Daily Archives: Липень 16, 2019

Канікули. Чи відправляти дитину до літнього табору?

Ось і настала літня пора і такі омріяні канікули, а батьки вже задумалися про те, куди подіти дітей на ці прекрасні три місяці. Адже не в усіх є будиночок у селі і непрацююча, але бадьора бабуся, яка залюбки подбає про вашу дитинку. Літній табір – найоптимальніший вихід у такому випадку.  Але батьків починає  бентежити питання готовності дитини до колективного побуту.

Психологи стверджують: усе залежить від самої дитини. Зазвичай 8-9-річні школярі уже повністю готові до таборового життя. Але бувають винятки, коли навіть шестирічні діти надзвичайно організовані й самостійні.

Отже, якщо ваша дитина легко знаходить спільну мову з однолітками та дорослими, розуміє, що в таборі її чекає чіткий розпорядок дня, може самостійно застелити ліжко, вдягнутися, вмитися, то можете впевнено купувати путівку.

Перед поїздкою дитини до  табору не варто її залякувати, що там їй доведеться зіткнутися з нехорошими дітьми, а ось попередити про труднощі, які можуть виникнути під час спілкування з однолітками, потрібно обов’язково. Спробуйте проговорити конкретні ситуації, що можуть спричинити конфлікт.
Якщо ж хвилювання переповнює вас, то можна заздалегідь познайомитися з вожатими і педагогами, які перебуватимуть із вашою дитиною протягом табірної зміни.  Варто пам’ятати, що перші 2-3 дні в дітей, особливо молодшого віку, проходить адаптація. Якщо син чи донька просяться додому, не поспішайте їх забирати. Відволічіть дитину від сумних думок, знайдіть слова підбадьорення і скажіть, що повернетеся до цієї розмови за кілька днів. Ось побачите, що зовсім скоро ваша дитина знайде нових друзів і цікаві заняття, а потім взагалі не захоче їхати додому.

Що треба обов’язково дати дитині з собою?

Із одягу обов’язково покладіть кепку або панамку, футболки, шкарпетки, білизну, плавки чи купальник, шорти, теплий светр, спортивний костюм, куртку, дощовик, нарядний одяг для вечірок і конкурсів. Із взуття: сандалі, пляжні тапки, кеди чи кросівки, взуття для дощової погоди. Не будуть зайвими блокнот, ручка, альбом для малювання, олівці, цікава книга.

Харчі, фотоапарати, дорогу техніку, смартфони та планшети бажано не давати! А також ліки на всі випадки життя. У таборі з дітьми весь час перебуває кваліфікований лікар, який швидко зможе надати якісну медичну допомогу. Але, звісно, засіб від комарів, крем для захисту від сонячних опіків, пластир  зайвими не будуть.  Якщо син чи донька приймають якісь ліки, то обов’язково попередьте про це керівництво табору і зазначте це в медичній довідці, яку надаватимете нам перед виїздом. А ось що стосується грошей, то це питання залежить від того, як ваша дитина до них ставиться. Якщо ж у вас є сумніви з приводу її фінансових здібностей, то вам краще передати певну суму вожатому або педагогу.

І наостанок побажайте своїй дитині успіхів. Особливо, якщо вона не дуже рішуча і до табору їде вперше в житті. Скажіть, що ви вірите в неї, що вона достатньо доросла, аби обходитися без вас. І не втомлюйтеся повторювати дитині, що ви дуже її любите.

ТОП-5 вишів вступної кампанії 2019 року

Вступники подали до вишів уже понад півмільйона електронних заяв, наразі у ТОП-5 обраних ними закладів – 3 столичних та 2 львівських університети. Створено 154 332 електронних кабінетів, з них майже всі активовані – це понад 96% від очікуваної цього року кількості.

Такими є дані станом на ранок 15 липня 2019 року, за підсумками другого тижня вступної кампанії. Вона розпочалася 1 липня, коли відкрилася можливість реєструвати електронні кабінети, а з 10 липня стартував прийом заяв у виші.

Зокрема, вступники подали 504 333 електронних заяв. Найчастіше вони обирали:

  1. Київський національний університет ім. Шевченка – майже 20 тис заяв;
  2. Львівський національний університет ім. Франка – майже 19 тис;
  3. Київський національний торговельно-економічний університет – трохи більше 17,5
  4. НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» – майже 16,5 тис;
  5. НУ «Львівська політехніка» – трохи більше 15 тис.

На гарячі лінії МОН та Інфоресурсу (технічний адміністратор ЄДЕБО, де вступники реєструють кабінети) за другий тиждень кампанії надійшло понад 11,7 тис дзвінків від вступників та їхніх батьків. Також отримано більш як 8,2 тис електронних звернень. Усі вони оперативно опрацьовуються фахівцями МОН та Інфоресурсу.

Найпоширеніші запитання – щодо реєстрації електронних кабінетів та подання заяв, виставлення та скасування пріоритетів, виявлення помилок у документах про освіту, пільги, вступ з Криму і Донбасу тощо.

Приміром, часто вступники намагаються подати заяви на ті спеціальності, куди не мають необхідних сертифікатів ЗНО. Система не пропускає такі заяви. Щоб уникнути цієї проблеми, вступникам потрібно спочатку дізнатися, сертифікати ЗНО з яких саме предметів потрібні для вступу на обрану ними пропозицію. Зверніть увагу, що набір сертифікатів на основну та небюджетну конкурсні пропозиції може відрізнятися. Також вступник може подавати сертифікати не тільки цього року, а й 2018-го та 2017-го в будь-якій зручній йому комбінації. За 2017 рік не приймаються лише оцінки ЗНО з іноземних мов.

Інформує прес-служба МОН