Daily Archives: Травень 13, 2019

Житомирська та Миколаївська області досі не розподілили субвенцію на обладнання НУШ 

5 областей, що були під загрозою зриву закупівель обладнання для Нової української школи, – Волинська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська та Запорізька –  після  легкого підштовхування швидко зорієнтувалися і на сьогоднішній день вже перерозподілили всі кошти.

Однак є 2 області, які попри запевнення виконати розподіл у квітні, єдині ще цього не зробили – це Житомирська та Миколаївська області. Про це заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич 10 травня 2019 року, під час Всеукраїнської наради освітніх управлінців щодо початку підготовки до наступного 2019-2020 навчального року.

 

«Ми повірили на слово. Частина виконала обіцяне, частина – ні. Миколаївська та Житомирська області – єдині, в яких досі не здійснено розподілу, і сьогодні там закупівлі на Нову українську школу перебувають під більш ніж реальною загрозою зриву», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що гіркий досвід минулого року, коли не все обладнання надійшло до шкіл вчасно,  не може повторитися,  тому люди мають знати, які обласні ради досі не розподілили кошти.

Очільники управлінь освіти  обох регіонів  зазначили, що у кожній з областей сесії обласних рад не збирались ще з грудня місяця. Водночас проекти розподілу вже готові і подані депутатам обласних рад.

«Шановні колеги, ми всі добре знаємо, як ложка дьогтю псує бочку меду. Навіть якщо в одній області не буде здійснено закупівлі вчасно, постраждає робота усіх нас, адже це вже не повністю зроблена робота», – додала Міністр.

Лілія Гриневич підкреслила, що МОН свою роботу над помилками зробило – Уряд віддав гроші з центрального бюджету на 2 місяці раніше – ще у лютому. Наразі робота за обласними радами та управліннями освіти.

Вступ-2019: МОН розмістило відповіді на запитання вступників у бакалаврат та магістратуру

Міністерство освіти і науки підготувало відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступної кампанії у виші 2019 року. Вони були опубліковані сьогодні, 11 травня 2019 року, на сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2019».

Наразі розміщені 2 блоки Q&A – для вступників на бакалавра і на магістра. У них є докладні роз’яснення про подання заяв та документів, мінімальні прохідні бали, пільговий вступ, додаткові бали та коефіцієнти, нюанси вступу та переведення на бюджет тощо. У розділі про магістратуру великий блок питань присвячений «ЗНО в магістратуру» – вступу на ті спеціальності, куди треба складати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей (ЄФВВ).

«Основна фаза вступної кампанії почнеться 1 липня, коли стартує реєстрація електронних кабінетів. Однак загалом процес вступу має кілька різних блоків. Наприклад, уже 13 травня почнеться реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ для вступників у магістратуру низки спеціальностей. Тому вже зараз для них ми підготували запитання-відповіді, щоб вступники в будь-який час мали доступ до цієї інформації. Як засвідчив досвід минулого року, коли ми вперше зробили такі Q&A, цей формат роз’яснень є досить популярним та потрібним», – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Уряд скерував 150 млн гривень на створення спорткомплексів при школах: опубліковано постанову

Держава інвестує 150 млн гривень для розбудови спортивних комплексів при закладах загальної середньої освіти. Про це йдеться у постанові від 17 квітня 2019 року № 376, що наразі опублікована на офіційному сайті Уряду. 

Фінансування спрямовуватиметься на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт нинішніх спортивних залів, приміщень для фізкультурно-спортивних занять, плавальних басейнів, стадіонів, стрілецьких тирів,  стрільбищ, спортивних полів, спортивних ядер, спортивних майданчиків, а також інших відкритих площинних споруд та їх комплексів.

«Будівництво та ремонт об’єктів відбуватиметься на засадах співфінансування, як і більшість наших субвенцій. Отже, для закладів, розташованих у місті Києві, містах обласного значення чи тих, що управляються на рівні області, державний бюджет покриватиме не більш як 70% відсотків витрат. До 90% від вартості проекту держава може профінансувати для закладів, розташованих у районах та в ОТГ. Водночас для шкіл, які знаходяться у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, держава може покрити до 95% витрат на будівництво спорткомплексів», – пояснила Міністр освіти і науки  Лілія Гриневич.

 Отримати кошти зможуть:
  • опорні заклади освіти;
  • заклади загальної середньої освіти, розташовані у сільській місцевості з контингентом не менш як 100 учнів;
  • заклади загальної середньої освіти, розташовані у міській місцевості з контингентом не менш як 300 учнів.

Надалі протягом 30 календарних днів від дня набрання чинності відповідної постанови обласні держадміністрації мають направити до МОН клопотання з пропозиціями об’єктів від районних держадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад, а також Київської міської держадміністрації.

Розглядатиме їх спеціально утворена комісія, до складу якої увійдуть представники МОН, Мінмолодьспорту, Мінрегіону, а також члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Передбачено, що комісія діятиме на засадах відкритості та гласності, незалежності, об’єктивності та обґрунтованості рішень.

Так, упродовж місяця комісія здійснюватиме перевірку та оцінку надісланих клопотань, готуватиме на цій підставі пропозиції щодо переліку комплексів, які отримають фінансування. Водночас враховуватимуться:

  • строки завершення будівництва комплексу, ступінь будівельної готовності та аналіз ризиків, пов’язаних із будівництвом комплексу;
  • обсяги співфінансування з місцевого бюджету та фінансову забезпеченість будівництва комплексу;
  • значущість очікуваного соціального ефекту від будівництва комплексу, реалістичність його досягнення.

Обов’язковими умовами для отримання коштів є належність об’єктів до комунальної власності, наявність земельної ділянки та затвердженої проектної документації, а також забезпечення до них безперешкодного доступу маломобільних груп населення.

Безпосередньо розподіл субвенції між окремими місцевими бюджетами затверджуватиметься Урядом за поданням МОН та за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Підготуватися до ЗНО тепер можна, граючи у комп’ютерну гру

Програма, яку розробила громадська спілка «Освіторія», допомагає школярам підтягнути знання з необхідних предметів. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Кіровоградщина, школа в селі Добровеличківка. Старшокласники схвильовані — чекають у гості кумирів із серіалу «Школа». Зірки приїхали з просвітницькою метою — розповісти про цей проект. Для проходження інтелектуального квесту учні діляться на дві команди та відповідають на запитання з різних предметів. Квест — частина навчальної програми, котра діє вже чотири роки, а віднедавна доповнена елементами гри.

«Ми часто чуємо від батьків і від учнів, від учителів про те, що сучасні діти більше часу люблять проводити в соціальних мережах. Ми вирішили не боротися з цим, а навпаки — взяти собі це на озброєння і зробити новий погляд на навчальний процес», — пояснюють автори ідеї.

Реєструючись, учень обирає собі героя — бетмен, равлик, вампір або ж пірат. Далі гравці проходять тести, дивляться лекції та вебінари. За це отримують віртуальні гроші — «вчибакси». Відтак, жартує 11-ти класниця Юля Степаненко, завдяки онлайн-курсам можна стати мільйонером. За рік дівчина успішно пройшла 80 рівнів.

«Це просто набагато простіше, ніж коли ти читаєш підручник. Так ти розумієш цю інформацію, ти її засвоюєш, але це не так відкладається, як перегляд цих вебінарів в такій ігровій формі — це набагато простіше і цікавіше», — каже вона.

Знання з математики підтягує 16-річний Святослав Тупчієнко. У навчальній грі він теж рік, готується вступати на маркетолога.

«Спочатку поставився дещо скептично, але потім, коли з нею попрацював, це дійсно мені допомогло підтягнути деякі свої предмети, особливо ті, які я здаю на ЗНО», — зізнався юнак.

Таке навчання затягнуло і зіркових гостей, які зізналися, що конкуренція та бажання бути кращим є дієвою мотивацією. Кількість зароблених «вчибаксів» засвідчила: обидві команди добровеличківських старшокласників до ЗНО готові.