Daily Archives: 03/06/2019

Як мотивувати дитину та допомогти їй знайти свою професію майбутнього: у столиці відбувся Всеукраїнський фестиваль гри

Як поєднати гру та навчання, як правильно мотивувати дитину та допомогти їй знайти свою професію майбутнього. Про це та інше говорили на Всеукраїнському фестивалі гри, навчання і натхнення Play Fest, що відбувся в Києві.

Цього року в заході взяли участь майже 250 закладів дошкільної освіти, 40 закладів загальної середньої освіти та 3 заклади позашкільної освіти з різних куточків України. Йдеться про приблизно 50 міст, містечок та сіл, 50 000 дітей та 2 500 педагогів.

У межах фестивалю пройшла архітектурна виставка-конкурс проєктів «Професії майбутнього». Перемогу отримали 52 колективи дошкільнят, що змагалися у 10 номінаціях, а також 13 колективів школярів, які вибороли призові місця у 8 номінаціях.

Конкурс мав привернути увагу дорослих до змін, які сьогодні відбуваються в усіх сферах життя, переосмислити підходи до виховання дітей та сприяти розвитку вмінь, які дитина потребуватиме у майбутньому.

Заклади загальної середньої освіти змагалися у таких номінаціях як:

 •  «Найяскравіша дизайнерська концепція»
 •  «Найзмістовніша архітектурна концепція майбутнього»
 •  «Найнесподіваніше футуристичне рішення»
 •  «Оригінальна презентація проєкту»
 •  «Найінноваційніший проєкт»       «Креативні рішення майбутнього»
 • «Безмежний простір можливостей»
 • «Майбутнє, що вражає»

З переможцями можна ознайомитися тут.

Молодші учасники із закладів дошкільної освіти отримували перемоги у наступних позиціях:

 • «Екорятівники планети»
 •  «Індустрія майбутнього»
 •  «Дій сьогодні для світу завтра»
 •  «Екологія та ресурсозбереження»
 •  «Майбутнє, що вражає»
 •  «Світ можливостей»
 •  «Неможливе можливо»
 • «Майбутнє у сьогоденні»
 • «Підкорювачі Всесвіту»
 • «Smartенергетичні рішення»

Список дитсадків, які здобули нагороди, можна подивитися за посиланням.

«Нова українська школа передусім має допомогти дитині знайти своє місце у житті, знайти професію, яку вона любить, та хобі. Ми говоримо про те, що наша школа тепер не тільки про оцінки та дисципліну за партами, а про самореалізацію та розкриття таланту кожної дитини. Цей фестиваль – яскраве відображення того, як можна працювати такими методиками з дітьми та заохочувати їх до розвитку», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Для батьків та педагогів тренери LEGO підготували різні освітні сесії про підходи у навчанні та діалог з лідерами думок  та агентами змін.

Варто зазначити, що фестиваль Play Fest в Україні проходить вже восьмий рік поспіль. Організатором фестивалю є фонд The LEGO Foundation за підтримки МОН та КМДА.

Нагадуємо, що нещодавно півмільйона дітей, які навчалися за реформою НУШ, закінчили 1-й клас. На останньому дзвонику однієї з київських шкіл була й Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

В Україні з’явиться система моніторингу працевлаштування випускників профтехів та вишів

Міністерство освіти і науки разом з Пенсійним фондом працюватимуть над створенням системи моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої та професійної освіти. Про це йшлося на засіданні Ради з питань професійної орієнтації населення, що відбулась сьогодні, 3 червня 2019 року, в приміщенні НСК «Олімпійський».

«Така система дасть можливість відслідковувати успішність подальшого кар’єрного зростання випускників у прив’язці до закладу, який він чи вона завершили, аналізувати перспективи, які надає університет чи профтех,  вступникам та роботодавцям. Також це дасть МОН більше важливих даних про якість освіти та можливості, які дають заклади, для коригування освітньої політики», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона додала, що МОН не може створити таку систему самостійно, оскільки для цього необхідно інтегрувати реєстри, які знаходяться у віддані різних структур.

«Основне – це зведення нашої Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Реєстру застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд. Для цього потрібна не лише співпраця, а й зміни до законодавства. МОН вже розробив драфт цих змін, але попереду ще погодження цього документа та прийняття його Верховною Радою України», – зазначила Лілія Гриневич.

У селі Підзамче, що на Рівненщині, відкрили сучасний дитячий садок

У селі Підзамче Радивилівської громади відкрили дитячий садочок на 40 місць. Упродовж року садок «Теремок» добудовували, ремонтували, на що спрямували близько 3 мільйонів гривень з різних бюджетів.

«Дякую громаді за той внесок і увагу освітянській галузі. У Радивилівській ОТГ є гармонія, правильне бачення майбутнього і сучасні проекти», – зауважив очільник освіти області Григорій Таргонський.

До капітального ремонту дошкільний заклад відсвяткував півсторічний ювілей. У приміщені не було внутрішніх вбиралень, водовідведення та опалення, діткам взимку розтоплювали грубку.

«Щороку в заклади освіти громада інвестує певні кошти. Минулоріч ми відкрили садок у Радивилові, а вже сьогодні у селі Підзамче. І на цьому ми не зупинимося, адже наше майбутнє – у наших дітях», – зазначив голова громади Микола Карапетян.

Нині картина кардинально різниться: дивують різнобарвні облаштовані групи, відреставрований та оснащений новою технікою харчоблок, кімната для прання, благоустрій ігрових майданчиків та всієї прилеглої території. Яскравий фасад, енергоефективність, безбар’єрність – приклад ще одного цікавого проекту нового освітнього простору.

«Нам потрібна була ця допомога. В селі у діток немає ні зоопарків, ні музичних шкіл. Все культурне виховання – у дошкільному закладі. Завдяки гарній співпраці таке виховання стане не тільки сучасним, а й вмотивованішим», – додала завідувачка дитячого садочка Галина Кравчук.

Після урочистостей, діти і батьки оглянули оновлені приміщення та випробували ігровий майданчик.

Прес-служба управління освіти і науки РОДА

 

 

Вступити без ЗНО, паспорта та атестата можуть випускники з окупованих територій

Сьогодні, 3 червня 2019 року, по всій Україні почали роботу освітні центри (ОЦ) «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» – вона триватиме до 27 вересня. Через центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата.

 

Про це йшлося під час прес-конференції за участі заступника Міністра освіти і науки Юрія Рашкевича сьогодні, 3 червня 2019 року, в Києві. Захід пройшов у переміщеному Таврійському національному університеті, де відкрилися одразу 2 центри – і «Донбас-Україна», і «Крим-Україна».

 

«Освітні центри працюють в Україні з 2016 року. За цей час кількість студентів, які скористалися процедурою спрощеного вступу, суттєво збільшилася. Приміром, у 2016-му таких вступників було менше 1 тис, тоді як зараз їх вже майже 2 тис. Важливо, що вступивши через освітній центр жителі Донбасу та Криму зможуть отримати диплом, який визнаватимуть в Україні та світі. Загалом же ми зацікавлені у тому, щоб найбільше вступників з Криму та Донбасу навчалися в українських вишах та закладах профосвіти. І ми робимо усе можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів. Сподіваємося, що цього року кількість таких вступників буде ще більшою», – наголосив Юрій Рашкевич.

 

Центри «Крим-Україна» відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти в 8 регіонах: –   Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Києві.

Центри «Донбас-Україна» діють на базі понад 40 вишів – переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. Це міста Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровськ, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєверодонецьк, Старобільськ, Слов’янськ, Торецьк.

 

Докладний перелік центрів з їхніми адресами та іншою контактною інформацією розміщений на сайті МОН у розділі «Жителям Донбасу і Криму». https://mon.gov.ua/ua/zhitelyam-donbasu-ta-krimu/studentam/osvitni-centri

 

Для спрощеного вступу потрібно:

 

 • звернутися до освітнього центру;
 • подати заяву та заповнити освітню декларацію;
 • скласти 3 вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс);
 • отримати у школі, закріпленій за ОЦ, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.

 

 

«Ми наголошуємо на тому, що через освітні центри можна вступити без результатів ЗНО, українського паспорта та атестата. Однак, якщо вступник має український атестат чи складав ЗНО, але з певних причин хоче скористатися спрощеною процедурою вступу, то він може це зробити. Тобто до освітніх центрів можна звертатися як без результатів ЗНО та українського атестата, так і з ними», – зазначила начальник головного управління вищої освіти МОН Світлана Кретович.

 

Вона підкреслила, що оскільки безпека таких вступників є пріоритетом, в наказах про зарахування їхні прізвища обов’язково шифруються. Водночас виші завжди намагаються створити для таких вступників максимально комфортні умови і за потреби забезпечують гуртожитками.

 

Центри працюватимуть до кінця вересня, але щоб гарантовано претендувати на бюджетні місця, вступникам потрібно подати документи до визначеної дати.

 

Зокрема:

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування)

 

Для абітурієнтів з Криму та Севастополя:

 • Прийом документів – до 12-ї год. 19 липня
 • Вступні іспити – до 19 липня
 • Зарахування – до 15-ї год. 22 липня

Для вступників з Донбасу:

 • Прийом документів – до 18-ї год. 22 липня
 • Вступні іспити – до 25 липня
 • Зарахування – до 12-ї год. 1 серпня

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 11-ти класів

Для абітурієнтів з Криму та Севастополя:

 • Прийом документів – до 18-ї год. 29 липня
 • Вступні іспити – до 28 липня
 • Зарахування – до 12-ї год. 4 серпня

Для вступників з Донбасу:

 • Прийом документів – до 18-ї год. 29 липня
 • Вступні іспити – до 28 липня
 • Зарахування – до 12-ї год. 6 серпня

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів

Для абітурієнтів з Криму та Севастополя:

 • Прийом документів – до 18-ї год. 13 липня
 • Вступні іспити – до 21 липня
 • Зарахування – до 18-ї год. 29 липня

Для вступників з Донбасу:

 • Прийом документів – до 18-ї год. 13 липня
 • Вступні іспити – до 21 липня
 • Зарахування – до 18-ї год. 29 липня

 

Однак навіть якщо вступники з непідконтрольних територій не встигнуть подати документи до цього часу, то вони можуть до 26 вересня вступити на контракт й одразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет. У попередні роки більшість вступників з Криму та Донбасу скористалися цією процедурою та отримали місця держзамовлення.

 

Для отримання інформації про роботу освітніх центрів та процедуру зарахування на бюджет, кожен вступник може звернутися на гарячу лінію Фонду “Відкрита політика”.

 

«За 4 роки роботи на гарячу лінію Фонду надійшло понад 26 тис дзвінків. З них майже 4 тис – від вступників з Донецької та Луганської області, а також понад 1,5 тис дзвінків з окупованого Криму. Зараз ми спостерігаємо динаміку звернень: лише в травні у порівнянні з минулим роком кількість дзвінків на гарячу лінію збільшилася на третину. Це свідчить про те, що система спрощеного вступу є затребуваною серед вступників і про неї дізнаються все більше жителів Донбасу та Криму», – підкреслила голова Фонду “Відкрита політика” Ірина Жданова.

 

Номери гарячих ліній Фонду «Відкрита політика»:

 

0 800 504 425 (безкоштовно), +38 068-951-25-13, +38 050-550-54-11 – Viber, Telegram, WhatsApp

Skype: Dostupna Osvita UA

 

Номер гарячої лінії МОН (працюватиме з 23.06 до 09.08):

(044) 287-89-29