Daily Archives: Травень 10, 2019

У французькій школі учнями стали 15 баранів

Місцевий фермер привів до школи 15 ягнят, які були офіційно внесені в списки навчального закладу. Інцидент стався в комуні Кре-ан-Бельдон. Повідомляє УНІАН.

Батьки учнів школи на сході Франції записали в учні 15 баранів на знак протесту проти скорочення класів. Інцидент стався в комуні Кре-ан-Бельдон. Місцева влада хотіла прибрати зайвий клас через незначне зниження загальної кількості учнів.

Батьки порахували, що в останніх класах зросте кількість дітей, що негативно позначиться на якості освіти. В результаті місцевий фермер привів до школи 15 своїх ягнят, які були офіційно внесені в списки навчального закладу.

Протестувальників підтримав місцевий мер Жан-Луї Маре, видав указ про надання частини шкільного двору для проведення акції.

 

Киргизстан: Профспілка освітян виступає проти проекту закону «Про профспілки»

2 травня 2019 року членська організація ЄКПО в Киргизстані, Профспілка працівників освіти і науки Киргизстану (TUESWK), повідомила про свою позицію і виступила проти проекту Закону «Про профспілки», опублікованого на веб-сайті уряду 12 квітня 2019 року для проведення громадського обговорення.

На думку профспілки освіти, законопроект порушує практично всі права галузевої профспілки як самостійної і незалежної організації. TUESWK передбачає, що це пов’язано з непритягненням галузевих і територіальних профспілок до роботи над законопроектом.

«Законопроект визначає Федерацію профспілок Киргизької Республіки як «єдиного повноважного представника працівників, об’єднаних в її членських організаціях, в соціальному діалозі з Урядом Киргизької Республіки на республіканському рівні», що суперечить конвенціям МОП №№ 87, 98 і 144», заявив Голова ЦК профспілки Асилбек Токтогула.

Більш того, законопроект суперечить низці статей Конституції і Трудового Кодексу Киргизької Республіки, які визначають представництво працівників під час колективних переговорів.

«Профспілка працівників освіти і науки КР об’єднує понад 220 тисяч членів і, відповідно до статті 79 Конституції Киргизької Республіки має законне право пропонувати поправки в проект закону «Про профспілки ». Тому ми вимагаємо беззастережно відкликати цей законопроект з громадського обговорення», сказав на завершення Асилбек Токтогула.

ЄКПО висловлює свою підтримку Профспілці працівників освіти і науки Киргистану і продовжує стежити за розвитком ситуації.

ХПІ запрошує відсвяткувати Міжнародний день світла — 2019

16 травня Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» проведе другий щорічний фестиваль науки, присвячений Міжнародному дню світла — 2019. Вчені ХПІ представлять різноманітні майстер-класи, інтерактивні лекції, лабораторні роботи в стилі STEM з фізики, хімії, інших напрямків. Ці воркшопи розкриють тему «Світло» з різних сторін — від «різнокольорової хімії» та «пасивного будинку» до «економії на світлі». Учасниками фестивалю можуть стати всі охочі. Початок — 10:00. Місце: НТУ «ХПІ», Електротехнічний корпус (м. Харків, вул. Кирпичова, 2).

Локаціями для заходів будуть коворкінги НТУ «ХПІ»:

— Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей: Science & Museums (вул. Кирпичова, 2, НТУ «ХПІ», електротехнічний корпус, 1 пов.),

— Науковий Андеграунд (Scientific Underground) (вул. Багалія, 13, цокольний поверх, вхід через арку і внутрішній дворик).

Програма

Час Місце
  Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей: Science&Museums  Науковий Андеграунд
(Scientific Underground)
10:00 Воркшоп «Фотополімери» Інтерактив «Кольори в мистецтві та науці»
10:30 Інтерактивна лекція «Стань помітним — врятуй життя» Інтерактив «Чи всі лампочки однакові?»
11:00 Інтерактив «Борода — світоч програміста?!» Лекція «Хмари, веселка та вогні святого Ельма»
11:30 Лаба «Світло у харчових технологіях та для аналізу харчових продуктів» Лаба «Використання сонячного світла»
12:00 Лекція з демонстраціями «Різнокольорова хімія» Інтерактив «Кольори в мистецтві та науці»
13:00 Інтерактивна лекція «Світло — носій інформації» Лекція «Автомобілі, автомобілі усі дороги заполонили»
14:00 Інтерактив «Двигуни внутрішнього згорання» Інтерактив «Пасивний будинок»
15:00 Інтерактивна лекція «Хімія & Мистецтво» Інтерактив «Пасивний будинок»
16:00 Інтерактивна лекція «Хімія & Мистецтво» Майстер-клас з економіки «Як заощадити на світлі»

Також для організованих груп школярів можливий спеціальний графік заходів. Реєстрація за телефоном (096) 108-38-34.

Участь безкоштовна — Знання безцінні!

Контакти: +38 (057) 707-66-34.

Додаткову інформацію про фестиваль можна знайти за посиланням.

Подивитися, як пройшов «Міжнародний день світла-2018» можна тут.

Відеорепортаж «День світла-2018».

Слідкуйте за подіями НТУ «ХПІ» на Polytech Events, сторінках вишу в Facebook — НТУ «ХПІ»прес-служба ХПІ, а також в Instagram.

Довідка:

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також їх важливу ​​роль в досягненні цілей ЮНЕСКО щодо заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих галузей знань, які дозволяють дитині зрозуміти складний і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати в логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний тип мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.

 

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки

Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Авдіївки Марії Марченко. Глава держави вручив відзнаку Марії Марченко під час відвідання школи, де вона працює, в ході робочої поїздки до Донецької області.

 

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки Марії Марченко

Петро Порошенко зайшов на урок української мови, який проводила пані Марія і запитав у учнів чи згодні вони із тим, що їхня вчителька Марія Григорівна удостоєна звання «Заслужений вчитель України». Діти відповіли Президенту «так».

Почесне звання «Заслужений вчитель України» Глава держави присвоїв Марії Марченко за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, навчання і виховання учнівської молоді, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

«Спасибі вам за те, що стільки років Ви віддали за те, щоб українська мова тут запанувала – на сході, східному кордоні нашої держави у Донецькій області», – сказав Петро Порошенко.

Він особливо відзначив освітню реформу та всі зміни, які відбулись у галузі за останні п’ять років. Зокрема, Президент нагадав про ухвалення закону про освіту, реалізацію програми «Нова українська школа», а також прийнятий закон про функціонування та захист державної мови.

Глава держави також відзначив вихованців Марії Григорівни. «Це вже справжні громадяни України. Думаю, що після ваших уроків вони вже навіть краще за Президента знають українську мову», – сказав він.Президент зазначив, що йому приємно було бачити при в’їзді у Авдіївку напис: «Авдіївка – це Україна».

Президент оглянув мурал, створений на честь Марії Григорівни на стіні одного з будинків міста.  Президент зауважив, що сьогодні відвідав один із уроків пані Марії у дев’ятому класі: «Вона дуже пишається, що саме з її класу є велика кількість переможців всеукраїнських олімпіад з української мови… Президенти поки що шкіл, але хто знає, що буде в майбутньому».Петро Порошенко зазначив, що цей мурал назавжди закарбувався у його пам’яті, бо у 2016 році художники створювали його із ризиком для життя – у бронежилетах, в перервах між обстрілами.

«Дуже важливо було закінчити цю роботу – зображення вчителя української мови тут, у оновленій Авдіївці. Авдіївці, яка стала чистою, яка сьогодні надійно забезпечена електроенергією, газом, водою. Все це робиться з підконтрольної території і є гарантом того, щоб 25-тисячна Авдіївка була надійно захищена», – підкреслив Глава держави, додавши, що кожен може дізнатися через що пройшла Авдіївка, просто поглянувши на сусідні будівлі, де ще видно сліди від куль, снарядів.

«Дім, де майже не залишилось жодного вікна… І тут, на відстані 900 метрів знаходиться вже всесвітньовідома «промка» (промислова зона – ред.). І, на жаль, і зараз ще залітають з «промки» сюди окремі постріли, і зараз «промка» перебуває під вогнем російських бойовиків», – сказав Президент.

«Але Авдіївка – це Україна. Так написано на в’їзді в місто. І Донецьк, Донбас – це Україна. І ми точно будемо робити все можливе для того, щоб не просто зберегти, зупинити російського агресора, а відвоювати кожен клаптик української землі», – сказав Петро Порошенко.

Інформує офіційне інтернет-представництво Президента України

Представники ЖНАЕУ обговорювали питання захисту  жертв домашнього  насильства

 У прес-центрі Житомирської міської ради  6 травня відбувся тематичний круглий стіл «Запобігання та протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству» щодо питань захисту осіб, які стали жертвами домашнього насильства.

Участь у заході взяли  завідувач кафедри правознавства Житомирського національного агроекологічного університету  Ляшенко Р.Д. та студентки спеціальності «Право» –  Остапчук А. та Кулікової А.

Модератори зібрання –  поліцейський омбудсмен В. Сельська та депутатка Житомирської міської ради І. Ярмоленко. До  круглого столу також долучились представники органів державної влади та місцевого самоврядування, регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, управлінь превентивної діяльності ГУНП та патрульної поліції в області, Житомирського навчального центру підготовки поліцейських та інші.

З доповіддю виступила Н. Радушинська – заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області.

Про важливий міжнародний акт щодо захисту прав людини – Стамбульську конвенцію та проблеми її ратифікації в Україні розповіла студентка ЖНАЕУ   А. Остапчук.

Завідувачка кафедри правознавства ЖНАЕУ  Р. Ляшенко наголосила на необхідності внесення змін до навчальних планів з метою аналізу питань рівноправності, толерантності, пропагування правового виховання молоді.

Захід організований на підтримку проекту GENDER MONTH, який проходить в Житомирі з 11 квітня, а 18 травня на майдані Корольова о 12.00 відбудеться ж підсумкова дискусійна панель “Житомир-місто рівних можливостей”.

Учасники круглого столу домовились про подальшу співпрацю та зійшлися на необхідності публічного обговорення ситуації, оприлюднення актуальних питань та визначення шляхів їх вирішення.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

15 травня кожна школа зможе долучитися до онлайн-уроку “Європа починається з тебе” 

Цьогоріч до Дня Європи, 15 травня, усі українські школи зможуть взяти участь у відкритому онлайн-уроці “Європа починається з тебе”. Учням розповідатимуть про те, як впровадження європейських цінностей та стандартів впливає на якість життя в Україні.

Урок розпочнеться о 09:25, а проводитиме його відомий тележурналіст Майкл Щур.

Трансляція буде доступна за цим посиланням: https://sites.google.com/view/online-urok

Зміст уроку розрахований на учнів 8-11 класів, однак долучитися до нього може кожен охочий. Школярі мають змогу заздалегідь поставити запитання Майклу Щуру через реєстраційну форму: https://bit.ly/2V8VP5I або надіславши лист на скриньку: values.ukraine@gmail.com

Найактивніших учнів і шкіл нагородять тематичними призами та подарунками від організаторів заходу – МОН, Мінінформполітики, Офісу Віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, проекту ЄС «Association4U» та Google Україна.

Відеозапис події буде доступним на сайті уроку.