Зважитися мені було, звичайно, складно. Але мене підтримала моя сім’я, мене підтримали колеги на роботі. І знаєте, без підтримки нічого б не було. Подав документи, пройшов конкурс, переміг”.

Головна мета, каже молодий директор, викликати в учнів бажання вчитися, за допомогою змагань та спільних зусиль педагогічного колективу, учнів та батьків.

“Повинні адміністрація, вчителі та батьки об’єднатися, об’єднати наші зусилля для того, щоб організувати такий навчальний процес, такий освітній простір для наших учнів, щоб вони хотіли прийти в школу”, – каже Микола Чайкін.

Історична мозаїка «Нашого цвіту – по всьому світу»

25 квітня  в Новоселицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Хмельницької області відбувся нестандартний виховний захід для здобувачів знань закладу освіти – історична мозаїка «Нашого цвіту – по всьому світу». Сценарій дійства був розроблений спільними зусиллями вчителя історії та правознавства Лариси Богданівни Бученко та голови Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» Назара Мартинюка.

Учні 9 класу цікаво та доступно розповіли глядачам про явище української діаспори, хвилі еміграції, а також висвітлили життєвий шлях, творчість і здобутки плеяди видатних представників закордонного українства: Івана Фірцака, Петра Яцика, Ігоря Сікорського, Варвари Каринської, Квітки Цісик. Захопливим був виступ про українців-винахідників, які в силу обставин долі, змогли вдало себе реалізувати тільки на чужині. Зворушливим був драматичний етюд про українську родину, яка змушена покинути рідну землю та переїхати жити у чужий край, за океан, аби вижити і виростити дітей в достатку та благополуччі. Ця невеличка театральна постановка була покликана висвітлити головні причини переїзду українців закордон. Зам’яталася присутнім поезія про нелегку емігрантську долю у виконанні Максима Олівінського. Завершилася історична мозаїка на позитивній ноті – піснею «Черемшина», яку виконала Анастасія Яворська. У перервах між виступами та концертними номерами можна було переглянути відеокліпи, де звучав неповторний голос Квітки Цісик.

У заключному слові, Назар Мартинюк проінформував шкільну родину Новоселицького опорного освітнього закладу про підсумки проведення всеукраїнських конкурсів «Стежинами рідного краю» та «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра», вручив для учнів-переможців Дипломи, а для Лариси Богданівни Бученко, наукового керівника школярів, що здобули призові місця в краєзнавчій експедиції «Стежинами рідного краю» – Почесну Грамоту. Також, для педагогічного колективу школи на чолі з директором Оксаною Володимирівною Вельгас було вручено відзнаку за співпрацю із Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, популяризацію наукової роботи серед учнівської молоді.

Після завершення проведення виховного заходу, було підписано двосторонній договір про співпрацю між Новоселицькою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади та Національним університетом «Острозька академія».

У Києві та Одесі відбудеться міжнародна конференція “АВА доступно. АВА як універсальний підхід для розвитку і навчання в кожному середовищі”

У травні 2019 року, в Києві та Одесі відбудеться Міжнародна конференція “АВА доступно. АВА як універсальний підхід для розвитку і навчання в кожному середовищі.”

Спікер конференції  Dr. Theresa Scott Cianciolo, M.A,M.S,Ph.D (США)

 

Реєстрація: Київ (пр.Космонавта Комарова 1) 10,11,12 травня:
10 травня з 8:30 до 19:00 (реєстрація, основна програма конференції).
11 травня з 9:00 до 19:00 (основна програма конференції).
12 травня з 9:00 до 13:00 (в цей день ви зможете почути виступи фахівців з України, які навчалися на курсі RBT. Вручення сертифікатів). 
Вартість 1500 грн.

https://forms.gle/R3H631LrVpm4Y7SFA

Реєстрація: Одеса (вул. Маршала Говорова, 8а) 31 травня,1 червня
31 травня з 9:30 до 19:00 (реєстрація, основна програма конференції).
1 червня з 9:00 до 19:00 (основна програма конференції). 
Вартість 1200 грн. У вартість включено навчальний матеріал (книга) та кава-брейки.

https://forms.gle/4dpGaEYtLjUiiUSc7

Восени 2018 року Доктор Тереза Сансіоло видала книгу “Прикладний аналіз поведінки (АВА) і техніки терапевтичного втручання при розладах аутистичного спектру

Ми очікуємо справжній інтенсивний формат навчальної конференції, протягом якої будуть розглянуті такі теми:
🔹Характеристики розладів аутистиного спектру.
🔹 Що таке ABA?
🔹 Основи теорії поведінки.
🔹 Застосування тричленних моделей ABC.
Збирання даних.
🔹Застосування навчальних методів: навчання окремими блоками, натуралістичне навчання, вербальна поведінка.

Повторення та розширення знань про закони поведінки.
🔹Безпомилкове навчання, підказування та жетонні системи.
🔹Особливості та режими підкріплення та парного асоціювання.
🔹Процедури виявлення та оцінювання предметів першочергового вибору.
Розвиток функціональної комунікації.
🔹Стратегії розвитку навичок роботи в класі на початковому етапів.
Зниження проявів проблемної поведінки із застосуванням функцональної оцінки поведінки (FBA).

План корекції та утримання поведінки.
🔹Тяжкі форми небажаної поведінки. Процедури зниження проявів поведінки.
🔹ABA та укладання планів корекційної роботи.
🔹 З чого розпочати? Яким має бути простір для роботи?
Узагальнення та стійкість навичок.
Як забезпечити поступливість?

По закінченню навчаня ви отримаєте сертифікат учасника конференції, із зазначенням навчальних годин.

ми на зв’язку: abaconference2019@gmail.com

www.facebook.com/ABAmadesimpleacrossallenvironments/

координатор конференції тел:050-553-80-25 Тетяна

Чи потрібні для вступу в профтех сертифікати ЗНО та паспорт: відеороз’яснення від МОН

Міністерство освіти і науки створило серію відеороликів, де є відповіді на найпоширеніші запитання про вступ у заклади профосвіти. Цю тему коментує генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік. Розділ з відеороз’ясненнями було створено на сайті МОН 29 квітня 2019 року. 

У роликах Ірина Шумік розповідає, чи потрібні для вступу в профтех паспорт чи сертифікати ЗНО, які предмети вивчають учні, скільки років треба навчатися, щоб здобути фах тощо. Наразі опубліковане перше відео про те, як обрати заклад профосвіти. Надалі розділ оновлюватиметься кілька разів на тиждень.

“Цьогоріч ми намагаємося змінити формат комунікації зі вступниками і дати їм якомога більше потрібної інформації в зручному для них форматі. Наприклад, ще у лютому ми зібрали інформацію від областей про Дні відкритих дверей у профтехах і опублікували на сайті МОН. Також було підготовлено кілька блоків Q&A.  У них ми докладно пояснили найгостріші питання, які цікавлять абітурієнтів – щодо здачі ЗНО, отримання атестата про повну загальну середню освіту, перспективи працевлаштування тощо. Зараз частина цієї інформації презентується у форматі відео”, – зазначила Ірина Шумік.

Вона також додала: якщо вступник не знайде відповіді на свої запитання ні в Q&A, ні у відеороз’ясненнях, то він може звернутися до приймальної комісії закладу, куди вирішив вступити, або в директорат профосвіти за номером (044) 287-89-14.