Daily Archives: Травень 6, 2019

Для студентів ЛККЕіП провели заняття на базі готелю « Reikatz Dworzec»

Викладач циклової комісії готельно-ресторанної справи Львівського кооперативного коледжу економіки і права Надія Ділай провела практичне заняття, для студентів на базі готелю « Reikatz Dworzec».

Мета заняття – надбання практичних навичок з вивчення і дослідження особливостей роботи діючих підприємств готельного господарства, сучасних концепцій обслуговування відвідувачів та тенденцій розвитку готельного господарства в м. Львові.

На початку заняття,  керуюча готелю розповіла майбутнім фахівцям про історію підприємства, його структуру, основні напрями розвитку, особливостей роботи готелю, готельними стандартами тощо

Студенти оглянули номерний фонд комплексу, ознайомились з принципами роботи готелю та конкурентними переваги на ринку готельних послуг, професійними компетентностями персоналу, інноваційними методами обслуговування, особливостями формування атмосфери гостинності, ознайомили з тонкощами ведення готельного бізнесу.

Студенти  активно задавали питання керуючому закладу та отримували на них професійні відповіді.

Результатами проведеної екскурсії є приємні враження  від високих стандартів обслуговування туристів.

Адміністрація коледжу, викладачі циклової комісії готельно – ресторанної справи та студенти спеціальності, вдячні  керівництву та працівникам готелю «Reikartz Dworzec» за надану можливість провести практичне заняття на базі їхнього підприємства.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Оприлюднено порядок проведення ЄВІ та ЄФВВ

Міністерством освіти і науки України затверджено Порядок організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти в 2019 році.

Цей документ регламентує особливості зовнішнього оцінювання абітурієнтів, процедуру реєстрації для складання вступних випробувань, алгоритм проведення іспитів, умови організації додаткових сесій, визначення результатів ЗНО тощо.

Докладну інформацію щодо проведення єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту (ЄФВВ та ЄВІ відповідно), зокрема програми, на основі яких укладатимуться тести ЄВІ/ЄФВВ, розміщено в рубриці «ЄВІ/ЄФВВ».

Нагадаємо, що цьогоріч всі, хто бажає здобути ступінь магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», мають узяти участь в ЄФВВ та ЄВІ.

Для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 04 «Богослов’я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») потрібно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови.

13 травня розпочнеться реєстрація для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному іспиті і триватиме до 3 червня.

Виїзний марафон від вчених ХПІ: формули і теореми – на практиці

Нещодавно молоді вчені НТУ «ХПІ» провели триденний виїзний освітній марафон «Якісна профільна освіта — кожній дитині» в місті Кропивницькому (Кіровоградська область). Це — серія різноманітних майстер-класів, дослідів, демонстрацій з фізики, хімії, енергетики, електроніки, лиття, двигунобудування та інших технічних напрямків з впровадженням STEM-підходу.

Учасниками таких воркшопів стали понад 1000 учнів 9-11 класів та вчителів з різних шкіл міста. Завершився триденний марафон семінаром-тренінгом для вчителів Кропивницького і фестивалем науки для всіх охочих.

Протягом двох днів сімнадцять викладачів НТУ «ХПІ» відвідали шість шкіл м. Кропивницького, де проводили майстер-класи, досліди та демонстрації з різних технічних напрямків. Учасниками були старшокласники, їхні вчителі, які брали активну участь в заходах. Серед інтерактивних лекцій — «Сучасні вимірювальні та контрольно-діагностичні прилади», «Цікава електроніка», «Технологія приготування безалкогольних газованих напоїв», «Пізнавальна мехатроніка», «Захоплюючий світ лиття», «Двигунобудування: від історії до сучасних технологій», «Дивовижний світ 3D друку», «Physics Is Simple», «Світ полімерів» та інші, а також хімічні та фізичні досліди, демонстрація роботи трансформатора Тесли. Крім того, представники приймальної комісії Політеху розповіли майбутнім абітурієнтам про особливості цьогорічної вступної кампанії.

«Наша мета — донести школярам, ​​що наука — це цікаво і зовсім не страшно. За допомогою STEM-підходу можна довести, що технічні спеціальності — це не нудно, а фізика, хімія та інші представлені тут науки — величезний чарівний світ, який знаходиться навколо нас. Ми хочемо, щоб учні «загорілися» любов’ю до інженерної професії», — зазначив відповідальний секретар приймальної комісії НТУ «ХПІ» Сергій Петров.

За словами учениці Навчально-виховного об’єднання «Науковий ліцей» Тетяни Черепанової, такі уроки не лише цікаві, але й демонструють різноманітність професій: «Мені дуже сподобалося, адже це допомагає обрати майбутню професію, вже переглядати деякі університети, інститути, в яких дуже високий рівень. І тут є над чим подумати».

Третій-завершальний день виїзних майстер-класів дозволив не лише школярам і вчителям, але також всім охочим мешканцям Кропивницького приєднатися до Фестивалю науки. Захід пройшов на базі Економіко-технологічного інституту ім. Роберта Ельворті, де вчені ХПІ представили різноманітну лабораторно-експериментальну STEM-зону. Вони проводили хімічні і фізичні досліди, майстер-класи, демонстрували роботів, 3D-принтери, роботу різних пристроїв, в тому числі, які працюють за допомогою сонячної енергії.

«Це досить цікаво, і я хотіла б, щоб у нас була така форма навчання. Мені сподобалося все, що тут презентують, тому що все легко сприймається. Те, що ми вивчаємо на уроках за допомогою теорем і формул можна побачити, помацати самому. Звичайно, це крутіше, ніж сидіти за партою і намагатися зрозуміти, про що йде мова. Звукова локації сподобалася найбільше», — розповіла десятикласниця школи № 17 Юлія Рябокова.

«Ми в ХПІ отримали партнера, який повністю поділяє наше бачення якісної освіти в Україні, впроваджує нові технології. Саме STEM-технології в навчанні розвивають у студентів здатності до дослідницької, аналітичної роботи, експериментування і критичного мислення», — підкреслив перший проректор Економіко-технологічного інституту ім. Р. Ельворті Ігор Василенко.

Також в цей день, 25 квітня, відбувся семінар-тренінг для вчителів профільних класів, зокрема, природничо-математичного напрямку. Він складалася з науково-популярних лекцій, методичного семінару, майстер-класів від представників ХПІ. Мета — передача досвіду популяризації природничих наук та інженерно-технічних спеціальностей, проведення наукових заходів, взаємодії шкіл з вишами.

За словами начальника управління освіти міської ради міста Кропивницького Лариси Костенко, основна мета таких заходів у тому, щоб діти знали про розвиток науки в різних галузях. Це також збільшує зацікавленість учнів у вивченні предметів природничо-математичного напряму.

Довідка:

Організатори заходів — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Економіко-технологічний інститут ім. Роберта Ельворті, Управління освіти міської ради міста Кропивницького.

Спікери НТУ «ХПІ»: доцент кафедри фізики Ксенія Мінакова, зав. кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Роман Зайцев, доцент кафедри органічного синтезу і нанотехнологій Валерія Анан’єва, старший викладач кафедри промислової та біомедичної електроніки Богдан Стисло, доцент кафедри технології жирів та продуктів бродіння Дмитро Матюхов, доцент кафедри автоматизованих електромеханічних систем Андрій Ткаченко, старший викладач кафедри передачі електричної енергії Дмитро Данильченко, аспірант кафедри ливарного виробництва Юлія Рябець, старший викладач кафедри зварювання Альона Глушко, аспірант кафедри хімічної техніки та промислової екології Оксана Гетта, доцент кафедри комп’ютерних та радіоелектронних систем контролю та діагностики Юрій Хомяк, доцент кафедри технологій пластичних мас і біологічно активних полімерів Володимир Лебедєв, старший викладач кафедри електричних апаратів Сергій Вировець, представники Центральної приймальної комісії НТУ «ХПІ» — відповідальний секретар ЦПК, доцент кафедри органічного синтезу і нанотехнологій Сергій Петров, його заступники: доцент кафедри українознавства, культурології та історії науки Сергій Радогуз, доцент кафедри двигунів внутрішнього згоряння Сергій Білик, доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології Михайло Васильєв.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Ці напрямки лежать в основі цієї методики освіти. При цьому дані дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямками розвитку точних наук і інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці.

 

Успіхи студентів ЖНАЕУ з «Економічної аналітики та статистики»

Протягом 23-25 квітня  на базі Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбувалися Всеукраїнські заходи з «Економічної аналітики та статистики», участь в яких  взяли студенти  Житомирського національного агроекологічного університету.

Зокрема, високою оцінкою та дипломом ІІІ ступеня, грамотою  за креативний підхід у науковій роботі була  відзначена доповідь студента 2-го курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування» ЖНАЕУ Олександра Похільченка на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Тема доповіді –  «Економічний аналіз та статистичне прогнозування соціально-орієнтованих проектів розвитку сільських територій».

За результатами участі у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади, студентка 3-го курсу спеціальності «Облік та оподаткування» ЖНАЕУ Тетяна Совик виборола п’яте місце серед 32 учасників  – студентів економічних спеціальностей із  15 закладів вищої освіти країни.

Її відеоролик   –  «Мода, тренди, статистика»,  було   визнано одним із найкращих в Україні.

Науковий керівник студентів ЖНАЕУ  – доцент кафедри аналізу і статистики ім. І.В. Поповича Чугаєвська С. В.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Студентка Вінницького НТУ на Канарських островах вивчала контроль клімату у будівлях 

Другокурсниця факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету Дарина Кравченко на Канарських островах вивчала контроль клімату у будівлях.

Дарина була учасником освітнього курсу у місті Лас-Пальмас де Гран Канарія (Канарські острови, Іспанія) від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).

Курс називався The Climate Control Guide to the Galaxy і був спрямований на вивчення технологій опалення та охолодження будівель залежно від кліматичних умов.

Крім учасників з України, були також студенти з Ісландії, Польщі, Румунії, Італії, Франції, Бельгії, Естонії, Греції, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Словенії, Росії і Туреччини.

Дарина ділиться своїми враженнями:

«Протягом усього курсу ми вивчали, якими бувають системи опалювання та вентилювання у будівлях, як правильно їх застосовувати відповідно до клімату, відвідували установи на острові, де представлені найкращі системи опалювання.

Крім того, важливим на таких курсах є знайомство з цікавими людьми, які завжди неймовірні, відкриті, з якими обмінюєшся якимись історіями своєї країни, її культурою та особливостями.

Природа на Канарах просто неймовірна, ми мали змогу побувати і на узбережжі океану, і в дюнах, і в горах.

Оскільки я вже була організатором курсу від BEST у Вінниці минулого літа і була учасником подібного курсу у Словенії, то мала певні очікування і, хочу сказати, що цей курс абсолютно їх виправдав і навіть перевершив!

Хочу подякувати організації BEST за чудову можливість подорожувати і стажуватися в Європі.

А студентам порадити – подавайтеся на курси від BEST, адже вони дають безцінний досвід і багато нових друзів, до того ж українські студенти платять лише 11 євро (залежно від курсу) за всю поїздку. Єдине, що є затратним, це дорога. Але воно того варте!»

За інформацією прес-центр ВНТУ  

 

 

 

15 травня відбудеться Всеукраїнський відкритий тренінг «Європа починається з тебе»

15 травня о 9:00 відбудеться Всеукраїнський відкритий тренінг «Європа починається з тебе», присвячений святкуванню  Дня Європи в Україні.

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; Офіс віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Міністерство освіти та науки України за підтримки проекту ЄС «Association4U» та Google Україна.

Учасники: Еміне Джапарова – перша заступниця міністра інформаційної політики України;  Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Майкл Щур – український тележурналіст, актор, сценарист і музикант.

До онлайн-уроку запрошуються учні 8-11 класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів України.

Довідково. Захід спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнів, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.

На YouTube-каналі «Укрінформ» буде забезпечено онлайн-трансляцію, і тому всі школи матимуть можливість дистанційно долучитися до заходу, а також використати матеріали відкритого уроку в майбутньому.