Daily Archives: 05/07/2019

Чи впливає освіта на престиж майбутньої професії

Благодійна організація соціальної мобільності Британії повідомляє: в професіях, які вимагають вищої освіти, домінують люди, що закінчили приватні школи та університети Оксфорда і Кембриджа. Повідомляє  ВВС.

Комісія Sutton Trust і Social Mobility проаналізувала рівень освіти 5000 осіб на вищих посадах. Виявилося, що ці впливові люди мали в п’ять разів більше шансів отримати приватну освіту в порівнянні зі звичайним населенням.

У дослідженні “Elitist Britain” взяли участь 5000 відмінників, які займаються бізнесом, політикою, ЗМІ, громадськими організаціями, творчими індустріями і спортом. У ньому не вказані окремі особи, але робиться висновок про те, що “влада належить вузькій частині населення – 7%, які відвідують приватні школи, і 1%, які закінчують Оксфорд і Кембридж”, пише ВВС.

Сучасні поп-зірки відвідували приватні школи частіше, ніж проректори університетів: 20% в порівнянні з 16%.

Що стосується загального “розриву у владі”, то в доповіді говориться, що в елітних колах мали приватну освіту 39% людей в порівнянні з 7% простого населення. Битва за лідерство Консервативної партії ведеться між двома випускниками Оксфорда – і ці цифри показують, що контингент Оксфорда і Кембриджа залишається помітним в сферах політики, права та формування громадської думки в ЗМІ. Але вплив Оксфорда і Кембриджа на Палату громад залишається значним. Серед голів обраних комітетів кожен третій – “Оксбридж”. Найдивовижніше те, що 24% цієї топ-групи вчилися в Оксфорді та Кембриджі, в той час як лише 19% працюючого населення в цілому вчилися в університетах.

Українські школярі зможуть відправляти свої розробки в космос

Учні Малої академії наук України отримають можливість запускати в космос свої проєкти. Про це розповіли очільники Малої академії наук 4 липня 2019 року, за результатами візиту українських школярів, учасників Міжнародної олімпіади геніїв – Genius до наукової групи Міжнародної космічної станції (МКС).

 

Як пояснив керівник міжнародного відділу МАН Євген Кудрявець, школярі познайомились з представниками трьох ключових компаній з космічних досліджень – Alpha Space, NanoRacks і Staars. Вони мають свої центри на МКС та відправляють у космос по 300-400 експериментів на рік.

«Діти розповіли про свої проєкти. Вони озвучили настільки яскраві питання і пропозиції, що навіть вчені NASA зізналися, що деякі влучні зауваження стануть їм у пригоді», – відзначив керівник міжнародного відділу МАН.

За його словами, під час цієї зустрічі учні також захотіли відправити свої проєкти в космос. У них буде така можливість, адже Мала академія наук планує реалізувати з NASA великий міжнародний конкурс.

«Ми зараз ведемо переговори про те, щоб зробити міжнародний конкурс на базі Малої академії наук, в якому братимуть участь діти з України та інших країн світу. На конкурс можна буде командно подавати ідею проєкту, щоб він був відправлений у космос», – поділився планами Євген Кудрявець.

Учні також відвідали Mission control center (Центр управління польотами NASA) і Space Сenter Houston (Космічний Центр Х’юстон), де представлено багато експонатів з космосу.

Як зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий, втілення таких проєктів є можливим завдяки унікальній співпраці МАН та NASA.

«Це неймовірний досвід для наших учнів долучитися до наукових досліджень космосу, запропонувати свої ідеї та розробки, які в майбутньому, без сумніву, зроблять свій внесок у розвиток авіації та космонавтики», – резюмував президент МАН.

Сьогодні підтримка талановитих дітей – один із основних пріоритетів МОН. Так, якщо порівнювати бюджет МАН на міжнародну діяльність, то він з 2015 року зріс з 134,9тис грн до 7 млн 159,1тис грн 2019 року.

«Мала академія наук – це шанс для кожної дитини, незалежно від її місця народження та соціального статусу, проявити свої здібності та отримати якісно кращу освіту. Нещодавно досвід МАН було визнано, і вона стала Центром 2-ї категорії ЮНЕСКО, що допомагає розвивати освіту в Східноєвропейському регіоні. Наше завдання – розвивати академію надалі, робити її ефективнішою та прогресивнішою, щоб дати ще більше шансів нашим дітям», – додала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

На «Startup Thursday. Zhytomyr» відзначили проєкт команди ЖНАЕУ

У Житомирі 4 липня відбувся «Startup Thursday. Zhytomyr», під час якого обирали найкращий стартап-проєкт. На відкриття заходу завітали голова обласної ради Володимир Ширма, його заступник Максим Вілівчук, депутат обласної ради Сидір Кізін, представники обласної та міської влади.

Відриваючи захід, Володимир Ширма наголосив на тому, що обласна рада цієї каденції прийняла багато програм у різних сферах, зокрема і на підтримку бізнесу.

«В області діє програма підтримки малого та середнього бізнесу, за якою відшкодовуються кредитні відсотки. Минулого року прийнято Програму організації підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Житомирській області у 2019-2022 роках, на яку виділено 1 млн грн. Українському центру дуальної освіти передано комунальне приміщення задля створення ІТ-кластера «Полісся» з навчальним центром, коворкінгом, лабораторіями, бізнес-інкубатором. Це дасть змогу створити нові робочі місця, а молоді спеціалісти зможуть поєднувати навчання із практикою, що і є завданням дуальної освіти. А завдання влади – допомагати і підтримувати молодь, у якої є бажання себе проявити і реалізовувати власні проєкти», – сказав голова обласної ради.

Під час заходу ІТ-спеціалісти з Житомира презентуватували  власні ідеї, з яких обрали найкращі. Переможці отримали різноманітні нагороди – від грошового призу до можливості навчання чи влаштування на роботу. Також фахівці стартапів розповідали про те, як запустити стартапів, чому стартапи провалюються та як стартаперу знайти фінансування тощо.

Команда Житомирського національного агроекологічного університету (спікер  – студент 4 курсу факультету лісового господарства Роман Зінкевич та керівник  Юрій Сірук) представила на «Startup Thursday. Zhytomyr»  проєкт щодо визначення санітарного стану насаджень та отримала схвальні відгуки від команди експертів і гостей, призовий сертифікат й грошову винагороду.

Загалом ЖНАЕУ підготував 4 інноваційні розробки. Експертів зацікавили проєкти «Інтерактивна панель Museuminfo» Олександра Гоголюка, «INMap» (навігація у приміщеннях) Величка Олексія та Вяхіревої Дарії, Android застосунок «PeopleJobZT» Юрія Рудніцького, за якими планується пошук інвесторів для реалізації.

 

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

Вступ-2019.  Регіональний та галузевий нарахують автоматично, а сільський треба підтвердити

Під час вступної кампанії 2019-го, як і торік, є 3 коригувальні коефіцієнти: сільський, регіональний та галузевий. На них множитиметься конкурсний бал певних категорій вступників. Відповідне роз’яснення надав Директорат вищої освіти та освіти дорослих МОН 4 липня 2019 року, в зв’язку з початком активної фази вступної кампанії.
Так, претендувати на сільський коефіцієнт (СК) можуть ті, хто в рік вступу закінчили школу на території села й зареєстровані в селі. СК дорівнює 1,02 для всіх таких вступників, а також 1,05 для вступників на спеціальності, яким надається особлива державна підтримка.
Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, завантажено в ЄДЕБО. Тож в електронних кабінетах випускників таких закладів автоматично з’являється повідомлення про можливість застосування СК. Однак щоб його отримати, вступник має завантажити в електронний кабінет або додати до паперової заяви довідку про місце реєстрації. Її форма є в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207.
Важливо, що цього року не має значення, скільки часу вступник зареєстрований у селі. Однак варто звернути увагу, що СК не застосовується для вступників, які закінчили школу або зареєстровані на території селищ.
Регіональний коефіцієнт (РК) нараховується тим вступникам, які обирають виші НЕ в Києві. Для 11 регіонів РК дорівнює 1.04. Це такі області: Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська. В усіх інших випадках РК дорівнює 1,02.
Галузевий коефіцієнт (ГК) дорівнює 1,02 і діє для вступників на ті спеціальності, яким надається особлива державна підтримка. Необхідно звернути увагу, що ГК застосовується тільки для заяв із першою та другою пріоритетністю.
Регіональний та галузевий коефіцієнти нараховуються вступникові автоматично, тобто для їх отримання йому не потрібно робити жодних додаткових дій.

 Також цього року вперше запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості.
Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які уклали угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.
Для таких вступників передбачена квота-4, тобто окремі місця. Якщо їх не вистачить на всіх таких абітурієнтів, то буде задіяний механізм першочергового коефіцієнта і бали вступника домножуватимуться на 1,05.

Учитель, який навчає дитину в школі, не може бути репетитором 

Про це Лілія Гриневич розповіла в інтерв’ю “Високому Замку”. Вона вважає ганебним явищем те, що вчитель не дає належної інформації на уроці, аби діти приходили до нього на індивідуальні платні заняття.

Іноді вчитель не працює як належить на уроці, аби діти приходили до нього на індивідуальні платні заняття. Це ганебне явище! Ми підготували листи Міністерства освіти і розіслали їх по школах. Це непедагогічно і це порушення. Тобто вчитель, який безпосередньо навчає дитину в школі, не може бути репетитором — це конфлікт інтересів. Але школа має право надавати легальні платні освітні послуги. Серед них — індивідуальне навчання з дітьми. Це обліковується як урок. З батьками укладається договір про надання платних освітніх послуг. Але маємо досвід дітей, які мають дуже високі результати ЗНО, і вони не мали репетиторів. Все залежить від школи, середовища і від наполегливості самої дитини“,- зазначила пані міністерка.

Cвідоцтва та додатки без печатки є дійсними й приймаються для вступу – роз’яснення МОН

Технічні описи документів про освіту НЕ містять жодних вимог про наявність на таких документах печатки закладу освіти. Відповідне роз’яснення надає МОН України сьогодні, 5 липня 2019 року, в зв’язку з численними зверненнями вступників та їхніх батьків на гарячу лінію.

Заявників турбує питання, що їм видають свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти та додатки до них без печатки закладу освіти. Водночас в деяких школах ці документи видають з печаткою.

Технічні описи документів про освіту затверджені наказом Міністерства освіти і науки від 04.02.2014 № 97. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0283-14 Відповідно до змін, внесених 2018 року, описи не містять вимог щодо наявності печатки закладу освіти на документі про освіту, що виготовляється як на основі фотокомп’ютерних технологій (свідоцтво), так і поліграфічним способом (додаток до свідоцтва).

Так само зображення печаток відсутні на зразках документів про повну загальну середню освіту, затверджених наказом МОН від 16 жовтня 2018 р № 1109. https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-deyaki-pitannya-dokumentiv-pro-zagalnu-serednyu-osvitu

Таким чином школа НЕ зобов’язана проставляти на документах про освіту свої печатки. Свідоцтва та додатки до них без печатки є дійсними й приймаються для вступу до вишів, а також в усіх інших випадках.

У проставленні печатки на документах про освіту немає потреби, адже наразі інформація про всі видані такі документи міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Перевірити достовірність того чи іншого документа можна прямо в ЄДЕБО за цим посиланням https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Крім того, відповідно до Господарського кодексу України використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

Парламент Франції заборонив фізичні покарання та приниження дітей

2 липня 2019 року парламент Франції ухвалив закон про “Школу довіри”. Закон забороняє фізичні покарання, приниження та знущання з дітей. Франція стала 56 державою у світі, яка на законодавчому рівні не дозволяє застосовувати у виховуванні дітей фізичне чи психологічне насилля, повідомляє УП.Життя.

Незадовго до обговорення законопроекту у Франції асоціація Fondation pour l’Enfance опублікувала дані, згідно з якими:

  • Всі присутні під час остаточного голосування в залі сенатори одноголосно виступили проти побиття дітей.85% французьких батьків мають звичку вдаватися до насильства “в повчальних цілях”;
  • 75% жорстокого поводження з дітьми є результатом “покарань за освіту”;
  • понад 50% батьків б’ють своїх дітей до досягнення ними віку двох років.

Закон також забороняє лайку, приниження та інші види знущання.

Державний секретар у справах захисту дитини Адріан Таке стверджує: “Жодне насилля не може навчати, жодне насилля не є “нормальним“.

Але, як повідомляє The Telegraph, невідомо, чи це вплине на поведінку батьків, адже особливих покарань за порушення закону не передбачено.

Також вирішено помістити повідомлення про існування такого закону на першій сторінці медичної книжки, яка видається батькам на дитину.