Daily Archives: 04/06/2019

200 вишів та наукових установ уже мають доступ до Scopus та Web of Science за кошти бюджету

МОН уже забезпечило підключення понад 200 вишів та наукових установ до баз даних Scopus та Web of Science за кошти бюджету. Про це повідомив очільник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус під час Міжнародної конференції з наукометрії та бібліометрії SBC Kyiv 2019, що відбулася сьогодні, 4 червня 2019 року, в приміщенні Міністерства.

 

Він зауважив, що ця кількість – близько 30% від очікуваної, тому закликав університети та наукові установи активніше подавати заявки.

«Ми плануємо до кінця червня завершити підключення більшості закладів до баз даних. Хочу нагадати, що передплата забезпечується на рік з можливим продовженням цього терміну», – сказав керівник директорату.

Водночас Дмитро Чеберкус наголосив, що більше половини вже підключених зараз закладів – це наукові установи, переважно підпорядковані НАН та галузевим академіям наук.

«Гадаю, це є важливим підтвердженням правильності нашої політики. Адже спочатку, в 2017-2018 роках ми забезпечили коштом бюджету доступ до баз лише для низки закладів, підпорядкованих МОН. І зараз, коли можливість підключення відкрита для всіх відомств, ми бачимо досить позитивну динаміку підключення установ Національної та галузевих академій наук. Не так активно, але подають заявки заклади, підпорядковані іншим міністерствам», – пояснив він.

 Делегація ЖНАЕУ  відвідала ХХI Зліт студентських лідерів аграрної освіти

На базі Харківського національного аграрного університету   протягом 29-31 травня проходив ХХI Зліт студентських лідерів аграрної освіти, на який завітали і представники Житомирського національного агроекологічного університету та його структурних підрозділів.

Склад делегації ЖНАЕУ:

 1. Пакляченко Вікторія Володимирівна – студентка 4 курсу технологічного факультету ЖНАЕУ;
 2. Шаробокова Єлізавета Володимирівна – студентка 1 курсу факультету інженерії та енергетики ЖНАЕУ;
 3. Зінкевич Роман Анатолійович – студент 4 курсу факультету лісового господарства ЖНАЕУ;
 4. Котенко Ольга Миколаївна – студентка 2 курсу факультету економіки та менеджменту ЖНАЕУ;
 5. Ткачук Костянтин Анатолійович – студент 5 курсу агрономічного факультету ЖНАЕУ;
 6. Іванова Анастасія Олександрівна – студентка 2 курсу факультету обліку та фінансів ЖНАЕУ;
 7. Воробйов Володимир Ігорович – студент 5 курсу факультету екології і права ЖНАЕУ;
 8. Дем’янчук Іван Володимирович – студента 3 курсу агрономічного факультету ЖНАЕУ;
 9. Рожков Олександр Олександрович – студента 1 курсу факультету економіки та менеджменту ЖНАЕУ;
 10. Залден Яну Миколаївну – студентку 3 курсу факультету ветеринарної медицини Новочорторийського державного аграрного технікуму;
 11. Шерстобоєву Анну Вікторівну – студентку 3 курсу економічного відділення Житомирського агротехнічного коледжу.

Керівники делегації: Фініцька Марина Сергіївна – в.о. завідувача відділу соціального та гуманітарного розвитку;  Лопатюк Олександр Валерійович – голова профкому студентів.

Програмою заходу було передбачено проведення акцій, засідань дискусійних клубів, дебатів, екскурсій містом та на підприємства, лекцій на різні теми.  У рамках  зльоту  також відбувся фінал агрополітичних дебатів, конкурсу «Стратегічний розвиток аграрного сектору», концерт переможців обласного етапу Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі».

ХХI Зліт студентських лідерів аграрної освіти  дав можливість студентам  обмінятися досвідом, обговорити дискусійні питання сьогодення, , ближче познайомитися та знайти нових друзів.

Голова студентської ради  ЖНАЕУ Дем’янчук Іван  взяв участь в благодійній акції «Подаруй дитині радість!» і разом з колегами відвідав дитячий будинок.  Під час дискусійних клубів активна й освічена молодь ЖНАЕУ дискутувала з актуальних наразі питань аграрної сфери. Після тривалих і яскравих дискусій учасників нагородили дипломами

Зокрема, доповіді Ткачука Костянтина – студента агрономічного факультету та Зінкевича Романа – студента факультету лісового господарства відзначили як кращі  за тематикою  круглого столу.

Основним і  найвагомішим досягненням для  Житомирського національного агроекологічного університету стала перемога команди, в складі якої дебатував Рожков Олександр – студент факультету економіки та менеджменту, на агрополітичних дебатах.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету  

 

Викладачка ВНТУ серед найвродливіших жінок України у фіналі Всеукраїнського конкурсу «Краса країни 2019».

14 червня в українській столиці заступник декана факультету ІРЕН — інфокомунікацій, радіоелектроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету, кандидат технічних наук, доцент Олена Жагловська змагатиметься за корону всеукраїнського конкурсу «Краса країни 2019».

Інтернет-голосуванням, яке закінчиться перед самісіньким суперфіналом — вночі з с 13-го на 1-е червня, буде визначена переможниця, котра здобула титул «ВИБІР КРАЇНИ 2019» і контракт на участь в міжнародному конкурсі «LADY OF BRILLIANCY INTERNATIONAL», який проходитиме в листопаді в Тайвані.

Це  загальнонаціональний конкурс «Краса країни-2019» підтримує програму «Здолаємо рак разом» благодійного фонду «Долоні долі».

Кошти, зібрані від голосування, будуть відправлені на рахунок Фонду «Долоні долі» для закупівлі необхідного обладнання онкохворим.

У червні буде оформлений звіт щодо зібраної суми, і у лікарню — Київський центр променевої терапії НАН України передадуть інєктомат та інфузомат для лікування тих, хто нині бореться з цією страшною недугою.

Аби дізнатися більше про вродливу і розумну Олену Жагловську — перегляньте її конкурсний відеоролик тут

Олені слід набрати максимальну кількість переглядів. Це враховується при визначенні переможниці. Кожен Ваш перегляд ролика наближає нашу Олену Жагловську до перемоги!

Олена — молодий, але уже іменитий науковець. Має 90 публікацій, з них 78 наукового та 12 навчально-методичних, зокрема 1 публікація у наукометричній базі Scopus .

Попри технічну освіту, Олена творча особистість — захоплюється малюванням, танцями, спортом.

«На мою думку, головна зброя жінки – не лише краса, але й розум та інтелект. Хоча кажуть, що не легко жити з розумною жінкою! Але, безумовно, цікаво!» Олениному чоловікові справді зі своєю дружиною нудьгувати не доводиться!

«На участь у конкурсі мене підштовхнуло бажання поділитись власним досвідом, довести, що жінка – це не лише зовнішня краса. Знаю, що секрет підкорення світу простий – треба бути справжньою, щирою і… закоханою!»

За інформацією ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ 

 

 

 

Як використовувати азот з максимальною користю для людства: на базі ОНУ завершився міжнародний семінар

Як раціонально використовувати азот у Східно-Європейському регіоні, які небезпеки несе ця речовина і чи потрібно використовувати її під час виготовлення добрив. Ці та інші теми обговорили понад півсотні вчених та представників державних і неурядових організацій під час семінару в Одеському національному університеті ім. І. Мечникова.

У межах зустрічі учасники зауважили, що азот є складником багатьох продуктів життєдіяльності людини. Приміром, більше 50% повітря, яке видихає людина – це з’єднання азоту. Разом з тим, азот успішно використовується в таких галузях як агросектор, гірнича справа тощо.

“Про більшість проблем, пов’язаних із забрудненням довколишнього середовища, ми знаємо окремо: про забруднення води та повітря, зміну клімату. Однак тепер ми говоримо про це як про взаємопов’язані явища. Коли ми звели докупи всі ці знання, то зрозуміли, що азот є цінним ресурсом, і якщо його правильно використовувати, ми зможемо допомогти всьому світові”, – розповів головний координатор проєкту Марк Саттон.

Серед спікерів семінару – профільні фахівці з Великобританії, Данії, Молдови, Румунії, а також представники Чорноморської комісії та ОБСЄ. Учасником заходу, зокрема, став гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

“Мені приємно відзначити, що команда українського вишу є частиною цього проєкту. Обговоренням цього питання в Україні ніхто не займався. Ми повинні організувати системне навчання, тому Міністерство прийняло рішення брати участь в цьому проєкті”, – резюмував Дмитро Чеберкус.

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки та Одеський національний університет ім. І. Мечникова.

Шість українських вишів знову в рейтингу найкращих у світі

Українські університети потрапили до Топ-1000 найкращих вишів світу за версією The QS World University Rankings. Рейтинг складають на основі кількох показників: академічний рівень, репутація серед роботодавців, співвідношення викладачів до студентів, рівень цитування в Scopus, кількість міжнародних факультетів та абітурієнтів. Повідомляє Освіторія.

Найкращі оцінки з-поміж українських закладів вищої освіти надалі у Харківського національного університету — він посідає 481 місце. Трохи нижче — Київський національний університет ім.Тараса Шевченка, Київський та Харківський політехнічні інститути. На основі анкетування роботодавців і викладачів із усього світу у рейтинг потрапили також Львівська політехніка та Сумський державний університет.

На перших місцях світового рейтингу незмінно: Массачусетський технологічний університет, Стенфордський та Гарвардський університети.

Порівнюючи університети всього світу, найвищий коефіцієнт надають академічному рівню — 40%. Його встановлюють за висновками понад 80 тисяч експертів щодо якості викладання та досліджень. Задля рейтингу також проводять найбільше у світі опитування роботодавців — понад 40 тисяч. Вони визначають заклади, які надають їм найбільш компетентних, інноваційних та ефективних випускників.

Сьогодні ЗНО з історії України

Сьогодні, 4 червня 231 857 осіб, щоб отримати 94 бали, упродовж 150 хвилин виконуватимуть 60 завдань сертифікаційної роботи з історії України.Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50. Зовнішнє незалежне оцінювання  розпочнеться об 11:00.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

 • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
 • запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО  допущено не буде.

Радимо учасникам ЗНО заздалегідь дізнатися адресу проведення зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, зазначену у запрошенні-перепустці на інформаційній сторінці. Маршрути до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Рекомендуємо взяти із собою дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.

Нагадуємо, що під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.