Daily Archives: 12/07/2019

5 супервмінь сучасного вчителя

Куди там голлівудським суперменам, залізним людям і жінкам кішкам ?! Сучасний учитель – це супергерой, майстер на всі руки, що поєднує в собі здатність до перевтілення, блискавичну реакцію на всі зміни і нововведення, сталеві нерви і незгасаюче бажання творити. Список умінь можна продовжувати нескінченно.

Ось вам 5 доказів того, що вчитель крутіше, ніж все вигадані екранні персонажі.

Отже, сучасний учитель:

Трохи розуміється на архітектурі

Так, вам не здалося, кожен учитель – тямущий архітектор! Бо, успіх будь-якого педагога залежить в першу чергу від здатності побудувати “міст” між собою і  учнями. Відкрите спілкування з дітьми, як з групою особливих і неповторних особистостей, є ключем до створення здорової дружньої атмосфери і успішного навчання в класі.

Крутіше Джеймса Бонда

Сучасні учні настільки перевантажені інформацією, що домогтися повної залученості в процес навчання часом надзвичайно складно. Як би там не було, щодня кожен учитель приміряє на себе роль універсального агента, що бореться проти зниженої концентрації уваги. Головна зброя – особистісно-орієнтований підхід, креативні методики навчання, навчальні ігри та мультимедійні ресурси.

Неперевершений кухар

Учитель завжди знає коли варто приправити свою педагогічне блюдо дрібкою гумору або доречним відступом. Кому потрібні мляві і безініціативні учні? Та нікому! Саме тому сучасний педагог вміє вчасно реагувати на ситуацію: де потрібно помішати, додати меду або ж червоного пекучого перцю, посолити або почекати 5 хвилин до повної готовності. Але найважливіше в його кулінарному шедеврі – підтримувати оптимальну температуру в класі, щоб кожен учень міг швидше включитися в роботу і відчувати себе впевненіше!

Має непробивний щит

Кожен сучасний супер-педагог – це блискучий полководець, офіцер або командир батальйону, знає різні тактики захисту при нападі ворога. Тому під час  атаки на дорогоцінні нервові клітини вчителя, в хід йде його універсальна зброя – непробивний щит ігнорування дитячих пустощів і досвід ведення бою з найменшими втратами ресурсів.

Талановитий політик

Учитель – це мудрий і розсудливий правитель. Цар Соломон сучасності, англійська королева і Наполеон в одній особі. Він проводить опитування і голосування, добуває  інформацію про те, які теми або завдання цікавлять його підопічних, дає те, чого їм не вистачає і блискуче розв’язує конфлікти. Час від часу, він віддає кермо влади в руки “народу”, підкоряючись його бажанням, а іноді виступає на трибуні з навчальними гаслами. Відрізняється від всіх світових правителів тим, що ніколи не користується своїм становищем в корисливих цілях. А все тому, що твердо знає, що учні здатні досягти небувалих висот, якщо відчувають, що їм довіряють, що вони – частина згуртованої і сильної команди, де враховуються бажання і панує демократія.

Але найголовніше, вчитель – це людина з чуттєвою і вразливою душею, великим серцем, і неосяжним почуттям любові і співчуття.

Tехно-білка, Веентеушечка чи Ілонка Маск?

Викладачі, співробітники, студенти, колишні випускники і навіть абітурієнти у Школі командного лідерства ВНТУ не лише шукали ім’я для неофіційного символа університету — білки, а й продукували ідеї й напрацьовували спільне бачення стратегічного розвитку вишу.

Креативний процес відбувався впродовж 5-7 липня в спортивно-оздоровчому таборі університету «Супутник», що на березі Південного Бугу в селі Степашки Гайсинського району.

Школа командного лідерства ВНТУ і її основний натхненник — директор Головного центру виховної роботи ВНТУ, кандидат філософських наук Анатолій Теклюк направду фортові. Навіть погода сприяла, аби учасники максимально використали свій творчий потенціал.

До речі, охочих прокачати свої лідерські навички виявилось досить — майже 40, з них і сформували 7 команд. А створювались команди таким чином, що там був хтось із адміністрації університету, хтось із співробітників, хтось зі студентів. Щоб це були погляди з різних горизонтів вишу водночас. Щоб сприймати ту чи іншу проблему з точки зору людей, які займають різні позиції у ВНТУ.

Анатолій Теклюк:

«Школа командного лідерства ВНТУ нині відбувалась вперше. Це наслідок реалізації проекту «Формування культури академічної доброчесності серед студентів».

Ідея провести Школу належить команді, що бере участь у проекті. Ми були на тренінгах від Британської Ради, від Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, де нас вчили сучасному розумінню командної роботи і лідерства.

І ми вирішили поділитися цим з університетською спільнотою, щоб університет більш динамічно міг розвиватися в правильному напрямку, щоб знайти внутрішні зацікавлені сторони, поєднати людей, які б стали агентами позитивних змін в університеті.

Задум такий — напрацювати спільне університетське бачення того стратегічного напрямку, як має університет розвиватися, зваживши на ті ресурси, які має. І зваживши на ті проблеми, недоліки, які є. І що ми можемо змінити. А що не можемо змінити, відкласти. І як максимально ефективно використати той ресурс, який у нас є.

Багато хто в університеті робить вагомі речі, але часто воно постає одиничною подією, а щоб ці події з’єднати в єдине русло.

Що таке команда, як формується команда, як вона функціонує, чим відрізняється команда від групи, що таке лідерство, власне розподілене командне лідерство — ось деякі з тем дискусій Школи».

Особливий респект — Школа сталася за фінансової підтримки успішних випускників ВНТУ.

Віталій Барчук, випускник факультету електроенергетики та електромеханіки. Максим Машницький, випускник факультету комп’ютерних систем і автоматики.

Максим навіть сам брав участь у роботі Школи. Був задіяний в обговорені теми, присвяченої стейкхолдерам.Виступав як представник бізнесу, розповідав свій професійний шлях, історію успіху і вихід за межі комфорту.

Відвідав Школу й заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко.

«Мріють і бажають зробити свій універ найкращим! Дякую Анатолію Теклюку за запрошення та живу і цікаву розмову! Успіху, команда ВНТУ!», — написав Андрій Гижко на своїй сторінці у Фейсбук.

Справді, Школа пропонувала спеціальні завдання — візуалізувати своє бачення майбутнього університету в картинках.

А ще — намалювати рекламний комікс про університет.

Згодом запропонують його на огляд загалу.

«Найголовніше, що в цій школі було — атмосфера зацікавленості, бажання працювати і продукувати ідеї.

На вересневій Ученій Раді університету плануємо презентувати ту систему ідей, котра була напрацьована.

До речі, конкурс з придумуванням імені нашому неофіційному символу університету — білці, продовжується. Можете пропонувати свої варіанти», — запрошує Анатолій Теклюк.

За інформацією прес-центру ВНТУ