Daily Archives: Травень 8, 2019

Батьки часто плутають алергію із застудою

Одна з причин зростання числа алергіків серед дітей – забруднене повітря великих міст. У місті діти на 17 % частіше страждають на алергії, ніж у сільській місцевості. Свою роль в цьому явищі також відіграє і погіршення якості харчування дитини, а також спадковість і захворювання матері під час вагітності.

Перші напади сезонної алергії у дітей часто бувають навесні, під час цвітіння рослин. Іноді батьки приймають перший напад полінозу за простудне захворювання: у дитини починається нежить, чхання, закладеність носа, іноді на цьому тлі буває невеликий підйом температури, втома, крутить кістки, слабкість і запаморочення. Ці симптоми можуть зберігатися всю пору цвітіння рослин і різко закінчитися із закінченням сезону цвітіння.

Найчастіше у дітей спостерігається поліноз на спори грибів (цвіль, пилок беріз та інших рослин середньої смуги, на цвітіння трав, а також на амброзію, яка вважається одним із найсильніших алергенів. Доволі часто також зустрічається алергія на шерсть домашніх тварин і пилових кліщів – таку алергію не вважають за сезонну, і проявляється найчастіше в більш ранньому віці, ніж алергія на пилок. В останні роки також почастішали випадки виникнення у дітей алергії на сонце.

Саме тому за перших ознак захворювання батькам не варто намагатися лікувати дітей самостійно, а необхідно звернутися до лікаря, який поставить точний діагноз. Якщо педіатр визначить, що у дитини саме алергія, а не застуда, то дасть направлення до лікаря-алерголога, який проведе проби і розповість, яких заходів необхідно приймати батькам у зв’язку з цим видом алергії у дитини.

Юлія Осіння для Освітнього порталу “Педагогічна преса”

Хмельницький студент зробив байк, який заряджається від розетки

Хмельничанин Євген Богачук навчається на 3 курсі Хмельницького національного університету. Протягом року в кімнаті власної квартири юнак займався моделюванням електробайку. Сьогодні юнак роз’їжджає містом на виготовленому власноруч транспорті. Повідомляє vsim.ua

Як 20-річний Євген склав байк, який перевернув його життя догори дригом, читайте далі. Євген Богачук у кімнаті власної квартири змайстрував електробайк. На нього хлопець витратив усю стипендію, яку накопичував протягом двох років. Вага саморобного байку 58 кг, а довжина – 2 метри. “Залізний кінь” розганяється до 80 км/год. Мій байк розганяється по прямій до 60 км/год, при максимальній швидкості – до 80 км/ год.

Якось я робив дослід: їхав весь час з ручкою газу до упору. Найближчим часом зроблю ще один дослід, обмежу ручку газу, щоб, наприклад, їхати 30 км/год. Тоді виведу середнє арифметичне і буду знати скільки він їде при максимальній і мінімальній швидкостях – розповідає Євген Богачук. До комплектації електробайку входить: 2 колеса, сигнал повороту, звуковий сигнал, фари, задні габарити та спідометр. Євген каже, що планує облаштувати свій засіб ще деякими деталями.

Планую поставити підножку, розробити вхід для того, щоб заряджати телефон від USB, а також налаштувати зв’язок по GPS – розповідає Євген Богачук. Про роботу над байком Ідея створення з’явилась у хлопця спонтанно. Роботу над ним розпочав ще 2 роки тому. Щоправда, тоді він справу закинув, бо почав у собі сумніватись. Однак згодом все ж розпочав розробку мотоцикла знову.

Працював над ним впродовж року, день у день. Юнак розповідає, що приходив з навчання й брався за роботу. Майструвати байк міг до ночі. Для складання байку у квартирі виділив кімнату. Батьки були не проти, а навпаки тільки підтримували. Лише на моделювання у мене пішло 4 місяці. Потім почав замовляти деталі і чекати поки вони приїдуть з Китаю та різних міст України. Загалом після пар я приходив, трішки відпочивав, а тоді починав його складати, затягувалось це аж до ночі – згадує хопець.

Як зауважує Євген, саморобний байк відрізняється від велосипеда та звичайних мотоциклів. Він може розганятись до більших швидкостей, має електротягу та може долати великі відстані. Хлопець каже, що в порівнянні з іншими транспортними засобами, утримувати його виріб значно дешевше, бо ж заряджає він його від звичайної розетки. До того ж, як каже хлопець, завдяки невеликій потужності електродвигуна, мати водійське посвідчення для його байку не потрібно. Я б радив цей електробайк усім доставщикам. Бо, по-перше, для нього не потрібно мати водійське посвідчення, а, по-друге, це значна економія на пальному, в порівнянні з іншими видами транспорту – каже Євген.

Електробайк продає за 2.5 тисяч доларів Сьогодні юнак отримав вже чимало пропозицій від інвесторів, які готові зробити вклад у його роботу над новими проектами. Хлопець задоволений і каже, що вже планує створення у місті власної фірми з розробки електротранспорту. Про запас вже й підготував назву – “BARS”. А свій мотоцикл Євген виставив на продаж. Оцінив його у 2.5 тисяч доларів. Каже, що продати свій перший байк йому не шкода. Адже ця робота наштовхнула його на ідею створення власного виробництва.

Байк вже виставлено на продаж, люди ним активно цікавляться. Я вже зрозумів що в мене все вийшло, впевнено себе почуваю, тому можу вдосконалюватись, наприклад, зробити легшу раму та кращі комплектуючі. Також планую відкриття у нашому місті свого виробництва, та спершу  хочу прорахувати все до копійки, скільки коштують всі комплектуючі, електроенергія, оплата праці, маркетинг.

До мене вже звернулось чимало інвесторів, які хочуть вкластись, але спершу треба все прорахувати. Також планую зібрати свою команду, бо я сам не справлюсь. Когось планую поставити на зборку, когось на маркетинг. До речі, такі люди вже є на моєму горизонті – розповідає Євген. Хлопець каже, що наступним проектуванням можливо буде електросамокат. Ну а поки на власному байку Євген Богачук приїжджає до університету, їздить по справах і навіть катає на ньому друзів.

Три сумські школи отримають понад 1 мільйон євро на термомодернізацію від ЄС

У Сумах триває європейський проект з енергоефективності будівель, в межах якого три міські школи отримають кошти на енергомодернізацію. Загальна вартість проекту становить понад 1,6 млн євро. З них більш як 1 млн євро – грантові кошти Європейського Союзу, решта – місцевого бюджету.

Для реалізації проекту було обрано школи №7, №9 та № 20. Наразі партнери працюють над визначенням плану, за яким проходитимуть роботи. Однак вже зараз передбачається, що в школах утеплять фасади, оновлять систему вентиляції, утеплять покрівлі, замінять вікна та двері тощо.

Завершити проект планують протягом 2020 року.

Оновлення приміщень зробить перебування учнів і персоналу в школах комфортнішим. Крім того, енергомодернізація дозволить скоротити споживання ресурсів для опалення та відповідно кошти на утримання закладів, а також  знизити кількість викидів шкідливих речовин.

Важливо, що одним з напрямів проекту є популяризація екологічних стандартів. Так, команда проекту організовує навчання у кожній з трьох шкіл щодо дбайливого ставлення до довкілля. Для цього у закладах створені промо-бригади, які у цікавій ігровій формі поширюють інформацію про основні правила енергозбереження, енергоефективність, ощадливе використання природних ресурсів.

Довідково.

Проект “Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми” реалізується в межах Угоди мерів – європейської ініціативи, яка спонукає місцеві, регіональні та національні органи влади співпрацювати для досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС.

Нині Угода мерів стала наймасштабнішою ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7 755 міст-підписантів із населенням понад 250 млн людей.

Знову ніколи: Пам’ятаємо. Перемагаємо

8 – 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз.

Гасло відзначення цих днів – «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8-10 мільйонів осіб.

Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння намагалася продемонструвати на наших землях прихильність до українства. Однак єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.

У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам.

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни є епіцентром протистояння агресору. Україна є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії.

Український інститут національної пам’яті звернувся з проханням до українців цими днями доповнити свій одяг червоним маком – символом пам’яті. Це зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Вшануймо усіх, хто приніс мир на наші землі і пам’ятаймо яка гірка і висока його ціна!

За матеріалами – Українського інституту національної пам’яті

Дніпропетровська ОДА осучаснює Виводівську школу

Різнобарвна будівля Виводівської школи природньо гармонує з мальовничим краєвидом села. Заклад реконструюють вперше в історії. Вже на фініші – зовнішні роботи. Згодом осучаснять приміщення всередині, приведуть до ладу і шкільний стадіон. Новітній освітньо-спортивний простір для сільських дітлахів створює Дніпропетровська облдержадміністрація. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Діти Дніпропетровщини мають навчатися у комфортних умовах. Приводимо до ладу школи навіть у найвіддаленіших селах. Реконструюємо і навчальний заклад у Виводовому Томаківського району. Зараз на фініші – зовнішнє оздоблення будівлі. Після оновимо класи і коридори. А ще осучаснимо шкільний стадіон», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Виводівській школі – понад 30 років. Та навіть за цей невеличкий як для будівлі вік накопичилося чимало проблем. У приміщенні було холодно, з вікон дуло. Застаріла і система опалення. Тож розпочатій влітку 2018-го реконструкції зраділи і учні, і вчителі.

«Осучаснення сільських шкіл дозволить підвищити рівень навчання і наблизити його до міських закладів. Добре, що в нашій області займаються цим, – підкреслив вчитель історії Віталій Доронін. – В оновлених умовах і у дітей покращиться мотивація до навчання, і нам, педагогам, значно комфортніше буде працювати».

Двоповерхова будівля школи вже із добротною покрівлею, новими вікнами та вхідними дверима. Ремонтники утеплили фасад, зараз завершують його фарбувати у різні кольори.

«Мені подобається різнокольорова школа. Вона стає такою гарною, затишною», – сказала учениця 8 класу Анна Утюж.

Всередині замінили систему опалення. Модернізували шкільну котельню. У школі стало значно тепліше, додав Віталій Доронін.

«Наша школа стає більш схожою на сучасну міську школу. Мені це дуже до вподоби», – зазначила учениця 7 класу Маріанна Лобко.

Згодом реконструюють і приміщення всередині. Школу перетворять на навчально-виховний комплекс.  На 1-му поверсі облаштують кімнати для 2 груп дошкільнят.

Осучаснять і шкільний стадіон. Він буде зі штучним покриттям.

08«Останнім часом школа зазнала значних змін. Шкода, що ми вже закінчуємо навчання і не побачимо, яким стане наш рідний заклад після закінчення ремонту», – поділилася 11-класниця Анастасія Мамаєва. 

Загалом на Дніпропетровщині реконструюють понад 30 шкіл.

Інформує прес-служба ДніпроОДА