Daily Archives: Червень 22, 2019

Здобути вищу освіту без ЗНО можливо

Чимало абітурієнтів склали ЗНО і мають змогу вступити до вишів,  але,  що робити тим,  хто не  склав іспити? 

Сьогодні більшість абітурієнтів стурбовані цим питанням, але хвилюватися нема чого.  Бо на сьогоднішній день є можливість отримати вищу  освіту без атестата ЗНО.

Журналісти  Освітнього порталу «Педагогічна преса» дізнались які, на сьогодні, університети приймають абітурієнтів до себе на навчання. Перелік цих вузів виявився великим,  але наша команда знайшла два найкращі.

Варшавський університет менеджменту (Collegium Humanum w Warszawie)

Університет було засновано у 1995 році і на сьогодні він є одним із найкращих  ВНЗ Польщі, який готує бакалаврів та магістрів. Отримання вищої освіти ділиться на: очну та заочну. По закінченні навчання кожен студент отримує диплом, який відповідає всім стандартам ЄС.

Варшавський університет менеджменту –  є першим приватним університетом  у Польщі, який розпочав прийом студентів на навчання без вступних іспитів. З 2015 року потрібно лише пройти співбесіду. Представники Collegium Humanum наголошують, ця співбесіда проводиться виключно, щоб визначити прагнення майбутніх студентів.

Випускників цього вузу  можна зустріти в багатьох установах та приватних компаніях Польщі, Чехії, Німеччини та інших країн  ЄС. Чимало з них обіймають управлінські та інші виконавчі посади, або ж ті, хто  заснував свій власний бізнес. Випускники високо цінують якість знань та практики у Collegium Humanum, наголошуючи на  професіоналізмі викладачів, актуальності навчальних програм та отриманні навичок, які активно використовуюся ними  у професійній діяльності. Завдяки ґрунтовній підготовці та відповідності диплому вимогам ЄС більшість випускників цього університету легко знаходять роботу в інших країнах ЄС і не тільки.

 МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ 

 Ця академія  була заснована в 1989 році як недержавний вищий навчальний і науковий заклад. Цей Вуз  є найбільшим економіко-гуманітарним вищим навчальним закладом України, в цьому вузі  навчаються студенти з 39 країн світу за 20 спеціальностями та 109 спеціалізаціями.

 Окрім того, ця академія включає Президентський університет (у місті  Києві), Всеукраїнський університет ( існує вже понад 40 інститутів,  різних філій,  а також дочірніх структур у всіх регіонах України) та ще є Міжнародний відкритий університет (Інститут міжнародної освіти також знаходиться у місті  Києві, мережа центрів відкритої освіти МАУП за кордоном).

 Весь навчальний процес в Академії забезпечують більш ніж 2300 викладачів, 70% з яких є  – доктори та кандидати наук.

Уся територія Академії та гуртожитки мають розвинену інфраструктуру та мають розгорнуту бездротову мережу на відомій основі технології Wi-Fi, вона надає можливість та змогу використовувати  сучасні гаджети  в освіті.

Сьогодні МАУП серед більшості університетів країни є лідером у сфері недержавної освіти в Україні.  Академія  отримала ліцензію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Ліцензія АE № 458585 від 28.07.2014), а також змогу  надання освітніх послуг іноземним громадянам, та акредитована за IV (вищим) рівнем за всіма ліцензованими спеціальностями та  видає дипломи державного зразка.

 До речі,  МАУП включена до Світової бази даних про вищу освіту, що регулярно видається Міжнародною асоціацією університетів під егідою ЮНЕСКО.

 НАВЧАННЯ БЕЗ ЗНО

(СПІЛЬНА ПРОГРАМА) 

Найцікавіше Міжрегіональна Академія управління персоналом запрошує абітурієнтів на вступ без ЗНО  на спільну Польсько-Українську освітню програму Варшавського університету менеджменту (Варшава, Польща) та МАУП. Сертифікат ЗНО для вступу до ВУМ не потрібен! Зарахувують студентів які мають атестат про середню освіту , або диплому про вищу освіту (для магістрів) та за проходження співбесіди.

Коли вже студент закінчить перший курс ВУМ, він тоді  може обрати навчання на другому курсі в МАУП, або також  продовжити навчання до ступеню бакалавра/магістра в Польщі.

Навчання за такими напрямами:

 • Право (магістратура/бакалаврат)
 • Економіка (магістратура/бакалаврат)
 • Психологія (магістратура/бакалаврат)
 • Туризм (магістратура/бакалаврат)
 • Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (магістратура/бакалаврат)
 • Менеджмент (Економіка та управління бізнесом) (магістратура/бакалаврат)
 • Філологія (бакалаврат)
 • Інженерія програмного забезпечення (магістратура/бакалаврат)
 • Облік і оподаткування (магістратура/бакалаврат)
 • Фінанси, банківська справа та страхування (магістратура, бакалаврат)
 • Маркетинг (магістратура/бакалаврат)
 • Публічне управління та адміністрування (магістратура)

Сфера діяльності випускників цього навчального закладу може бути досить широкою: від банківських і фінансових організацій до великих і середніх фірм та підприємств на ринку Європи.

Андрій Шадчинєв для Освітнього порталу «Педагогічна преса»

 

 Від 1 вересня сімейна освіта буде доступна кожному

Сімейна освіта для школярів стане доступною від 1 вересня. Таке нововедення запровадило Міністерство освіти, а зараз відповідне положення на ухваленні в інших міністерствах. 

Перейти на сімейну освіту зможуть всі охочі, достатньо буде лише написати заяву, а тому в МОН, з нового навчального року чекають на значне збільшення хоумскулерів. Сьогодні таких дітей в Україні 54 тисячі. Як зробити такий перехід комфортним для дитини та чи варто навчатися вдома, дізнавався “Сніданок з 1+1”.

За словами психолога, у якої двоє з трьох дітей навчаються вдома, хоумскулінг підходить не всім, і починати готуватись до такого переходу варто за пів року.

“Підготуватись, перш за все мають батьки, самі. Тому що, дуже часто саме батьки виявляються не готові. Не готові до того навантаження, з яким вони стикаються. Яким чином? Проконсультуватися зі спеціалістом. Щоб зрозуміти з якими складнощами вони зустрінуться”, – каже психолог Юлія Магеррамова.

У Міністерстві освіти кажуть, з нового навчального року стати хоумскулером буде набагато легше. Адже в Україні змінили положення “про індивідуальну освіту”.

“За новим законодавством, індивідуальною вважається сімейна освіта, екстернат і педадогічний патронаж. Педадогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейна освіта – це тільки консультації і оцінювання. Сімейна освіта і екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейну мають право всі, а екстернат – це виключний перелік осіб”, – розповідає державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Олена Ліннік.

Щоб організувати сімейне навчання вдома, достатньо принести відповідну заяву до школи за місцем реєстрації. Приймати їх почнуть з першого вересня, коли запрацює відповідне положення. Після цього викладачі допоможуть скласти навчальний план та проведуть і з батьками, і з дитиною консультацію. А наприкінці семестра на дітей чекатиме оцінювання знань.

 

Вступна кампанія-2019.  Відеоінструкція щодо роботи з електронним кабінетом

21 червня 2019 року, на сайті МОН розміщено текстову та відеоінструкцію щодо роботи з електронним кабінетом. Ознайомившись із ними, вступники дізнаються про особливості створення і наповнення кабінету, вибір конкурсних пропозицій та подачу електронних заяв.

Реєстрація кабінетів розпочнеться 1 липня на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/

В інструкції звертають увагу, що під час введення даних вступникам потрібно вказувати ту адресу електронної пошти, до якої вони мають постійний доступ та яка не заборонена на території України. Також абітурієнтів просять запам’ятовувати вказаний пароль.

Загалом для реєстрації електронного кабінету потрібно зазначити таку інформацію:

●  адреса електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет);

●  пароль та підтвердження паролю (кількість символів не обмежена);

●  дані сертифікату ЗНО: номер (7 цифр), пін-код (4 цифри) та рік видачі (пропонується автоматично);

●  дані документа про повну загальну середню освіту: серія (2 літери), номер (8 цифр), середній бал.

Після здійснення усіх цих кроків, на вказану користувачем електронну адресу має прийти лист активації. Перейшовши за вказаним у листі посиланням, вступник підтвердить створення електронного кабінету.

Як і торік, абітурієнти мають самостійно розрахувати середній бал атестата/свідоцтва про повну загальну середню освіту.  Він обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених у додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Предмети, за якими зроблено запис “звільнений(а)”, у загальну кількість не враховуються. Для точного розрахунку середнього бала документа вступникам рекомендують скористатися спеціальним калькулятором на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/

В інструкціях, зокрема, міститься докладний опис вимог до формату та розміру фото і документів, які вступник має додатково завантажити в електронний кабінет.

Серед іншого, вступникам пояснюють, як правильно робити відбір конкурсних пропозицій, що потрібно вказувати під час подачі заяви до вишу, де можна переглянути вже подані заяви тощо.

Важливо, що будь-яку інформацію в кабінеті, наприклад, особисті дані чи отримані тестові бали ЗНО, можна змінити до подання першої заяви. Далі змінити інформацію буде неможливо.

Перед реєстрацією та роботою з електронним кабінетом вступників просять уважно ознайомитися з інструкціями, поширеними запитаннями-відповідями, умовами прийому до вишів та іншою необхідною інформацією. Вони є на сайті МОН у розділі “Вступна кампанія – 2019”. У разі виникнення проблем із реєстрацією потрібно звернутися за електронною поштою ez@inforesurs.gov.ua або за номером (044) 290-18-13.