Daily Archives: Травень 15, 2019

Цікаві факти про дитячі садочки за кордоном

Дізнайтеся про особливості дитячих дошкільних навчальних закладів у Німеччині, Італії, Іспанії, Великій Британії, Фінляндії, Ізраїлі та Швеції.

Німеччина

У Німеччині малюкам необов’язково ходити до садочка і ясел. Але за бажанням відвідувати їх можуть усі дітки. Оплата залежить від доходу батьків. Для малозабезпечених сімей є пільги. Орієнтовна вартість ясел – 80 євро, дитсадків – 50.

Дитячі садки в Німеччині працюють до обіду. Але є такі, де дитину можна залишити на ніч.
Вартість обіду у садочку  становить 60-100 євро на місяць. Але можна давати дитині їжу з собою. Це обов’язково має бути здорове харчування. У садочках немає уроків. Вважається, що у малюків має бути дитинство, а знання вони отримають у школі. Тому тут діти співають, малюють, танцюють, ліплять. До того ж багато уваги приділяється спілкуванню. Тут розвивають комунікативні навички дітей, вчать їх знаходити вихід зі складних ситуацій, бути толерантними і співчувати іншим. У групах навчаються здорові дітки та малюки з особливими потребами. У Німеччині є таке поняття, як «дитяча стипендія». Від народження і до 18 років діти отримують гроші. А студенти – до 25 років. Сума сягає 190 євро на місяць.

Дитячі садки в Італії

В Італії діти йдуть до садочка після трьох років. До цього вони виховуються вдома батьками, бабусями, дідусями, тітками, сестрами та іншими родичами. Італійські садки поділяються на два типи: державні і приватні. Батьки здебільшого віддають перевагу державним, але відвідування їх коштує дорожче. Як і в Німеччині, вартість залежить від доходу сім’ї. Суми виходять дуже різні – від 4 до 400 євро на місяць. Харчування дитини в садочку оплачується окремо – 2-3 євро на день. Малюків забирають до 16:30. Але батьки можуть домовитися залишати дитину і до 18:30. Для цього потрібна  довідка з роботи і додатково сплатити приблизно 60 євро на рік. Влітку дитячі садки в Італії не працюють. Хіба що за додаткову плату (10 євро на день) дитина може ходити до садочка в липні і серпні. На уроках маленькі італійці  малюють, співають, танцюють. Також в програмі є і вивчення англійської мови.

Іспанія

В Іспанії діти починають відвідувати садок у 3 роки. Це необов’язково, але іноді, якщо дитина не ходить до садочка, батькам треба пояснювати причину в мерії. Обов’язкове відвідування дошкільного закладу починається з 6 років. Це перехідний етап – від останнього «класу» дитячого садка до початкової школи. Якщо батьки не віддали дитину на навчання в цьому віці, їх можуть притягнути до відповідальності. У дитячому садку в Іспанії діти 2-3 рази на день гуляють, 2 рази їдять. Решту часу відведено на заняття.
У дітях виховують толерантність і не сприймають конфлікти на класово-національному ґрунті. З 5 років дітей відправляють у табір. Маленьких – на одну ніч, а дітей старшого віку – на 2-3 дні.

Швеція

У Швеції дитячі садки також діляться на державні та приватні. Обидва типи платні. Вартість відвідування залежить від доходу сім’ї. Якщо батьки не можуть оплатити навчання в садку, кошти надає держава. Але в такому разі дитина перебуватиме там менше часу. У дитячих садках Швеції надаються пільги сім’ям із двома та більше дітьми. За навчання в садочку другого малюка і наступних дітей платить держава або батькам надають суттєву знижку. Тут роблять акцент на фізичний розвиток дітей. Вони багато займаються та грають на свіжому повітрі. Їм дозволяють бруднитися, лежати на землі, ходити по калюжах. Вважається, що брудна дитина – це щаслива дитина. Іноді діти навіть сплять на вулицях у спальних мішках. Так їм зміцнюють імунітет і прищеплюють любов до природи.

Фінляндія

У Фінляндії батьки здебільшого віддають дітей до громадських дитсадків. Якщо ж вони вибирають приватний садок, держава може взяти частину витрат на себе. Перш ніж дитина прийде до садочка, додому приходить вихователь, щоб скласти індивідуальний план розвитку й ознайомитися зі звичками, режимом та харчуванням малюка. У садку в дітей немає занять. Немає і обмежень: основне завдання – стежити, щоб дитина не нашкодила собі і навколишнім. Діти можуть спокійно лежати на землі або сидіти в калюжі. У садочки Фінляндії дітей беруть із 9 місяців. На одного вихователя тут залишають 4 дітей до трьох років або 7 після трирічного віку. Всього в групах по 21 дитині. Дитячі садки Фінляндії працюють з 6:15 до 17:00. На заняттях діти переважно співають, читають казки, готують концерти до свят.

Велика Британія

Державні садки у Великій Британії безкоштовні. У такі заклади батьки можуть віддати дитину з трьох років. Зазвичай залишати дитину в садочку можна до 15 годин на день. Ходити в такі дитячі садки можуть навіть діти, чиї батьки живуть у країні нелегально. Приватні садки у Великій Британії дуже дорогі. Діти можуть їсти те, що дають у садочку, або приносити їжу з собою. Це може бути і гамбургер, і шоколад. Денний сон в англійських дитячих садках не практикується. Але дитина може спати де завгодно – навіть в ігровій кімнаті.
Для англійців нежить, застуда і навіть невелика температура не перешкода – їхні діти і в такому стані відвідують дитсадок.

Ізраїль

Дитячі садки в Ізраїлі працюють 12 місяців на рік. Тільки наприкінці серпня є двотижневі канікули. Режим роботи дитячих закладів: із 7:00 до 17:00 з неділі по четвер і з 7:00 до 12:30 по п’ятницях. У групах навчається від 8 до 24 дітей. На одного вихователя залишають 9-10 малюків. До державних дитсадків можна приводити дитину з трьох років. Навчання там безкоштовне, але працюють вони до обіду, і їжу треба приносити з собою. Дітки можуть також відвідувати додаткові заняття з музики, ритміки, йоги, англійської мови та інші уроки за бажанням.

Як у сільських школах покращують доступ учнів до якісної освіти 

Доволі довго реформування освіти в Україні або відкладали, або відміняли. Варто згадати, що в 1999 році вже намагалися перейти на 12-річну модель навчання. Однак реформувати навчальний процес тоді не вдалося. У 2010-му ВР повернула “десятирічку”. Сьогодні суспільство до впровадження реформи готове, оскільки світ уже не той, яким був 10 чи 20 років тому. Повідомляє UA.TV

“Створення нової української школи – це та реформа, яка покликана бути базовою в освітній галузі України”, – зазначив заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій.

Саме освіта має підготувати школярів до життя, в якому швидко змінюються умови. Тож осучаснення змісту навчання, формування компетентностей, адаптація навчання до можливостей дитини, доступність та інклюзивність – ключові напрями реформи шкільної освіти.

“Якість вітчизняної освіти нерівномірна. Інакше кажучи, кількісні здобутки учнів абсолютно різняться. Найкращі результати мають випускники міських шкіл і значно гірші – випускники сільських навчальних закладів”, – наголосив Карандій.

Вирівняти можливості у доступі до якісної освіти, незалежно від того, де дитина проживає, покликана нова українська школа.

Вирішити  проблему у сільській місцевості повинні опорні школи. На базі таких закладів навчаються також діти із найближчих сіл, учнів до них звозять автобусами.

Ідея не нова, проте почала впроваджуватися лише з 2016 року.
Тоді в Україні було створено майже 170 опорних навчальних закладів.

“Такі школи мають гарне обладнання, на їхнє підсилення спрямовуються кошти. Крім того, там працюють найкращі педагогічні кадри”, – додав заступник міністра освіти і науки України.

Станом на початок 2019 року в Україні діють 780 опорних шкіл, які у своєму складі мають 1260 філій.

На Тернопільщині відбудеться форум професійної освіти «Освіта. Професія. Кар’єра»

Мета проведення форуму – привернути увагу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадського суспільства до конкурентоздатної професійної освіти, підняти імідж і престиж робітничих професій, а також їх популяризувати.

Участь у форумі візьмуть заклади професійної (професійно-технічної) і вищої освіти; випускники 9, 11 класів закладів загальної середньої освіти області. Вони представлять виставку-презентацію закладів професійної освіти області, проведуть майстер-класи за професіями, а також буде проведено тестування з учнями щодо вибору професії та професійного спрямування.

Захід відбувається за підтримки Тернопільської облдержадміністрації та обласної ради.

Вчених, представників вишів та наукових установ запрошують долучитися до дискусії щодо розвитку науки в університетах

16 травня 2019 року відбудеться наукова дискусія «Університети України в світовому науковому просторі», присвячена розвитку науки у закладах вищої освіти.

Під час заходу запрошені іноземні спікери розкажуть про основні тренди розвитку університетської науки в Європі та різних країнах світу, актуальні напрями досліджень, досвід роботи дослідницьких університетів,  використання міжнародних рейтингів тощо. Це, зокрема, будуть Саїд Таха, віце-президент Elsevier, Юдіт Петерварі, менеджер збору даних QS Quacquarelli Symonds, Маркіс Аузінш, ректор Латвійського університету.

Водночас представники МОН України говоритимуть про реформування нашої науки та представлять проект концепції дослідницького університету.

До участі в дискусії запрошують науковців, дослідників, керівників ЗВО та наукових установ, представників органів влади, відповідальних за формування політики в сфері науки.

Початок: 16.00

Місце проведення: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 22 (Radisson Blu Hotel)

Участь – безкоштовна, але обов’язково за попередньою реєстрацією тут: http://bit.ly/ScopusAwardsUkraine

Реєстрація відкрита до 12-ї години 16 травня.

Після дискусії відбудеться також нагородження премією Scopus Awards 2019.

Захід організовують Міністерство освіти і науки України разом із компанією Ельзевір.

Першокурсник ЖНАЕУ  – переможець Національного дебатного турніру

Студент І курсу факультету економіки та менеджменту спеціальності “Міжнародні економічні відносини” Житомирського національного агроекологічного університету Олександр Рожков  у складі команди міста виборов І місце на Національному дебатному турнірі з політичних реформ, який проходив 10-11 травня в   Києві.

На   цьому заході  збирались кращі дебатери з різних куточків країни.

«Є речі, про які варто говорити постійно, бо вони являють основу розвитку особистості, її світогляду та вдосконалення. Такими речами є критичне мислення, самоусвідомлення, вміння висловити свою думку та аргументувати її. Саме цього навчають дебати. І кожного разу успішно підтверджують вагомість цих вмінь, – відзначає тренер з дебатів житомирської команди Ігор Кіпенко.  –   Високий рівень майстерності учасників, вміння професійно володіти фактами та наводити приклади, артистично виступати – зробили ці два дні  просто незабутніми. Запал в очах та азарт в бажанні перемоги підкреслив цікавість в спостереженні за мистецтвом дебатів. Учасники з різних куточків нашої прекрасної України мали змогу не лише позмагатися, а й здружитися, бо спільні дії ведуть до кращого результату, ніж гостре протистояння. Завдяки цьому атмосфера заходу була тепла та дружна. Діана  Хортюк та Олександр Рожков  привезли перемогу в Житомир і вкотре довели свої вміння та високий рівень підготовки».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

ЗНО в магістратуру: яким буде тест єдиного вступного іспиту?

Оприлюднено загальні характеристики тестів єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з англійської, німецької, французької, іспанської мов. Інформує прес-служба УЦОЯО.

Тести з англійської, іспанської, німецької та французької мов ЄВІ міститимуть 42 завдання різних форм та складатимуться з двох частин: «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань).

Зміст тестів з англійської, німецької, французької, іспанської мов визначено Програмою єдиного вступного іспиту з іноземних мов для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України.

При визначенні результату ЄВІ з англійської, іспанської, німецької та французької мов за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань тесту. Визначення тестового бала здійснюється на основі Схем нарахування балів за виконання завдань.

Докладну інформацію щодо проведення єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту (ЄФВВ та ЄВІ відповідно) розміщено в рубриці «ЄВІ/ЄФВВ».

Нагадаємо, 13 травня розпочалася реєстрація для участі в ЄФВВ та ЄВІ та триватиме до 3 червня.

Основна сесія ЄВІ відбудеться 2 липня 2019 року і проходитиме у дві зміни.

В Національному авіаційному університеті відновлено діяльність Наглядової ради

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва №826/17204/16 від 21 березня визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства освіти і науки України “Про затвердження складу Наглядової ради Національного авіаційного університету” від 20.10.2016 року №1267 Міністерства освіти і науки України. Відповідно до скасованого наказу Наглядову раду НАУ очолював Гладковський Олег Володимирович (екс-перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України). Відповідно до довідки  №826/17204/16/6575/19 від 03 травня 2019 року, виданої цим же судом, дане рішення набрало законної сили 22 квітня 2019 року.

Варто заначити, що наказом МОН “Про затвердження складу Наглядової ради Національного авіаційного університету” від 20.10.2016 року №1267, який був предметом оскарження, було скасовано наказ МОН від 05.11.2015 року №1146 “Про затвердження складу Наглядової ради Національного авіаційного університету” та затверджений новий склад Наглядової ради НАУ. Як наслідок видання вказаного судового рішення, тепер в Національному авіаційному університеті з 22.04.2019 року функціонує Наглядова рада в складі, що затверджений наказом МОН від 05.11.2015 року №1146, де Головою Наглядової ради є Бадрудінов Олександр Кахрудінович.

Варто зазначити, що відповідно до статті 37 Закону України «Про вищу освіту», Наглядова рада закладу вищої освіти створюється за рішенням засновника (засновників) для здійснення нагляду за управлінням майном закладу вищої освіти, додержанням мети його створення.

Наглядова рада закладу вищої освіти сприяє розв’язанню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійснення контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу вищої освіти з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспроможності закладу вищої освіти, здійснює громадський контроль за його діяльністю тощо.