Daily Archives: Травень 16, 2019

Чи варто ходити до дитсадка: аргументи ЗА і ПРОТИ

Необхідність відвідування дошкільного навчального закладу для багатьох батьків перебуває під питанням. Групи дитячих садків переповнені, нерідко очікування затягується більш ніж на рік. І якщо в родині є бабуся, яка готова перебувати з дитиною до досягнення нею шкільного віку, то батьки мимоволі замислюються, а чи варто взагалі намагатися потрапити в дитсадок. Повідомляє EtCetera.

Отже, аргументи ЗА:

Соціальна адаптація. У дитячому садку діти вчаться спілкуванню з однолітками, стають більш розкутими і перестають боятися привертати до себе увагу. Цьому їх вчить участь у спільних заходах, де діти працюють у команді і виступають перед публікою. Така «школа» допомагає дитині набути впевненості, навчитися вести себе в суспільстві, відстоювати свою думку.

Підготовка до школи. У дитячому садку в ігровій формі дітей навчають письму та читанню, займаються з ними фізичними вправами і творчістю. Ті діти, які відвідують дитячий садок, приходять в школу більш підготовленими і упевненими в своїх силах.

Режим дня. У дитячому садку вся діяльність дитини побудована відповідно до суворого розпорядку дня. Ігри, заняття, прогулянки, сон, харчування – усе це відбувається чітко за часом і дитина практично ніколи не буває надана сама собі. Такий режим надалі допоможе їй краще зорієнтуватися в школі.

Новий досвід. Кожен день, проведений в дитячому садочку в оточенні однолітків, приносить дитині безліч емоцій і допомагає отримати новий досвід без участі батьків.

Аргументи ПРОТИ такої форми виховання:

Складна адаптація. Є діти, які легко адаптуються до нових умов і з радістю йдуть в садок. Але є і такі, для яких кожен ранок стає випробуванням. Процес звикання до нової обстановки може зайняти не один місяць і бути досить болючим. Якщо дитина зазнає труднощів з адаптацією у новому колективі, домашнє виховання може стати альтернативою.

Часті захворювання є ще одним мінусом адаптації. Вони доставляють неприємні відчуття дитині і дискомфорт її батькам, які змушені підлаштовувати свою роботу під дитячі хвороби. До речі, досить часто через небажання батьків брати черговий відгул дітям доводиться переносити невеликі віруси, що називається, «на ногах». Згодом це може стати причиною деяких хронічних захворювань. Стійкий імунітет до вірусів у дітей, як правило, розвивається в перший рік відвідування дитячого садка.

Зміни в поведінці. Уже в перші місяці перебування в дитячому садку в поведінці дитини можуть виникнути зміни. Іноді вони здатні насторожити батьків. Справа в тому, що в садку діти стикаються з новою системою виховання і реагують на це по-своєму, наприклад, агресією або капризами. До цього потрібно поставитися з розумінням і постаратися донести до дитини, що така поведінка небажана. Згодом діти адаптуються і вчаться приймати зміни, не реагуючи на них гостро.

Також діти можуть «приносити» з садка особливий лексикон. На це батькам також слід реагувати спокійно, пояснюючи, чому вживання нових слів небажане.

Проблеми з харчуванням. Нерідко батьків хвилює питання харчування в дитячому садку, оскільки вони не можуть проконтролювати, як добре дитина їсть за їх відсутності. Нова їжа – це те, до чого дитині також доведеться звикати. Для деяких зміна раціону може стати причиною відмови від їжі і, як наслідок, зниження імунітету. Правда, з часом може почати працювати правило «їм за компанію».

Дефіцит уваги. Зараз групи в дитячих садках переповнені, на одного вихователя припадає 25 і більше дітей. У такій ситуації складно говорити про індивідуальний підхід у вихованні. Дошкільний заклад передбачає колективну діяльність: у кожній групі є свій лідер, і вихователю необхідно враховувати це при вибудовуванні відносин всередині колективу, щоб всі були задіяні в процесі навчання.

Якщо є така можливість, батьки зазвичай вибирають домашнє виховання, так як це дає відчуття повного контролю над ситуацією. У цьому випадку близькі знають, що і як дитина їсть, як себе веде, скільки спить. Крім того, вдома вся увага бабусі або няні направлена на одну дитину.

Однак дитячий садок і колектив у ньому є таким собі підготовчим етапом перед вступом до школи, який допомагає дитині проявити свої найкращі якості.

Уряд підвищив розмір стипендій Президента та КМУ для молодих вчених 

Уже 1 липня цього року розмір стипендій Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених зросте більш ніж удвічі. Відповідна постанова була прийнята  15 травня 2019 року, під час засідання Уряду.

Так, розмір стипендії Президента для молодих науковців збільшиться з 2305,2 гривень на місяць до 6021 грн, а розмір стипендії КМУ – з 1921 грн на місяць до 4014 гривень. Кожна із цих стипендій призначається на 2 роки.

«Щорічно Президент та Уряд надають ці стипендії найталановитішим молодим вченим, щоб підтримати їх, мотивувати до подальшого розвитку. Однак останніми роками склалася ситуація, що розмір саме цих стипендій був найменшим серед усіх премій та стипендій для молодих вчених в Україні. Звісно, нам треба було змінити цю ситуацію, і цього року ми знайшли в бюджеті необхідні кошти, щоб більш ніж удвічі підняти ці виплати. І дуже важливо, що це підвищення буде не в кінці року, а вже з 1 липня», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У Німеччині штрафуватимуть усіх, хто відмовляється від щеплень проти кору

Останнім часом батьки по всьому світу все частіше відмовляються прищеплювати своїх дітей. Це наражає на небезпеку не тільки самих малюків, але й усіх, хто з ними контактує. Втім переконати батьків у необхідності щеплень буває непросто. У Німеччині придумали рішення цієї проблеми – тут штрафуватимуть людей, які не вакцинують дітей від кору.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан вже розробив відповідний законопроект. Він передбачає штраф у розмірі 2500 євро для тих, хто не робить щеплення. Крім того, «небезпечних» дітей не допускатимуть до будь-яких навчальних закладів. Вдаючись до таких радикальних мір, чиновник хоче повністю «вигнати» кір з країни.

«Ми хочемо захистити всіх дітей від зараження кором. Тому всі, хто ходить у дитсадок чи школу, повинні бути прищеплені. Ті, хто тільки записується, повинні довести наявність щеплень», – підкреслив Єнс Шпан.

Батьки тих малюків, які вже відвідують дитсадок чи школу, повинні принести довідку про щеплення до липня 2020 року.

Джерелоwww.24tv.ua

ВР прийняла законопроект “Про фахову передвищу освіту”- нові “правила гри” для коледжів і технікумів

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект “Про фахову передвищу освіту” – його підтримали 254 депутати. Проект передбачає,  що у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть вже не вищу, а фахову передвищу освіту. Він також встановлює нові механізми для управління та фінансування цих закладів.

“Цього року коледжі та технікуми востаннє проводитимуть набір на молодшого спеціаліста як на рівень вищої освіти. З 2020 року прийом відбуватиметься на рівень фахової передвищої освіти: її надаватимуть ті заклади, які наразі мають ліцензії на підготовку молодших спеціалістів або ті, що отримають нову ліцензію. Після завершення навчання студенти отримуватимуть дипломи фахових молодших бакалаврів”, – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Для цього більшість навчального часу буде відводитися на здобуття практичних знань, які дозволили б випускнику одразу після завершення закладу працювати і заробляти. Якщо в коледжі студент здобуватиме разом із фаховою повну загальну середню освіту, для отримання атестата він має складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО на рівні

Проект закону також  відкриває більше можливостей для неперервної освіти дорослих.

“Ми хочемо змінити традиційні уявлення, що у коледжі чи технікумі можуть навчатися тільки учорашні випускники шкіл. Сучасний світ швидко змінюється і деякі професії стають все менш затребуваними на ринку праці. Тому доросла людина має бути готова до неодноразової зміни фаху і, відповідно, перенавчання. Для цього  знято вимогу щодо отримання безоплатної освіти за певним рівнем тільки один раз. Тобто одна людина зможе отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти”, – додав Олег Шаров.

Серед інших новацій – заклади отримають доступ до багатоканального фінансування, їх робота орієнтуватиметься на потреби місцевого ринку праці, застосовуватимуться елементи корпоративного управління.

“Загалом робота над документом тривала майже 2 роки. Ми вдячні депутатам, профільному комітету Верховної Ради України, спікеру Андрію Парубію, які підтримали наш законопроект. Хочеться сподіватися, що його ухвалення у другому читанні відбудеться вже влітку”, – наголосив Олег Шаров.

 

Понад 2 тисячі шкіл долучилися до відкритого онлайн-уроку “Європа починається з тебе”  

Відверта розмова зі старшокласниками про європейські цінності – гендерну рівність, повагу до інакшості та боротьбу із поширеними стереотипами у суспільстві. Таким був перший відкритий онлайн-урок «Європа починається з тебе», який відбувся 15 травня 2019 року.

Ведучим тренінгу став відомий український тележурналіст Майкл Щур.

Він наголосив, що Європа – це, насамперед, про відповідальність та єдині правила гри для усіх, а також розказав, за що найбільше вдячний своїм учителям.

«Я школі вдячний за англійську, математику, фізику та українську мову. Але глобально я школі вдячний за критичне мислення, вміння думати, вміння сумніватися, за намагання ставити додаткові запитання», – зазначив Майкл Щур.

До уроку долучилися школярі 8-11 класів з більш як 2 тис шкіл. Захід був приурочений до відзначення Дня Європи в Україні.

Організаторами виступили Міністерство освіти і науки, Мінінформполітики, офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, проект ЄС «Association4U» та Google.