Daily Archives: 12/06/2019

ВНТУ налагоджує співпрацю з International Mind Education Institute, Південна корея

Ректор International Mind Education Institute, професор Ryu Euigyu мав візит до ВНТУ, де підписав відповідні документи з очільником університету, професором Володимиром Грабком

31 травня відбулася зустріч ректора ВНТУ професора Володимира Грабка з ректором International Mind Education Institute професором Ryu Euigyu (Республіка Корея).

Під час зустрічі було презентовано досвід Південної Кореї у розробленні та впровадженні різноманітних освітніх, навчальних та виховних програм, зокрема впровадження MIND-освіти і залучення іноземних експертів та викладачів.

Обговорили питання міжнародного співробітництва та підписали відповідний Меморандум.

Ректор ВНТУ Володимир Грабко був особисто запрошений на 8-й міжнародний World Education Leaders Forum, що проходитиме у Південній Кореї цьогоріч у липні.

У зустрічі брали участь проректор ВНТУ Віктор Мізерний, член ради International Mind Education Instituteу східноєвропейському регіоні Єгор Єгоркін та регіональний представник International Mind Education Institute у західній Україні Геннадій Олексієнко.

 

За інформацією ПРЕС-ЦЕНТР ВНТУ

ЗНО-2019. Відповіді до тесту з географії

Предметна фахова комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з географії. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі«ЗНО-2019. Географія».

Нагадуємо, що засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з географії відбудеться 21 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників 22 червня.

Абітурієнтам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з географії, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань.

 

Стартапи студентів ХПІ отримали півмільйона гривень від міжнародного фонду

В НТУ «ХПІ» відбувся фінал першої в Харкові освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB від Chernovetsky Investment Group (CIG). Для участі в ній було подано 24 проекти, а фіналістами стали лише п’ять студентських команд, які представили експертному журі свої стартапи. За підсумками презентації проектів комісія визначила дві кращі роботи — «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» і «Реконструкція та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова». Команди-розробники отримали від CIG інвестиції для подальшого розвитку проектів. Перша команда — 400 тис. грн., а друга — 100 тисяч грн.

Фінальний етап освітньо-стипендіальної програми CIG R&D LAB відбувся в Науково-технічній бібліотеці НТУ «ХПІ». Тут п’ять студентських команд-розробників стартапів презентували журі свої проекти. Вони працювали над застосуванням квадрокоптера для контролю за станом вишок ліній електропередач, виробництвом люмінесцентної плитки, модернізацією теплоенергетичного сектора Харкова, розробляли додаток для подорожей по Харкову TourHack і систему енергоменеджменту акумуляторних батарей.

Експертами, які оцінювали проекти були: заступник директора Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки НТУ «ХПІ» Андрій Маслєнніков, заступник декана факультету комп’ютерних та інформаційних технологій НТУ «ХПІ» Сергій Леонов, експерти CIG Станіслав Золотухін та Євген Нетреба, керівний партнер CIG Володимир Кривко.

За підсумки конкурсу переможцями стали дві роботи в сфері енергоефективності — «Інноваційний проект: розробка технології виробництва люмінесцентної тротуарної плитки» і «Реконструкція та модернізація теплоенергетичного сектора Харкова». Учасниця команди першого проекту-переможця студентка ХПІ Карина Білогубкіна розповіла, що розробку можна буде використовувати, наприклад, в парках, скверах, які не освітлюються вночі: «Особливість проекту в тому, що ми не просто робимо тротуарну плитку, ми зайняли нову нішу на ринку. Це плитка, яка в темний час доби буде світитися. Продукт за своєю стійкістю набагато кращий, ніж існуючі подібні вироби, де використовують поверхневе нашарування, яке «світиться», але з часом стирається. Наша може використовуватися роками, адже це навіть не звичайна тротуарна плитка. Вона позиціонується як високоміцна плитка, буде витримувати і високі навантаження, і морози, будь-яку погоду».

Учасник другої команди-переможця студент ХПІ Павло Ситников відзначив, що він вже чотири роки вивчає проблему перегріву систем теплової та ядерної енергетики в Україні і в рамках CIG R&D LAB презентував проект нової технології сварки і ремонту поверхонь нагріву і деталей парових котлів.

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол відзначив, що сьогоднішні хлопці та дівчата — це приклад для інших політехніків, які приєднаються до цієї освітньої програми в подальшому: «Я знайомий з усіма п’ятьма стартапами і можу сказати, що це дуже якісні та цікаві роботи. Ідея освітньо-стипендіального проекту в тому, що студенти можуть реально відчути, що знання, отримані в університеті, мають практичну цінність, відкривають для них нові перспективи. Не менш важливим є те, що цей проект несе в собі відчутну фінансову підтримку». Ректор Євген Сокол також висловив надію, що учасниками спільної діяльності НТУ «ХПІ» та Chernovetsky Investment Group стане ще більша кількість студентів і викладачів.

«Студенти, аспіранти та молоді вчені мають можливість в рамках цієї стипендіальної програми отримати фінансову підтримку, а також менторську підтримку. Тобто, доступ до нашої досить великої бази партнерів в Україні та за її межами з метою отримання менторської підтримки», — сказав керівний партнер CIG Володимир Кривко.

За словами завідувача Науково-дослідною частини ХПІ Георгія Лісачука важливість таких програм в тому, що вони показують перспективу для студентів. Учасники можуть відчути «смак» роботи над проектом, що вони не покинуті, адже є організації, які їх можуть підтримати, куди можна звернутися і отримати фінансову допомогу.

Довідка:

Сезон 2018/19 CIG R&D LAB спільної освітньо-стипендіальної програми інвестиційної компанії Chernovetskyi Investment Group (CIG) і НТУ «Харківський політехнічний інститут» став першим для Харкова. Проект реалізується в рамках меморандуму між НТУ «ХПІ» та CIG, який підписаний в серпні 2018 року. Chernovetskyi Investment Group також співпрацює з Одеським національним політехнічним університетом (ОНПУ) та починає прийом заявок на третій сезон CIG R&D LAB в Одесі. Переможець другого сезону в ОНПУ Микита Сиром’ятніков, отримав 500 000 грн. на розвиток віртуального асистента Jarvis, яким вже зацікавилися Українська система бронювання авіаквитків і сервіс продажу квитків на події.

Chernovetskyi Investment Group (CIG) — одна з найбільших інвестиційних компаній на ринку СНД, була заснована в 2013 році, інвестиційний потенціал — понад $ 100 млн. У портфель компанії входять такі українські ІТ-компанії, як: Eda.ua (входить до Foodout Group), Doc.ua, Softcube та Zakaz.ua. Остання стала учасником програми всесвітньовідомого акселератора Techstars в Бостоні. У 2015 році CIG інвестувала $ 1 млн. в платформу для дітей KIDO’Z (Ізраїль) та $ 1 млн. в міжнародний сервіс з продажу автобусних квитків Busfor. У 2017 році був проінвестований індійський проект з доставки готових страв Inner Chef, а також компанія Kray Technologies, виробник комерційних дронів для агропідприємств. Детальніше: http://cig.vc/.

 

Школярі-переможці «ЗНО математика: BOT Challenge» отримали iPad

Завершився конкурс «ЗНО математика: BOT Challenge», який був проведений  Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця у партнерстві з провідною українською ІТ компанією SoftServe. В конкурсі взяли участь:

6095 школярів зі всієї України.

Учасники конкурсу за допомогою чат-бота @HNEU_ZNO_math_bot в додатку Telegram, вирішили більше ніж півмільйона завдань з математики, а саме 622 329 завдань.

Переможці, які посіли перше, друге та трете місце за рейтингом отримали призи – новенькі айпади від компанії SoftServe. Нагородження відбулося на ZNO PARTY в офісі компанії спонсора.

@HNEU_ZNO_math_bot – проект, розроблений торік командою Харківського ВНЗ у рамках прогарами «ЗНО – це ПРОСТО». За період підготовки до ЗНО-2018 чат-ботом скористалися 2000 учнів. Цього року аудиторія користувачів збільшилась до 6000+ осіб.

 

Рекруторія – вакансії для вчителів та співробітників шкіл

«Освіторія» розпочинає ще один крутий та довгоочікуваний проєкт «РЕКРУТОРІЯ»! Громадська спілка береться за щасливе працевлаштування вчителів і пошук найкращих співробітників для шкіл.

Наразі вже є кілька чудових вакансій для вчителів початкових класів у столиці. Але скоро обіцяють роботу й для філологів, істориків, математиків з фізиками, а географію розширять і на регіони.

«Маючи семирічний досвід пошуку та підбору освітянських кадрів, ми знаємо, наскільки непросто та часозатратно, з одного боку — знайти роботу, а з другого — сформувати дійсно свою команду, тому пропонуємо експертну допомогу від А до Я в цьому без перебільшення найбільш відповідальному процесі».


«Тепер ми будемо створювати місточок між навчальними закладами та педагогами мрії, аби ви могли знайти одне одного в бездонні вакансій, резюме та можливостей».


Проєкт допомагає найкращим учителям шукати найкращі школи, а найкращим школам — найкращих учителів. Бо «Освіторія» точно знає, що щастя з усіма його побічними (у хорошому сенсі слова) ефектами на роботі важить чимало.

Отож, якщо ви вчитель (будь-якого предмета) надсилайте резюме на sol@osvitoria.org або заповнюйте коротеньку анкету на сайті Хабу Освіторії.

Переходьте за посиланням, дізнавайтеся більше та залишайте ваші заявки, якщо шукаєте команду або хочете працювати в освіті.

Процес акредитації освітніх програм відбуватиметься без жодних паперів, лише онлайн

Питання забезпечення якості вищої освіти зараз є світовим та, зокрема, європейським трендом. Для України також є дуже важливим розбудовувати свою систему забезпечення якості вищої освіти, й одним з ключових кроків у цьому напрямі є абсолютно новий підхід до акредитації освітніх програм вишів. Про це йшлося в межах однієї з дискусій міжнародної конференції «Розбудова системи забезпечення якості вищої освіти в Україні», що відбулася 11 червня 2019 року, в Києві.

«Торік на Конференції міністрів освіти країн-членів підписантів Болонського процесу ключовим словом було довіра. До отриманих ступенів, наукових результатів, публікацій, якості підготовки випускника, викладацької діяльності тощо. Але це довіра, що базується на якості. В європейському просторі вищої освіти питання якості зараз на першому місці. Й для нас воно є не менш важливим», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

В Україні ключова роль з побудови системи забезпечення якості вищої освіти належить Нацагентству з забезпечення якості вищої освіти, роботу якого вдалося перезапустити на початку цього року. Агентство вже зробило кілька знакових кроків, зокрема запропонувало абсолютно новий підхід до акредитації освітніх програм вишів. Відповідне Положення вже пройшло громадське обговорення і наразі перебуває на етапі затвердження.

 «Акредитація освітніх програм – це не тільки перевірка відповідності Ліцензійним умовам та стандартам вищої освіти. Іншими словами це не перевірка довідок чи документів, контроль залишкових знань студентів. Оскільки акредитація безпосередньо пов’язана із контролем якості навчання та викладання, Нацагентство під час її проведення має з’ясувати здатність ЗВО забезпечувати якісний освітній процес. Тому робота акредитаційної комісії буде спрямована на оцінку якісних показників. Члени зустрічатимуться з управлінцями, викладачами та студентами певної програми, щоб зрозуміти, наскільки усвідомлено вони включені в організацію освітнього процесу, наскільки він відповідає критеріям, представленим у Положенні. Кількісна частина буде в звіті самооцінювання, що частково буде пов’язаний з Ліцензійними умовами», – розказав голова НАЗЯВО Сергій Квіт.

 

Він також наголосив, що процес акредитації відбуватиметься без жодних паперів, лише онлайн. Усі необхідні НПА, рекомендації та інструкції будуть розміщені в вільному доступі на сайті НАЗЯВО.

«Хочу звернути увагу на ті питання, що стосуються системи внутрішнього забезпечення якості освіти. Зовсім не страшно, якщо ЗВО ще не має якихось внутрішніх документів чи не запустив певні процедури, передбачені Положенням про акредитацію. Критерії акредитації є досить широкими. В їхніх межах ЗВО можуть надавати будь-які аргументи на свою користь, зокрема, документального характеру згідно з принципом університетської автономії. Головне, щоб ЗВО реагували на зауваження та вели діалог з експертами Нацагентства. Ми бачимо своє завдання в тому, щоб допомагати вишам в їхньому якісному зростанні», – додав Сергій Квіт.

До дискусії також долучилися Збігнєв Марчіняк, голова Національної ради науки та вищої освіти Республіки Польща, держсекретар Міністерства науки і вищої освіти в 2009-2012 роках, та Чарльз Кларк, експерт Британської Ради, Міністр освіти Великої Британії в 2002-2004 роках.