Monthly Archives: Червень 2019

Шовковиця, вишня, черешня: чим корисні літні ягоди

Шовковиця нормалізує ліпідний профіль крові та зменшує ймовірність атеросклерозу, а вишні та черешні покращують сон. Розповідаємо про справжню функціональну їжу, що росте на наших подвір’ях.

 

Чому варто їсти шовковицю

Шовковиця багата на розчинну і нерозчинну клітковину і менш калорійна, ніж яблучний сік чи молоко. Якщо ви їсте щось солодке — подбайте про споживання клітковини. Так рівень цукру не зростатиме стрімко, а кишкові бактерії будуть щасливі і віддячать синтезом вітаміну В1.

Просте правило — все яскраве нам корисне. Чорна і червона шовковиця багаті на поліфеноли. Вони потрібні для здоров’я судин та захисту наших власних молекул від пошкодження вільними радикалами. За складом шовковиця нагадує червоне вино і каву.

Шовковиця нормалізує ліпідний профіль крові та зменшує ймовірність атеросклерозу. Щоб відчути результат, слід принаймні 6 тижнів їсти по 45 грамів шовковиці.

Шовковиця може покращувати рівень цукру натщесерце. Показано це, щоправда, на щурах. У здорових людей шовковиця покращує чутливість до інсуліну.

Шовковиця захищає нейрони від ішемічного стресу і має певну протипухлинну дію. Водночас, наголошуємо, що це жодним чином не робить шовковицю ліками, тим більше від раку.

У шовковиці багато заліза та калію і вітамінів С, К та Е.

Ягоди шовковиці можна сушити, як родзинки, або заморожувати.

 

Чому вам потрібні вишні та черешні

Вишні та черешні розглядають як нутріцевтики — продукти, що мають певні лікарські властивості і призначені для регулярного вжитку. Так і запам’ятайте: черешня — це ліки.

Вишня і черешня запобігають деформації кісткової тканини в дітей з ожирінням, і ці кісточкові радять їсти всім дітям.

Антоціани вишень — пігменти, що роблять її червоною — пригнічують ферменти циклоокисгенази. Так само, як ацетилсаліцилова кислота. Тобто вишні мають протизапальну дію і можуть зменшувати больовий синдром.

Ці ж сполуки активують знайому вам автофагію в разі жирового переродження печінки, не пов’язаного з алкоголізмом.Огляд у науковому журналі Nurtients повідомляє, що вишні покращують стан людей із остеоартритом, зменшують оксидативний стрес і запалення, знижують тиск і сприяють відновленню м’язів.

Вишні та черешні варто їсти проти ночі. Завдяки високому вмісту мелатоніну вони покращують сон.

Якщо вишні, черешні чи шовковиця ростуть у вас на подвір’ї, просто помийте руки з милом, перш ніж вийти на полювання за мелатоніном та антоціанами. Якщо ви купуєте фрукти, неодмінно мийте їх. Після фруктів варто прополоскати рота водою, щоб змити кислоту.

Пам’ятайте, що варення чи наливки — не найкращий спосіб переробки ягід та фруктів. Краще сушити чи заморожувати все те, що ви не змогли з’їсти влітку.

Що цікавенького прочитати влітку?

Книж­ки завжди були найбільшою цінністю людства. Вони допомагали пізнати історію, культуру, побут та звичаї як свого, так й інших народів. Проте з технічним прогресом у сучасне суспільство  прийшли і нові досягнення людства. Молодь надає перевагу різним девайсам, гаджетам, що замінили все: спіл­кування з друзями, дворові ігри, читання книжки. Кожна мама знає, яке важливе читання для розвитку дитини. Але що старші діти, то складніше «відтягнути» їх від комп’ютера та зацікавити книжкою.

Нині  майже не зустрінеш підлітка з книжкою.  Але можна спробувати купити йому електронну читалку або планшет, на них досить зручно читати, та й друзям можна похвалитися.

А що ж запропонувати почитати? Знайти гарну історію, щоб зацікавила і захопила, іноді буває дуже складно, адже підлітки гостро реагують на будь-які спроби автора нав’язати свою думку, на панібратське загравання або демонстрацію переваги. Вони відчайдушно шукають дорослого співрозмовника, який говоритиме з ними чесно і на рівних. Іноді те, що подобається нам, дорослим,  не викликає захоплення в дітей, і, навпаки, книги, які цікавлять підлітків, здаються батькам надто примітивними за сюжетом, позбавленими особливої ​​глибини, моральних цінностей. Що можна тут порадити батькам? Не варто вимагати від дитини, щоб вона в 13-14 років розуміла всю цінність спадщини класиків: П. Мирного, А. Свидницького, О. Кобилянської, В. Стефаника,  Л. Толстого, Ф. Достоєвського, М. Гоголя та інших великих художників слова; навряд чи вона зрозуміє всю глибину роману М. Булгакова «Майстер і Маргарита» тощо.

Ось кілька історій, написаних авторами, які по-справжньому вміють розмовляти з дітьми та підлітками, ці твори обов’язково стривожать душу.

Р. Дж. Паласіо «Диво» – книжка про фізичні вади й толерантність (від 12 років).
«Диво» – книжка американської письменниці про десятирічного хлопчика на ім’я Авґуст Пуллман, якого всі довкола сприймають із подивом. Авґуст називає себе «особливим». Його обличчя відрізняється від облич інших  членів його родини. Він добре розуміє, що він не такий, як вони. Авґуст пережив 27 операцій, але все ж таки йому не судилося стати подібним на людей зі «звичним» обличчям. Ця історія допоможе юним читачам навчитися сприймати не зовнішність, а внутрішній світ людини. Також допоможе зрозуміти, що ті чи інші «особливості» в зовнішності людей треба сприймати спокійно. Книга про те, що мужність, почуття гумору, доброта і дружба здатні творити дива. А батьки Авґуста –  приклад того, як слід слухати і чути своїх дітей, визнавати свої помилки, проявляти невблаганність, коли треба.

Гюс Койєр «Книга всіх речей» (від 12 років) –  дев’ятирічний Томас бачить зовсім не те, що звикли бачити інші діти. У нього тропічні рибки живуть у міських каналах, град збиває листя з дерев, а вулицями розгулюють жаби. Цього не бачать інші – і часом Томасу стає моторошно і страшно, а подітися нікуди. Іноді до нього заглядає Ісус. «Я дуже радий, що ти є на світі, Томасе», – пише він Томасу на піску. Хлопчик росте в релігійній сім’ї: тато після вечері читає Біблію, вони ходять до церкви, моляться перед їжею, а ще … батько б’є матір Томаса. Книжка навчає, як перестати боятися та як захищати свій світ і тих, кого любиш.

Шерон Дрейпер  «Привіт, давай поговоримо» (від 11 років). Зворушлива історія про одинадцятирічну дівчинку Мелоді. Вона чує музику і бачить її кольори, в неї фотографічна пам’ять, вона запам’ятовує все до найменших дрібниць. Мелоді – одна з найрозумніших учениць у школі, а ще в неї церебральний параліч, вона не може говорити і пересувається на візку. Історія розказана від імені самої дівчинки: її думки, почуття, радощі і образи, дитячі проблеми і абсолютно дорослі переживання. Вона робить те, що багатьом в її обставинах просто не під силу. Історія спонукає замислюватися про те, що відбувається в голові людей, які не можуть говорити і рухатися, приймати і допомагати людям з обмеженими можливостями.

Тетяна Губіна «Кузя, Мишко, Вірочка .. та інші нічийні діти» (від 10 років). Абсолютно різні життєві історії про дітей, батьків, співробітників дитячих будинків. Збірка оповідань про життя дитини-сироти та як змінилося життя після усиновлення. Книга – на складну тему сирітства, але часом забуваєш про смуток і щиро радієш за дітей і батьків, які зустрічаються в таких обставинах і роблять життя одне одного яскравішим.

Діана Мохаммаді, Марі Бюро «Маленька продавчиня сірників з Кабула» (від 14 років). Французька журналістка Марія Бюро розповідає історію афганської дівчинки Діани. Їй 13 років, вона заробляє приблизно 2 долари на день, бо продає сірники та хустки, й обіцяє бути охоронцем туристів у Кабулі. Її день починається о 4-й ранку, коли вона та її сестра дві години пішки йдуть по продукти на базар і приносять 14 кг їжі щодня. У них немає холодильника, тому вони ходять на базар щодня, потім до школи, по обіді Діана продає сірники, ввечері – уроки, прання, готування, прибирання і знову новий день. Зовсім не дитячий погляд на життя, мусульманські звичаї, особливості культури, раннє дорослішання дитини, політику та історію Афганістану, відповідальність, покладену на тендітні, але при цьому такі сильні плечі. Історія примушує задуматися про соціальну нерівність, про дітей, у яких немає дитинства і які змушені працювати з 4 років на вулиці.

Ольга Громова «Цукрова дитина» (від 10 років). Історія дівчинки Елі, яка в 5 років несподівано стала донькою ворога народу. Дитина, яка виросла в абсолютній любові, в благополучній родині у розкоші, в одну мить усе втрачає і потрапляє з мамою до Киргизії, у табір для членів сімей ворогів народу. Складні сторінки радянської історії кінця 1930-х років показані крізь призму дитячого світобачення. Маленька дівчинка та її молода мама зберігають силу духу і почуття власної гідності, попри серйозні випробування, голод і хвороби. І, хоч це і дивно, в житті в найвідчайдушніші моменти їм зустрічаються дуже хороші люди. “Цукрова дитина” – це роман виховання, історія про кохання, а про те, що таке гідність і що таке воля.  Це історія дорослішання. Історія про те, як виховати в дитині стійкість до життя.

Діна Сабітова  «Три твої імені» (від 12 років). Пронизлива історія дитини, яка втратила батьків і потрапила до дитячого будинку. Діна Сабітова чесно і життєво розповідає про те, як може скластися доля. Ритка, Марго, Гошка. Три імені – три історії. Ритка-Марго-Гошка – одна і та сама дівчинка, Маргарита. Її історії вистачило б на кілька життів. Книга написана так просто і чесно, що підліток, який буде її читати, обов’язково задумається про життя дитини, яка втратила батьків. Історія Ритки позбавляє від ілюзій «вічного благополуччя», від щастя до біди – лише один крок. Але і до щастя теж є дорога.

Є безліч книг, які допоможуть підлітку віднайти себе і розвинути свої таланти:

Дж. Кехо “Підсвідомість може все” про дивовижні можливості людського розуму і внутрішнього світу.

Роберт Ентоні “Головні секрети абсолютної впевненості в собі”. Психологи стверджують:  чимало школярів у підлітковому віці страждають від заниженої самооцінки і невпевненості в собі. Ця книга допоможе їм позбутися цієї проблеми.

Ліс Хьюітт, Ендрю Хьюітт, Люк д’Абаді “Цілісне життя для студентів” найбільше підійде старшокласникам, які вже замислюються про своє майбутнє.

Дейл Карнегі “Як здобувати друзів і впливати на людей”. Класика. Читається легко і поради актуальні, попри те, що книга написана в 1936 році.

Бодо Шефер “Пес на ім’я Мані”. Захоплива історія, яка допоможе засвоїти основи фінансової грамотності.

Ендрю Мейтюз “Прорвемося!”, “Щастя у тяжкі часи”, “Живи легко”, “Зупини їх!”.

Володимир Леві “Мистецтво бути собою”, “Мистецтво бути іншим”.

А ще пропонуємо вам список творів, які популярні серед юних читачів, сподіваємось, ваші доньки чи сини обов’язково знайдуть історію  до душі.

 1. Кендзіро Хайтані “Погляд кролика” (від 13 років)
 2.  Джин Літл “Незграбна Анна” (від 10 років)
 3.  Джін Літл “Чуєш спів?” (від 10 років)
 4. Сабіне Людвіг  “Мопс і Моллі Мендельсон” (від 10 років)
 5.  Кетрін Патерсон “Міст з Теравіфію” (від 12 років)
 6. Клод Мурлева “Зимова битва” (від 13 років)
 7.  Ерік -Еммануель Шмідт “Оскар і рожева пані” (від 13 років)
 8. Джуда Блум “Ти тут, Боже? Це я, Маргарет” (від 12 років)
 9.  Анджела Нанетта “Мій дідусь був вишнею” (від 10 років)
 10.  Луїс Фітц “Шпигунка Гаррієт” (від 10 років)
 11.  Анніка Тор “Трилогія: Острів в морі, Ставок білих лілій, Глибина моря” (від 12 років)
 12.  Бетсі Байєрс “Лебедине літо” (від 12 років)
 13.  Кетрін Патерсон “Чудова Гілл Хопкінс” (від 10 років)
 14.  Кетрін Патерсон “Іакова я полюбив … “(від 12 років)
 15.  Мішель Куаст “Щоденник Анни-Марі” (від 12 років)
 16. Крістіна Ньостлінгер. “Саме по собі і взагалі” (від 12 років)
 17. Джон Бойн “Хлопчик в смугастій піжамі” (від 14 років)
 18.  Тетяна де Росней “Ключ Сари” (від  14 років)
 19.  Марія Войцехівська “Тінь бика” (від 12 років)
 20.  Катерина Мурашова “Клас корекції” (від 12 років)
 21.  Анна Говальд “25 кіло надії” (від 10 років)
 22. Рубен Гальєго “Білим по чорному” (від 14 років)
 23. Сільвана Гандофлі “Альдабра. “Черепаха, яка любила Шекспіра” (від 12 років)

Долучайтеся і пропонуйте  гарні твори, які змусять дівчаток та хлопчиків захопитися книжкою. Давайте створимо разом список літератури  

Вступ-2019. Завершилась реєстрація тестових електронних кабінетів 

За два дні тестування системи було створено 1 тис 866 електронних кабінети. Це майже на 600 кабінетів більше ніж торік, однак до проведення пробної реєстрації долучилася значно менша кількість людей, ніж зазвичай працює в системі під час вступної кампанії.

Таку інформацію подає ДП “Інфоресурс” (підприємство є технічним адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти, через яку відбувається реєстрація електронних кабінетів вступників) за підсумками тестування кабінетів, що завершилось сьогодні, 26 червня 2019 року, о 17:00.

Першого дня було зареєстровано 726 тестових кабінетів (660 з них активовані користувачами) та подано 236 тестових заяв, а другого – 1140 кабінетів (1098 з них активовані користувачами) та 266 заяв.

“Вже другий рік поспіль ми проводимо тестову реєстрацію кабінетів для того, щоб вступники могли уникнути помилок під час створення реального кабінету. У такий спосіб, зокрема, ми перевіряємо систему ЄДЕБО в умовах пікового навантаження, завершуємо її налаштування. Для того, щоб якнайбільше вступників скористалися такою можливістю ми збільшили час для тестування з однієї до шести годин. На нашу пропозицію відгукнулось багато людей, однак пікові навантаження під час тестування були в рази менші, ніж зазвичай бувають в пікові дні вступної кампанії”, – зазначила директор ДП “Інфоресурс” Оксана Бєлік

Потренуватися у реєстрації кабінету та подати через нього тестові заяви впродовж  25 і 26 червня з 11-ї до 17-ї години міг будь-хто охочий. Для цього потрібно було зайти на сайт http://ez.osvitavsim.org.ua/ , заповнити форму згенерованими системою даними та подати заяву до визначеного інструкцією вишу.

Важливо, що під час тестової реєстрації вступники вказували не свої реальні дані – ім’я, прізвище, тестові бали ЗНО або середній бал свідоцтва/атестата про повну середню освіту, – а згенеровану системою інформацію. У такий спосіб вступник отримував досвід реєстрації кабінету на свою реальну адресу, ознайомлювався з панеллю інструментів, завантажував необхідні для подачі заяв файли. Крім того, подавши тестову заяву до визначеного в інструкції переліку вишів, учасник мав можливість відстежити її статус, розміщення у папках кабінету тощо.

Вже найближчим часом всі кабінети будуть видалені з системи, а подані в межах тестового періоду заяви – скасовані.

Понад 200 мільйонів гривень витратять на протипожежні заходи у столичних закладах освіти

 До 1 вересня у дитсадках, школах та закладах позашкільної освіти Києва планують провести низку протипожежних заходів. На реалізацію такого завдання вже заплановано понад 200 млн гривень. Пріоритетні напрями щодо розподілу цих коштів було презентовано під час розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки КМДА.

 

Серед заходів, які планують вжити для підвищення протипожежної безпеки:

 • закупити нове протипожежне обладнання (гідранти, вогнегасники, шафи тощо);
 • встановити перезарядки вогнегасників;
 • встановити автоматичні пожежні сигналізації;
 • провести ремонт електромереж, електрощитових та електрообладнання;
 • провести навчання з пожежної безпеки тощо.

Крім того, у місті вже розпочато підготовку до навчального року, щоб до 1 вересня встигнути завершити ремонтні роботи і, серед іншого, створити всі умови для реалізації Нової української школи.

“У межах підготовки до 1 вересня у закладах освіти заплановано відремонтувати 330 дахів, фасадів, харчоблоків, місць загального користування тощо. Також цьогоріч планується здійснити реконструкцію шести та термомодернізацію семи закладів освіти. Серед них: 3 школи, 9 садочків та 1 стадіон”, – зазначила директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

Уряд затвердив обсяги держзамовлення на 2019 рік: бюджетних місць стало більше

Сьогодні, 26 червня Уряд затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2019 році.
А саме 36732 місця — для молодших спеціалістів (33,7 тис денна форма), 79854 місця — для бакалаврів (72,6 тис денна форма), 55379 місць — для магістрів (45,6 тис денна форма).
Так, цьогоріч на 899 місць зросло держзамовлення для бакалаврів, адже відповідно збільшилась і кількість випускників шкіл.
“Як і попередні роки, під час  формування держзамовлення ми продовжуємо передусім орієнтуватися на потреби ринку праці. За нашим поданням Мінекономіки цьогоріч збільшило замовлення на інженерні спеціальності, а також  спеціальності природничо-математичного циклу. Аналіз ринку праці свідчить, що фахівці з цією освітою є не тільки затребуваними, але й добре оплачуваними. Тобто вже після завершення навчання випускник зможе швидко працевлаштуватися і заробляти реальні кошти. Також збільшується й кількість бюджетних місць для підготовки вчителів. Водночас ми зменшуємо замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, наприклад, зменшено кількість бюджетних місць для підготовки політологів та фінансистів”, — повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Загалом же державне замовлення на підготовку бакалаврів порівнюючи з 2018 роком збільшено за такими галузями та спеціальностями:
 • 01 Освіта — 5,02%;
 • 114 Статистика – 14,3%;
 • 132 Матеріалознавство – 12,5%;
 • 135 Суднобудування – 13%;
 • 162 Біотехнології та біоінженерія – 25%;
 • 163 Біомедична інженерія – 26,3%;
 • 171 Електроніка – 9,1%.
Водночас передбачено зменшення місць за такими галузями:
 • 05 Соціальні та поведінкові науки — 1,5% (зокрема, за спеціальностями 051 Економіка — 3,6%, 052 Політологія — 1,2%);
 • 07 Управління та адміністрування — 3,2% (зокрема, за спеціальностями 071 Облік і оподаткування — 2,7%, 072 Фінанси, банківська справа та страхування — 3,5%, 073 Менеджмент — 3,8%).
Обсяг державного замовлення для магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування цьогоріч складає 5 тис 804 місця.
Найбільша зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітнім ступенем “Магістр” для вступників на основі диплома бакалавра. Порівнюючи з минулим роком кількість таких місць скоротилася на 11,0%. Це зумовлено зменшенням кількості випускників вишів, які здобули ступінь бакалавра у 2019 році. Важливо, що пропорційно до випуску з бакалаврату держзамовлення складає той самий відсоток, що й минулого року.
Загалом же 2019 року за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (бакалавр/магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування/магістр/молодший спеціаліст), на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 182 тис 567 місць. З них 161 тис 794 місця – замовлення на підготовку фахівців за денною формою навчання.

Користь комп’ютерних ігор у навчанні

Тема комп’ютерних ігор в освіті вже досить тривалий час викликає чимало суперечок, але й набирає чималу популярність. А суперечки в тому,  що: є шкода для зору і велика кількість жорстокості і насильства в сюжетах ігор. Давайте розглянемо цю тему  більш детально.  

Тип ігор для освіти 

Дослідник Нікола Уіттон, грунтуючись на тому, з яким мотивом вони були розроблені, ділить ігри на типи:
1. Розважальні, змінені для навчання (Приклад. MineCraftEDU);
2. Спеціальні освітні, від великих розробників;
3. Ігри, які створюють самі викладачі та учні.

Бюджети освітніх ігор, в порівнянні з комерційними, просто мізерні. І це досить сильно позначається на їхньому зовнішньому вигляді. Розважальні ігри конкурують за увагу геймера, що стимулює розвиток індустрії, а ось навчальні – найчастіше поширюються лише у  школах.

Комерційні ігри, як правило, досить складні. Що стосується освітніх, то вони, навпаки, повинні бути простими, аби їх зовнішня форма, сюжет, додаткова інформація не відволікали від навчального матеріалу.

Як обрати правильну гру? 

Практично ідеальним варіантом, на думку експертів, є ті ігри, які учні створюють самостійно. Справа в тому, що для того, щоб придумати щось подібне, потрібно детально вивчити тему. Педагог в такому випадку направляє школярів до джерел необхідної інформації і запобігає появі помилок. Але сама ідея і весь процес гри – повністю дитяче творіння. Досліджуваний матеріал, таким чином, запам’ятається набагато краще.

Які ж жанри ігор найбільш підходять для освітніх цілей? Джон Коллік розповідає, що старшокласникам подобаються  стратегічні ігри в реальному часі. Наприклад  стратегія «Europa Universalis» досить вдала платформа для вивчення історії та географії.

Ще одним цікавим варіантом для школярів старшого віку є та освітня гра, в якій потрібно розподілити обмежені ресурси. Скажімо, симулятор космічного корабля «FTL: Faster Than Light». Ну і, звичайно ж, не зменшують популярності різні MMORPG, які виконують завдання щодо соціалізації.

Комп’ютерні ігри та емоційний інтелект 

Унікальна властивість розрізняти і розуміти безліч емоцій і почуттів, використовуючи цю інформацію в своїх цілях, має назву «емоційний інтелект»
.
Емоційний стан людини дуже впливає на те, які дії він здійснює. В іграх же опрацьовуються різні варіації для випадків, коли гравець може випробувати складні емоції. Деякі дослідники в даному контексті виділяють такий ключовий їх компонент, як «тигельні переживання». Це різноманітні стресові ситуації, переживши які людина особистісно зростає. Завдяки іграм можна пережити важливі моменти і неприємні обставини.

Існують і інші варіанти, коли вони стають для учнів прекрасною ілюстрацією моральних дилем, які є в реальному світі. Йдеться про такі ситуації, коли постає вибір між тим, що людина зобов’язана зробити і тим, щоб порушити правила на благо. Класичною грою, заснованої на проблемах і виборі, можна назвати «Dragon Age: Origins»

Комп’ютерні ігри і теорія педагогіки

Звичайно ж, комп’ютерні ігри не можна назвати справжньою педагогікою. Але навіть в найпопулярніших в світі комерційних іграх можна знайти щось спільне з теоріями навчання. Цю тему досліджувала корпорація Schoolnet, яка сприяє розвитку сучасних розробок для освіти. Представники цієї організації зіставляють комп’ютерні ігри з навчальним циклом по Колбу. Коли гравець не може пройти те чи інше випробування, він замислюється про причини невдачі, далі планує послідовність дій, які потрібно зробити для виграшу. В результаті геймер самостійно оцінює правильність зробленого вибору або хибність своїх припущень.

Щось подібне спостерігається і при розподілі гри на складні і прості рівні. Спочатку гра передбачає виконання найпростіших завдань з використанням додаткової інформації. Пізніше, коли гравець вже повністю ознайомлений з правилами, йому пропонується стати більш самостійним і кмітливим для успішного проходження рівнів складніше. Таким чином, комп’ютерні ігри мотивують людини взяти на себе відповідальність за самонавчання.у навчальному процесі саме комп’ютерних ігор.

Гра у навчальному процесі  важлива  в спілкуванні учнів з різними девайсами. Переваги комп’ютерної гри пов’язують зазвичай з підвищенням мотивації, стимулювання ініціативи і творчого мислення, залученням у навчальну діяльність практично всіх учнів, придбанням ними досвіду співпраці і системних уявлень, «структуруванням знань», які можуть застосовуватися в різних областях, їх об’єднанням в складну і збалансовану картину світу.

Потенціал комп’ютерних ігор у сфері освіти — широко обговорюване питання не тільки в нас, але й у країнах — членах Євросоюзу. На сьогодні дійсний освітній потенціал комп’ютерних ігор, особливо в сфері мотивації й стимулювання пізнавальної активності, залишається нереалізованим.

Джерело

ЗНО-2019. Відбулася додаткова сесія з математики

За оперативною інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, участь у додатковій сесії ЗНО з математики взяли 578 осіб, що становить 81,5 % від загальної кількості зареєстрованих.

 

1 учасник ЗНО не зміг потрапити до пункту тестування через відсутність одного з обов’язкових документів.

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах тестування забезпечували 218 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 2 громадських спостерігачі.

Із завданнями сертифікаційної роботи додаткової сесії з математики можна ознайомитися в розділі «ЗНО-2019. Математика». Завтра на цій самій сторінці буде розміщено правильні відповіді до тесту.

Дитячі загадки, що ставлять дорослих у глухий кут. І де тут логіка?!

 Мама захрипла! Діти оглухли! Сусіди вивчили все напам’ять! Собака переказав! Уроки зроблено!

Чимало  батьків із жахом зізнається, що навіть якщо у них за спиною є три вищі освіти, участь в інтелектуальних іграх, ступінь доктора наук, усі знання різко кудись зникають, коли сідаєш робити з дітьми домашнє завдання. Іноді завдання, ребуси і загадки зі шкільних підручників, заганяють у глухий кут навіть суперзнавців.

Уся справа в тому, що діти сприймають довкілля абсолютно не так, як дорослі. Вони не шукають спеціальних схем, закономірностей, не переймаються складними обчисленнями, вони ще не знають законів, теорем і аксіом.  Саме тому вони швидко розв’язують загадки, над якими дорослі думають півдня.

Ось кілька завдань зі шкільних підручників. Спробуйте розв’язати!

1. Яке колесо не крутиться під час правого розвороту?

2. Це нежива істота, але в неї є 5 пальців.

3. Яке слово в словнику написано неправильно?

4. Вантажівка їхала в село. По дорозі вона зустріла 4 легкові машини. Скільки машин їхало в село?

5. Якою рукою краще розмішувати чай?

6. Нагодуй мене і я буду жити, але дай води  – і я помру. Хто я?

7. Хто ходить сидячи?

8. Народжуються – летять, живуть – лежать, вмирають – спливають.

9. Що намокає, поки сушить?

10. Що більше з неї береш, то більше стає … Що це?

11. Я завжди десь між небом і землею, завжди на відстані. Якщо спробувати до мене підкрастися – я буду віддалятися.

12. Йшов чоловік із дружиною, брат із сестрою і швагро із зятем. Скільки всіх?

13. Я живу тільки там, де є світло, але щойно воно посвітить прямо на мене – я вмираю.

14. Що може подорожувати по світу, залишаючись в одному і тому ж кутку?

15. У якого слона немає хобота?

16. Увечері мені дають завдання на ранок. Я завжди його виконую, але мене все одно сварять. Хто я?

17. Що завжди збільшується і ніколи не зменшується?

Відповіді

1. Запасне

2. Рукавичка

3. Неправильно

4. Одна

5. Найкраще ложечкою

6. Вогонь

7. Шахіст

8. Сніжинки

9. Рушник

10. Яма

11. Горизонт

12. Троє

13. Тінь

14. Поштова марка

15. У шахового

16. Будильник

17. Вік людини

Перевірено, малюк впорається з цими завданням значно швидше, не докладаючи особливих зусиль! Ех, ми, дорослі, все тільки ускладнюємо. І це стосується не лише вирішення поставлених завдань. Нам би всім дитячу безпосередність – і життя було б значно простішим.

Підготувала Юлія Осіння

 

На базі НТУ “ХПІ” відкрили Центр підтримки інновацій

На базі НТУ «Харківський політехнічний інститут» відбулося урочисте відкриття Центру підтримки технологій та інновацій (TISC), який буде працювати в Науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ» (4 поверх, аудиторія №66). Мета — консультації винахідників, стартап-груп, вчених з приводу патентування, доступ до патентних баз даних, перевірка розробок на унікальність. Центр створений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством освіти і науки України спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.

Ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол зазначив, що відкриття такого Центру — велика подія для розвитку технологій, науки як в ХПІ, так і в Україні в цілому. «За даними світового рейтингу QS World University Rankings 2020 НТУ «ХПІ» став найкращим технічним вишем України. Тому невипадково саме в нашому університеті за сприяння Мінекономрозвитку ми відкриваємо Центр підтримки технологій та інновацій. Важливо, що він буде діяти в виші, де активно розвивається наука і впроваджуються технології. TISC логічно доповнить eō Business Incubator, який цієї весни почав працювати на базі ХПІ. Це дуже цінно, адже коли у наших студентів, вчених зароджується ідея стартапу, в першу чергу доцільно дізнатися, чи відповідає він сучасним вимогам, провести патентний пошук. Після цього створити команду, подати проект до бізнес-інкубатору, де його допоможуть довести до комерціалізації. Разом ми повинні допомагати розвитку підприємств і економіки нашої країни», — сказав ректор Євген Сокол.

«Центр підтримки технологій та інновацій знаходиться, можна сказати, в інноваційному хабі ХПІ. Сюди буде вільний доступ для винахідників. Ми з боку Мінекономрозвитку і організації інтелектуальної власності будемо всіляко цьому сприяти, підтримувати будь-які заходи, ініціативи з розвитку інтелектуальної власності», — сказав заступник директора Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку і торгівлі України Сергій Шкураков.

Послуги TISC є безкоштовними. Це, наприклад, доступ до технічної інформації, патентний пошук, первинний збір інформації про ринок продукції, організація дистанційного навчання за програмою Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Можна також отримати додаткові послуги (як на платній, так і безкоштовній основі) — питання, пов’язані з оформленням документів на отримання прав на об’єкти інтелектуальної власності, отримання рекомендацій з ліцензування, та ін.

Урочиста церемонія відкриття Центру підтримки технологій та інновацій відбулася за участю ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, проректора вишу Андрія Марченка, заступника директора Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку і торгівлі України Сергія Шкуракова, начальника управління технологій, інновацій та маркетингу Національного офісу інтелектуальної власності (НОІВ) Данила Цьвока, начальника відділу забезпечення роботи мережі TISC, НОІВ Касима Величка, вчених, викладачів, представників промисловості Харківського регіону. Серед учасників офіційного відкриття TISC в НТУ «ХПІ — Національний фармацевтичний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, ДП «Завод імені В.О. Малишева», АТ «Турбоатом», Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова, Північно-Східний науковий центр НАН і МОН України, Харківська медична академія післядипломної освіти.

Довідка:

TISC (Technology and Innovation Support Center) — Центр підтримки технологій та інновацій, який надає інформацію про різні послуги в сфері інтелектуальної власності, незалежно від території їх надання. TISC надає винахідникам доступ до технічної інформації і пов’язаними з нею послугами, таким як доступ до патентної, наукової і технічної бази даних, допомога в ліцензуванні та трансфері технологій, допомога в розробці патентів, що дозволить успішно реалізовувати свої найсміливіші задуми всім стейкхолдерам інноваційного процесу.

Харків — друге місто в Україні, де створюються такі Центри. На сьогоднішній день відкрито два TISC в Києві (на базі Національного авіаційного університету та Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана). У Харкові також два — на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Основні функції Центру:

— реалізація проектів співробітництва з різних питань, пов’язаних з правовою охороною інтелектуальної власності,

— спільна участь у роботі над проектами регуляторних актів, в громадських слуханнях та обговоренні проектів змін до законодавства в сфері підтримки технологій та інновацій і правової охорони інтелектуальної власності,

— обмін інформацією щодо законодавчих змін у сфері підтримки технологій та інновацій і правової охорони інтелектуальної власності,

— організація спільних семінарів, симпозіумів, робочих зустрічей, інше.

Харківський IT Кластер розробив унікальний Телеграм-бот  для вступників до вишів міста

Перший в Україні онлайн-помічник @vstup2kharkiv_bot вже став зручним інструментом для випускників шкіл та їхніх батьків, з яким легко орієнтуватися серед спеціальностей сфери IT та суміжних напрямків у харківських вишах.

Крім цього бот розповість, де бюджетно поїсти, переночувати, допоможе купити квитки до інших міст і провести з користю дозвілля, а також підкаже, куди звернутися за екстреною допомогою.

До розробки долучилася одна з найбільших веб-студій України, учасник Kharkiv IT Cluster.

В цілому, завданням бота є допомогти абітурієнтові зорієнтуватися в Харкові і успішно подати документи на спеціальність сфери IT до омріяного університету. Це демонстрація на справі, що Харків — відкрите і комфортне місто з розвиненою інфраструктурою, де можна знайти IT-професію мрії і працювати в інноваційній міжнародної компанії.

Тим самим Kharkiv IT Cluster прагне залучити якомога більше абітурієнтів до харківських вишів, щоб розвивати інтелектуальний потенціал регіону.

“Харків — студентське місто і місто можливостей, потрібно тільки до них уважно придивитися. Тут можна отримати фундаментальну освіту, а потім працювати в будь-якій сфері IT — проектувати роботів, писати софт для європейських перевізників або американських корпорацій, створювати комп’ютерні ігри. І головне: для того, щоб успішно реалізуватися в світі технологій, не потрібно їхати за кордон”, — говорить виконавчий директор Харківського IT Кластеру Ольга Шаповал.

Згідно з дослідженням індустрії, харківський IT сектор у найближчі 6 років потребуватиме додатково 25 тисяч нових співробітників, отже новий телеграм-бот – надійний провідник до світової IT індустрії.

Довідка про Kharkiv IT Cluster: Kharkiv IT Cluster – громадська організація, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу і виші для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста. На сьогоднішній день Kharkiv IT Cluster – це понад 70 партнерів і успішних IT-компаній, які складають третину галузі в регіоні.

Мета організації – сформувати в Харкові сприятливе для IT-бізнесу середовище, завдяки реалізації проектів в сфері освіти, просування міста як провідної IT-локації, розвитку IT-community, співпраці в сфері будівництва офісів та інфраструктури. Місія організації: розвиток комфортного середовища для зростання технологічного бізнесу в регіоні. Більше інформації: https://it-kharkiv.com

 

Усі секрети виробництва морозива дізналися студентів ЖНАЕУ

Житомир – справжня столиця морозива. Щодня  компанія «Рудь» із використанням новітніх технологій та інновацій виготовляє сотні тисяч упаковок смачного і якісного морозива, яке відправляється у різні куточки України і далеко за її межі (США, Китай, Європа, Азія). 

Неймовіро великим асортиментом «Морозива №1» полюбляють ласувати  і діти, і дорослі.   Акціонерне товариство «Житомирський маслозавод» – компанія «Рудь» зберігає свої лідерські позиції  серед  вітчизняних виробників морозива з найбільшим обсягом продажів та найвищою ефективністю діяльності.

Змістовну екскурсію на підприємстві задля ознайомлення з процесом виробництва 25 червня відвідали студенти І курсу спеціальності «Екологія» факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету.

Зокрема, вони ознайомились з повним технологічним циклом виробництва морозива на заводі – від тонкощів на етапі аналізу молока при його надходженні, оцінки відповідності складу солодкої маси, заявленій на етикетці морозива, – до складів готової продукції, а також мали можливість досхочу скуштувати улюблені сорти морозива у дегустаційній залі та з-під фризера.

Студентам представили цікаву і ґрунтовну розповідь про історію створення морозива, жорстку політику підприємства щодо якості, безпеки та технологічної дисципліни, специфіку сертифікації продукції та маркетингову політику заводу, що дозволило цьому сучасному підприємству на світовий ринок.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Міжнародний експерт з Тайваню професор Хсіа побував з робочим візитом у СНАУ

Протягом тижня з 19 по 26 червня у Сумському національному аграрному університеті з робочим візитом у рамках проекту «Удосконалення професійних навичок в галузі м’ясопереробки України» перебував міжнародний експерт з Тайваню професор Хсіа ( Liang Chou Hsia).

Метою його візиту в університет була участь у проекті «Удосконалення професійних навичок в галузі м’ясопереробки України», реалізованим Європейським банком реконструкції та розвитку, Сумським національним аграрним університетом, ТОВ «Глобинський м`ясокомбінат», ПАО «МХП» та ТОВ «Нива Переяславщіни».

За ці декілька днів професор Хсіа зустрівся з керівництвом Сумського національного аграрного університету, відвідав сучасні лабораторії факультету харчових технологій ЗВО, провів навчальну лекцію з теми «Інноваційні технології в переробці м`яса» для викладачів, що забезпечують НП підготовки бакалаврів по технології м`яса та студентів фахового спрямування «Технології зберігання, консервування та переробки м`яса».

Також був проведений тренінг для викладачів Сумського НАУ і представників підприємств-партнерів проекту на тему «Організація та проведення стажувань і виробничих практик студентам в галузі м’ясопереробки».

На завершення свого перебування у Сумському національному аграрному університеті професор Хсіа ( Liang Chou Hsia) провів заключне засідання робочої групи, на якій підвели підсумки поїздки та детально обговорили план спільної співпраці на майбутній період.

Нагадуємо, що запрошувати, до співпраці з університетом, міжнародних експертів стала вже традиційною для Сумського НАУ. Зокрема, в травні цього року до СНАУ приїжджав професор Люблінського  університету Даріуш Стащяк (Dariusz M. Stasiak), який також ділився досвідом з викладачами та студентами університету у галузі м`ясопереробки.

 

Кей-поп: нове захоплення дітей у світі

Кей-поп (к-pop, /keɪ pɔp/, абревіатура від англ. Korean pop;) — музичний жанр, який охоплює безліч стилів поп-музики Південної Кореї, включаючи різні напрямки танцювальної музики, електропоп, хіп-хоп і сучасний ритм-енд-блюз.

Корейська культура все більше проникає у серця та розуми людей. Якщо сам не слухаш цю музику, то точно чув від друзів чи знайомих про BTS, Exo, Blakpink та інших. Мільйони фанатів квитки на концерт розбирають за лічені хвилини, відео-кліпи набирають мільйони переглядів та лайків за кілька годин, соцмережі розриваються від кількості підписників. Це люди, які заробляють величезні гроші, люди, якими захоплюються, люди, яких впізнають на вулиці. Проте, як завжди, у цій медалі дві сторони.

Індустрія К-РОР безжалісна. Кожного року дебютує величезна кількість груп та сольних співаків. Як багато з них досягають, хоч не світової, але популярності. А скільки залишається невідомими і розвалюються не «проживши» і року? Кількість других вочевидь більше. Та є ще й треті. Ті, хто взагалі не дебютував. Артисти, які замкнені у тренувальних кімнатах. Хлопці та дівчата, що витрачають свою молодість та, іноді, навіть дитинство на важкі заняття вокалом та танцями. Вони повинні бути бездоганними: гарними ззовні, без недоліків, з майстерним вокалом чи репом, професійними танцями. Якщо  в чомусь не дотягують до потрібного рівня, агентство чи фанати бачать таланту.

Усе життя пов’язане з контрактом

Підписуючи його, агентства, ніби бере у рабство артиста. Причин виключення з агентства може бути безліч, наприклад, наркотики. Так, співачку Пак Бом звинуватили у контрабанді наркотиків з Америки до Південної Кореї поштою. Як згодом з’ясувалось це були лише ліки, які дівчині виписав лікар від депресій, яка почалась у неї після смерті її близького друга. Але кар’єра артистки була зруйнована. BIGBANG справжні легенди кей-поп, але і їх не обійшли стороною нарко-скандали. Двох учасників групи та дівчину стажера звинуватили у вживані заборонених препаратів. Наслідком стала затримка діяльності групи.

Зупинка – це смерть

У той час, як “на п’ятки наступає” вік та нове покоління айдолів (айдол – ідеал, кумир, естрадна персона, переважно підліткового віку), необхідність триматися на плаву спонукає артистів до безперервної праці. Це має неприємні наслідки. Втрата свідомості, майже звичайна справа для айдолів.

Неадекватні фанати. Сасени.

Вони слідкують у соц-меражах, шукають зустрічей в аеропорту, намагаються бути як найближче до своїх кумирів. Таким прихильникам байдуже на особистий простір, вони не думають, що айдоли теж люди, яким потрібен відпочинок. Зазвичай такі «фанати» вважають, що артисти їхня власність. ARMY, прихильники BTS, досі згадують ситуацію, що сталась з хлопцями під час вильоту з Сеулу. Їх, буквально, оточили натовпи фанів, які намагалися сфотографувати улюбленого мембера, підносили телефони зі спалахами до обличчя, торкалися, усіляко порушували власний простір. Вони не можуть захиститися у такій ситуація. Вокаліст групи V (Кім Тєхен) намагався відповісти тою ж монетою та почав фотографувати сасенів. Це викликало негативний відгук у аудиторії.

Аеропорт чи не найнебезпечніше місце для айдола. Саме там підстерігають сасен-фанати. Чаньоль (Пак Чаньоль) з EXO зіткнувся з такими прихильниками коли повертався додому з Шанхаю. Фанати, як завжди налетіли на хлопця. У давці постраждало його взуття. По поверненню додому, айдол написав пост в інстаграм, де попросив фанатів бути обережнішими, бо на місці капця могла бути людина: менеджер чи сам артист, у аеропорту знаходяться інші, які також можуть стати жертвою.

Агресія фанатів.

««Я ненавиджу його» такі коментарі були написанні за п’ять секунд, але я думаю про них і через п’ять годин. І через п’ять днів» – RM (Кім Намджун) BTS. Найстрашніше, що може статися з айдолом, це ненависть фанатів. Часто вона навіть необґрунтована. Фанати знаходять собі улюбленця серед мемберів, а інші піддаються ігноруванню чи, навіть хейту. Вони пишуть негативні коментарі, проганяють з трансляцій, просять покинути групу. З таким хейтом зіткнувся репер та головний танцюрист BTS J-Hope (Чон Хосок). Якого просили піти з його власної трансляції та передати камеру іншому, більше популярному учаснику. Хлопець пішов з посмішкою. Важко уявити, що він відчував у той момент.

З негативними відгуками може зіткнутися вся група. Ті  самі BTS зіштовхнулися з негативом зі сторони аудиторії після анонсу виходу альбому японською мовою. Пісня «Bird», написана разом з японським продюсером, була виключена через скандальну репутацію соавтора. Артистів звинуватили в утискі прав жінок. Через це постраждав новий альбом хлопців.

Учасниці гурту A-PINK неодноразово ставали жертвами погроз зі сторони однієї людини на передодні виходу їх нового альбому. Він дзвонив з різних телефонів, поліція перевірила більше 100 дзвінків з погрозами вбити дівчат. Компанія була вимушена посилити охорону задля безпеки своїх артистів. Зловмисника вдалось затримати після його дзвінка в поліцію з попередженням про закладену бомбу в будівлі, де виступала група. Коли особистість злочинця була встановлена, виявилось, що він був фанатом гурту шість років. Відчуття зради, після того, як дівчата, під час шоу, ходили на побачення зі стажерами, змусило його піти на такі радикальні дії.

Фанати з префіксом «анти»

З такими фанатами, навіть ненависники не потрібні. Проте антифанати, як Кей-поп вцілому, так і конкретного гурту зустрічаються дуже часто.  Під час концерту групи EXO в Макао деякі антифанати принесли лазерні указки. Вони могли нанести величезної шкоди зору людини, якщо потраплять на око. Не зрозуміло, навіщо вони це робили, проте є інформація, що деякі інші фанати, на яких теж потрапив лазер, отримали опіки сітківки.

Звинувачення у нетрадиційній орієнтації, зміні зовнішності шляхом пластичної хірургії, мовний бар’єр, відмінності культур та традицій – це може стати причиною до ненависті в сторону к-рор. Непорозуміння можуть виникнути як серед фанатів різних груп, так і між ненависниками та прихильниками корейської культури. Часто причиною може бути просте не розуміння азіатських звичаїв, не правильне уявлення життя корейців. Наприклад, відомий міф про те, що корейці їдять собак чи те, що вони збоченці. Величезну роль грають також фанати, які постійно говорять про своїх кумирів та нав’язують це іншим.

Небезпека на сцені

Здається, що величезні агентства можуть забезпечити гарні умови для своїх артистів. Проте це далеко не так. В погоні за славою та грошима безпекою айдолів часто нехтують. Наприклад, учасники NCT були вимушені виступати на мокрій сцені. Враховуючі складну хореографію хлопців, можна лише дивуватися, як їм вдалося витримати виступ попри усі падіння.

Зламані навушники, несправні мікрофони та слизька сцена можуть стати причиною важких травм айдолів. Учасницю гурту RED VELVET Джой (Пак Суйонь) вдарив струмом навушник, а мемберу WANNA ONE Дехві (Он Сону) гарнітура поранила вухо. Здається, організатори взагалі не слідкують за своїм обладнаннями. Ситуацій, коли вимикається музика, грає не та пісня, не працює бек вокал чи заїдає запис незліченна кількість.

Дорослі діти

Двадцять сім років для айдола вважається забагато. У такому віці прийнято піти на відпочинок та дати дорогу молодим. Через це вік дебюту меншає. Jungkook (Чон Чонгук) з BTS дебютував у 16 років, а стажування розпочав у 13. Він зізнавався фанатам, що дуже скучив за батьками та хоче повернутися додому, інші учасники групи згодом розповідали, що хлопець дуже часто плакав через виснаження та самотність. Та це ще не найстрашніше. Наймолодшому учаснику STRAY KIDS IN (Ян Чонин) 17 років. Була анонсована нова група, у якій всі учасники не старші 14 років, а самому юному мемберу лише 8.

Їх дитинство витрачається на безкінечні години тренувань, підвищення своїх навиків, постійні подорожі та перельоти, спілкування с фанами та нескінченну роботу. Такі діти не мають можливості часто бачитися з батьками, спілкуватися з друзями, навіть, нормально, закінчити школу не завжди вдається. Прості дитячі розваги для них – лише мрії.

Коли родина ворог

Гарним прикладом поганих стосунків з батьками є Suga (Мін Юнгі) з BTS. Його називали «ганьбою родини», рідні ніколи не підтримували його захоплення музикою. Проте, через декілька років після дебюту, коли він  став достатньо відомий, батьки прийшли на концерт. Хлопець плакав, коли побачив їх у залі.

Рідня – це найближчі люди, від яких завжди чекаєш підтримки та допомоги. Дуже важко, коли навіть вони ідуть проти тебе і, не тільки не допомагають, а й заважають на шляху до мрії. Так, виховуючись у релігійній родині Дэсон BIGBANG довго сперечався з батьком з приводу кар’єри, а Вэнди из Red Velvet, незважаючи на те, що виховувалась в родині прихильників музики, отримала протест від батьків щодо кар’єри айдола.

Смерть – вихід

Депресія – часто зустрічається у айдолів. Багато з них зізнаються, що боролись з нею, з  думками про суїцид. Світ к-рор підірвала новина про самогубство учасника гурту SHINee Джонхен (Ким Джон Хена). Артисту було 27 років, коли, як виявило слідство, він отруївся угарним газом. Це стало справжнім шоком для прихильників та родини. На запитання «навіщо?» артист відповів у своїй передсмертній записці: «Я був зламаний. Я не зміг впоратися з депресією, яка повністю мене поглинула. Я був дуже самотній. Звести рахунки з життям дуже складно, і тільки тому я жив досі. Будь ласка, скажіть, що я добре попрацював».

Отримуючи тиск зі сторони компанії, суспільства, родини, безперервно працюючи над собою, айдоли можуть ламатися психологічно.

Я тебе почую

Багато людей стають айдолами через величезну любов до музики,  деякі, щоб донести вірні, на їх думку, погляди. Наприклад, BTS випустили три альбоми з концептом «Love Yourself», у якому закликали фанатів полюбити себе. Закликають не  здаватися, що треба йти до своєї мети, не дивлячись на труднощі, не зважаючи на перепони. Любити себе та приймати таким, який ти є. «Щоб полюбити когось, треба полюбити себе» – «Epiphany».

Люби себе, люби інших. Твоя душа унікальна так само, як і у них. « Не важливо хто ви, звідки ви, не важливий колір вашої шкіри, ваше статеве самовизначення – просто розкажіть про себе, знайдіть своє ім’я і знайдіть свій голос» –  з промови RM на 73 асамблеї ООН.

Вони несуть у світ свої думки, впливають на розуми мільйонів людей. Вони дають нам можливість почути їх і хочуть почути нас.

Катерина Краснова

для Освітнього порталу “Педагогічна преса”

 

Як відкрити інклюзивну групу в дитсадку: Уряд визначив порядок

Які документи треба для зарахування дитини з особливими освітніми потребами в дитсадок, як має проходити навчання та скільки таких дітей може бути в одній групі – Уряд затвердив правила організації інклюзії в дошкіллі. Відповідний порядок набув чинності та опублікований на сайті Кабміну 24 червня 2019 року.

«Відтепер діти з особливими освітніми потребами мають ще більше можливостей для соціалізації у суспільстві – почали діяти чіткі правила, за якими мають створюватися і працювати інклюзивні групи в дитсадках. Під цю зміну держава також передбачила фінансову підтримку. У бюджет 2019 року ми вперше заклали спеціально кошти на інклюзивну освіту у дошкіллі – йдеться про 37,2 млн гривень, які підуть на корекційно-розвиткові заняття та обладнання для дітей», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона додала, що всі керівники закладів мають докладно ознайомитися з прийнятим порядком та організовувати роботу відповідно до нього.

 «Ми інколи маємо ситуації, коли батьки телефонують і кажуть, що дитину з особливими освітніми потребами не хочуть брати в дитсадок чи школу й створювати умови для інклюзивного навчання. Я хочу підкреслити: така ситуація – неприпустима. За Законом «Про освіту» керівник закладу зобов’язаний створити інклюзивну групу чи клас й відповідні умови навіть для однієї дитини», – пояснила Лілія Гриневич.

 

Так, щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до садочка, батьки мають звернутися у заклад із заявою та висновком інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ). За наявності інвалідності також треба надати копію медичного висновку або копію посвідчення особи, що отримує державну соціальну допомогу, та копію індивідуальної програми реабілітації.

Для кожної дитини розроблюється індивідуальна програма розвитку – вона складається на навчальний рік та зазвичай переглядається тричі на рік. Програма створюється командою психолого-педагогічного супроводу, до якої входять директор дитсадка, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-логопед та інші із залученням батьків.

Для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку складають індивідуальний освітній план строком на 3 місяці з подальшим продовженням протягом навчального року.

В одній інклюзивній групі має бути не більше 3 дітей з особливими освітніми потребами.

Зокрема:

 • 1-3 з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором, слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо;
 • не більше 2 з числа дітей сліпих, глухих, з тяжкими порушеннями мовлення тощо;
 • не більше 1 дитини зі складними порушеннями розвитку.

У кожній інклюзивній групі вводиться посада асистента вихователя. Окрім цього, за рекомендаціями ІРЦ та згодою батьків, навчальний заклад забезпечує доступ до освітнього процесу асистента дитини, якщо такий необхідний для дитини.

Важливо також, що в разі утворення інклюзивної групи засновник закладу має забезпечити кошти на:

 • безперешкодний доступ до будівель та приміщень дитсадка для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках, та інших маломобільних груп населення;
 • створення відповідної матеріально-технічної та навчально-методичної бази;
 • відповідний штат працівників, зокрема асистента вихователя;
 • облаштування ресурсної кімнати для проведення психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять.

Стартує тестування електронних кабінетів вступників

25 і 26 червня на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua/ відбуватиметься тестування електронних кабінетів вступників.

Кожен охочий матиме можливість потренуватись створювати кабінет та подавати через нього заяви до вишів. Тестування системи проходитиме з 11:00 до 17:00.

Тестова реєстрація електронних кабінетів проводиться з метою перевірки роботи системи Єдиної державної електронної бази з питань освіти в умовах пікового навантаження під час вступної кампанії.

Також у такий спосіб вступники зможуть потренуватись у роботі з кабінетом, ознайомитись з його інтерфейсом, заповнити інформацію у відповідних полях, а також спробувати подати тестові заяви до закладів.

Для участі у реєстрації тестового кабінету учасник має 25-26 червня з 11:00 до 17:00 зайти на сайт http://ez.osvitavsim.org.ua/ та перейти за посиланням «Генерація даних для тестування».

Увага! Після завершення тестового періоду всі кабінети будуть видалені з системи, тобто їхнє подальше використання вступниками буде неможливим.

Реєструвати ж реальні кабінети можна буде вже з 1 липня.